Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Katarynkag to ja sie melduje:) jestem sobie i czytam co u Was:) ja moze nie doswiadczona, bo to moj debiut od 3 miesiecy:) Laura spi, mialam w planach aby drzemala sobie - od 18-tej (mleczko pila o 17-tej) a tu twardy sen. Czasem to czlowiekowi nie dogodzi, bo ona teraz spi cala nocke, popije mleczka kolo 20-tej i spi do 6-7 rano, mam wrazenie, ze juz nie przybiera na wadze tak jak wtedy kiedy pila mleczko w nocy. Czeka mnie jeszcze prasowanie a tego tak nie lubie robic, ze az wstyd ... :/ Milego weekend'u Dziewczyny oby slonce nam wszystkim swiecilo i bylo cieplo, abysmy poszly na spacerki i prania zrobily:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milly ja wlasnie tak mam ,czuje sie jakby mala miala mi zaraz wyskoczyc ,też mnie strasznie ciśnie na dół,i chodze jak stara babcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry :) Spakowalismy sie i uciekamy z domu ;) Plany wprawdzie mgliste-mohery, cork, w miedzyczasie gdzies b&b i powrot w poniedzialek, mam nadzieje, ze bedzie fajnie :) Zycze Wam wspanialego weekendu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) myszaa dzieki za linki, oklady z kapusty robilam, rzeczywiscie daja ukojenie, mam nadziej, ze mam to juz za soba, chociaz bol sutkow zostal, a tak nam juz dobrze szloo to karmienie piersia... mam nadzieje ze kilka dni zapomne o incydencie:) Od razu dorzuce, ze na spekane sutki mam krem Lanolin - skutkuje ale kosztuje cos ok 18 euro w aptece, pozniej dowiedzilam sie ze bepanthen dziala cuda, probowalam i rzeczywiscie nic nie gorszy. Sarowalam tym zakupionym tutaj wiec nie ma potrzeby sprowadzac go specjlnie z Polski, a poza tym jest tez najlepszy do smarowania pupy dziecka, zaden sudokrem czy wazelina nie daja takich efektow. co do siary wyciekajacej z piersi, mi nie wyplywalo nic, a pokarm mam i karmie tylko piersia, a dla przykladu - moja siostra urodzila miesiac po mnie, przed porodem siara plynela jej strumieniami a od poczatku musiala dokarmiac coreczke butelka i bardzo kiepsko u niej z pokarmem, wiec to akuarta nie jest zadym wyznacznikiem dziewczyny, dlatego nie przejmujcie sie jezeli u was sucho:) ciekawe jak tam u szczesliwej... i jej coruni?? pewnie po niedzieli juz do nas zastuka :D Myszaa jak tam piotrus rosnie, opanowal technike ssania piersi? znalazlas juz jakiegos fotografa? lilac a jak twoja laura? jezeli tak ladnie przesypia ci cale noce to chyba w dzien juz tak bardzo nie placze, co? odpuscila w koncu mamusi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudik i Julka przepadly nam na urlopie w Polsce:) Mam nadzieje, ze super bawicie sie dziewczyny! Chrzciny juz za Wami? Chorykroliku slonca Wam zycze:D Bawcie sie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
lilac. Ale Ci zazdrosze tego snu przez noc ;) ja o tym MARZE!!! Piotrus rosnie przybiera na wadze powoli ale to normalne przy karmieniu piersia ;) Ssie teraz za kazdym razem jakbym mu jesc przez caly dzien nie dawala ;) hihi ale szkoda ze tylko z jednej piersi ;( musze sobie kupic te nakladni na piersi to moze wtedy bedzie ssal z obydwoch ;) Ja was Kochane czytam jak tylko mam okazje bo narazie mi doby brakuje Piotrus budzi sie teraz czesciej i je czesciej ;) co mnie cieszy ale ja sama staram sie wykorzystac wolna chwile na drzemke lub zjedzeni i odciagniecie pokarmu Moj maz juz schodl i robi sie z niego niezle ciacho przynajmniej jemu te niewyspanie slurzy ;) Wczoraj sobie zarzartowalam do meza ze moze troszke pobaraszkujemy a on sie mnie spytal czy ja mam jeszcze na to sile .. lepiej polozmy sie spac i wykorzystajmy chwile jaka syn nam dal ;) hihihi smialam sie z niego bo to on mi przez cala ciaze mowil ze ciezko mu bedzie wytrzymac jak urodze bo nie bede miala brzuszka juz a jak mu mowilam ze to bedzie ostatnia rzecz na jaka bedzie mial sile to mi nie wierzy ;) hihi Powiedzcie Kochane mamusie jak WY sobie dalyscie rade z tymi pocztakmi jak wasze malenstwa ulewaly? a czy one Wam tez tak w glebokim snie krzyczaly,plakaly,machaly raczkami i nozkami jakby z kims walczyly?? A z fotografem jeszcze troszke poczekam jak Piotris bedzie mial z miesiac aby troszke mi przybral na wadze;) Milego weekendu Wam zycze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny pamietacie mnie jeszcze??;) lilac zazdroszcze kochana.u mnie od dwoch tygodni powrot do masakry.skonczyl sie etap cudownego dziecka a ja na nowo po scianach chodze.. michelle nie si cale noce,placze. w dzien marudna bo zmeczona i tak w kolko macieju. roboty po uszy-nie moge sie doczekac az wakacje sie skoncza i dzieciaki do szkoly pojda. za dwa tyg. maz zaczyna urlop.jedziemy troche do cork,chociaz sie zastanawiam czy to dobre dla michelle.zauwazylam ze kazda nawet lekka zmiana w jej rytmie dnia odbija sie na niej koszmarnie. pozdrawiam was jak tam szczesliwa? tuli juz klaudie w ramionach-ma ktos jakis kontakt z nia czy wszystko ok? donia,kiedy przyjezdzasz do irlandii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo chyba sciagnelam Cie myslami :):) przed spaniem myslalam czy zagladasz tutaj:) Ze spaniem to rzeczywiscie - jak na razie - mi sie udalo :). Staralam sie nauczyc ja spania o tej samej porze, teraz to samo przerabiam w dzien, choc czasem ciezko, bo Laura woli w pionie i na sile spac nie chce. Dzis Laura obudzila sie po 5-tej a po mleczku jeszcze obie podrzemalysmy :) Marigo ja chcialam Ciebie zapytac o dwie rzeczy, po pierwsze jak Ci pasuja tabsy anty. Ty chyba masz cerazettte tak? czy zadnych niespodzianek nie masz? I jeszcze czy tutaj mozna kupic podobne albo takie same kropelki jak priobiotyk BioGaja, jak bedziesz miala chwilke to napisz prosze slowko. Mam nadzieje, ze Michelle znowu wroci do dawnego rytmu, moze potrzeba jej ... odskoczni wiec w Cork moze byc jej sie spodobac :) Milego dnia:) (u mnie pochmurno, zas bedzie padac a my uwiazane w domu ....)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkanaka irl
witam dzis rano zrobilam test i 2 kreseczki sa i mam kilka spraw do was : -jestem po 2 poronieniach i mam brac luteine 2x1 ale nie wiem czy jest ona dopochwowo czy do ustnie :( na opakowaniu nic nie pisze i nie wiem jak ja mam brac i do kiedy moze ktoras brala i wie ?? pozdrawiam serdecznie w ten deszczowy dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieszkanka irl GRATULUJE:) Ja mam w domu Luteina 50 (kupilam je w PL)i to tabletki podjezykowe, nie stosowalam ich wiec napisze Ci co mam w ulotce: " w poronieniach nawykowych i zagrazajacych stosuje sie 100 mg ( 3-4 x na dobe) 2 tabletki podjezykowo". Ale na poczatku napisane, ze ..."dawkowanie i sposob podawania leku zawsze ustala lekarz indywidualnie dla danej pacjetki w zaleznosci od wskazan i skutecznosci leczeni" - wiecnajlepiej zapytaj raz jeszcze lekarza, ktory owe tabletki Ci przepisalam ta bardzo wazne aby przynioslo skutek. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkanaka irl
no zapytaniem lekarza moze byc ciezko bo to bylo jak bylam w pl, ale znalazlam kartke od lekarza i jest 2x1 wiec bede tak stosowac mam nadzieje ze tym razem sie wszystko uda, nie lubie tutejszej służby zdrowia bo nie widzieli ze mam torbiele a jak im powiedzialam ze mam to nie wiedzieli jak ich sie pozbyc. lekarka w pl dala tabletki ale oni nadal torbiele widzieli wiec bilet do pl i do swojego gina tydzien później bylam juz w pl moj gin nic nie widzial hehe wiec nie mam zaufania do ich służby zdrowia fakt z porodu jestem zadowolona bo 1 moje dziecko 3 lata temu rodzilam tutaj ale ciaze cala bylam w pl. nic dziekuje za odzew pozdrawiam i dopisuje sie do was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny w ten deszczowy niedzielny dzień. Marigo, chciałabym jak najszybciej przylecieć, ale narazie muszę czekać, co będzie z tą moją szyjką. Teraz jestem w 17 tc. w poprzedniej ciąży w 18 tyg zaczęła mi się szyjka macicy skracać, więc miałam założony szew. Teraz jeśli coś będzie nie tak, to będę mieć założonego pessara. Później ściągnąć mogą mi już w Irl, ponieważ i założenie i ściągnięcie odbywa się podczas zwykłego badania ginekologicznego. A mój Osasu wczoraj kupił samochód (rodzinny), ponieważ stwierdził, że musi się przyzwyczaić do prowadzenia autka. Kupował z jednym bratem (który mu kasy dołożył do auta, jako że teraz będzie ojcem, więc auto potrzebne jest). A potrzebne będzie, choćby aby przywieź mnie i dziecko ze szpitala :) Jedna siostra jego zdeklarowała się kupić łóżeczko z wyposażeniem, a druga wózek, ale to jak ja będę już tam, ponieważ jak to stwierdziła, kobiety lepiej się znają na tych rzeczach, a ja dodatkowo powiem który mi się podoba. Kurczę, szkoda, że ja takiej rodziny nie mam. Ale no coż, wkrótce to też będzie moja rodzinka :P Osasu, odkąd ma zdjęcia usg kruszynki, to jeździ po rodzinie i się chwali, że będzie tatusiem :) Taki kochany z niego wariat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczeta Jak tam weekendzik? Donia-mam nadzieję,że wszystko będzie dobrze i niedługo przyjedziesz do swojego ukochanego. Widzę,ze on się bardzo stara i cieszy :-) to fajnie. I rodzić chcesz tu-tez fajnie. Izuniek-to prawda,że czas bardzo leci :-) A my wczoraj troche pogriliowaliśmy, mieliśmy dość wesoło. Ja sobie teraz siedzę w domku, a mój misiu z przyjacielem siedzą sobie w pubie i pewnie będą mieli ciężki powrót. Tak to jest jak się chłopaki po kilku miesiącach spotykają-to nacieszyć się sobą nie mogą :-) Narka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawno takiego bamk holiday brzydkiego w sierpniu nie bylo :-( ale nic troche musze ponarzekac :-) Mysza z karmieniem jedna piersia musisz uwarzac,moje 2 kolezanki zasuszyly sobie w 1ej to wypychaly skarpetka pozniej zeby wyrownac. Dopiero jak przestaly karmic to sie wyrownaly. Witam Mieszkanke irl. i Gratulacje ! Co do leku to sie nie znam. Marigo nie zapomnialysmy o Tobie, odzywaj sie tylko jak znajdziesz czas i sily. Moze wyjazd dobrze Wam zrobi , zycze troche odpoczynku. Dzis zlozylismy lozeczko :-D Jutro mamy sie wybrac do ZOO ale jak bedzie pogoda :-) ladna ! Milego wieczorka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Marigo tak sobe wlasnie myslam otatnio, ze wakacje trwaja, dzeciaki w domu to pewnie masz urwanie glowy. A tu jeszcze Michelle sie zbuntowala, ach nie zazdroszcze Ci. Witaj mieszkanko irl, trzymam mocno kciuki za ciebie i malenstwo. Co do leku to nic ci nie podpowiem, ale mam nadzieje, ze lilac juz cie poratowala. my wczoraj wybralismy sie z Blanka na caly dzien do znajomych, a ona jak na zlosc byla taka marudna, caly czas na rekach, spac nie chcial robila sobie tylko 15 minutowe drzemki, chyba nowe otocznie i nowe twarze to bylo troche za duzo jak dla niej. gdy polozylam ja do lozeczka to jak zasnela ok 21 to obudzila sie na karmienie dopiero po 5 rano wiec i ja sobie pospalam:D Myszaa a dlaczego karmisz tylko z jednej piersi? nawet odciagajac pokarm z drugiej niestety raczej nie obejdzie sie bez problemow :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilac i tak sie wtrace ze bioGaia mozesz zakupic tez tutaj. Wrzuce ci linka z informacja bo z tego co czytalam mozesz zamowic sobie probiotyk on-line lub wydrukowac forme ze strony i udac sie z nia do apteki i tam jezeli akurat nie maja to sprowadzaci ci go w ciagu 24h. http://www.childrensprobiotics.com/buy.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilac zignoruj tego linka, do USA cie wysylalam po ten probiotyk :P ale na pewno mozesz sobie zamowic go on-line korzystajac z irlandziej strony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Sylwucha, ja mam jeszcze kropelki a pozniej kupie w PL ale tak sie zastanawialam czy tu i za ile moglabym kupic (w PL prawie 39 zl ) jesli nie te same to podobne. Mnie ta pogoda juz dobija ... od srody siedzimy w domu, chmury wisza i tylko patrzec jak lunie deszcz a tez ile moge zniesc siedzenie w domu. Z dzieckiem chcialabym wyjsc, niechby pooddychalo innym powietrzem. W srode mija wydluzony o 5 dni termin odbioru paszportu, juz nerwy mam coraz wieksze !!!! Sylwuch u Was tez chyba status bez zmian tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasza współlokatorka tez czekała na paszport ale pojechalismy raz ,zeby powiedziec ze potrzebujemy go bo ma juz wykupiony bilet ,za drugim razem pojechalismy z wydrukowanym biletem zeby pokazac ze go mamy,potem zadzwonil do niej facet z biura i musiala mu wyslac swoje P60 bo wtedy ich nie dostarczyla no i w piatek miala bilet a leciala w niedziele,moze i wy sie tam przejedźcie z tym ze ona juz miala kupiony bilet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja już po wizycie. Moja mała już nie taka mała. Z obliczeń lekarza wychodzi 16 cm. Trudno było ją zmierzyć, bo się rozbrykała. Ale dzis to ma bardzo ruchliwy dzień, od 5 rano prawie non stop. Moje córki tylko siedzą przy mnie i patrzą jak siostra brzuchem wygina Co do szyjki to jest dobrze, zamknięta, długa, ale niestety pessara będę mieć. Lekarz powiedział, że nie ma co ryzykować i czekać aż zacznie się coś niepokojącego dziać. Pessara muszę sama zakupić, 150 zł, założenie będzie podczas badania ginekologicznego. Życzę miłego wieczorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, dziękuję Wam bardzo, że trzymałyście za mnie kciuki i byłyście ze mną myślami w najważniejszym dniu mojego zycia! U nas wszystko dobrze, Klaudusię ściskam w ramionach od czwartku od godziny, 13, jest zdrowiutka, śliczna i słodziutka jak cukiereczek. Waży 2830kg i mierzy 50 cm, taka maleńka kruszynka, włoski ma czarne i gęste i robi przesłodkie minki jak śpi :) Ja czuję się świetnie, cesarka okazała się małym pryszczem, a tak się jej bałam. Napiszę wiecej jutro do Was bo muszę już zmykać do córeczki. Pozdrawiam gorąco i jeszcze raz dzięki za pamięć!!! Buziaki od Prze szczęśliwej mamusi!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZCZĘŚLIWA G R A T U L A C J E!!!!!!!! zazdroszcze Tobie ze masz juz swoja kruszynke,ja to sie strasznie nie moge doczekac Mojej małej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! mam nadzieje że mi pomożecie doświadczone koleżanki. być może dołacze do Was!robiłam wczoraj test w południe wyszło że jestem w ciąży 2-3 tygodnie po zapłodnieniu, później wieczorem robiłam drugi, tylko z kreseczkami wyszło że nie jestem. Dziś rano robiłam kolejny też negatywny! Sama nie wiem, bo ten pierwszy elektroniczny był dużo droższy więc może bardziej czuły.... W każdym razie dziś jest 35 dc a ja mam zazwyczaj 33 dniowe, ale wiadomo te 2, 3 dni różnicy bywały. Boli mnie podbrzusze jak na okres i mam duże piersi, mogłbyby już zostać tylko szkoda że bolą! Myślicie że jestem w ciązy, bo ja mam mętlik w głowie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, mozecie mi powiedziec gdzie mozna kupic sól fizjologiczną zeby malenstwu przemywac oczka , i mam dla malej oilatum do kapieli i bepanthen i sie zastanawiam co jeszcze powinnam kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczesliwa obecna mamo serdeczne gratulacje, zrowka dla Ciebie i malenkiej, wypoczywaj teraz i regeneruj sily poki Klaudia jest w fazie ciaglego snu:) a jak z karmieniem dajesz sobie rade? justazg witaj! nie ma pojecia co ci poradzic, z tymi testami nigdy nie ma pewnosci. trzymam jednak kciuki by ten pierwszy stwierdzal racje bytu:) izuniek zerkam na kosmetyki ktorych uzywam dla Blanki to powoedzilabym, ze cos do nawilzania skory jeszcze potrzebujesz, ja uzywam tego silkocks base lub oliwki, chyba ze zainwestujesz rowniez w blasam oilatum. co do soli to ja kupialm w bootsie ale tylko taka do noska w sprayu, a oczy przemywalam rumankiem. kroliku jak bylo na wyjezdzie, wypoczelas? Dobrej nocy mamusie i brzuchatki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie cos dzisiaj w podbrzuszu kluje , jak mala sie rusza to jakby ktos mi tam igle wbijal :/ ja jutro na kolejna wizyte do szpitala , kurcze chcialabym wiedziec ile moja mala juz wazy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justazg...radziłabym po prostu pójść do lekarza. Nie ma reguły bo np ja dowiedziałam się że jestem w ciąży jakiś tydzień po zapłodnieniu, czyli tydzień przed niesiączką której już nie dostałam, bo zrobiłam test tak dla zabawy. TYlko że u mnie wszystkie 6 testów (każdy innej firmy) pokazało na tak. Pójdź do lekarza a on/ona potwierdzi lub rozwieje twoje wątpliwości. Nie sugeruj się bólem w piersiach czy bólami brzucha bo równie dobrze może to być początek ciąży lub przed okresem który lada dzień możesz dostać. Izuniek, spróbuj w jakiejś dużej aptece. Wiem że jest sól fizjologiczna do przemywania nosa, ale czy to to samo co do oczu? SZczęśliwa, gratulacje!!! Dzięi bogu wszystko jest ok :) wybraliście już imię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×