Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Witajcie mamusie, brzuchatki i wszyscy podgladacze:) ja w ostatnich dniach tez tylko was podczytywalam, ale myslami bylam z wami:) od tygodnia jestemu juz u swoich rodzicow, pogoda dopisuje, wiec wypoczywamy :) Marigo wszystkiego najlepszego dla Was dwojga! Jak udalo sie wczorajsze swietowanie? :) Katarynko, Milly, Izuniek trzymam za Was mocno kciuki to juz tuz tuz:D ale przybedzie nam dzieciakow, super! Katarynka zamilkala? podejrzewacie, ze to juz? Bede teraz z Wami czesciej, odebralam juz swojego laptopa z naprawy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milly co do odchudzania to pewnych rzeczy nie przeskoczysz, a szkoda:/ u mnie tez byla co najmniej 30 ekstra:( jezeli bedziesz karmila piersia to wystarczy skupic sie na zdrowym odzywianiu i reszte maluch zalatwi za ciebie, zadnej diety nie zastosujesz bo wazne jest dla malenstwa co jesz i ile jesz. co do bardziej intensywnych cwiczen to chyba po 6 tyg. po porodzie, gdy powloki brzuszne sie zejda. ja nie wiem ile dokladnie utylam, ale tydzien po porodzie mialam jakies 22kg do przodu, srednio spada mi ok 1kg tygodniowo. Powinnam zaczac wiecej sie ruszac ale zbyt leniwa jestem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza jak Piotrus sie miewa? szczesliwej cos ostatnio nie widzialam, jak sobie radzisz? Rudik u nas ze spaniem jest dokladnie to samo, w dzien, na kanapie, na spacerze lub w chuscie u mnie na brzuchu a na noc, ok 21 wkladam ja do lozeczka i spi jak susel:) lilaczku a jak twoja Laura, ona konczy juz 4 mce, tak? dobrze licze? odpuscila ci w koncu i postanowila zakonczyc swoje placze? Magda, Krolik jak kompletowanie wyprawek dla Waszych kawalerow? Aniu, Donia jak tam Wasze maluszki? Aniu poznalas juz plec? justazg a co u ciebie? wscibska kolezanka juz wrocila z PL? ja tez mam taka jedna pseudo przyjacolke, wcale bym sie nie zdziwila gdyby tu sledzila co pisze, bo chyba kiedys wspominalam jej cos o tym forum, pozdrawiam cie, jezeli tu jestes L. :) Slonca na dzis Wam zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkanaka irl
no i wczoraj nawizycie w szpitalu a dokladnie na skanie uslyszalam bicie serca hmmmm jakie to wspaniale uczucie według usg jestem w 8tygodni i 2dni a wedlug 1dnia ostetniej miesiaczki 9tygodni i 2 dni. wszytko ok nastepny skan mam 27wrzesnia jeszcze musze sie umowic na badania w szitalu w 14tygodniu. marigo gratuluje 11rocznicy slubu . no ciekawe co u katarynki?? ja bede miec 6rocznice slubu ale w lutym dopiero, mi i mezusiowi odpowiadala pora zimowa na slub. mam rowniez konto na nk i fb ale imie i nazwisko wole odac na gg 36255788

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkanaka irl
podac mialo byc sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim!!! Katarynka cos sie nie odzywa???? Sylwucha fajnie ze sie odezwalas i milo spedzasz czas w PL :-D U nas z ta pogada roznie deszcz-slonce-deszcz , ale nie jest zimno :-P Krolik znalazlas fryzjera? Wiesz co ja nie mam tutaj ,,swojego ,,fryzjera ale jakis czas temu robila mi wlosy polka Marta 0870644510 ,ona wtedy dojerzdzala do klienta, nie byla zla. Jak uplywa weekend mamuski i brzuchatki? Milej soboty :-D Donia wlasnie wyczytalam ze wczoraj byl najcieplejszy dzien roku i tego lata w PL wiec wierze ze jest ciezko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
Sylwucha12 wczoraj przygotowalam lozeczko i po wieczornym karmieniu jak zasnol to polozylam synusia do lozeczka i .. po godzinie sie obudzil i wpadl w histerie pozniej juz wrocilismy do starej formy i sprobuje go odkladac do lozeczka jutro wieczorem bo moj maz ma wolne w poniedzialek i bedziemy na zmiane go pilnowac i odkladac go do lozeczka zobaczymy jak to bedzie .. w dzien piotrus spi w wozeczku i nie ma problemu z zasypianiem chyba ze ma jakis zly dzien kurcze dzis moj mezus pojechal po nowe autko ;) juz nie moge sie doczekac jak da nim poprowadzic bo ma automatyczna skrzynie ;) hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczeta :-) Jestem,jestem- nigdzie się narazie nie wybieramy. Nie mam żadnych objawów swiadczacych,że miało by to nastapic wkrótce, więc jeszcze sobie pochodzimy. A wizytę w szpitalu mam we wtorek, a w poniedziałek u Gp. Pewnie nic sie do tego czasu nie zmieni hahhah Sylwucha-ja czytałam,że już w drugiej dobie po porodzie można zacząć ćwiczenia- jeśli małaś łagodny poród, a po cesarce w 3 dobie. W Polsce cięzarówki dostają specjalne książeczki i broszurki i mi siostra je dała. Tam są zestawy bardzo prostych ćwiczeń- nie forsyjących na cały okres połogu. Podobno jest to bardzo ważne aby zacząć wcześnie cos robić bo pomaga to też w obkurczaniu macicy i pomaga narac sił. Zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja juz myslalam ze jestes po :) u mnie tez cisza a jutro termin :) hehe zobaczymy ktora bedzie pierwsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katarynka wreszcie sie odezwalas, bo my tu wszystkie juz jak na szpilkach :) Milly wij, wij, tylko sie nie forsuj, a najlepiej to odpoczywaj poki mozesz :) Sylwucha a jak Blanka, rodzina pewnie nia zachwycona? Jak jej pasuja polskie klimaty? Wyobraz sobie, ze ja sie ogarnelam i prawie wszystko gotowe, strach mial wielkie oczy ;) Mieszkanka irl bicie serduszka to niesamowite przezycie, ciesz sie kazda chwila, bo zobaczysz jak szybciutko to zleci :) Magda ktos mi polecil studio anette w d8, ale poszperam jeszcze, nie chce plakac po wyjsciu hehe, no i dzieki za namiary :) mysza jak autko, przejazdzka zaliczona? mnie cos zlapalo i rozlozylo na lopatki, najadlam sie czosnku, a teraz mleczko z miodem i tak siedze w wyrku, mam nadzieje, ze odpusci... dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! katarynko masz racje, ja tez dostalam ulotke z cwiczeniami juz w szpitalu i rzeczywiscie mozna a nawet jest wskazane by cwiczyc od razu po porodzie. Chodzilo mi o cwiczenia wysilkowe i te chyba dopiero po zejscu sie powlok brzusznych, tak gdzies wyczytalam, ze ok 6 tyg. Kroliku szybko uwinelas sie z tym wszytskim, przeprowadzka, wyprawka, sprawnie wam poszlo:) wozek tez juz zakupilas? moze wrzucisz jakiegos linka? u nas po kilku upalnych dniach przyszedl dzien ochodzenia, jak ja na to czekalam :D wczoraj tak grzalo, ze nawet nie wyszysmy z Blanka na spacer, a w nocy spala w samym pampersie. Ona tak szybko rosnie, az trudno uwierzyc, ze ma juz 2,5 miesiaca. Dziadkowie oczywiscie zachwyceni, u moich rodzicow to male przedszkole, wiec mam i malych pomocnikow. W pierwsze weekend pazdziernika robimy chrzciny Blanki, w stronach mojego meza, ja jestem przyzwyczajona, ze u mnie w parafii ksiadz nie robi z niczym zadnych problemow... a tam oczywiscie inaczej to wyglada, Zrobil sie wielki problem, ze chrzestna mieszka za daleko, moja siostra przylatuje specjalnie z Kanady a on stwierdzil, ze mam zmienic matke chrzestna bo rodzice chrzestni powinni byc blisko dziecka i pomagac je wychowywac... dobrze, ze ja wtedy u niego nie bylam brrrrr do tego oczywiscie jakies zaswiadczenia od ksiadza z ire, ze do kosciola chodzimy, tlumaczenia aktu urodzenia itd. itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Izuniu, trzymam kciuki, aby maleństwo wreszcie wyszło wprost w ramiona mamusi :) U nas dzisiaj wreszcie odrobinkę chłodniej, ale mnie i tak gorąco :P Jutro wizyta w Katowicach, na drugie usg genetyczne. Już nie mogę się doczekać, aż sobie podglądnę moją brykającą kruszynkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieszkanka irl a jak to możliwe ze mialas robione USG juz w 8 tyg w szpitalu?? ja mam dopiero miec w 14 :( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkanaka irl
justazg mialam dlatego bo jestem po 2 poronieniach dokladnie to poronilam urodzilam corke ma obiecnie 3,5 roku i mialam 2 poronienia i jestem pod szczegolna opieka bo 2 razy z rzedu juz poronilam i mialam cyste na jajniku, z czego raz zle mnie wyczyscili po poronieniu :( , i wlasnie dlatego mam czesciej usg niz normalnie ciezarne maja usg teraz bede miec w 12 tygodniu ciazy, a nastepne chyba w 22 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwucha kupilismy uzywany bugaboo, czerwono czarny, juz czeka gotowy na spacer :) Wszystko wyprane, wiekszosc ciuszkow wyprasowana, komoda zlozona, zostaly drobiazgi (termometr, aspirator), no i lozeczko, ale jak sie pospieszy to bedzie spal w koszu ;) Teraz jak nie pracuje to nagle za duzo mi sie tego wolnego zrobilo hehe Rzeczywiscie czas szybko leci, przeciez dopiero co Blanka byla taka malusia kuleczka w berecie, a jeszcze troche i bedzie buszowala po mieszkaniu na czterech ;) Powodzenia z chrzcinami i mocnych nerwow, oby nic wiecej ksiadz nie wymyslil. Sama sie boje, bo chcemy zaliczyc kurs przedmalzenski przed rozwiazaniem, ale jak mnie zobacza to pewnie nie dopuszcza. Bycie w ciazy troche sie gryzie z instytucja slubu koscielnego :( Izunia widocznie malej tam dobrze i chce posiedziec jak najdluzej, dawaj znac jakby co :) justa nic sie nie martw, ja pierwsze i ostatnie usg mialam ok 22 tygodnia, wiec i tak szybko masz :) Musialam wziac paracetamol, jestem nieprzytomna, naturalne sposoby nie dzialaja, z nosa leci, glowa peka, a jutro podroz do centrum na 2 minutowa wizyte w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kroliku ja na przeziebienie w ciazy stosowalam PRENALEN, marigo go polecala tutaj na forum. Na poczatku ciazy lapalm przeziebienie za przeziebieniem, mama wyslala mi ten specyfik malinowo-czosnkowy i rzeczywiscie szybko pomogl. jezeli chcesz to moge wskoczyc do apteki i ci go nawet jutro wyslac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwucha dziekuje Ci bardzo masz doskonala pamiec:) Dzis Laura ma urodziny:) wlasnie minely 4 miesiace:) JUZ :):):) A jutro mamy szczepienie 6 szczepionek 2 uklucia, juz 3 dni mysle a dzis pewnie spac nie bede moga ... no coz jak trzeba ... Sylwucha i RudiK jak Wasze Dziewczynki znosza upaly w PL ... mimo, ze mnie bardzo potrzeba slonca to wolalabym aby tak goraco nie bylo jak my polecimy do PL. Ciekawa jestem jak to u nas bedzie z zalatwieniem chrztu, mama byla wstepnie sie zorientowac, nawet termin mamy (tego terminu sie trzymam, zaproszenia wlasnie wydrukowalam ...) mam nadzieje, ze ksiadz nie zacznie mieszac! Donia przepraszam nie pamietam gdzie mieszkasz ale skoro jedziesz na badania do Katowic wiec mysle, ze gdzies w okolicach :) Czy mozesz mi polecic wybitnego pediatre? Izuniek ja trzymam kciuki melduj sie prosze pare razy dziennie, co zagladam to biegam wzrokiem czy Dziewczyny sie "rozpakowaly":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieszkanka irl przykro mi :( nie wiedziałam pomyślałam sobie ze może to zależy od szpitala, ze jak np nie jesteś z Dublina to w mniejszych miejscowościach jest mniej busy i wizyty sa szybciej.pozdrawiam i życzę dużo zdrówka i mało stresów ja dziś zaczęłam 8 tydzień :) czyli jesteśmy obie na początku!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe będę sie meldować :) coś mi sie troszke w głowie kręci i dwa razy biegałam do toalety,a mój sie stresuje bardziej niz ja i mowi ze organizm mi sie oczyszcza do porodu hehehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień Dobry mamusie Lilac, narazie mieszkam jeszcze w Oświęcimu :) i nic się stało że nie pamiętasz, to nie jest przecież obowiązek :P Kurczę już bym chętnie pojechała na badanie (ale autobus mam o 9.30), same zresztą wiecie, jak wspaniale jest popatrzeć, co maluszek robi w brzuszku :P Trzymajcie się dziewczyny, życzę miłego dnia, odezwę się po powrocie. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwucha to dziwne że ksiądz wymaga od was takich rzeczy. U nas chciał tylko akt urodzenia - nawet nie tłumaczony, zaświadczenie z tut. parafii, że dziecko nie było ochrzczone w Irlandii no i zaświadczenia chrzestnych z ich parafii, ale to standard. Nawet jak na naszego formalistę zgodził się na chrzest w innym terminie niż jest w zwyczaju w naszej parafii. Upały Julia jakoś zniosła. Teraz się trochę ochłodziło i chyba już upałów nie będzie. Donia powodzenia na badaniu. Izuniek trzymam kciuki, za rychłe rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarykag79
Cześć dziewczęta Ja też wciąż w dwupaku :-) Nasze maleństwo narazie nie chce wychodzić. dziś byłam u Gp- wszystko ok i mam czekać. Jutro jedziemy na wizytę do szpitala i pewnie mi wyznaczą nastepna za tydzień bo nie sądzę aby coś się zmieniło do jutra :-) :-) Chodź wczoraj napedziłam stracha mojemu i znajomym. pojechaliśmy na spacer do lasu- i zrobiło się z tego grzybobranie na kilka godzin. Już mieliśmy zacząć wracać,a ja nie zabardzo dałam radę iść , brzuch mnie bardzo rozbolał i krzyże. Mój biedny mężyś aż pobladł. Pomalutku, pomalutku jakoś doczłapałam do auta. Jak usiadłam i odpoczęłam to mi się lepiej zrobiło.Za to dziś mnie nie póścili samą jechać na wizytę do dr i przyjaciółka pojechała ze mną jako obstawa i kierowca.Jutro mężuś jedzie :-) Ja wciąż nie mam żadnych skurczy lub nie wiem ,że je mam bo nie rozpoznaję. Pytałam pani dr i powiedziała,że napewno rozpoznam jak przyjdą- zobaczymy. Sylwucha-widzę,że w rejonach twojego męza jacyś dziwni sa Ci księża. Nie powinno go interesować gdzie mieszkają chrześni,ale oni czasem tacy są. U mnie rok temu jak mój mąż miał być chrzesnym u majej siostry tydzień przed naszym ślubem, to ksiądz sie nie zgodził bo powiedział,że my żyjemy w grzechu(wiedział,że mieszkamy z agranicą)i niech oni zrobią chrzest po naszym ślubie. A nikomu ta data nieodpowiadła-szwagier wracał za granicę a my w podróż. Siostra chciała szukać innego chrzesnego,a ja się tak w kurzyłam i dzwonię do księdza z irl. i mówię mu ,że niby o co chodzi. A on,że Robert nie będzie mógł iść do komunii!!! Ja mówię,że pójdzie do spowiedzi na tydzień przed ślubem i przed chrzcinami (nie musi przecież iść w piatek przed ślubem)i nie bedzie mieszkał ten tydzień ze mną tylko u mojej siostry. I nagle nie było problemu. Stwierdził jak tak to on nie ma przeciwskazań. Sypiać z chłopakiem możesz przed ślubem i dostaniesz rozgrzeszenie,ale jak juz mieszkacie razem bez ślubu to nie. PARANOJA Sylwucha i Rudzik troche Wam zazdroszcze tej ładnej pogody w pl. tu mi brakuję trochę słonka. Lilac,ale ten czas zleciał. Dopiero czytałam jak sie przygotowywałaś do porodu a tu już Laura ma 4 m-ce i ja teraz lada dzień czeka na nasz mały cud :-) Królik- widzisz jak szybciutko się uwinęłaś z zakupami :-) A tak się martwiłaś i na Ciebie niedługo przyjdzie pora. Donia mam nadzieję,że po wizycie jest wszystko ok i malutka nieźle brykała A mamusią na początku drogi do macieżyństwa,żeczę samych wspaniałych chwil z malutkimi pociechami pod serduszkiem :-) Miłego popołudnia- buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez jak na razie cisza :) jutro mam wizyte w szpitalu i zobaczymy co mi powiedzą :) juz bym chciala zeby moja niunia była no ale jak sie jej nie spieszy to poczekamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w sobote było wesele mojego brata i mnie na nim nie było :( i czekam własnie az mi jakies zdjecia wyslą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Jestem już w domu. I jak się okazało, nie będę mieć dziewczynki, lecz syna. Miesiąc temu wyszło, ze córeczka (to był 16/17 tc) a teraz....no cóż... ważne że zdrowe. Widziałam jasno i dokładnie co ma między nogami. Jednak dobry sprzęt to podstawa... Teraz w 21tc waży 420 gr i ma około 22 cm (to jest wymiar z nóżkami). Miłego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×