Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

matahari

Assessment centre

Polecane posty

Słyszał ktos o tej metodzie rekrutacji? Moze ktos przechodził ? Jakie sa wg Was jej + i - ? Pisze pracę na temat innowacyjnych sposobów rekrutacji pracownikow i byłabym wdzięczna za wasze opinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikt nie brał udziału w rekrutacji w ktorej odgrywaliscie scenki rodzajowe, oceniano sposob waszego zachowania w okreslonych sytuacjach a nie wiedze merytoryczna.. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość assessmentka
ja się uczyłam na studiach o tej metodzie, w fachowych czasopismach jest pełno na ten temat. Np. Personel i zarządzanie. Odpisuję Ci, bo sama brałam w tym udział. trwało od 9 do 15 chyba. Bardzo męczące. Na początek testy indywidualne: językowy, osobowości, ankieta o informacjach zawodowych. Test badający jak jesteś zorganizowana (Koszyk Zadań). Napisać artykuł po polsku i po angielsku. Potem zadania grupowe. Dyskusja i ustalanie wspólnej hierarchii czegoś-tam. Potem zadanie grupowe - musialyśmy wybrać przywódczynię, zorganizować i podzielić między siebie pracę, którą nam zlecono. Obserwowało nas trzech asesorów. To chyba wszystko. Niestety pracy nie dostałam, ale warto było, bo dowiedzialam się jak to wygląda z punktu widzenia osoby ocenianej :) Byłam tak wyczerpana, że po powrocie do domu po prostu poszłam spać. Ciekawe doświadczenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Ci za wypowiedz i za opinie, wrazenia :) W POlsce chyba jeszcze nie jest to tak popularna metoda rekrutacji, poniewaz jest dośc kosztowna. I to jeden z jej minusów. MOze ktos jeszcze miał okazje byc uczestnikiem takiej rekrutacji?? DOśc ciekawe jest tom, ze jestesmy oceniani juz od progu firmy- czasem sekretarka/recepcjonistka którą pytamy na samym początku jest jednym z asesorów... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×