Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 25 mies do....

PORÓD Katowice - prywatny szpital Łubinowa 3???

Polecane posty

Gość szamszam
Bella - no ja też liczę na to, że uda mi się urodzić wcześniej :) Brzuch mnie ciągnie, skurcze są :) Mała jest dość duża. Ogólnie czuję się dobrze, ale ze względu na ułożenie miednicowe, mam piekielne zgagi hehe - mała ma głowę na moim żołądku :) 2 tygodnie temu poszłam na L4 i staram się odpoczywać, ale że mam już 2,5 letniego synka, to nie wiem czy bardziej nie odpoczywałam w pracy hehe A co do terminu na 19 października - może być :) oby nie przenosić i nie urodzić we Wszystkich Świętych :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do mam które już rodziły - dziewczyny, w którym miejscu i gdzie dokładnie nas powinny łapać te skurcze porodowe? Ja wczoraj strasznie dziwnie się czułam, brzuch mi się ciągle napinał i bolał raz po prawej raz po lewej stronie. Ból przypominał taka kolkę jak po bieganiu. O 2.00 w nocy mi to przeszło i aż do teraz jest cisza.Jak poznać te właściwe skurcze, oprócz tego że powinny być regularne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrzesień 2012 - mnie bolało w dole brzucha jak rodziłam. Tak jak na okres ale 1000 razy mocniej. Niektóre mają bóle krzyżowe. Niewiem czy bóle jak na kolkę mają coś wspólnego z bólami porodowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość molli
Zastanawiam się czy któraś z Was Dziewczyny rodziła może w wodzie??? zakładam, że jest taka opcja w tym szpitalu ale nigdy nie słyszałam o takim porodzie osobiście, co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssnakeee
która pierwsza ??? zobaczymy ... a może się spotkamy na porodówce kto wie :D ..... mam termin na 19. ... ale od wczoraj sie dziwnie czuje .... caly dzien napinal mi sie brzuch i jakies tam lekkie pobolewania w dole.... dzisiaj brzuch się też napina tez są pobolewania ale czekam na jakis inny znak (odejscie wód, silny ból nie do wytrzymania ) nie chce miec falstartu bo do lubinowej mam jakies 40 min w jedna str :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssnakeee ja mam nawet więcej niż 40 minut; normalnie to z godzinę, chyba że w nocy się będzie jechało to wiadomo trochę szybciej. A lekkie pobolewanie w dole brzucha to nic; mnie łupie mocno szczególnie w nocy już od pewnego czasu,ale myślę że to o niczym nie świadczy. Myślę że jeszcze długo poczekam...Pierwsze dzieciątko urodzone 2 dni po terminie, myślę że teraz może być podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Październik2012
molli- jest tam wanna, ale chyba tylko na I faze porodu. Ja mam dzisiaj lenia, posprzątałam domek, pranie wstawiłam i teraz nawet do sklepu nie chce mi się jechać, a żelazko zepsute i musze nowe kupić:/ Dzisiaj mi się śniło, ze pępek tak na 1 cm mi odstawał i się przeraziłam, a po chwili wody mi odeszły no i niestety się obudziłam. Chciałabym tak w połowie września już urodzić, ale nic tego nie zapowiada, pocieszam się że z trzecim dzieckiem może jednak wcześniej się zacznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bóle porodowe to taka miesiączka tylko milion razy mocniejsza !!! Ja nigdy nie zgodziłabym się na poród w wodzie. Mi osobiście woda baaardzo wzmagała bóle i były nie do wytrzymania. Już wolałabym rodzić na stojąco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bry :) Wrzesień rozpoczęty i oczekiwania ciąg dalszy. Wrzesień2012- miałam wczoraj podobnie, bolała mnie lewa część brzucha, myślałam, że ktoś mi chce urwać pół brzucha :( ale po czasie przeszło - zdarzyło się to jak wracałam spacerkiem ze sklepu. Oby się nie powtórzyło. Tobie tez tego życze - nic przyjemnego. Ile w sumie jest wrześniówek?? Robiła któraś zestawienie?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama juz w marcu!
bole porodowe to jakby..jakby ktos objal ci pasem brzuch i moooocno zacisnal.rozchodzi sie na uda,czasem na krzyz,trwa okreslony czas i nastepuje "zwolnienie ucisku".przypomina te na miesiaczke,raczej nie jak kolka.jedno jest pewne-kiedy poczujesz ten bol z pewnoscia stwierdzisz ze nie daloby sie go pomylic z czym innym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssnakeee
no to pobolewanie to takie mocniejsze okresowe i parcie na pecherz i kiszke stplcowa... ale moze to byc spowodowane ze młody sie wstaawia do kanalu rodnego :) wiem ze jeszcze duzo czasu przede mna .... ale chcialabym zeby juz sie zaczelo .... ostatnio 2 razy była u mnie położna i opowiedziałą mi wszystko o higienie przy malenstwie a na ostatniej o przebiegu porodu....popatrzyła na brzuszek i powiedziała ze jej zdaniem to sie rozegra na dniach :) moj ginekolog powiedział ze sie do 12 nie utrzymam w funpacku a dr sleczka ze do 5 na pewno mam spokoj :D a prawidłową odpowiedz zna tylko maluch w brzuchu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie jak przed pierwszym porodem pytałam jaki to ból te skurcze to wszystkie dziewczyny chórem mówiły, że to jak miesiączkowe tylko mocniejsze. No ok tylko co jak ja nie miałam nigdy bóli około menstruacyjnych...?! Po wszystkim mogę stwierdzić, że bóle do złudzenia przypominają takie przy ostrej biegunce- no cóż może niezbyt smaczne porównanie ale dla mnie bardzo trafne. Co do terminów to mam nadzieję że wrzesień jest miesiącem "terminowym". Nie życzę sobie ani każdej z Was przenoszenia... Mój termin niby tuż, tuż ale nic nie czuję, brzuch wysoko- nic nie wskazuje na rychły poród :/ Iwona jak się czujesz? U mnie przy drugiej ciąży szybciej wyskoczył brzuszek, czy u Ciebie jest podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Dziewczyny! Ja parę dni temu zobaczyłam dwie kreseczki i po pozytywnych doświadczeniach z maja 2011 od razu powzięłam kierunek Łubinowa i dr. Koza. Tylko, ze 2 lata temu prowadzilam u niego ciaze dopiero od 20 tygodnia wiec moze, ktoras z Was prowadzila swoja u niego od poczatku i odpowie mi od ktorego tygodnia zaklada karte ciazy, daje zaswiadczenie o ciazy i ewentualnie zdjecie miniminimalenstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do bóli porodowych to dla mnie cholerstwo nijak nie kojarzyło się z miesiączką ani z biegunką... Narastało stopniowo (b.szybko), miało długo trwający szczyt i następnie stopniowo puszczało. Czuło się ścisk, cały brzuch zmieniał kształt i ból nie byl zlokalizowany w podbrzuszu, ale obejmował cały brzuch az pod żebra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrześniowa mamo napisałaś, że miałaś do czynienia z polożną Barbarą Kowalik. Czy nie nazywa się ona przypadkiem KowOlik? Bo jeśli to ona to znam ją ze szpitala Kolejowego gdzie prowadziła szkołę rodzenia. Tak w wieku 40-45 lat? Pytam bo mam do niej urazę gdyż nie pozwoliła mi rodzić sn po pierwszym cc i robiła łachę gdy poprosiłam o zrobienie ktg kilka dni przed terminem w drugiej ciąży. Wtedy pracowała w Kolejowym a ja po złym doświadczeniu z cc nie zgłosiłam się tam do drugiego cc i nie żałuję, bo cesarka cesarce nie równa. W kolejowym nie potrafiłam wstać przez tydzień, byłam zszyta metalowymi zszywkami i w ogóle bez porównania z metodą którą tną na łubinowej. Wikula Też myślę o trzecim dzieciątku, ale nie chciałabym mieć trzeciego cięcia i szperając po necie, wiem że da się (za granicą na pewno) urodzić sn po dwóch cc, ale w Polsce lekarze albo idą na łatwiznę, albo nie mają wiedzy i umiejętności odpowiednich. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje bóle ustały i narazie jest dobrze. Nie wiem co to było, ale chyba obie miałyśmy w piątek gorszy dzień, ale dziękuje Wam wszystkim za opis tych prawidłowych skurczy. magart - ja do dr Kozy chodzę od samego początku czyli od 6 tyg. a kartę i zdjęcie dostałam już w 8 tyg. Polecam dr Kozę wszystkim dziewczyną, które planują ciąże lub szukają dobrego ginekologa. Fajny lekarz ma ogromną wiedzę, dużo cierpliwości jest dokładny, delikatny i ma poczucie humoru :-) misiagesia - wg statystyk na forum to porody wrzesniowe powinny się zacząć od Ciebie :-) więc ja czekam na wieści czy już Cię coś "zbiera" druga w kolejce jest chyba cynimini a potem ja :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrzesien 2012 To co ile chodzilas na wizyte w poczatkowym okresie ciazy? Co dwa tygodnie? I ile teraz kosztuje wizyta? 150 zł? Dr Koze tez serdecznie polecam, prowadzilam u niego pierwsza ciaze od polowy i zalowalam, ze nie trafilam do niego od pierwszego tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szamszam,masz racje obysmy nie urodzily 1.11! Ja w pierwszej ciazy urodzilam 2 tyg po terminie ale tym razem mam nadzieje ze stanie sie to wczesniej. Brzuch mi strasznie ciagnie i te skurcze, juz nie wspomne o kregoslupie, ledwo chodze :( a Ty do jakiego lekarza chodzisz? chodzisz juz co 2 tyg? ja wlasnie ide jutro na wizyte ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaq81
hej dziewczyny:) mam do was pytanie od niedawna mieszkam na Ligocie i chciałabym abyście doradziły mi dobra panią ginekolog najlepiej pracującą w szpitalu kolejowym. Mieszkałam w Mikołowie o też tam z dwoma ciążami chodziłam i rodziłam tam,a teraz mieszkam na Ligocie wiec proszę was o porade:) z góry wielkie dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Październik2012
kasiaq81- ja Ci nie pomogę niestety, też mieszkam w Mikołowie ale rodziłam i rodzić będe na Łubinowej i tamtejszych lekarzy moge polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaq81
pazdziernik2012 dzieki za odp:) ja jestem dopiero na początku ciaży :) (trzeciej już:):) wszystkie prowadziłam w Miko ,ale słysze coraz gorsze opinie o szpitalu w Miko wiec wstepnie nastawiam sie na kolejowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szamszam
Bella - ja chodzę do dr Słonicza i bardzo sobie chwalę. Chodzę do niego od początku ciąży. Kolejną wizytę mam 11 września i chyba od wtedy zacznę już chodzić co 2 tygodnie. Ja też synka urodziłam 9 dni po terminie, poród wywoływany i szczerze mówiąc wolałabym tego uniknąć. Ta ciąża jest zupełnie inna tzn. czuję się zdecydowanie gorzej - może dlatego, że synek jest zimowy. Teraz brzuch mnie tak ciągnie, że czasem mam wrażenie, że mi odpadnie. Mała tak się rozpycha, że szok. Poza tym dalej ma główkę u góry, więc w okolicy mostka ciągle mam bułę i starsznie mnie tam boli skóra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magart na wizytę chodziłam raz w miesiącu. Jak wszystko będzie OK to dr twierdzi, że raz w miesiącu wystarczy. Natomiast pomiędzy pierwszą wizytą miałam przerwe 2 tyg. bo musiałam zrobić badania i dwie ostatnie miałam co 3 tygodnie. Wizyta nadal kosztuje 150,00 zł i za każdym razem masz robione usg + zdjęcia. W 20 tyg. dodatkowo dostaniesz film z maleństwem w roli głownej :-) W tym tygodniu dr. Koza jest na urlopie. Do pracy wraca od 10 września. Życzę Ci powodzenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrzesien2012 Bardzo Ci dziekuje za odpowiedz. Wiem o urlopie doktora, bo juz z nim rozmawialam i mam pierwsza wizyte na 11 wrzesnia. Mi na razie nie kazal robic zadnych badan chociaz sama proponowalam. Widze, ze od ostatniej ciazy duzo sie zmienilo, bo ostatnim razem nie dostalam ani pol zdjecia, ale gabinet mial jeszcze stary przy Mariackiej :) Mam nadzieje, ze tym razem tez bede zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magart Ja też od połowy ciąży chodziłam do doktora Kozy a teraz poszłam od początku w 6 tygodniu ciąży.Za wizytę płaciłam 150zł i dostałam zdjęcie maluszka :-) Następną wizytę też mam na 11 września :-) Fajnie że znowu się spotykamy na tym forum ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CYNImini - Asiu, wydaje mi się, że w tej ciąży wszystko jest szybciej... Brzuch w 14tyg miałam jak w 26tyg z Lenką :D Ruchy są dużo mocniejsze i bardziej wyczuwalne a poza tym krocze zaraz mi odpadnie, czy Ty też tak miałaś? Ja z Lenką rozciąganie krocza czułam po 35tyg a teraz? Od 20tyg nie daję rady szybko podnieść się z łóżka! W piątek miałam wizytę :) Synek ważył 680g i leżał na nietoperza :) Często tu zaglądam żeby sprawdzić czy u Ciebie TO JUŻ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwona chciałabym żeby było JUŻ ale jakoś mozolnie Poli idzie... Wszystkie objawy jakie opisujesz mnie również dotyczyły... oj Borys ma dziś zły dzień.. lecę z nim na spacer może to coś pomoże. Czasem brak mi sił:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magart Widzę, że masz syna czyli jesteś tą jedną z nielicznych mam, bo u dr Kozy to prawie same dziewczynki się rodzą :-) Jeżeli chodzi o gabinet to przyjmuje teraz na 1go maja, kamienica na zewnątrz jest nowo wyremontowana, więc jest ładnie nie tylko w środku ale i na zewnątrz. Do mojego porodu zostało raptem 9 dni, ponieważ w domu mam już wszystko przygotowane, wysprzątanie to zamierzam w tym tygodniu nadrobić wszystkie zaległości towarzyskie oraz wybrać się do fryzjera i kosmetyczki, bo poźniej podobno nie ma na to czasu. Będzie Zuzinek, wrześniowa mamo - a jak tam Wasze dzieci się mają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bry koleżankom :) My ciągle w pakiecie... Do terminu 2 dni, a nam coraz ciężej. Już chodzić nie umiem, jeśli siedze chwilke i wstaje to zrobienie jednego kroku jest nie lada wyczynem, lepiej jest jak wstaje po leżeniu, to nie ma aż takiego problemu. Mama mi mówi, że stawy się rozchodzą, ból niesamowity. Z innych objawów to ciągłe napinanie się brzucha-dosyć bolesne, i czasem dosyć mocno boli podbrzusze, ale szczerze jak sie tak rozhulam to i na 3piętro do rodziców wejść nie jest problemem :P Chciałabym już urodzić, ale nasz brzdąc się nie spieszy... Znacie jakieś fajne stronki z ubrankami do chrztu dla chłopców??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×