Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

olinka141

szkła kontaktowe. kto ma ??

Polecane posty

mam pytanko to wszystkich tych tkórzy noszą już szkła kontaktowe ja zamierzam sobie kupić. ale nie wiem czy to jest praktyczne, i czy wkładanie i wyciaganie jest łatwe czy wymaga durzego wysiułku Morze ktoś wie ile wynosi koszt kupienie soczewek przy wadzie -1,5?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej - ja noszę szkła juz z 8 lat jestem zachwycona jesli tylko Towje oko zaakceptuje soczewkę (bo niektórzy się skarza, ze im gałka wysycha, lub jak sa nierówności na oku to nie mozna) to gwarantuję, ze nie wrócisz do okularów ważne jest zachowanie higieny tzn zeby nie wpychac do oka brudnego palucha przy zakładaniu i jest ok ja kupuję soczewki Johnso Acuvue 2, 6 w pudełku, starcza na ponad 3 m-ce, koszt 100 PLN koszt nie jest uzalezniony od dioptrii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2-5
Ja nosilam kiedys szkla, ktore zmienialo sie co 2 tygodnie i niestety dostalam jakiegos uczulenia i musialam przestac je nosic. Po 2 latach zaczelam nosic szkla 1-dniowe i one sa najlepsze. Codziennie zakladasz siwezutka pare i nie musisz w ogole kupowac zadnych plynow i czyscic soczewek. Niestety nie wyleczylam do konca mojego uczulenia albo po prostu moje oko nie toleruje ciala obcego i nie moge nosic codziennie soczewek. Jednak polecam 1-dniowe!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co sadzisz o takich co się kupuje na mięciac, lub na dzień ?? a cięszko je się wkłada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja noszę soczewki od jakiś 2 miesięcy ... Po pierwsze nie możesz sama dopasować sobie soczewek ... Trzeba wybrać się do okulisty (życzę Ci żebyś nie trafiła na konowała - ja niestety trafiłem ... dopiero 2 lekarz dobrze dopasował mi soczewki), on przebada Ci oczy: określi wade, krzywizne oka ... Wkładanie i wyciąganie soczewek z oka jest banalnym zajęciem :P Raz dwa się nauczysz :) Soczewki jednodniowe są niestety drogie :( Koszt 60-80 zł ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wkłada się bardzo łatwo - raz założysz i już będziesz umiała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do GIBON ale to wychodzi co dzienie po 60-80 zł czy miesiecznie wynosi 60-80 zł tzw 30 par soczewek a ty jakie nosisz ??? a są tak zwane stałe ?? czy ich pielegnacja wynisi durzi pieniędzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do philtonme a czy to jest bolesne ?? Znaczy wiem że oczy wsumie nie bolą raczej szczypią ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie to nic nie boli szczypać tez nie powinno jesli umyjesz ręce przed i po no i jesli szkiełka sa czyste wykapane w płynie do czyszczenia, ze nie ma na nich zadnych osadów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60-80 na pewno miesięcznie
ale i tak drogo ja mam 3 miesieczne i płacę za pare tylko 55 zł.Ale jedni wolą 1 dniowe ( sa bardzo cienkie) są jeszcze 2 tygodniowe 1 miesięczne . Najbardziej opłaca sie te 3 miesieczne. Ale jak dysponujesz miesiecznie wieksza gotówką to na pewno najlepsze sa te 1 dniowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeżeli kupie 3-miesieczne to czy potrzebuje jeszcze jakieś płyny ?? jak oto dbać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
60-80 zł - to oczywiście koszt miesięczny użytkowania soczewek jednodniowych :) Ja noszę miesięczne Precision UV ... Są one wysoko uwodnione :) Cały dzień w nich chodzę i nie odczuwam suchości oka :) Opakowanie tych 6 soczewek kosztuje ok. 100 zł (w sklepach internetowych jest taniej u optyka biorą nawet 180 zł). Do tego dochodzi koszt płynu pielęgnacyjnego ... Ja stosuje OPTI FREE 335 ml ... kosztuje ok. 30 zł a starcza na ok. 3 miesięcy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paternaliste
nie ma sie czego bac, przy kupowaniu soczewek i badaniu okulistycznym naucza cie zakladania soczewek. to nic nie boli, czujesz tylko przyjmeny chlodek na oku, pozniej nie czujesz juz nic i wogole nie wiesz ze masz soczewki na galce. nobel dla tego, kto je wymyslil. ja kupuje soczewki miesieczne na allegro, u jednego, sprawdzonego sprzedawcy - jeszcze sie nie nacielam. para soczewek bausch&lomb kosztuje mnie ok. 23 zl/miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak kupisz te jednodniowe to
juz nie musisz kupowac płnu do dezynfekcji - tak jak w przypadku soczewek 2 tyg. i miesiecznych . Po prostu nosisz je cały dzien a potem wyrzucasz. Ktos napisał wczesniej ze za 30 sztuk płaci sie 60-80 złoty. Ale dodaj sobie jeszcze drugie 30 sztuk na drugie oko.W sumie 60 sztuk soczewek na miesiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uzywam od kilku lat. nie ma roznicy w cenie soczewek przy roznej wadzie - liczy sie producent soczewek, na ile wystarczaja itp. jesli chodzi o to czy oplaca sie kupowac takie na miesiac - jak ja kupowalam po raz 1y soczewki to okulista powiedzial, ze na 1 raz ona przepisuje tylko takie jednodniowe, dwutygodniowe i ewntualnie 1o miesieczne. teraz uzywam i polecam kwartalne. a jesli chodzi o cene to czesto kupuje na allegro bo tam jest duzo taniej z atestami itp (mam takiego sprzedawce). tylko, ze trzeba byc wczesniej u okulisty zeby dobral soczewki teraz nigdy bym nie zamienila soczewek na okulary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli sie nauczysz wkladac, zdejmowac i nosic soczewki to nic Cie bolec nie bedzie. za 1 razem udalo mi sie je zalozyc po 15 min, a na zdjecie potrzebowalam 45 min. to kwetia wprawy - teraz to mi zajmuje kilka sekund

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kurde no pomyliłem się :( 60-80 zł ... to koszt soczewek na 15 dni ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na pocztaku- przez pierwszy tydzien - czulam soczewki tzn po mrugnieciu na ulamek sekunky zachodzily mi mgla ale szybko minelo. nie mam problemu z suchymi oczami i nie stosuje zadnych nawilzaczy. kiedys mialam problemy, ze przy wietrze lzy mi lecialy a od kad mam soczki to zniklo (jedynie przy alergii placze czyli teraz caly czas ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
np. tam gdzie ja chodze do okulisty - prywatnie, jak powiedziałam, ze chcę zacząc nosić szkła, dostała, pierwsza parę za darmo do testowania i testowałam miesiąc do tego dostałam też pudełko i butelke płynu do czyszczenia 60 ml kiedys były inne płyny, nie usuwały tak dobrze osadów białkowych i trzeba bylo tak palcem troche myć szkła, ale teraz wystrczy po prostu jak wieczorem je zdejmiesz, wsadzisz do pudełka z płunem, a rano założysz płyn oczywiście wylewasz :) ja uzywam butelki 120 ml, starcza mi na m-c kosztuje 19 PLN, pudełka sa gratis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość płynów do dezynfekcji jest
pełno i kazdy inny zachwala. Płyny bauscha są bardzo ostre i nie dla każdego sie nadają. Natomiast łagodnym płynem jest np. eye see i w dodatku tani - mnie pasuje ale inni mowią ze tanie jest gorsze ale ..kazdy wybiera co chce . Z tych droższych dobry jest tez Solo - łagodny dla oczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktos używa płynu eye see
w sklepie kosztuje 30 zł (butelka 360 ml.) a np. eye see prawie 50 zł ( tez 360 ml. )wiec roznica jest w cenie i znaczaca. Czy warto kupic ten płyn ? Bo chyba nie zawsze jest tak ze tansze odrazu musi oznaczac gorsze ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za wszystie porady jutro ide do okulisty, chce wkońcy nosić okulary przeciw słoneczno , pierwszy raz w życiu :):):):): wydaje mi się że jako moje pierwsze soczewki to zaczne od tych jedno dniowych o potem to chyba te 3 miesięczne ps: mYslałam że soczewki są droszcze że kosztyja około 1000zł jestem bardzo szczęśliwa :) dziękuje jeszcze raz kochani jesteście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pamiętaj zebys soczewki
zaczęła nosic stopniowo. Pierwszego dnia załóż na gora 3 godziny , nastepnego dnia juz dłużej . Bo to dla oka wielki szok i musisz oko powoli przyzwyczając . Przygotuj sie tez ze pierwszego dnia w tych soczewkach bedzie ci sie krecic w głowie - tak reakcja. Pozniej juz spoko zapomnisz ze w ogole je na sobie masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to juz zalezy od twojego oka - ile wytrzyma :) ja zdejmuje tylko do spania aczkolwiek mam czasem takie dni, zwlaszcza latem, lub kiedy soczekwa jest juz stara (pod koniec m-ca), ze czuje taki dyskomfort w oku, suche oko, i musze uzyc kroli albo wyjac soczewke wczesniej niz przed pojsciem spac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paternaliste
:D nie, az tak zle finansowo tonie wyglada :D na poczatku nos 2-3 godziny dziennie, przyzwyczajaj oko...ja po 2 latach noszenia smigam w nich caly dzien. zakladam rano, zdejmuje kolo 24 i nic sie nie dzieje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×