Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Animia

Awokado - co i jak?

Polecane posty

Hello :) Jak wygląda dobre awokado? :) Je się je od tak czy raczej się coś z niego przyrządza? Jak tak to co? :D ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupiłam sobie i tak myślę czy ten owoc w ogóle zdatny do spożycia jest :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyczytałam, że mój jest zdatny i że generalnie zdrowa bestyyyyjjjaaa jest. Dobry jest tak po prostu, sam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewunia73
ono samo w sobie wogole jak dla mnie jest bez smaku i takie sobie,ale zdrowe np mozna zrobic taka salatke-awokado,salata jakakolwiek,rzodkiewki-pokroic i porwac salate-do tego winegret i juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki :). Już skonsumowane :D. Albo to nie było awokado albo zielone jest dobre :>. Smakowało tak jak brzoskwiniodynioogórek - całkiem, całkiem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vanisz
ja uwielbiam avokado, jest pyszne, ma taki orzechowy posmak... mniam mniam... dobre takie mieciutkie jest, dojrzałe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powinno byc zielone, lekko miękkie gdy próbujesz ugiąć go pod palcem. A smak ma rewelacyjny, ta orzechowa nuta jest najlepsza. Czasami używam wprost na kanapeczkę z szynką, albo robię taka roladkę z plasterka salami i kawałka awokado i sera pleśniowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja awokado przyrzadzam albo z krewetkami, albo zwyczajnie jako dodatek do salaty. Pyszne jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeby bylo pyszne musi byc naprawde dojrzale, uwielbiam. dojrzale jest wtedy, jak jest porzadnie brazowe i lekko miekkiem jak nacisniemy na skorke. moze byc nawet bardzo miekkie, ale wtedy nie wiadomo, czy juz nie zaczyna podgniwac ;) jesli jest jeszcze twarde i zielonkawe z powodzenem mozna kupic i poczekac pare dni jak dojrzeje (bez lodowki). ale tu mowie o tych mniejszych awokadach, z chropowata brazowa skorka, bo sa jeszcze takie duze z gladka zielona, ale o nich nie wiem wiele, jadlam moze raz, ale nie pamietam. ogolnie w smaku chyba podobne. nigdy sie nie zgodze, ze jest bez smaku - ma po prostu bardzo delikatny smak i trzeba lubic delikatne smaki, co nie jest latwem jak np. ktos jest przyzwyczajony do smakow komercyjnych z duza iloscia soli, cukru i glutamianu sodu ;) z reguly jem awokado prosto ze skory - przekrawam na pol, skrecam troche soli i pieprzu, czasem kilka kropli octu balsamicznego i wcinam lyzeczka. albo kroje w plastry i daje na kanapki (ideal smakowy: wedzona ryba + awokado. albo kroje na grunsze kawalki i wrzucam jako dodatek do salaty lub szpinaku na surowo (+ inne warzywa, jajka, co tam popadnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Avocado*
a ja robie sałatke.. Paluszki krabowe ,awokado ,majonez i biały pieprz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 159
ja niedawno kupiłam w Biedronce jedno awokado, bo była promocja, 1,40 jakie niedobre !! :o było zielone i twarde i paskudne w smaku, fuj :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .......po co...............
kupujesz twarde.? dojżałe jest pyszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 159
no jak ja pierwszy raz takie coś na oczy widziałam, to skąd mogłam wiedzieć, że to ma być miękkie przy kupowaniu :p do tej pory na wspomnienie tego smaku cierpnie mi język :D a musiałam zjeść, bo nie lubie wyrzucać jedzenia 😡:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia613
to jest bardzo zdrowy owoc, ma mnóstwo blonniki, który czyści nasze kiszeczki, czyli pomocny jest w odchudzaniu. Poza tym ma całą masę przeróznych witamin. Jem go na kanapki, niektórzy twierdzą, że smakuje, jak mydło, ja uważam, że ma lekki posmak orzeszków ziemnych. Dla mnie jest fajny. Acha, lepiej kupic sporo za twardy, niz odrobine za mieki. pozdrawiam zycze smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ostatecznie
mozna z niego maseczke zrobic jak nie smakuje. Ale ja uwielbiam awokado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×