Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

a mam jeszcze pytanie co do materacyka do łóżeczka, muszę w tym tygodniu zakupić a nie wiem czy lepszy sprężynowy czy piankowy. Materac potrzebuję do łóżeczka 60X120 więc będzie używany około 2 lat, zastanawiam się czy warto inwestować w sprężynowy, a te piankowe wydają mi się za miękkie. Czas ucieka a ja nie wiem jaki kupić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczesliwa... ja moge tylko od siebie dodac, bys nie martwila sie tak bardzo brakiem laktaci, wcale nie musi tak byc, moja bratowa urodzila trojke dzieci poprzez cc i kazde jedno karmila piersia od samego poczatku, bez wiekszych komplikaci, wiec na to nie ma reguly. Po porodzie naturalnym tez bardzo czesto trzeba walczyc o pokarm i nie zawsze udaje sie zwyciezyc wiec to juz jest kwestia indywidualna. Mam nadzieje, ze bedziesz w gronie tych szczesliwych mamus, ktore na niedobor mleka nie musza narzekac:) myszaa super, ze Piotrus zasmakowal cycusia:) dobra polozna to juz polowa sukcesu! do mnie tez super babki przychodzily, ty tez w rotundzie rodzilas wiec moze nawet na ta sama trafilysmy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izuniek to ja do Ciebie na bigosik:);) Szczesliwa .... wiesz z tym pokarmem "po", to moze nie ma zasady, moze bedziesz miala wartosciowy pokarm albo Twoje Malenstwo nie przyzwyczai sie tak szybko do buteleczki:) Co do mleka modyfikowanego to daja bez problemu :) 1 buteleczk na kazde karmienie + jednorazowy smoczek. Mnie przypadl aptamil (przy nim zostalam i tym mlekiem karmie Laure) ale wiem, ze dziewczyny prosily o inne wiec jest mozliwosc wyboru - tak bylo w Coombe. Z cc to wg mnie to "czysta sprawa" krew nie leje, wody odeszly mi wczesniej, wiec wg mnie nie jest zle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilac a gdzie kupiłaś tem materac kokosowo-gryczany? bo w irlandii nie spotkałam sie z takim. to dobrze ze jest możliwość wyboru mleka, też zdecydowałabym się na aptamil, ale żyję nadzieją, że nie będzie trzeba :) wielkie dzięki za wszystkie informacje dotyczące cesarki, mi więcej wiem tym mniej się boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no bigosik już ugotowany,jak na pierwszy raz nawet niezły :)najważniejsze że mojemu smakuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
W Rotundzie tez masz mleko do wyboru a powiem Wam ze jestem Bardzo zadowolona z Rotundy i opieki przed jaki i po porodzie ;) wlasnie moja maminka leci do nas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mamuśki! Ja już po dwóch śniadaniach jestem, pranie zrobione. Teraz sobie piję słabiutką kawusię z mleczkiem i zajadam moje ulubione czarno-białe muffinki, które wczoraj upiekłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mamuski i brzuchatki! Donia Ty to ,,ranny ptaszek,, jestes :-D Ja jeszcze w łóżku czytam ksiazke, zapewne zlapie drzemki jeszcze :-D Milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamusie i brzuchatki:) bylysmy z Blanka wczoraj na tym pobraniu krwi, nie wiem co ja sobie wyobrazalam, ale nie zdawalam sobie sprawy, ze beda pobirac jej krew z zyly tak jak doroslemu:/ ja reczej jestem z tych twardszych ale az mi tam lzy polecialy wczoraj, wyniki dopiero za kilka dni i oby wszystko bylo w porzadku bo nie wyobrazam sobie, ze znowu bede musiala ja tam prowadzic. Donia gratuluje coreczki, gdzies mi umknela ta informacja. ciesze, sie ze wszystko w porzadku, dbaj o siebie! a brzuszek juz bardzo zaokraglony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kochane Jak dziś dzionek? My dziś z Bratanica siedzimy w domku. Robię prania, może wyschną chodź pogoda marna. A ona jutro wyjeżdza i co lepsze z samego rana w piątek jedzie na obóz taneczny. A jej rodzice sobie źle popatrzyli i myśleli,że to dopiero za 10 dni. Więc mała ma maraton. Ja wczoraj byłam u Gp. Jak zwykle wszystko ok. ciśnienie książkowe, maleństwo puls też ma ok, waga dobra więc do następnego razu Szczęśliwa- moi przyjaciele rodzili 2 razy w Irl. przez cesarkę. I z tego co mówili jej mąż mógł przeciąc pępowinę ale się nie zdecydował. Dla niego juz sam poród to było dużo. My rodzimy w Cork i tu jak wiszisz jest możliwośc, ckodź nie wszyscy tego chcą. Więc może i u Ciebie będzie można! :-) Ciekawa jestem czy mój męzuś się zdecyduje byc z nami podczas porodu. Narazie nie pyam i nie naciskam,ale bardzo bym chciała. Myslę,że w końcu się zdecyduje. Chodź u nas w Cork to biora tatusiów na siłę hahha :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwucha, oj tak tak, brzusio już sporo zaokrąglony. Jestem w 15 tc, a wyglądam jak na początek szóstego miesiąca...hehe. Ale cóż w trzeciej ciąży to podobno normalka, że szybciej widać. Ale ja lubię moj brzusio, a szczególnie jak kruszynka wariuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, właśnie wróciłam ze szpitala, gdzie mieli mi obracać dzidzię, pojechałam zrobili mi usg które trwało może z minutę i to wszystko, sprawdzali tylko czy dzidzia się nie obróciła, nawet wagi mi nie chcieli podać, szkoda gadać. potem czekałam na lekarza, który miałby to robić, przyszedł poprosił nas do gabinetu i kazał się położyć, pytam go jak to ma wyglądać a on mi na to że zrobi usg i zobaczy w którą stronę najlepiej obracać dziecko i to wszystko, żadnego ktg ani nic, powiedziałam ze się absolutnie na takie coś nie zgadzam no i ustaliliśmy szczególy cesarki. Więc termin mam na 28 lipca o 7 rano mam być w szpitalu, cesarki robią 3 w ciągu dnia, o 8:30, 10 i 11:30 biora losowo więc nie wiem o której mnie wezmą, mam nadzieje, że jak najwcześniej bo to czekanie mnie wykończy. No i dzień wcześniej mam przyjechać do szpitala na pobranie krwi. I dali mi jakieś 2 tabletki jedną mam wziąc dzień przed cesarką wieczorem a drugą rano ale nie wiem za bardzo na co to ma być nie mogłam się za bardzo dogadać, lilac, też brałas jakieś tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilac - dzięki za namiar na polski sklep z materacykami, chyba zamówie ten kokosowo-gryczany za wysyłkę biorą 10 euro to i tak wyjdzie mi duzo taniej niż spręzynowy, za sprężynowy który sobie wybrałam musiałabym zapłacić 125 euro a nie jestem do tych sprezyn jakoś przekonana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczesliwa przyszla maamusiu no i super :) ja 2 tabletki malusie lykalam tuz przed cc nim zawiezli mnie na sale, wczesniej nic nie dali ale u mnie bylo nagle wiec moze dlatego:) Z materacyka jestem zadowolona, Laura chyba tez:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wlasnie kupilam ten materc i nie wiedzialam ze dla noworotka strona gryczana a pozniej kokosowa :-) dzieki Lilac za info :-D Krolika cos nie slychac i Marigo??? Pozdrowionka dla Wszystkich Jutro ide ja sprawdzic cukier :-/ mam nadzieje ze bedzie dobrze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane poczytalam was....jak fajnie ze wszystko u was ok:) i widze ze szczesliwa jest z nami juz chyab na stale:)...a w niedziele przejezdzalam przez droghede;) trzymam kciuki za ciebie 28 lipca.na pewno bedzie ok. ja tez mialam cc i bardzo bylam zadowolona.super czysto i bez bolu i stresu.corcie mialam przy sobie po 6 godzinach bo swietnie sie czulam,a wyslam do domku po 3 dniach. z pkarmem bywalo roznie...generalnie pokarm sie pojawil tylko mi nie za bardzo zalezalo zeby ja karmic tak wiec w dzien byla na butli a w nocy na piersi. sylwus michelle ma juz 6 miesiecy!!! ale zlecialo.....zaczyna siadac,podciagac sie,wyrosla juz gondoli i dumnie obserwuje swiat ze spacerowki! a co.... nie przesypia calej nocy-tzn spi w nocy ale budzi sie dwa razy na jedoznko. generalnie je coraz wiecej,i mimo ze wystartowalismy z zupkami,owocami i kaszka to mala jest bardziej glodna.ale i bardziej aktywna.jak ja poloze na podlodze to tak fajnie pelza do tylu-i jeszcze zdziwiona jest ze zamiast blizej to coraz dalej do zabawek;) lece spac kochane bo pozno.pozdrwiam wszytskie razem i kazda z osobna.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Jak samopoczucie dzisiaj? U mnie fajnie. Zupkę już mam ugotowaną (koperkowa z ryżem). Za chwilkę pójdę do sklepu po majonez, będę robiła kotlety kurczakowo-majonezowe. Pychota. Dam Wam przepis :P KOTLETY KURCZAKOWO-MAJONEZOWE: 2 filety z kurczaka 3 duże łyżki majonezu 3 jajka 3 łyżki mąki posiekana zielenina (ja dodaję koperek i natkę pietruszki) sól (lub wegeta) i pieprz Filety pokroić w kostkę, wymieszać ze wszystkimi składnikami. Piec na wolnym ogniu z obudwu stron. Od razu mówię, że wychodzi tego dużo, więc można sobie pojeść WERSJA Z ŻÓŁTYM SEREM 1 filet z kurczaka 2 jajka 3 łyżki tartego sera żółtego 1,5 łyżki mąki 3 łyżki majonezu wegeta (lub sól), pieprz do smaku Filet pokroić w kostkę, wymieszać z pozostałymi składnikami. Piec na wolnym ogniu z dwu stron. Dobrze smakuje z ziemniaczkami i mizerią Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo jak cudnie i rzeczywiscie bardzo szybko czas ucieka, szczegolnie przy dzieciaczkach :) sama to widze po sobie:) Donia a majonez jajka i cala reszta to pomiszac razem? to takie "ciasto wychodzi ? i jak smazyc na patelce? mieszac jak jajecznice? (chyba jak z obu stron to jak placek?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilac, tak wszystkie składniki mieszam razem. Powstanie ciasto. Nakładam łyżką na rogrzany olej na patelni i smażę jak kotlety z obydwu stron. Wielkość kotletów zależy od Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
Czesc kochane ;) jak Wy macie postawione lozeczko dla waszych kruszynek od strony okna czy od strony kaloryfera ? bo nie wiem gdzie najlepiej je ustawic.. a mam jeszcze jedno pytanie do mam ktore juz urodzily: Czy Wy karmicie swoje pociechy co 3h czy wybralyscie opcje 4 razy dziennie chyba ze dzidzia bedzie chciala sama wczesniej ? Bo slyszalam ze jak bede malego karmic co 3h to szybko strace pokarm dla nie go bo nie dam rady produkowac i bede zmuszona przejsc na sztuczny a tego nie chce i teraz nie wiem co mam robic.. ta pielegniarka mowi ze co 3h a inni rodzice radza ze najlepiej 4 razy dziennie chyba ze maly bedzie chcial wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza nie weim co za pomysl z ta utrata pokarmu, im wiecej maly bedzie zjadal tym wiecej bedziesz produkowala, tak to dziala, a 4 razy dziennie? co 6h- chyba niemozliwe do zrobienia. karm wtedy gdy chce jesc, ja na poczatku karmila co 3h ale tylko dlatego, ze Blanka bardzo stracila na wadze na poczatku, wiec musiala nadrobic i wtedy ja wybudzalam, ale tylko 2 dni tak robilam. a tak wydaje mi sie ze powinnas karmic go na rzadanie, gdy spi 5h to go nie wybudzaj bo po co, gdy zglodnieje sam da o sobie znac:) gorezj gdy bedzie chial jesc non stop i godzinami nie bedzie chcial sie oderwac od cyca, a i tak bywa:) co do lozeczka to u mnie stoi tam gdzie bylo miejsce, czyli ani nie przy oknie, ani nie przy grzejniku:) Donia tez robie te kotleto-placki, zawsze z serem i duzo wieksza iloscia i dodaje make ziemniaczana, pychota potwierdzam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo to maly lakomchuch z niej:) im wiecej zasmakowala tym bardziej glodna:) a ja myslam, ze ty juz spokojnie przesypiasz cale noce...chociaz ja na noce jakos narzekac bardzo nie moge, Blanka najada sie doslwonie w 10 min i budzi 1-2 razy, wiec oby tak dalej. Musicie miec tam teraz wiele radosci z Michelle, takie maluchy, powoli poznajace swiat sa strasznie rozkoszne:) a Jess nie jest o nia zazdrosna, bo w koncu to ona byla jedyna coreczka rodzicow do tej pory? Wczoraj gdy wyszlismy z mezem do centrum na dluzej, karmilam Blanke w baby roomie, a ona je jak mala swinka, bardzo szybko, glosno, mlaksa, sapie, a przerwy robi tylko po ty by puscic glosnego baka, wiec weszlam jako ostatnia wyszlam jako pierwsza, jednak z babek mowi do mnie, ze chyba byla bardzo glodna, przytaknelam bo co mialm jej powiedziec, ze ona ma tak zawsze? :) Milego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
Sylwucha12 Ale fajna ta Twoja coreczka ;) hihi to masz tez niezy ubaw przy niej ;) moj to wali teraz fajne kupki ;) Ja zrobilam od wczoraj maly eksperyment nie budzilam go od popoludnia co 3h tylko postanowilam az sam sie obudzi i sam co 4h sie budzil na jedzonko ;) i wkoncu mi nie marudzil przy cycu tylko szukal go jak szalony;) Piotrus tez stracil mi na wadze ale mysle ze im czesciej bede go zmuszac to do cyca sie zniecheci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha,sylwucha,michelle tez tak szybki i lapczywie je,jakby ja ktos gonil. mysza pierwsze slysze o takim czyms zeby stracic pokarm od karmienia haha,im wiecej karmisz tym wiecej masz mleka.ja karmilam wszystkie dzieciai na zadanie-czasem co godzine a czasem co 3-4 .to one regulowaly czestotliwosc a nie zegarek;) jak nie chcesz wkurzyc piotrusia,to lepiej nie testuj na nim;) Michelle ❤️ 18.01.2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
Ale ladna dzis pogoda ;) Moja Kruszyna sama sie budzi na karmienie prawie co 3 h ;) cieszy mnie to ;) ale martwi ze dalej nie przybiera na wadze ;( odciagam pokarm i co trzecie karmienie karmie go z butelki to zjada wszystko az mu uszy sie trzesa wiec nato wychodzi ze z piersi nie dojada ;( czuje ze wkrotce skonczy sie na sztucznym pokarmie ;( Kochane a Wam jak wasze dzieciaczki jedza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×