Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

heja:-) Katrynka-dobrze, ze juz po!!!:-) Krolik sluchaj bo ja z malym codziennie spaceruje tak od ok 13 i sobie pomyslalam, ze moze moglybysmy sie umowic i razem polazic:D ilez mozna do 7 tyg dziecka gadac:D:D ja spaceruje w tym parku za lidlem, homebase...wiesz gdzie to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkankairl
no ja po wizycie dzis w klinice i upomnialam sie o badania krwi na cukrzyce wykonali mi odrazu jutro mam dzwonic po wyniki. ale dostalam dzis termin na skan pielegniarka mnie umowila bo mierzyła mnie i 33 tydzien ciazy a wszytko jej wskazuje po pomiarach na 39 tydzien i tak oto mam skan na wtorek na 11:30 :) i rytm serca jej nie odpowiada i do szpitala na skan na sprawdzenie. wiec moze we wtorek dowiemy sie rowniez jaka plec nosze pod serduchem. i zaczelam wszystko szykowac bo moze sie okazac ze do porodu bede sie juz szykowac wiec wole miec juz wszystko gotowe. przepraszam ze tak rzadko sie odzywam ale braki czasu ale zawsze was czytam to moja codziennosc jak gazeta tylko brak czasu na odpisanie bo wiecznie cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katarynka a co Zuzia za szczepienia miała,moja tylko w 3 miesiacu miała w reke i jakos ok 6 tyg dwie w noge :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bright Sparks Art
Witam Was... Mam na imie Asia, jestem mama dwojki wspanialych dzieci (14 i 3 latka). Mieszkam w Dublinie 8 juz 8 lat, od Maja 2011 prowadze zajecia plastyczne z dziecmi w wieku 12 miesiecy - 4 lata. W kazdy wtorek 10.30am - 11.30am (full) i 1-2pm - sa jeszcze miejsca. Bardzo serdecznie zapraszam na www.brightsparksart.com - znajdziecie tam galerie i wiecej informacji. Jest to super okazja do wyjscia z domu, spotkania sie z innymi mamami, dzieci nawiazuja kontakty z rowiesnikami... Zajecia odbywaja sie w art studiu, dzieci maluja farbami na sztalugach, bardzo popularny jest stolik z ciastolina, przy innych stanowiskach maja mozliwosc wykonania prac plastycznych (w kazdym tygodniu 3 rozne art), ostatni na zyczenie mam urzadzilam kacik dla najmlodszych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wiem, ze goraczka to nic strasznego, na wszelki zas mam calpol, ale nie musialam uzyc, bo spadla, noc mielismy ciezka, a o 8 rano ja nieprzytomna a maly juz chcial sie bawic ;) Katarynko jedź kochana, odpocznij sobie, na odleglosc latwiej spojrzec na pewne sprawy, zreszta ostatnie tygodnie byly naprawde trudne i sie po prostu nazbieralo. Jakos tak jest, ze jak juz sie pojawia maluszek to czasem wiecej wydaje sie dzielic niz laczyc... Na szczescie mozemy wysciskac nasze dzieciaczki jak nam smutno i nie beda mialy nic przeciwko :) Kuruj sie :) Sylwucha a wiesz, zaczela mu schodzic wysypka z brzucha i teraz nie wiem czy dlatego, ze od wczoraj nie tknelam nabialu, czy ze smaruje, bede testowac, zaopatrzylam sie w krem i plyn do kapieli oilatum, policzki juz ma gladsze, tylko czerwone jeszcze ciut, no zobaczymy jak bedzie. mieszkanko wow to niezla rozbieznosc 33 a 39 to spora roznica, na pewno wszystko jest w porzadku, ale dobrze, ze sprawdza dokladnie. Ania wiem gdzie to, chodze tamtedy do lub z litewskiego sklepu, jutro wprawdzie czekam na paczke, ale jak wyrobia sie do 13 to bede w tamtych okolicach, czerwono czarny wozek mam jak cos. No chyba, ze bedzie mega ulewa to na mnie nie licz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkankairl
chorykrolik nie martwie sie poprostu wzielam sie za przyszykowania i tyle gdyby sie okazalo ze jednak szybciej urodze, a jesli okaze sie ze jednak mam rodzic w terminie to bede miec juz gotowe wszystko. co ma byc to bedzie dziecko sie rusza wiec wychodze z zalozenia ze jest ok moze poprostu cos sie babce pomieszalo. mialam 2 tygodnie temu pobyt w szpitalu z powodu nerek i spedzilam 1,5godz pod ktg i tam serducho bylo ok i mialam predkie usg ale tylko powiedzieli dziecko sie rusza bo jak mialam bole nerkowe to nie wiedzialam czy dzidzius sie rusza ale ruszal sie i widzialam i tyle a do wtorku nie jest tak daleko wiec dam rade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieszkanko dodatkowych usg nigdy za malo:) watpie by wczesniej nie zauwazono 6 tyg roznicy w wieku dziecku, te ich pomiary to czesto watpliwa sprawa, ale za to we wtorek znowu popatrzysz jak twoje malenstwo bryka :) carmen a co u ciebie? tez powoli organizujesz sie z wyprawka, czy moze juz wszytsko gotowe? krolik, ania udalo wam sie spotkac w tym parku? :) kroliku co do uczulenia to zauwazylam, ze z ciala schodzi duzo szybciej niz z buzi, u nas kilka dni smarowania i na ciele plamy znikaja, niestety z policzkami juz nie jest tak latwo :/ Moja corcia nabrala tempa w pelzaniu, biega mi tu po salonie, wszytskie kable jej, tatus ostatnio dal jej do zabwy moj tel i juz po telefonie. Musiala gdzies sline wpuscic bo pokazywal jakies dziwne komunikaty, w koncu naldaowac juz sie go nie dalo:/ zanioslam do naprawy, to skasowali mnie 15 euro i stwierdzili, ze niestety nie naprawia... jak cos psuc to konkretnie! Teraz czekam na nowy, maz podciagnal to oczywiscie pod prezent walentynkowy :) ale calkiem dobrze na tym wyszlam hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
krolik wy to w lukan mieszkacie jak tobrze pamietam co? sylwucha dobry pomysl mi podsunelas na nowy tel ;) dam mojemu synkowi do zabawy niech psuje i tatus mi kupi nowy ;) hihi ja czasami mysle ze faceci powstali po to aby nas denerwowac ;P w malzenstwie tak jest sa dobre chwile i zle a jak jest juz jest dziecko to napewno nie ma tak jak na filmach.. katarynko ciesze sie ze juz po wszystkim ;) i mam nadzieje ze w PL odpoczniesz sobie ;) a powiedz mi kochana jak organizujesz te chrzciny? bo ja tutaj tez bede robic w marcu a monika catering w tym terminie akurat jest na wakacjach i nie mam pomyslu co z tymi chrzcinami zrobic.. uciekam kochane bo moj urwis sie obudzil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania nie wiem, czy bylas, ale ja dotarlam dopiero przed 2 i tylko ptaszory mnie przywitaly ;) maly wywinal mi numer przed samym wyjsciem i musialam go calego przebrac w czyste ciuchy... ;) nastepnym razem sie uda :) Sylwucha a to Ci sie udalo z telefonem :) ja az sie boje jak moj zacznie pelzac, bo nie wiem jak to ogarne hehe mysza tak, w lucan, gdyby bylo blizej to bysmy zrobily kolko spacerowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale wam dobrze,mieszkacie wszystkie w Dublinie i mozecie sie spotkac,a ja to ni mam z kim :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozna by zorganizowac gdzies jakies spotkanie;) przy kawie i lunchu;) moja mala zaczyna chodzic-raczki wciaz na topie bo szybciej ale coraz wiecej juz chodzonego. chorykrolik gdyby temp.nie spadala za bardzo mozesz podac calpol a po 20 minutach nurofen.wtedy na bank spadnie.lece pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylam dzis na nastawianiu szyji uff bylo goraco ;) dziwne wrazenie, nie tyle, ze bol, ale ten zgrzyt kosci, mialam wrazenie, ze facet mi zaraz kark skreci hehe ;) jakby komus kregoslup sprawial problemy to polecam, naprawde przyjemny czlowiek, az nie chce sie wyjsc hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm Dziewczyny co tu powiedziec kiedy Dziecko zjada - doslownie - polowe ulotki z pizzerii? pod opieka Tatusia rzecz jasna ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilac papier ladnie sie strawi :) Tatus musial byc po prostu bardzo zajety, ja tez dla swietego spokoju dlam raz Blance gazete, porwala ja w drobny mak i sobie tez troszeczke zjadla, chcilam reagowac iwyciagac z buzi ale, bylo za pozno, szybko polknela :P Chorykroliku a u jakiego masazysty bylas, ze tak cie poturbowal? Pewnie teraz czujesz sie o niebo lepiej? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
haha widze ze nie tylko moje dziecko jest takie oczytane ;P hihi kochane wesolych walentynek wam zycze ;) moj mezus sie postaral i dal mi bukiet kwiatow pieknych roz ;) a synus dal mi godzinke dluzej pospac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe daleko mu bylo do robienia mi masazu ;) w templeogue sie miesci, jakby ktos potrzebowal to zareklamuje http://www.chiropracticfirst.ie/#/doctors/4545587982 ja tez jak wstalam patrze a tu rozyczki, a w nich zagadka, ze mam szukac pudelka, znalazlam juz, a w srodku jakas szkatulka i za chiny nie moge otworzyc ;) pomyslalabym, ze sie chce oswiadczyc, gdyby nie to, ze juz dawno sie zareczylismy... zaskoczyl mnie, bo zazwyczaj zapomina o roznych okazjach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
a jednak faceci potrafia nas milo zaskoczyc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja równiez dostałam i córcia bukiet kwiatków,i dziś zakupiłam upragniony wózek quinny :) na advertsie znalazłam bardzo tanio za 90e :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania nie wpadlam na to, zebysmy sie wymienily numerami ;) a co do pracy to dopiero sobie uswiadomilam, ze przedszkole przedszkolem, ale co z karmieniem? W maternity act jest info, ze przysluguje 1godz przerwy do 6 mies po porodzie, to jakis zart, bo niby maja 5letni plan propagowania karmienia piersia, a nie wiem, jak mozna polaczyc to z praca... http://www.citizensinformation.ie/en/birth_family_relationships/after_your_baby_is_born/breastfeeding.html czyli jak ktos wraca do pracy to zostaje tylko butla. no nic, do nastepnego razu, dzieki za kawke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja:D Krolik- moj Pawel powiedzial, ze CI wspolczuje- bo biorac pod uwage, ze nie mam za bardzo z kim gadac w ciagu dnia(tak to w pracy sie "wyzylam" na telefonie;-)) to pewnie Cie do slowa nie dopuscilam i zagadalam zupelnie;)ejjj chyba nie bylo tak zle, prawda?;-)) wiem tez widzilam to o karmieniu piersia- do 26 tyg...no ciekawe, ciekawe... zapisz sobie moj nr 0877523669:) moze nie bede zalowac podania do na kafe:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkankairl
nietetypielegniarka powiedziała ze nie widzi dokładnie i nie powie takze dalej w 80%corka a dokladnie po porodzie sie dowiemy, no cukier to masakra bylam o 8 w szpitalu i tak 1 pobranie i wypicie 2 szkladnek glukozy z zelazem i pobiernie krwi o 8:20 9:20 10:20 11:30 myslalam ze sie wykoncze tylek bolal mnie juz od siedzenia :/ i po pobraniu krwi na pieterko na skan oczekiwanie 2godziny na skan, po skanie ctg i do domu naszczescie wszystko ok narazie nie znam tylko wynikow cukru ale to mamy dzwonic wtygodniu i sie dowiadywac mam nadzieje ze tez bedzie ok aaa i 12 godz przed badaniem na cukrzyce nie wolno jesc i pic to istne tortury tongue.gif czekam rowniez na paczke z pampersa a do super value jeszcze nie doszlam nie mam po drodze hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny w bootsie jest promocja 3 w cenie 2 na art dzieciece (pieluchy, kremy, butelki itp) oraz ciazowe (witaminy, kremy). W promocji jest tez oilatum po 7,55 bodajze, a pampersy jumbo za 14,99 (baby dry i active fit). Ania, dzieki w imieniu Vincenta, to chyba po mamie hehe ;) mieszkanko no to ladna bedziecie mieli niespodzianke :) a doszli juz ktory to tydzien? a z pampersa to ja do dzis sie nie doczekalam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkankairl
tak doszli ze 34tydzien i 5dni na okolo20marca temin sie zmienil :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny! Dawno sie nie odzywalam ale jakos tak wyszlo! Nadrobilam zaleglosci w czytaniu :-) Na walentynki dostalam bilet do PL tydz. temu tz.03.02 :-) Mrozy trzaskajace byly ale w domku u dziadkow cieplutko az za tak grzali dla wnusia, dziadek wniebowziety ,zreszta calq rodzina odwiedzila Daniela ! Ciotki wujki kuzynostwo! BYlo fajnie! a szczeze powiem ze nie mialam ochoty leciec to tak miedzy nami :-P Krolik, Daniela strasznie mecza te dziasla ja juz mu kilka razy calpol dalam bo on mi plakal piastka w buzi. W PL znajoma mi powiedziala ze nie pomaga niczym swojej 6m-cznej corce bo to naturalne ,,wszyscy przez to przechodzili,, Mieszkanka irl. tez mialam to badanie- strasznie dlugo!!!! a z pampersa paczke dostalam 13 pazdziernika :-) a 12 urodzilam Synka. Katarynka TY juz pewnie w PL - milego pobytu i odpoczynku, mysl o sobie ,maz sie steskni to bedzie slodki i pewnie przemysli wszystko. Lilac to jeszcze nic ten papier ,moj siostrzeniec pod opieka taty najadl sie ziemi z kwiatkow :-) pamietam bratowa byla zla brrr Nie przejmuj sie ze dziecko nie pelza jak inne kazde jest inne a co do jezyka to napewno zalapie szybciej angielski niz polski, bo ten jest strasznie trudny wiec radze mowic do dziecka po polsku jesli chcesz zeby mowilo po polsku, angielski zalapie szybciutko jesli wyslesz do play-school i dalej do irlandzkiej szkoly. Pozdrowionka co do PL to bylo fajne sloneczko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×