Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fifka65

CZY W 6 TYGODNIU CIĄZY BIJE JUŻ SERDUSZKO

Polecane posty

Gość Fifka65

jest to mój 6 tydzień od ostatniej miesiączki, jutro idę na usg i jestem ciekawa czy bedzie widać już serduszko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serduszko zaczyna bić 21 dni po zapłodnieniu - bo tyle trwa rozwój serca. Jeśli owulacja nie była spóźniona powinno już go być widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fifka65
mam nadzieję że u mnie też już będzie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _d_
ale jesli nie zobaczysz to sie nie zalamuj przypadkiem bo moze jeszcze nie byc widoczne nawet na usg waginalnym. moze byc widoczne dopiero w 8 tyg :) Bez stresu prosze :D ... Ale zycze zebys juz zobaczyla, bo to cudowny widok :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bziczek
ojjj widać widać.. aż mi sie cieplutko na sercu zrobilo.. tym bardziej, ze nie spodziewałam sie, ze bedę miała usg i nic o tym nie czytałam, kiedy co mozna zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja byłam na usg w 7 tygodniu i serduszka bijącego nie było widać. :( Lekarz polecił przyjść ponownie 4 dni później i już było ok. Ale to były chyba najdłuższe 4 dni w moim życiu :O Więc jakby co, to się na zapas nie zamartwiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fifka65
Byłam już na wizycie, doktorka zrobiła mi usg i powiedziała że to 4 tydzień i jest pęcherzyk ciążowy o średnicy 6 mm, ale zarodka jeszcze nie widać bo to za wcześnie. Przepisała Duphaston i kazała przyjść za miesiąc, czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisałaś,że to 6 tydzień od miesiączki - to znaczy skończony 6? bo lekarze właśnie tak liczą ciążę - czyli jeśli Twoja lekarka powiedziala,ze to 4 tydzień - czyli skończony 4 tydzień i zaczęty 5! Najprawdopodobniej miałas o kilka dni spóźnioną owulację i stad te rozbieżnośći - jeśli lekarka uważak,ze wszystko w porządku to napewno tak jest:) Duphaston dostałaś pewnie profilaktycznie, a za miesiąc już na pewno zobaczysz malucha - wielokrotnie powtarzam, że ciąża uczy cierpliwości:) Nie zamartwiaj się - wszystko jest w porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fifka65
Lekarka nie powiedziała że to skończony 4 zaczety 5 tylko że poprostu 4 tydzień od owulacji. Powiedizała że pęcherzyk ma 6 mm i to by się zgadzało. ciekawa jestem kiedy będzie widac zarodek i bijące serduszko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest z pewnością kwestia kilku, może kilkunastu dni. Na tym etapie ciąża rozwija się bardzo szybko. Najważniejsze, to nie zadręczać się i cierpliwie czekać. Trzymaj się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fifka65
ale ja nastepna wizyte mam dopiero za misiac, czy to nie za póżno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fifka65
no na nastepną wizytę? jak pójde za miesiac to już będzie 8 tydzień od owulacji a 10 od ostatniej miesiączki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dokładnie tak. Dostałaś tabletki na podtrzymanie ciąży i spokojnie czekaj na kolejną wizytę. Uważasz, że powinnaś wcześniej spotkać się z lekarzem? A po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -ala-
hmm czegos tu nie rozumiem piszesz ze jestes w 6 tyg od ostatniej miesiaczki, a gin na podstawie czego okreslil 4 tydzien? przewaznie licza od ostatniej miesiaczki jezeli od zaplodnienia, to faktycznie wychodzi 6 tydzien i serduszko powinno byc juz widac piszesz ze gin wyliczyla tydzien ciaza na 4 a sama liczysz po swojemu na 6 wiec ktory to wkoncu tydzien? bo juz sie pogubilam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fifka65
-ala- ginka wyliczyła to na podstawie owulacji bo wiem kiedy miałam dokładnie, stwierdziła że to 4 tydzień potem zrobiła mi usg i powiedziała że widać pęcherzyk ciązowy o średnicy 6 mm i wg tego stwierdziła że zgadzało by się że to 4 tydzień ciąży licząc od owulacji. Natomias licząc od daty osataniej miesiączki to wyliczyła mi że to 6 tydzień, rozumiesz już? nie wiem czemu akurat ona tak to sobie powyliczała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fifka65
i ja też juz nie wiem jak mam to sobie liczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -ala-
fifka rozumiem juz wszystko wyliczone jest dokladnie i wszystko jest ok :) nie martw sie, skoro wg gin jest ok, to tak napewno jest na nst wizycied napewno zobaczysz juz pieknie bijace serduszko ja pierwszy raz poszlam na poczatku 6 tygodnia, dokladnie 5 tydzien i 4 dzien, widzialam tylko maciupka banke (liczac od ostatniej miesiaczki) pozniej poszlam juz w 8 tyg (bo wg gin wtedy jest najpewniej) widzialam juz piekne serduszko zycze Ci tych samych widokow pozdrawia,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiek ciązy okresla sie od OM bo z owulacją to na podstawie owulacji to mozna wrózyc z fusów. Nawet jesli masz monitorowanie owulacji to i tak nigdy nie wiesz kiedy dokładnie nastąpiło zapłodnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _d_
Fifka65 --> pisalam juz wczoraj zeby sie nie martwic :) W tak wczesnej ciazy jednak wielu lekarzy oblicza sobie wlasciwy czas zycia dziecka, zeby nie bylo, ze szukaja czegos za wczesnie :) Generalnie jakwyznaczyla wizyte za miesiac, to nie widzi nic do zamartwania sie-jakby widziala to kazalaby przyjsc wczesniej. Duphaston - hormon podtrzymujacy ciaze i dobrze, ze Ci prepisala (choc d onajtanszych nie nalezy), jak bedzie wszystko ok to szybko skonczysz branie :) evvaaa--> nie do konca sie z Toba zgodze :) kiedy bylam w szpitalu i tam robili mi usg, to lekarka sie przestraszyla, ze male pecherzyk ciazowy, ze ciaz si enie rozwija, ze to si ekwalifikuje do zabiegu... A ja jej na to(oczywiscie najpierw sie poplakalam), ze ja mam bardzo dlugie cykle i owulacje mialam w 24 czy 25 dniu cyklu (juz nei pamietam to bylo dawno) na co ona sie uspokoila i powiedziala, ze to wazne i duzymi literami na czerwno wpisala "... tydz wg koncepcji" i juz wszyscy liczyli od tego terminu. wiec czasem warto znac termin owulacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, ja w 4t3d widziałm na usg pęcherzyk 3,2 mm, a w przyszly pon. mam kolejne i mamy szukac serduszka - bedzie to 6t3d od @ :) Mam nadzieje, ze zobacze upragnione bijące serducho! Pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarna internautka
ja jestem teraz w 6 tygodniu. pierwsze usg miałam robione w piątym. Nie mogłam w to uwierzyc:) drugie serce we mnie...no i to maleństwo które na mnie liczy i którego nigdy nie będę mogła zawieśc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piasek787
DZIEWCZYNY JESTEM W 5 TYGODNIU CIĄŻY WCZORAJ MIAŁAM ROBIONE USG ALE SERDUSZKA JESZCZE NIE BYŁO WIDAĆ CZY WSZYSTKO JEST OK BARDZO SIĘ MARTWIĘ O MOJE MALEŃSTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
serduszko zaczyna bić dokładnie w 5 tygodniu i 3 dniu od zapłodnienia, co nie znaczy, ze lekarz już je dostrzeże na usg. Ja byłam w 6 tygodniu i 4 dniu i juz widziałam bijące serduszko, ale lekarz troszkę musiał go poszukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piasek787
czyli jest wszystko w porządku z moim maleństwem/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piasek787
hej dziewczyny dzisiaj byłam na usg i mojej kruszynce biło serduszko!111 jestem w 6 tygodniu ciąży i było widać migającą kropeczkę to właśnie serduszko mojego maleństwa:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julaaaaa
Cześć. Jestem w 6 tyg ciąży... Na USG byłam jak miałam 5tydzień ciąży... Wszystko jest oki tylko nie byłam jeszcze u ginekologa... Kiedy mam iść? I co mu powiedzieć? Trochę się obawiam tej wizyty... Pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylhia
tak to jest jak się planuje ciąże. lata się za wcześnie i denerwuje że nie ma jeszcze serduszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×