Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

makkara

Mieszkania socjalne i spoldzielcze w UK

Polecane posty

Witajcie dziewczynki!!!!Chłopców tez witam jak się tu zjawią...:) Linna!!! Ja wiem,że to trudne,bo ja żyłam na odległość z mężem 4lata.:( Dość!!!! Cały czas sama z dziećmi,bno nie sama bo z rodzicami,ale to nie poiwód do dumy. Miałam wrażenie,że nadal jestem złączona jakąś pępowiną....:p Teraz cieszę się z tego co mam. Mój mąż wynajął mieszkanie przez agencję,bo tak jest najbezpieczniej. jedna z tańszych agencji to Schirez(jeśli to dobrze napisałam,jesli nie to Sorry)druga to Martin &Co. Ta pierwsza to "nasza"agencja mają niewysokie ceny i są bardzo skrupulatni co do wynajmu i do tego by landlord oddał dom w nalezytym stanie..:) Aston!! Ja tez miałam taka propozycje,ale to co nam zaproponowali to 50Ł na gaz i 60Ł na prąd co miesiąc bez względu na porę roku,więc 110Ł co miesiąc jak ja w okresie letnim płacę za gaz i prąd ok.170Ł no to dla mnie to za dużo!!!! Ja wiem,że oni to potem oddają,ale to jak bank-obracają kasą a aj nic z tego nie mam. Wolę sama odłożyć i zapłacić potem jak przyjdzie rachunek. To są firmy dość ugodowe,więc jak zadzwonić i poprosic o odroczenie terminu to tez się zgodzą. Już miała taką sytuację moja znajoma,czekali na kasę tydziń,więc firma gaz-prąd(nie pamiętam która)zgodziła się na zapłatę w innym terminie..:) No a teraz musze odrobic lekcje!!!:p WQięc żegnam Panie i (panów)..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sory za błędy,ale cos mi tu szwankuje klawiatura od 2dni.Chyba czas ją wymienić...........:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wiem,że to bardzo się ciągnie takie czekanie.Własnie sprawdziłam znów Fichbeka w moim home-linku,no i ...................mnało,że ilość osób się zwiększła do 66-ciu,to jeszcze jeszcze ci co dostali w zeszłym miesiącu to sama kat.A ........:9 z kategorii B było tylko 1 mieszkanie i to flat!!!!na 2osoby!!! Dla mnie na 5osób nie było wcale,lub kat.A No i cóż?????Znów siedzę i czekam na następną licytację!!!:p Liczę,że w końcu się doczekam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okonku,musisz chodzic do councilu przynajmniej 2 razy w tygodniu,to beda miec cie dosc i dadza szybko,ja dalej nie mam napisanej aplikacji,moze dzis mi sie uda,zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nio,wczoraj bylam zajelo mi to prawie 6 godzin.Tak robili badania moczu i krwi,mialam tez usg mam trzy fotki ale niewyrazne,bo dzidzia buziolkiem przytula sie do mojego kregoslupa i w srode mam nastepne usg,byly jeszcze 3 polki,jedna przyjechala w 38 tygodniu ciazy do uk,a druga oczekuje swojego...6 dziecka poprostu masakra,zadna tez wczesniej nie byla u lekarza...Moja dzidzia zdrowa,pytalam sie z 8 razy czy jest ok.rodzic bede na oddziale lekarskim a nie na polozniczym,hehe.Teraz tylko musze ich powiadomic,ze chce rodzic w basenie. Machalam sie o 5 tygodni,bo myslalam,ze jestem w 20,troche sie wkurzam bo dzidzia strasznie mnie kopie,a nie lubie tego uczucia.A co u Ciebie?Jak sie czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeaaaa
nie bedziesz mogla rodzic w wodzie bo wlasnie sie rodzi na oddziale polozniczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja czuje sie dobrze,czuje lekkie ruchy jeszcze,no prosze usg ci powtoza super,bedziesz pytac o plec?jak sie pokaze wogole.jejus 6te dziecko szok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no pytalam o plec ale nie bylo widac,moze w srode sie dowiem ale mysle,ze bedzie syn... Dzis do pracy wracam po urlopie,troche ich zszokuje bo mysla,ze w 3 miesiacu jestem haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziołchy!!! Gratuluję mamusiom!!!!! O chałupkach cicho.................jutro znów nowy home-link i nowe nadzieje:) Paptki,bo lece do pracki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczęta, długo się nie odzywałam ale co jakiś czas Was odwiedzałam. Nadal jestem w Polsce ale w następnym tygodniu powrót-smutny:( ale cóż. I znowu staranie o mieszkanie, jak pomyślę to mnie skręca...Pozdrawiam Was..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No witamy Evi!!!! Ale nas na długo zostawiłas!!!!! Masz repremendę....:o A czemu cię smuci powrót do Anglii.Powinnaś być zadowolona!!! Jak nie jesteś to nie wracaj,nie ma się co zmuszać do życia tam gdzie nam to nie odpowiada..................... Myćię witamy serdecznie i.............chleb,sól, i co tam jeszcze trzeba,👄 dużo!!! Nie martwsię mamy te same problemy,więc nam rażniej. Ja zaraz zaglądam do home-linka,bo jeszcze nie miałam czasu tam zajrzeć.....i dam wam znać.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i fajnie.jak zwykle nic!!:( Jest jeden duży 4sypialnie(to niby taki jak powinniśmy dostać)ale na pewno są rodziny większe i bardziej potrzebujące,więc.................:(( W ogóle to tylko 4 pozycje i ta jedna w miarę,reszta to wsie daleko dla dzieci do szkoły,przedszkola,pracy............:( Jedna z nich to opuszczona wieś,a w niej tylko 4 domy!!! Super dla odludków.:) No to znów czekamy 2 tygodnie...........:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ass!! Ja mam home-linka!!! Na poczatku wzięliśmy gazetkę"Home-link" z Consilu...ale teraz już samo oglądamy je w necie. W tej gazetce tez jest podany adres strony internetowej, oraz w informacji z consilu o przyznaniu kategorii"C".Tam tez jest opisane jak się licytuje i że mozna smsem,telefonicznie lub za pomoca takich kuponów które przysyłają do domu,lub właśnie przez internet. My od poczatku robimy to przez internet. Myślę,że jeśl u was nie ma takiej gazetki,lub nie dostałas informacji do domu z przyznana ci kategorią i całą resztą informacji,tzn.że jeszcze system nie działa.Jeśli działa,to nawet na stronie consilu powinna znajdować się jakaś instrukcja jak znależć i jak to zrobić...:p Jak nie ma to przejdż się do Consilu i zapytaj o to po prostu.Może nie mają jszcze całkiem opanowanego tego systemu,więc i nic nie możesz znależć. W całości system ma ruszyć od listopada,więc to jeszcze troszkę czsu..:) Powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś niedzielka,więc odpoczywamy:) Życzę wam więc miłych chwil w rodzinnym gronie👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No a ja jak zwykle tu sama:( Nie lubię poniedziałku więc wam tylko pomacham Miłego dzionka!!!!!👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!!! Ja dziś zajrzałam do home-linka,bo dziś u mnie ostatni dzień licytacji. Pomyślałam,że pewnie mnóstwo ludzi chętnych na domy,więc tym razem też pewnie tak będzie. No i jestem w szoku,bo ten dom,który ja tym razem licytuję,jest tylko 18osób:) Co nie znaczy,że do północy się nie zwiększy,ale jeśli nawet,to już nie wiele. Poza ty to ja i tak na niego za bardzo nie licze,bo dom jest na 4-10osób. Raczej dostanie go więc rodzina z 5,6,7-giem dzieci,a nie moja,no ale może akurat :) Dziś chyba będzie ciepło,ale ja z córcią nadal się kurujemy,więc zajrze póżniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,czy mozecie mi napisac jak jest po angielsku\"mieszkanie ze spoldzielni\"?Chcemy zlozyc wniosek ale nie o socialne bo u mnie to bym czekala na takie i 5lat:-(.Mam za dobre warunki mieszkaniowe.Nie chce jednak cale swoje zycie tutaj(nie mamy zamiaru wracac do PL) mieszkac w wynajmowanych a na zakup wlasnego nas nie stac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foleta ty sie najpierw dowiedz jak jest z mieszkaniami socjalnymi ze spółdzielni.Niestety w wiekszości miast spółdzielnie dzialają w porozumieniu z Consilem i to własnie on przydziela te mieszkania.Ja tez mam dość dobre warunki mieszkaniowe,tyle,że ciężko nam finansowo,ze względu na koszty utrzymania i wynajmu:( Jednak czekam cierpliwie, i co jakiś czas musze nachodzic consil dopytując sie o możliwośc dostania chałupy:) Mieszkanie spółdzielcze to :Co-operative apartment,ale wiem,że spółdzielnie tu istnieją jako:Housing association.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Okon.U mnie jest bardzo ciezko z mieszkaniami socialnymi a nawet jak juz ludzie dostaja, to te mieszkania wymagaja niestety ale kapitalnego remontu:-(Bynajmniej takie mam info od Polakow,ktorzy dostali takie mieszkania.I nie chodzi tu o odmalowanie scian i polozenie wykladzin tylko to naprawde sa mieszkania zdewastowane:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troche to dziwne,bo w końcu to do Consilu nalezy remont.Czsem zgadzaja się na remont przez tych,którzy maja tam mieszkać,ale wówczas dają kase na to,lub ja zwracają.Nie moga oddawać domów zdewastowanych.Jeśli to robią to bezprawnie.A może tylko Polakom tak wciskaja chałupy w złym stanie.Anglik na pewno by sie na to nie zgodził:p Spadam bo jestem zmęczona bardzo,bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic wszystkie siedza pewnie w chałupie i licytacji pilnują:) Żartuje oczywiście,ale cisza tu jest jak makiem zasiał:p No a ja lece bo mi ciasto na pizzę wykipi za chwilkę:)) A rodzinka głodna po wizycie u stomatologa:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość virgo133
Hej dziewczyny:)Mam pytanie:ile czekałyście na odpowiedź z councilu czy sie kwalifikujecie do otrzymania mieszkania i jaki macie nadany band?Ja już czekam prawie dwa miesiące i ciągle cisza.Zastanawiam się czy dalej cierpliwie czekać,czy lepiej zadzwonić.Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×