Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

no udalo mi sie zobaczyc zdjecia :) Mysza masz slicznego synusia :) musialam sie zalogowac zeby je obejrzec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chorykróliku... a w którym tygodniu jesteś, że dzieciaczek już głową do wyjścia? Mnie wystraszyli bo mała ułożyła się do wyjścia już w 26 tygodniu!!! Potem jednak z wielkim rabanem sie obróciła i nadal (mija 34 tydzień właśnie) układa się we wszystkich możliwych płaszczyznach po kilkanaście razy dziennie zmieniając ustawienie. Czasem tak mnie napiera że mam wrażenie (szczególnie podczas chodzenia) że mi zaraz wypadnie. Co do mieszkanka, popieram pomysł na mieszkanie samemu, sama nie mogę się już doczekać, wprawdzie lokatorów nie mam upierdliwych ale co na swoim to na swoim. Trzymam za ciebie kciuki bo przeprowadzka w 'zaciążonym' stanie to dodatkowy stres. aha....co do przewijaka, nie sądzę żeby był większy sens wydawać na to pieniądze bo pomocny będzie (jako mebel) jedynie przez 4-6 jiesięcy dopóki dziecko nie zacznie siadać, a potem to już tylko miejsce będzie zawalać. Ale...rozumiem cię, sama ślinię się w sklepie na widok kołyski, chociaż wiem, że raczej nie kupię bo tylko miejsce będzie zawalała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milly ja w 31 jestem, wiem, ze maluszek moze sie obrocic nawet na koncowce, dlatego mam nadzieje, ze przed porodem zrobia mi usg, nie beda bazowac jedynie na uciskaniu brzucha... Mieszkanie samemu najlepsze pod sloncem, dobrze o tym wiem :) Nas na poprzednim apt zaskoczyl wielki grzyb, ktory pozarl nam mebel, wynosilismy sie na szybko i jedyne co znalezlismy z dnia na dzien to wlasnie pokoj. W zaciazonym stanie sie wprowadzilam i w tym samym bede sie wyprowadzac, wiec mam powyzej uszu ;) A, ja pytam o te mebelki, bo wolalabym miec tylko niezbedne, przewijak to taki nakladany na lozeczko kupie, bo brak miejsca, no ale komodke to trzeba bedzie miec. Kolyske tez bym chciala albo kosz, ale to sie zobaczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
chorykrolik Wiem ze sa 3 dni tacierzynskiego platnego po 8h tyle moj maz dostal Nie wiem Kochana czy to zalezy od pracodawcy Dziekuje Kochane ;) Synus nam sie udal ;) jak bede miala chwilke to wrzuce wiecej zdjec ;) kochane ktora ma namiar do jakiegod fotografa ? najlepiej aby przyjezdzal do domku? a te podpaski Bella to mialam przy pierwszej ciazy bo takie w polsce w szpitalu mi kazali kupic A jak dlugo krwawilyscie po porodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc mamusie i brzuchatki :-) Myszaa-fajniutkiego masz synka-gratuluję Donia-widzę,że brzusio Ci rośnie szybciutko. U mnie w 15 tyg. to jeszcze nic nie było widać. Fajnie Milla-a ty Z Cork? to może będziemy rodzić w tym samym czasie,bo ja w 35 tyg. jestem. Na kiedy nasz termin? Ja na 25 sierpnia. Moja dzidzia juz przed 26 tyg. była główką w dół i jak narazie tak pozostaje. Ja dziś zaczęłam sie pakować-bo jak to powiedziała dziś pielęgniarka na badaniach może to być w każdej chwili. Oczywiście mam nadzieję,że sobie tam posiedzi te kilka tygodni, bo przecież teraz najwięcej i najszybciej rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śliczny synus Mysza Gratulacje jeszcze raz :-D Milly co do majtek to mi kolezanka doradzila kupic w pennym ze jednorazowe ok ale tamte lepsze , ja pierwszej ciazy tez jestem :-) a i o tych podpaskach mowila ze te z apteki sa dobre i ze bardziej delikatne jak te z Polski ( bo ona rodzila w PL, pierwsze dziecko a 2ge tu) Ja mam diete mam za duzy poziom tego cukru jednak, bylam na rozmowie z diabetykiem w Rotundzie umowili mnie :-D i nie mam zgagi :-) w czwartek na pomiar cukru :-( Donia fajny brzusio :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katarynkag79-tak....jestem z Cork, a termin mam na 10 września. Ale kto wie, może być różnie, przecież maleństwu może się pospieszyć na świat (lepiej żeby nie). Chodzę do CUMH w czwartki, a ty? Może się mijamy na korytarzu, hehehe.... Co do pakowania torby do szpitala, dostałam taka listę (ze szpitala właśnie) co wziąć ze sobą, ale jakoś tak po ebkach napisali, kilka kaftaników kilka body, sama nie wiem, ale chyba lepiej wziąć więcej niż żeby potem zabrakło, c-nie? aaa.... pracujesz czy na zwolnieniu? MagdaEIRE-dzięki za cynk co do penny'ego, nie pomyślałam o tym :p Chorykróliku, to jasne że chcem mieć tylko te najpotrzebniejsze mebelki, bo daję słowo, jak zajdę do sklepu to kociokwik, nic tylko kasę wydawać, a szkoda że na plakietkach obok ceny nie piszą jak długo dane rzeczy będą faktycznie przydatne, bo na pewno zaoszczędziło by to nam wszystkim niechcianych/niepotrzebnych zakupów. Ja mam tylko komodę (ale chyba 2 będą potrzebne, bo ciuchów mam chyba o dużo za dużo, hehe), wózek, łóżeczko... sama nie wiem czy coś jeszcze, ale na początek chyba starczy... Co do grzyba w mieszkaniu, codziennie dziękuję bogu że u mnie grzyba brak, ale u znajomych to różnie bywa bo właściciele chat-irole mają w zwyczaju zamiast usuwać grzyba to po prostu zamalowują go w nadziei że kolejny wynajmujący się nie skapnie a grzyb 'może' nie zakwitnie spod farby...żenada... trzeba bardzo uważać...trzymam kciuki za ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry:D:D:D Dziewczyny sluchajcie mam do Was pytanie a raczej prosbe:D:D otoz 17 lecimy do Pl i mysle co warto tam kupic, mozecie pomoc?wiem, ze pieluszki tetrowe, Justa polecila czopki...co warto tam kupic?bede wdzieczna z rady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Milly-no ja też chodze do ego szpitala ,ale we wtorki. Więc się nie mijamy. A z tą twoją datą porodu to napewno ok? Bo ja mam teraz 35t i 5dni i mam na 25 sierpnia. Izuniek też już 35 i na 28sier. A skoro ty już 34t. to chyba trochę wcześniej,co? Mi też na początku z okresu powiedzieli na 3,4 września. Po pierwszym skanie 1września, a w Polsce jak byłam na 3D w 26 tyg. lekarz mi powiedział,że na 25 sierpnia i tego się trzymamy.Jak by nie iczyc od pierwszego skanu to te tygodnie dokładnie się zgadzają i wychodzi na 25 . Więc może u ciebie też z tydzień do przody haha. Mi nic w szpitalu nie dali. Idę we wtorek na wizytę w 36 tyg. może wtedy,ale ja juz zaczęłam się pakować bo tu dziewczyny pisały co trzeba ze sobą wziąźć. Ja też mam sporo ciuszków. Juz poprałam i jeszcze tylko ostanie prasowanie. A wiesz co będziesz miała? Ja mam łóżeczko, komodę , wózek i kosz mojrzesza. dzię jeszcze jadę mam nadzieję na ostatnie zakupy do Cork. Musze sobie kupić staniki do karnienia,chciałam taki ręczniczek z kapturkiem dla maleństwai może za termometrem się rozejrzę. Bo ten elektroniczny co mam to nie pokazuję dobrze temp. a ten co mi sie podoba ,aż 50 euro kosztuje. Kurcze troche dużo,ale może znajdę coś podobnego i tańszego więc bym kupiła.Ja się śmieję,że mi ta walizka co męzuś zdjął ze strychu nie wystarczy do szpitala hahahaha. Niby niewiele tego a same ręczniki i szlafrak połowe zajęły, a gdzie ciuszli dla maleństwa,rożek i inne pierdółki :-) A dziewczeta jak tu jest z lewatywą??? Robią w szpitalu czy sobie some robiłyście w domku. Bo golenie o trzeba samemu u nie robią nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Milly-no ja też chodze do ego szpitala ,ale we wtorki. Więc się nie mijamy. A z tą twoją datą porodu to napewno ok? Bo ja mam teraz 35t i 5dni i mam na 25 sierpnia. Izuniek też już 35 i na 28sier. A skoro ty już 34t. to chyba trochę wcześniej,co? Mi też na początku z okresu powiedzieli na 3,4 września. Po pierwszym skanie 1września, a w Polsce jak byłam na 3D w 26 tyg. lekarz mi powiedział,że na 25 sierpnia i tego się trzymamy.Jak by nie iczyc od pierwszego skanu to te tygodnie dokładnie się zgadzają i wychodzi na 25 . Więc może u ciebie też z tydzień do przody haha. Mi nic w szpitalu nie dali. Idę we wtorek na wizytę w 36 tyg. może wtedy,ale ja juz zaczęłam się pakować bo tu dziewczyny pisały co trzeba ze sobą wziąźć. Ja też mam sporo ciuszków. Juz poprałam i jeszcze tylko ostanie prasowanie. A wiesz co będziesz miała? Ja mam łóżeczko, komodę , wózek i kosz mojrzesza. dzię jeszcze jadę mam nadzieję na ostatnie zakupy do Cork. Musze sobie kupić staniki do karnienia,chciałam taki ręczniczek z kapturkiem dla maleństwai może za termometrem się rozejrzę. Bo ten elektroniczny co mam to nie pokazuję dobrze temp. a ten co mi sie podoba ,aż 50 euro kosztuje. Kurcze troche dużo,ale może znajdę coś podobnego i tańszego więc bym kupiła.Ja się śmieję,że mi ta walizka co męzuś zdjął ze strychu nie wystarczy do szpitala hahahaha. Niby niewiele tego a same ręczniki i szlafrak połowe zajęły, a gdzie ciuszli dla maleństwa,rożek i inne pierdółki :-) A dziewczeta jak tu jest z lewatywą??? Robią w szpitalu czy sobie some robiłyście w domku. Bo golenie o trzeba samemu u nie robią nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do zakupów w polsce....hm.... ja popełniłam ten błąd że na ostatnim urlopie w polsce prawie nic sobie nie kupiłam, a teraz jest już za późno, bo nawet do samolotu już mnie nie wpuszczą, a prosić mamę to trochę niezręcznie. Mogę ci podpowiedzieć co wg mnie warto kupić w polsce: podpaski bella mama (specjalne poporodowe), sopelek (odcięgacz fluków z malutkiego noska, bo maleństwo prędzej czy później katar złapie, a lepie spać z odetkanym noskiem, nie?), siatkowe majty (poporodowe, przewiewne, sięgaja prawie do żeber i mają krótkie nogawki, więc opinają co trzeba), może kilka pieluch tetrowych, ale tu też są więc chyba nie warto, aha, i jeszcze nadmanganian potasu w kryształkach po kilka do kąpieli maluszka (wiele osób mi to doradziło), i to chyba tyle...jakby co, to jeszcze dopiszę :p Katarynka, z moją datą porodu ok, teraz dokładnie jest 33 tygodnie i 3 dni, więc lekarz powiedział mi że to 34 tydzień (ja tam nie wiem, heheh), a za 2 tygodnie do szpitala na wizytę w 36 tyg. Każde usg pokazywało datę 10 września, a zokresu też tak wypada, hehe... Co do maleństwa, będę miała dziewczynkę :) Jak będziesz się wybierała na zakupy, to w h&m na paul street jest przecena na ciuszki maternity (nie wiem jak ze stanikami, ale mają tego trochę i nawet w bardziej przyzwoitych cenach niż w mothercare), a mothercare z kolei ma przecenę na ciuszki dla niemowlaków (mahon point), polecam też zajść do smyth's nieopodal brown thomasa, bo tam na piętrze mają sporo artykułów dla maluchów (kupiłam tam trochę rzeczy i jestem zadowolona, ceny także mają dobre)... i tam mają fajne ręczniczki z kapturkiem, nawet w formie fartuszka(zakładasz go na siebie jak fartuszek i masz wolbe ręce do trzymania maleństwa w tym ręczniczku!, nie wiem jak inaczej to wytłumaczyć, hehe). A co do termometru, to rozejrzyj się też po aptekach i boots'ach, bo nigdy nic nie wiadomo, ja muszę kupić jeszcze taki do pokoju ale upatrzyłam już sobie groegg w argosie, a do wody są śmiesznie tanie i są wszędzie więc głowy sobie akurat tym nie zawracam. Rozmawiałam ze swoja landlordką (ona pracuje w cuh i sama rodziłą tam 2 razy), lewatywy nie robią, ale można poprosić o to albo mogą dać tabletkę co robi 'spustoszenie' w jelicie, tzn że jak się ją łyka to lepiej już siedzieć na kibelku, heh. Golic też nie golą na siłę, ale chyba lepiej samemu na lika dni przed terminem, chociaż słyszałam że na ostatnie dni to lepiej kremem do depilacji żeby się przypadkowo nie skaleczyć bo potem podczas porodu może jakieś cholerstwo się wdać, a tego chyba sobie lepiej oszczędzić... hm...co myślicie o kółku do siedzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tez mam wizyte we wtorek to bedzie juz 36 tydzień i 1 dzień i musze sie spytac o liste rzeczy :) tez bym chciala usg w 3d ale w Medicusie kosztuje chyba 150e :/ ja wczoraj kupilam wózek od menagera mojego chlopaka za 200e dostalismy jeszcze sterylizator aventa,siedzonko do karmienia ,nianie,torbe ,mate do zabawy i kilka reczniczkow i kocyki :) fakt ze wozek ma juz 4 lata i nie taki jak chcialam ale zawsze taniej , potem zawsze mozemy zmienic na cos innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny:) Powiem Wam szczerze, ze wiele zakupow, ktore ja kupilam okazaly sie hmm niepotrzebne albo zbedne, bo czasem czasu nie ma albo tak a nie inaczej jest wygodnie. I tak na przyklada termometr do wanienki mam ale nie uzywam, temperature wody mierze zanurzajac przed ramie (lokiec) i temu ufam najbardziej. Kupilam tez mate do przewijania - zbedna dla mnie, bo przewijam na lozku. Sopelek do odciagania katarku albo inaczej Frida polecam zastapic KATARKIEM (ja kupilam na allegro nowy o polowe taniej niz w aptece), ktory podlacza sie do odkurzacza, strasznie to brzmi ale warto poczytac, bo to najbezpieczniejsza forma odciagania katarku. Majtalonki jednorazowe kupilam w tesco, polecam apodklady poporodowe w bootsie. W Polski warto zakupic masc majerankowa, ulzy dziecku gdy bedzie mialo katarek i bardzo goraco polecam kropelki priobiotyczne BioGaia (i na kolke pomagaja i uodparniaja, mozna podawac noworodkom) ja caly czas daje Laurze. Do nawilzania noska polecam Sterimar do kupienia w bootsie. U mnie przy cc nie robili lewatywy i nie golili (choc bylo bardzo ciezko, bo ... nic nie widzialam, poradzilam soboe troche w domu;)) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza udalo mi sie zobaczyc zdjecia, slodko spi ten Twoj synus :) A ten kosz wydaje sie taaaki wielgachny z nim w srodku, jeszcze raz gratulacje :) Magda czy oni sami zrobili Ci badanie cukru czy sie upominalas? Ja zapytalam, to uslyszalam, ze jakby byl to by wyszedl w moczu, a nie ma, wiec jest ok i ze nie ma potrzeby robienia badan. Milly no wlasnie nasz stwierdzil, ze wystarczy to przetrzec i bedzie dobrze hehe, zupelnie nie pojmowal, dlaczego chcemy sie wyprowadzic i co to za wielka rzecz, ze zjadlo mi nowiuski wymarzony kosz wiklinowy wraz z zawartoscia, zabawni oni sa ;) Aniu ja przed wyjazdem robilam liste, a potem jak wpadlam do sklepu to i tak sie zakrecilam i juz nic nie wiedzialam hihi. Kupilam tetrowe, 2 przescieradelka, herbatke na laktacje, dla maluszka mydelko i oliwke nivea, sobie na rozstepy, no i jeszcze siostra mi wrzucila (nie wiem czy sie przyda) sol fizjologiczna, nadmanganian do kapielik i parafine. Licze na to, ze reszte dostane tutaj :) Izuniek no to udaly Ci sie zakupy, tyle gratisow tez bym chciala :) kurcze dziewczyny, zostaly 2 miesiace a ja nie mam nic!!! Powiedzcie, ze zdaze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Dziewczyny:)ja sobie wszytsko bede czytac co piszecie, jeszcze mam czas ale wiadomo jak jest z czasem cos do glowy wpada wiec jeszcze dwa tyg na zrobienie listy mam!!!dzieki Wam bardzo za rady:) ja sie dowiedzialam, ze dobrze jest kupic Bepathen(chyba zle napipsam...) w pl na sutki bo, ze tu jest tylko do pupci ale te do sutkow nie za brdzo...ma ktos opinie na ten temat? oraz vit D3 bo, ze lepsza niz tutaj...ja nie mam zielonego pojecia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny, ale się rozpisałyście, nie zaglądalam kilka dni bo nie miałam czasu, szykuję się do mojej cesarki, to już pojutrze :) Więc ostatnie przygotowania trwają. Już w czwartek będę mamą, nie mogę w to uwierzyć! marigo - dzięki za dobre słowo, mam nadzieję że bedę tak samo zadowolona z cesarki jak Ty. Masz rację, chcę być z Wami na stałe, o ile moja córunia mi na to pozwoli to będę pisać, to moje pierwsze dziecko więc cenne rady doświadczonych mam będą mi bardzo potrzebne :) Jeśli chodzi o "tacierzyńskie" to mówicie o płatnych dniach wolnych z okazji narodzin dziecka? Nie wiedziałam, że tu jest coś takiego, wiem że w Polsce daja 2 dni. Muszę powiedzić mężowi niech zapyta pracodawcę. pisałyście o kosmetykach dla maluszków, ja zdecydowałam się na Mustele, mam całą serię ale przywiozłam je z Polski bo tu nigdzie nie znalazłam, może któraś z Was spotkała gdzieś tą markę? lilac - przywieźli mi dzisiaj materacyk z tego polskiego sklepu, który mi poleciłaś, więc łóżeczko mam już ubrane, jutro kupię jeszcze przewijak i juz wszystko będę miała gotowe :) zmykam robić obiad dla męża, też mam bigosik :) pozdrawiam, miłego popołudnia życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) widze dzis wielkie zamieszanie na forum i super:) marigo zbilas mnie troche z tropu ta historia z Michelle i nie mam pojecia co teraz robic:/ mysza syneczek slodziutki, a te pierwsze zdjecia ze szpitla gdy jeszcze jest taki malenki cudo:) co do fotografow to oni z reguly przyjezdzaja do domu, szczegolnie by sfotografowac takie malenstwo. jezeli chcesz to dam ci namiary do chlopaka ktory ronbil zdjecia mojej Blance, ale powiem ci, ze nie mam pojecia ile on sobie liczy za taka sesje, jezeli chcesz to wypytam? Aniu co do zakupow to ja od siebie dorzuce bys zakupila sobie rozek w Polsce, tutaj akurat takich nie widzilam. Ja uwazalam, ze to rzecz zbedna ale mama mi wyslala i powiem ci, ze super sie sprawdza, moja Blanka od urodzenia w nim spi. Myslam, ze wystarczy mi spiworek ale na poczatku ona byla do niego za mala, pupe miala na wysokosci otoworow na raczki, a kupilam oczywiscie ten najmniejszy. Spanie pod kolderka odlozylam na pozniej, gdy Blanka troche podrosnie bo mam schize, ze udusi mi sie w tych pierzynkach. szczesliwa przyszla mamo trzymamy za ciebie i malenka (dobrze pamietam, corunia?) kciuki! katarynko nie robia lewatywy, ale i bardzo dobrze w Polsce tez chyba juz odchodza od tej praktyki, powiem ci, ze organizm sam sie przyszykowuje do porodu i bardzo szybko oczyszcza, przynjamniem tak bylo w moim przypadku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadmanganian potasu działa bakteriobójczo i jakby antywirusowo, w wiekszych stężeniach służy do przemywania ran wrzodów i innych ok-ropieństw, ale zastosowanie ma tylko i wyłącznie ZEWNĘTRZNE. Znajome mówiły mi że kilka kryształków do kąpieli zapobiega kłopotom skórnym u maleństwa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadmanganian potasu działa bakteriobójczo i jakby antywirusowo, w wiekszych stężeniach służy do przemywania ran wrzodów i innych ok-ropieństw, ale zastosowanie ma tylko i wyłącznie ZEWNĘTRZNE. Znajome mówiły mi że kilka kryształków do kąpieli zapobiega kłopotom skórnym u maleństwa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Termometr do wanienki uwazam za rzecz zbedna, latami sie sprawdzalo lokciem i bylo dobrze :) Ha, mate do przewijania tez mi siostra doradzila, takie jednorazowki byly w lidlu po 10 szt chyba to wzielam, a o katarku to zapomnialam :( Masc majerankowa kupilam, pozniej sie doczytalam, ze od 1 roku zycia, a ze chora bylam to sama pouzywalam ;) Chcialam rozek, ale siostra mi wybila z glowy, zawinela kocyk i tez wyszedl rozek, jej maly jak sie urodzil byl za wielki na rozek hihi, wiec pewnie dlatego odradzala ;) Ale moze gdzies zakupie... Szczesliwa... trzymam kciuki za czwartek, wszystko bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Sylwucha- to nawet dobrze,że tej lewatywy nie robią, asamej to mi się też nie uśmiecha robić(nigdy nie robiłam). Mam tylko nadzieję,że masz rację z tym przygotowaniem organizmu, bo wiesz mi się zdaża kilka dni nie chodzić do toalety i nie było by fajnie puścić to wszystko w czasie porodu hahahaha Milly-ja ciuszków to juz mam poddostatkiem na kilka miesięcy do przodu dla dzidziusia.Chodź nie wiemy co będzie. Oczywiście wiele mi sie podoba,ale nie ma sensu tyle tego mieć bo potem nie zdązymy nawet założyć. A dziś w jednej aptece ten termometr widziałam za 39euro,a mothercare jest po 49.99. zerknę jeszcze na internecie-moze na alegro i poszukam,a nóż coś się znajdzie. Izuniek-to naprawdę zakupy ci sie udały. Gratuluję. już masz wszystko? A zaczęłaś się pakować?Bo to już tuż tuż :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jeszcze nie mam wszystkiego,pieluchy,chusteczki kosmetyki i takie tam różne jeszcze musze kupic,a potem moge zaczac pakowac torbe :) nawet nie wiem co mam spakowac do szpitala,ale we wtorek mam wizyte wiec sie spytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katarynko u mnie tez bylo kiepsko z tym wyproznianiem, teraz jest jeszcze gorzej, ale uwierz mi przed porodem ruszy:) co do stanikow do karmienia kup jeden na poczatek i sporo wiekszy, moj zakup byl bardzo nieudany i zaraz po porodzie musialm isc po nowe, a tanie one nie sa. chorykroliku ja tez zabralam sie za szykowanie wyprawki dosyc pozno, pamietam, ze gdy Rudik pisala, ze prasuje rzeczy dla swojej malej to ja jeszcze nic nie mialam. Zrobisz dobra liste zakupow, dwa, trzy kursy do centrum i bedziesz wszystko miala. na 3 tyg przed porodem dobrze gdybys juz byla gotowa, mnie Blanka zaskoczyla 2,5 tyg prezd terminem to tylko poduchy do karmienia nie mialam, taki moze wynalazek ale jak dla mnie sie sprawdza, wygodna szczegolnie na poczatku gdy nie ma sie wprawy w karmieniu:) Jeden problem to taki, ze Blanka przyzywczaila sie, ze wygodnie sobie lezy, bo albo na podzuszcze albo na lozku i gdy karmie ja gdzies na miescie lub u znajomych to sie wierci :D ale teraz przybedzie nam dzieciaczkow, w dosyc zblizonych termianch dziewczyny jestescie, ciekawe jak to sie ulozy i kto kolejny po szczesliwej... :) a co do torby do szpitala to proponuje procz koszuli do rodzenia i drugiej pidzamy do noszenia wziasc jeszcze jedna ekstra, krwawienie jest tak silne na poczatku, ze zdazaja sie wypadki i wszytsko jest do przebtania. Dobrej nocy mamusie i brzuchatki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwucha trzymam za slowo, jak sie nie wyrobie bedzie na Ciebie ;););) ja taka poduche akurat mam, a tylko dlatego, ze na poczatku paskudnie mi sie spalo i dostalam na urodziny, ani razu jednak nie zabralam jej do lozka hehe, taki dlugi rogal, podobno do karmienia tez przydatny. A gdzie koszulke nocna, w mothercare? Dziewczyny co zrobilyscie z ciuchami sprzed ciazy? Jest szansa, ze wroce do formy? Bo wyszlo mi tego sporo i nie wiem, czy trzymac czy sie pozbyc, troche szkoda, ale jak maja czekac na marne... Dobrej nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja kupiłam piżamkę (tzn spodnie i koszulkę na ramiączkach) w pennym za jakieś śmieszne 3 euro, ale jak trafię jeszcze jedną to biorę w ciemno bo wiem, że mogą pójść na zmarnowanie, dlatego akurat nie szastam kasą. Rozwiązałąm też problem wkładek i majtek, Wkładki zielone z apteki (podobno najlepsze) po 2.99 za 10 sztuk, a majty z pennye'go, nawet babka w aptece takie mi doradziła bo bawełniane tanie i przewiewne, a te ich jednorazowe to jak zobaczyłam to wg mnie szmelc jakiś i mogą tych dużych wkładek nie trzymac dobrze bo słabiutko się rozciągają, a jednak co bawełna to bawełna. Króliku....trzymaj ubranka sprzed ciąży, bo wrócisz do poprzednich rozmiarów. Ja przed ciążą miałam spodnie rozmiar 7-8, teraz mam 12-14, ale wiem, że wrócę do normy, bo jakieś 3 lata temu byłam gruuuba (nosiłam 16-18) i skoro mogłam schudnąć do 8 więc tym razem też się uda. Życzę ci tego z całego serca a jakby co to możesz liczyć na moje wsparcie :) Pozdrawiam was serdecznie i dobrej nocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wszystkim!!! Ale dzis gwarno na forum , fajnie wesolo!!! 3mam kciuki za Szczesliwa :-) Ja dzis robilam jako psycholog ciezka praca, sluchac, pocieszanie??? nic nie daje, zlego nic nie mowic na bylego faceta bo moze sie jeszcze zejda rozeszli sie w zgodzie tylko nuda i monotonia w zwiazku!!! Na dzis KONIEC!!! Chorykrolik mi na interview zaproponowala polozna ze wzgledu na moja wage 80kg :-( teraz przytylam 11kg :-( przytylam w Irlanndii i zawsze sie odchudzalam :-( jak byl rezultat to przez zime zawsze wrocilam do ,,grubasa,, anie wiem czy to prawda ze w moczy to wykryja bo ja mam mocz ok, bez bakteri itp. Ja nie wiem co w PL jak sie dziewczyn na forum pytalam to powiedzialy ze wszystko tu kupie i malo w PL kupilam, tetrowe, masc majerankowa, stanik do karmienia i koszule do karmienia te ostatnie 2 dostalam :-) aha czpeczke mala z nausznikami Dobrej nocki Dobrej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nam dzisiaj przyszedł list ze dostalismy fulla na medical card :)))) Dzień dobry wszystkim,piękną mamy dzis pogode,akurat na pranie i umycie wózka a przy okazji umyje samochód mojego bo musial porzyczyc inny bo nie mial paliwa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×