Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zalamana i watpiaca

praca bez umowy

Polecane posty

Gość zalamana i watpiaca

wlasnie mam awanturę w domu, że po miesiącu pracy bez umowy i zwodzenia mnie przez pracodawcę postanowilam szukać pracy gdzie indziej niech ktoś ze mna pogada proszę, bo nie wiem co robić :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a zapłaci CI
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamana i watpiaca
to się dopiero okaże...czy zaplaci tak jak obiecuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlwlwlwlwl
a co mowi pracodawca,jesli upominasz sie o umowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamana i watpiaca
zbywa mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlwlwlwlwl
daj sobie z nim spokoj i szukaj czegos innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamana i watpiaca
a co z pieniędzmi za przepracowany czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlwlwlwlwl
tylko niech Ci zaplaci,a jak nie to postrasz go Inspekcja Pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamana i watpiaca
zastanawiam się co mu zrobi Inspekcja Pracy/ nie chcę z nim iść "na noże", myślałam, ze da się to zalatwić polubownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlwlwlwlwl
moj pracodawca tez mnie zbywal ,ale postraszylam go inspekcja i wyplacil mi,oczywiscie juz tam nie chcialam pracowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlwlwlwlwl
skoro miesiac Cie zbywa ,to nie ludz sie ,ze cos sie zmieni,powiedz mu,ze pracowalas miesiac i naleza Ci sie pieniazki,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamana i watpiaca
tak zrobię, zbywa mnie i obiecuje zatrudnienie i podpisanie umowy wyjaśnie to i pożegnam się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlwlwlwlwl
to jest jedyne rozwiazanie,a co to za praca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamana i watpiaca
praca biurowa, więc takich jak ja oni mają na pęczki ja juz wiem, jak to jest byc wykiwanym w ten sposób, wiec dla mnie to zadna atrakcja tak pracować dzięki za rozmowę, byla mi bardzo potrzbena :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamana i watpiaca
jest jeszcze coś: ja trafiam w takie sytuacje od zawsze, ale moze tym razem mi się uda uwolnić od bycia ofiarą za kazdym razem gdy znajde się w trudnej sytuacji moja matka zmusza mnie zebym brnęła w niekorzystną dla mnie sytuację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamana i watpiaca
nie wytrzymuje tej sytuacji psychicznie i nie wiem co robić jesli matka znow mi odlczy internet , zabroni korzystac z telefonu albo bedzie grozic zmiana zamkow to nie wiem jak znajde pracę wypomniala mi 3miejsca, w ktorych mnie oszukano (o pozostalych zapomniala) ja wiem, ze to wyglada na histerie z mojej strony, ale mialam juz takie zalamania ze myslalam, ze odbiore sobie zycie i nie chcę juz tak zyć:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie przejmuj się
i nie pokazuj, jak cierpisz. unormuj sprawy z pracodawcą, znajdz nowa prace a z domu się wyprowadz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie przejmuj się
nikt nie doda ci otuchy, nie podniesie tu na duchu, ale olej to i pomyśl, ze dasz sobie radę trzymam kciuki :)🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4nn4
A podoba Ci sie praca ktora wykonujesz? Ja od poczatku pazdziernika do 25 listopada pracowalam bez umowy, pieniadze za ten okres dostalam tuz przed podpisaniem umowy. A wczesniej niewiedzialam co ze mna bedzie. Pracowalam bo praca mi sie bardzo podobala, i towarzystw tez i jak widac oplacilo sie. Mam bardzo zabiegana szefowa i moze dlatego z ta umowa tak wyszlo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4nn4 latwo tlumaczysz swoja szefowa, a przeciez to co robila bylo nielegalne! A co gdyby skonczylo sie inaczej i by cie nie zatrudnila? Tez bys byla taka wyrozumiala? Sorry, ale mi takie historie w glowie sie nie mieszcza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobo bobo
pracuj narazie, zeby mama Ci nie breczala, a w miedyczasie szukaj czegos nowego. Najlepiej jak bedziesz wchodzic na stronki bankow, bo oni nawet jak malo placa, to dostajesz normalna umowe. Ja w ostatniej pracy tez dostalam pozno umowe, jakas taka wsteczna heh, ale pensje w koncu po poltorej miesiacu wyplacili, ale to nie byl bank. Odeszlam, bo i tak nie mieli wolnej posady na stale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4nn4
do Katarina Witt -> wiesz, mi bylo wszystko jedno czy dostane umowe czy nie bo zawsze marzylam zeby pracowac w takiej firmie w jakiej teraz pracuje ale nikt mnie nie chcial zatrudnic :/ za malo doswiadczenia :( a Ona mi dala szanse! I naprawde nie zaluje tego poltora miesiaca w zawieszeniu, po prostu kocham to co robie, kocham ludzi z ktorymi pracuje i zadne pieniadze i umowy tego nie zmienia. A szefowa mam naprawde bardzo zabiegana :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzesznaXX
zalamana i watpiaca i le masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4nn4 co nie zmienia faktu, ze to bylo niezgodne z prawem. Bylabys gotowa pracowac przez 5 lat za darmo? Albo 10? Bez umowy, ubezpieczenia itp.? Spojrz na to z innej strony - co by bylo gdyby skonczylo sie inaczej. Wiele osob konczy bez kasy i umowy. Sytuacja na rynku pracy powoduje takie wypaczenia - pracodawcom sie wydaje, ze robia laske pozwalajac komus u nich pracowac... chocby i za darmo. Ja nigdy w takiej sytuacji nie bylam i nie poszlabym na to. Moze po prostu trafialam na uczciwych pracodawcow... Ale czytajac topiki na Kaffe poznaje takie chore sytuacje. Mi sie to po prostu w glowie nie miesci. Ale ciesze sie, ze u ciebie skonczylo sie pozytywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zalamanej i watpiacej
Ja bez umowy pracowałam dokladnie 7 m-c, kase dostawałam prawie regularnie co m-c, teraz tam pracuje już pól roku na umowie. Niestety samo życie czsami tak bywa ale nie żałuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poszukujący...
wspólczuje, bo sam przez takie bagno przeszedłem i ot też nie jeden raz :(( teraz mam podobnie - szukam i szukam .. ale cieżko znaleźć coś normalnego :( a w ostatniej pracy też harowałem na czarno a jak zaczołe msie upominać o umowe to ... podziekowali mi ..a kase wydarłem po straszeniu Inspekcja pracy .. okólnie szkoda gadać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4nn4
Katarina Witt - masz swieta racja! No ale co zrobic jak nikt inny nie chcial mnie zatrudnic a to akurat praca moich marzen! Lepiej siedziec na bezrobociu i sie dolowac czy wyjsc do ludzi i choc jakiejs praktyki troche zdobyc? Zanim dostalam umowe to i tak w PUP bylam zarejestrowana wiec ubezpieczenie mialam. Nie mniej rzeczywiscie jest to nieuczciwe i niczym nie tlumaczy pracodawcy. Ale coz,,, Taka Polska :( A lat mam 26 i jak do tej pory przepracowalam w sumie moze rok na roznych stanowiskach zdobytych po znajomosci. Ostatnia praca ta w ktorej teraz pracuje to nie poznajomosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poszukujący...
hmm... jest w tym co czytaw powyzej troche racji. Ja też pracowałem ok 2 lata bez umowy i do tego za mniejsze pieniądze - bo podobało mi sie to co robiłem i sprawiało mi przyjemność i lepiej było mieć "coś" niż nic. ale z drugiej strony ile można sie "poświecać " dla kogoś kto ma cie w d**ie. Przstałem tam pracować bo przestali mi płacić - było coraz mniej i rzadziej a skończyło sie na braku kasy :(( Nie dośc że "kosztowałem szefa firmy ok 1/3 kosztów pracy ... to i tak było mu źle - a pracowalo sie czasem i w nadgodzinach .. ehh ... szlag może trafić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4nn4 skoro tak lubisz swoja prace to tym bardziej sie ciesze, ze skonczylo sie dobrze :) Takie czasy... co robic :) Powodzenia 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asika27
Witaj w swiecie doeroslych-:) mormalka ja pracuje bez umowy ok 6lat:) wiem tak byc nie powinno akle niemam wyjscia,zanim ktos podpisze umowe to sto lat moze minac te mendy pracodawcy wcal;e sie nie spiesza.............a ja mam tyle lat w plecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×