Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nam zamiar

praca na poczcie

Polecane posty

Gość nam zamiar

mam zamiar starać się o staż na poczcie, niewiecie moze jakie są obowiązki asystenta pocztowego i czy jest ciężko:), bo nic na ten temat niewiem a chciałabym sie chociaż troche przygotować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość były asystent P
noo mnie zdażyło sie pracować jako tzw "asystent" - praca polegała na sortowaniu przesyłek. Było to "niekończąca sie" ilość i ciagle nowe , poza tym praca na akord bo jesteś uzależniona od rozkładu pociągów rozwożacych pocztę. Nie ma znaczenia ile tego dostaniesz z poprzedniego rzutu musisz sie z tym wyrobić w ściśle określonym czasie. A najlepsze są "poranne" gazety - prenumeraty i rozdział na oddziały pocztowe ogrom gazet które czesto sie spóźniaja - ty nie stety nie mozesz bo bedą skargi za spóźnienia że ktoś nie dostałswojej zamówionej gazetki a wydawnictwa mają to gdzieś i przysyłają kiedy chcą. Pracujesz na 2 zmiany po 12 h każda od niedzieli wieczór do soboty wieczór. Jeśli masz pełny etat to masz prace w systemie 12/24. Jesli połowe (jak ja miałem) to prcujesz łącznie 6-7 zmian w miesiącu - wiecej wolnego niż pracy co niestety wpływa negatywnie na wydajność. Musisz sybko opanować kilkaset Kodow pocztowych i błyskawicznie kojarzyć je z nazwami miejscowości i do tego mieć świetną pamieć wzrokową żeby móć efektywnie i sprawnie rozkładać przesyłki. Zarobki różne od 350 zł (moje) do 550 zł koleżanki - oboje na tych samych warunkach. Kwestia załatwienia z dyrekcją. A ogólnie to Stanowisko Asystenta to jak sami "pocztowcy" twierdzą "szerokie pojęcie" i można robić różne rzeczy: pracy w okienku, pmoc na zapleczu, praca na rozdzielni listów, magazynie itp. Aha i jescze jedna ważna rzecz NIE CHORUJ!!!!! bo to przestępstwo i grozi ostrym opieprzem na dywaniku i zwonieniem przy najbliższej okazji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×