Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gość no jak sobie zasiedzisz
dom przez 30 lat, to żadna siła Cię juz stamtad nie wyciągnie. Tzn. mieszkasz u teściów, masz meldunek, oni umieraja, i po kilku latach ich córce przypomina się, że dom powinna odiedziczyć ona, chce Cię stamtad wygonic, a ty mówisz Hola, hola, ja tu mieszkam 30 lat i sąd orzeka prawo do domu przez zasiedzenie. Mniej wiecej,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zasiedzieć mozna się u kolegi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zasiedzona
no dobrze, ja mam taką sytuację że mieszkam u teściowej 25 lat.Mój teść zanim umarł często mówił mi i mężowi że nam wszystko przepisze, ale umarł...i tak zostało do dnia dzisiejszego.teraz mam problem bo teściowa lada dzień może umrzeć a mąż ma rodzeństwo które po jej śmierci może chcieć nas wygonić:( jestem przerażona i nie wiem co teraz ze mną i moją rodziną będzie:( czy ja też mogę składać wniosek o zasiedzenie?? czy to wogóle jest zasiedzenie? czytałam o tym w internecie, ale nie znam się na tych sprawach i nie bardzo rozumiem o co dokładnie chodzi.czy ktoś z was wie? proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zasiedzona
piszą o jakiejś dobrej i złej wierze...o co chodzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zasiedzona
nikt mi nie pomoże? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra ja ci napiszę
skoro teściowa żyje, to nie jest tak źle, pod warunkiem, że chce przepisać na twojego męża swoja połowę domu, druga połowa po zmarłym teściu bedzie do podziału między teściową i jej dziećmi. Jeżeli twój mąż ma np. 3 rodzeństwa to ta połowa domu po zmarłym ojcu będzie dzielona na 5 części. Jeżeli to wy zostajecie w domu, to będziecie musieli spłacić rodzeństwo w wysokości 1/5 wartości połowy domu na każdego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra ja ci napiszę
jeżeli teściowa jest przykuta do łóżka, to notariusz przyjdzie do niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie jest zasiedzenie
Gdyby teściowa nie żyła od tych 25 lat, a w tym czasie rodzeństwo męża nie rościłoby sobie praw do spadku, to może byłoby i zasiedzenie, ale w tej sytuacji - jesli nie ma testamentu - sytuacja wygląda tak, jak napisał mój przedmówca jesli teściowa przepisze na twojego męża swoją częśc domu - czyli połowę, plus tę jedna piątą z części zmarłego tescia, to nikt was z domu nie wyrzuci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zasiedzona
dziękuję wam bardzo za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zasiedzenie w złej wierze 30 l
lat i w dobrej wierze 20 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zasiedzona
no tak wiem że tu jest 20 a tu 30 lat ale co to oznacza że ktoś ma dobrą lub złą wiarę.jak to rozumieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×