Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Kurczę, nie wiem czy nie zrobiłam błędu. Nie wiem kto to jest, po prostu ktoś z rodziny na profilu Izy, napisał, że już urodziła. Jeśli przedtem napisałam błędnie, to przepraszam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszę w imieniu Izy mała przyszła na świat wczoraj o godzinie 15:36 waga 3,475 poród trwał od 1,5 h mała zdrowa głodna co chwile.Poród bez znieczulenia :) o godzinie 13:00 miała rozwarcie na 2 cm a o godzinie 14:00 miała już 10 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje dla Was pięknej córeczki :-) jest śliczna :-) szybkiego powrotu do domu :-) Bez znieczulenia? Ale chyba szybki poród ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izuniek-moje gratulacje. Śliczna córcia i widzę,że malutka szybko przyszła na świat. Bez znieczulenia-podziwiam. Dużo zdrówka dla Was i radości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izuniek gratuluje Wam serdecznie, no to szybciutko poszlo i bez znieczulenia, super:) Milly myslalam, ze tak znienacka poszlas sobie rodzic ;) Ja juz prawie zdrowa, wiec chyba kuracja sie udala :) Za to po dzisiejszej nocy to tez bym chciala juz urodzic :( Jesli ostatnie tygodnie maja byc taka meczarnia to ja dziekuje. Kolacja 3 godz przed snem, na to gaviscon, glowa do poduszki i po 2 godz pobudka z pozarem w przelyku. I tak do 6 trwalo moje spacerowanie po mieszkaniu, bo nawet na siedzaco nie dalo sie usnac, co przelknelam sline to jakby kwas mnie wyzeral od srodka. I ani gaviscon, ani mleko czy migdaly, nic nie dziala, przetestowalam. Wreszcie zdrzemnelam sie godzinke, a teraz nic zjesc nie moge, bo jakbym szklo jadla. Za to zgagi ani sladu, to jakas nocna zmora jest :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chorykrólik-jeśli masz problemy ze zgagą to polecam GAVISCON-syrop. Jest miętowy i jakiś nieokreslony smak o kolorze różowym. Bardzo mi pomagał, całkowicie bezpieczny dla kobiet w ciąży. Dostępny w każdej aptece, super value, centrze, a nawet w Lidlu. Jest w różnych butelkach-ja kupowałam w średniej od 6 do 7,5 euro. Tylko ostrzegam,że jest niedobry.A z polski lekarz mi przepisał gaviscon w tabletkach- b. mocne miętowe i też pomagały (nie wiem czy tu są) Podobno renni nie jest dla kobiet w ciąży i raczej nie powinnyśmy ich brać. Bo koleżance pani dr powiedziała,że nie więcej niż pół na dobę,a najlepiej wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę Królik ,że moja rada na nić :-( A może spróbuj wyeliminować produkty, które powodują zgadę. U mnie były to: biały chleb, ser biały, bułki drożdżówki, ziemniaki ze smażoną cebulką,cebula i kawa. Wiem,że to nie zdrowe ale czasem pomagało wypicie szklanki coli i gumy- mocno miętowe. Na szczęście ostatnie 2,3 tyg całkiem ok. Może i u Ciebie sie uspokoji. To tyle co ja mogę Ci doradzić na podstawie moich doświadczeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimo wszystko dzieki :) ja mam anyzkowy i pomogl-na 2 godziny :( potem juz nie zadzialal, najgorzej, ze caly ten czas maly kopal mnie po zebrach i to chyba jeszcze pogarszalo sprawe. Ha, zebym to ja wiedziala, co eliminowac-w ciagu dnia moge jesc i spac i nic, ale moze przesadzilam wczoraj z czosnkiem. I zebys wiedziala, ze marzylam w nocy o pepsi ;) ale tu zero sklepow nocnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry! Izuniek-gratulacje:D:D ojj zeby nam wszystkim tak sprawnie, szybko poszlo i bedzie dobrze:D:D:D Dziewczyny-sluchajcie:) jak sie zabrac za maciezynski? tzn w pracy nie chce wyjsc na ignorantke co to nie wie podstawowych rzeczy;( ale to jest jakis formularz, tak? wypelnia go GP, my i pracodawca, tak? skad taki formularz? i jeszcze jedno- jesli wezme te 16 dodatkowych tyg to czy kontaktuje sie z Revenue, wysylam cos, dzownie? no bo skoro ja nie bede miec zadnego dochodu to mezusiowi tax sie zmieni, prawda? placimy 50/50...kurcze nie mam glowy do tych spraw;( a nie chce sie obudzic z reka w nocniku, nic nie wiem, wiec powoli sie zaczynam rozgladac co i jak i gdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izuniek WIELKIE GRATULACJE !!!!!!!!! Ha tak to mozna rodzic, biegiem, mnie tylko zastanawia, ze chyba bol niesamowity, ze tak szybko rozwarcie sie zrobilo. Tak czy tak CUDNIE usciski dla szczesliwej mamusi i Okruszka:) Aniu ja wniosek o maternity wzielam z social welfare, druk wypelnilam ja, pozniej zanioslam do pracodawcy i do lekarza. Proste wypelnianie w jeden dzien mozesz calosc zalatwic. Druk wyslalam poczta i czekalam na decyzje (okolo tygodnia). I to tyle :) Tutaj mozesz poczytac sobie http://www.citizensinformation.ie/pl/social_welfare/social_welfare_payments/social_welfare_payments_to_families_and_children/maternity_benefit.html Jesli bedziesz miala jakies pytania - pytaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze co do dodatkowych 16 tyg. maciezynskiego (bezplatne) to nie umie Ci pomoc, bo ja ich nie biore od 1 pazdziernika wracam do pracy i co cieszyc mam sie? no chyba tak bo ja lubie pracowac i chce do ludzi a z drugiej strony moja Lalunia ... ktora glownie z tata bedzie ... Milego dnia, jade w miasto do przychodni skontrolowac cisnienie, mialam niskie po ciazy mam wysokie na tyle, ze ostatnio zmienilam tabletki na mocniejsze.No to pa:) Marigo a jaki i czy bierzesz jakies proszki na cisnienie? czy nie masz takiej potrzeby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Lilac- juz sobie w miedzyczasie znalazlam ten formularz, rzeczywiscie nic skomplikowanego ale mam 2 pyt: czy wpisywalyscie poprzedniego pracodawce z PL? i czy akt malzenstwa potwierdzalyscie na Gardzie? wiec jakby ten maciezynski juz rozgryzlam;) teraz patrze co z tymi dodatkowymi 16 tyg? czy Pawel np placi mniejszy tax z racji braku mojego dochodu? czy jest jeszcze cos o co powinnam zadbac z tej formalnej strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izuniek gratulacje🌻 ekspresem Ci poszlo :D i podziwiam bez znieczulenia. Ja to po paru godzinach boli sie pytalam kiedy mozna znieczulenie :P Milly spryciura z Ciebie wykiwalas osy :D ale ja mieszkam w apartamencie i one glownie od strony salonu wlatuja, uchylam tylko ciut okno bo inaczej od razu przylatuja :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilac no ja wlasnie chyba biore pod uwage przedluzenie urlopu maciezynskiego bo i tak jedynie niania nas ratuje a taka malizne z kims obcym zostawic...jak tu znalezc kogos odpowiedniego...wiem, wiem duzo czasu ale kurcze jak tu taka Kruszyne z kims obcym zostawic...dlatego potem na pol etatu chce wrocic, moze znajdziemy kogos odpowiedniego na te 2 a co drugi tydz 3 dni w tyg....starsze dziecko to chociaz powie co i jak a taka malizna???:(:(:( Krolik i jak sie mieszka w Lucan? wybierasz sie do tej GP z Lucan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No zeby powiedzial co i jak to trzeba bedzie ciut poczekac hi hi :P Jak ciotka dalej bedzie bezrobotna to sie zaopiekuje kruszyna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa- zgadzam sie w ciemno!!!:D:D:D no wlasnie nie wiadomo czy do konca tyg;)hehe ale napewno jest to kwestia DNI nie TYG-moze jeszcze nastepny tydz ale to wyjdzie dzis lub jutro, no zobaczymy:D smiesznie jest;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis juz czwartek wiec duzo nie zostalo :D No to pocieszajace, ze kwestia dni bo jakby byly tygodnie to Pawcio by chyba oszalal:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIech sie do dzielenia przyzwyczaja w koncu maluch w drodze wiec bedzie z nim gral ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania mi sie wydaje, ze o tych 16 tygodniach mozesz zdecydowac pozniej, juz w trakcie maternity, nie teraz. Ja wpisalam poprzedniego pracodawce z pl, ale i tak dostalam do wypelnienia szczegolowy druk odnosnie skladek w pl, bo nie przepracowalam tutaj calego 2009r i beda mi wyliczac wysokosc maternity. odnosnie dochodu Ci nie poradze niestety :( Ja raczej zrezygnuje z pracy, bo nie znam zadnej niani, a jeszcze musze miec czas na uczelnie :( Mieszka sie dobrze, na razie spokojnie, znalazlam nawet maly spacerniak kolo mnie hehe. Tylko czasem jakies konie za oknem itp, a do gp za tydzien ide.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu-ja myśle,że już jak pójdziesz na macierzyński to zobaczysz czy zmienią Wam coś w taksie,bo w końcu jest on nieopodatkowany. Jeśli nic nie zmienią to powinnaś tam się udać i im powiedzieć by Twój personal tax dali mężowi. I tak jesteśmy w plecy jako małżeństwa mamy mniejszy tax credyt-jakieś 30euro tygodniowo. Ja na początku roku 2 miesiące nie pracowałam i cały personal tax dali mężowi,jak zaczęłam pracować to nić nie zmieniałam i mi tylko dali 24.5 tygodniowo. Nie zmieniałam tego bo bardziej opłacało się aby zostawić bo ja nie miałam pełnego etatu raz 40h,a innym razem 26-28 36 itp.więc ja bym nie zwasze wykorzystała swój tax credit,a on by płacił więcej. Jak poszłam na macierzyński to byłam w revenue- myślałam ,że te 24.5 mogę dać męźowi,ale pani powiedziała, on już ma największy tax credit 107.50 i cały personal tax wiec nie mogę nic zrobić. Jedynie co to mogę próbować się rozliczyć na koniec roku jak on dostanie P60 i wtedy może coś dostaniemy. Zobaczymy :-) U nich każdy inaczej interpretuje przepisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tymi podatkami to w ogole jakas lipa, my malzenstwem nie jestesmy, moj nie moze wziac znizek, ktorych ja i tak nie wykorzystuje, ale o cokolwiek nie skladam (zwolnienie, macierzynski) to sie musze tlumaczyc, ze jestem "cohabiting" i np medicala dostac nie moge, bo lacza dochod. Ale do znizek to dochodu polaczyc nie mozna. Paranoja jakas. Za to para tej samej plci moze rozliczac sie razem i wcale nie musza brac slubu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izuniek wielkie gratulacje!!! niech malenka zdrowo Wam rosnie :) Aniu ja wrzucilam po prostu xero aktu malzenstwa, nic na gardzie nie potwierdzalam i nie bylo zadnego problemu, co do tych 16 tyg to nie mam pojecia jak to jest. pewnie zdobede informacje w najblizszym czasie bo bede chcial wykorzystac ten bezplatny urlop zanim wroce do pracy. wczesniej myslam, ze Blanka bedzie juz na tyle duza, ze bez problemu zostawie ja w domu a teraz juz wiem, ze to nie bedzie takie latwe:/ i pewnie trudniejsze dla mnie niz dla niej, poza tym chcialbym ja pokarmic jeszcze piersia do 6-tego miesiaca. No coz zobaczymy jak to wszytsko sie ulozy, pewnie bedzie problem ze znalezieniem dobrej i niedrogiej opiekunki:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam konto na fb zaraz poszukam i zobacze czy uda mi sie ktoras z was znalezc:) dobrej nocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×