Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

makkara

Mieszkania socjalne i spoldzielcze w UK

Polecane posty

Gość lu7
a gdzie pytac o te nianie, czy tez w concilu? Ja dostaja juz CHTC, na dziecko ,ale ona bylo naliczane jeszcze na nas jako na rodzine czyli 2+1, czyli musze teraz do nich dzwonic ze sama wychowoje dziecko.Poza tym na WTC to chyba nie mam co liczyc bo pracuje tylko 15hrs. Ja wymyslilam sobie jeszcze tak, znajde prace w tygodniu, dziecko dam do zlobka mimo iz tygodniowke wydam na zlobek. Zalatwie mieszkanie , napisze o mozliwe dotacje , wyprowadze sie od niego i zrezygnuje z weekendowej pracy,bo wtedy nie bede musiala liczyc na jego laske aby zostal w weekend z dzieckiem jak ja pojde do pracy. i najlepiej prace na miejscu abym nie potrzebowala auta. Dobrze mysle dziewczyny? jeszcze raz dzieki za szczere rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lu7
acha a gdzie dzwonic o dofinansowanie do zlobka? Wlasnie dzwonilam o aplikacje na stanowisko asystentki nauczyciela w miedzy czasie postaram sie o nauczycielski brytyjski certyfikat by moc pracowac jako samodzielny nauczyciel, bo z wyksztalcenia jestem nauczycielem . dzwonilam tez do zlobka 4 hrs dziennie bedzie kosztowalo 22funty a jesli dziecko bedzie chodzilo codziennie to miesieczny rabat bedzie wynosil 150funtow. trzymajcie kciuki aby wybrali mnie na rozmowe o prace i do pracy po rozmowie . Co prawda praca tylko 15 hrs tygodniowo wiec wtc i tak nie dadza ale do zlobka chyba dofinansuja i chociaz na dziecko troche. Potem mieszkanie i dofinansowanie do niego? No nie wiem dobrze to rozgrywam czy nie? a tak wogole to jak to jest z tymi godzinami aby dostac WTC, ile jest te minimum godzin, nigdy sie o to nie staralam, pisza niby, ze nie mniej niz 16 a nie wiecej niz 30, juz sama nie wiem,bo cos slyszalam, ze sie ostatnio cos pozmienialo.przepraszam za te ciagle prosby ale podsumujcie mi raz jeszcze dziewczyny o co samotna matka moze sie ubiegac, wiem juz ze o CHTC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lu7
wlasnie doczytalam jeden post ze dostane dofinansowani jak bede pracowac codziennie i na caly etat.I znowu dol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lu7 to nie musi byc tak,że na cały etat,chodzi własnie o ilość godzin:) Nie wiem ile trzeba ich miec,ale wiem,że sporo.Zajrzyj na te stronkę,która ci podałam,tam jest sporo matek w tym samotnych:( Na pewno ci pomogą.A tak w ogóle,to wiem,że wystarczy mieć też półroczny kurs na opiekuna dzieci i możan pracowac w przedszkolu,lub samemu je założyć.:) Pomyśl o tym,może wtedy by ci sie udało pogodzić i zawód i opieke nad dzieckiem:p A w ogóle to wszystkiego dowiesz się w Citizen Advice Bureau.Tam pomoga i wyjasnia co,gdzie i jak:) Znasz dobrze język więc nie zginiesz kobieto.Głowa do góry!!! Podaję ci link do stronki : http://www.kobietaiprawo.pl/fraza,samotna%20matka%20w%20uk,szukaj.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki!! ASS!! Masz rację,nie tylko ona ma takie problemy,myślę,że sobie poradzi,bo to własnie dziecko zawsze motywuje matkę do tego by starac się żyć normalnie:) Myślę,że każda z nas boryka się z takimi problemami:) A jutro nowy Home-link i nowa nadzieja:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość venezea
Witam was:) poszperalam i poczytalam troszke w watku i chcialabym wiedziec kiedy ja moglabym sie zaczac starac o mieszkanie cousilowskie ? jestem w 15 tygodniu ciazy i jestem zarejestrowana tu jako samotna matka,wczesniej pracowalam ale krotko juz nie pracue.. czy moglabym juz zaczac starac sie o mieszkanie i jakie mniej wiecej (na wasze oko) sa szanse ze je otrzymam? czy moglaby ktoras z was bardziej mi to wszystko przyblizyc? bardzo prosze o odp - z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze by było,abys sobie poczytała na ten temat w naszym topiku,bo tego jest za dużo i warunków tez:( Na pewno musisz miec jakiś adres,jakieś dochody i dowód na to,że opłacasz rachunki i że tu pracujesz (nie wiem tylko,czy do tego potrzebny jest czas pracy jakis konkretny-2 lata). Tego nie wiem:( Jako samotna matka masz duże szanse,ale to zalezy od warunków bytu,zarobków,i innych warunków np.jakis chorób,potrzeb wiekszych itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki:) Ja wpadłam na chwilkę:) Wczoraj o dziwo już był home-link,a powinien dopiero dziś,ale to dobrze:) Tyle,że jak na wcześniejsze pojawienie sie go,to byłam zdziwiona,bo juz tyle osób licytowało!!!!! Szanse marne ale licytuję:( W weekend przychodzi landlord pooglądać grzybka.Szkoda tylko,że go wcześniej spryskalam,ale już sie znów pojawia gdzie nie gdzie.Poza tym urwała nam sie żaluzja i wentylator pod prysznicem nie działa,słuchawka od prysznica sie rozpada(choć w końcu nikt je przeciez nie kopie).Może coś wskuramy,chociaz z grzybkiem to ciężka sprawa:( Spadam.................. AAAAAAAAAAA!!! Dzis są chyba urodziny Królowej:) Wszystkiego najlepszego dla niej:))🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam czy ksiecia karola okon? wlasnie wyczytalam w gazecie fakt dla wielkiej brytanii ze brytania konczy z dozywotnimi mieszkaniami socjalnymi,nowa ustawa ma wejsc od nowego roku,czyli jednak cos w tym artykule na onet bylo prawdy.zobaczymy. milego wekendu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneciu masz racje z tymi urodzinami Karola a nie Królowej.Ja sie zorientowałam zaraz po tym jak odeszłam od kompa:( ale było za póżno..............:( Chalupy może więc nie remontowac po prostu:) A w ogóle to maja byc tez od nowego roku jakieś dobre formy kredytów na pierwsze domy,może to jako rekompensata za to,że zabiorą socjalne:p Z jednej strony to słuszna decyzja i pewnie głównie podyktowana przyrostem potrzebującej ludności(Polaków na wyspach)/???:) A z drugiej strony...............no cóż jak dostaniesz to sie cieszysz i albo odkładasz w skarpetke na swoją chałupkę,albo nie zwiększasz dochodu????? Na to wygląda!!!!! Ja powoli przestaję wirzyc,że je dostane. Landlord był,obejrzał(nas nie było,bo bylismy w Kościele na mszy polskiej),gadał więc z mężę(został z córką bo spała) i ma cos z tym zrobić na wiosnę:) Licze na to,że to będzie jaieś rozsądne z jego strony:p Bo inaczej zmieniamy chałupe. Ja zaczynam nową prace tym razem z umową(mała kwota więc bez podatku,ale zawsze). W końcu minie tyle czsu,że sama pójde do pracy i może mi sie uda zaronbic na ten kredyt:) Jestem optymistka!!!!:)) Miłych snów!!! Trzymajcie za mnie kciuki we wtorek,bo mam test z anglika:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okonku link nie chodzi nigdy jak kopiujesz ze strony onet nie wiem czemu.dlatego ja podalam ze to onet i ze chodzi o wiadomosc o mieszkaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lu7
czesc dziewczyny. Na domiar moich problemow doczesnych pojawil sie kolejny.lecze sie tutaj na tarczyce i ostatnio sie cos pogorszylo i na gwalt chca mi robic biopsje, ale ja mam pecha. Nie wiem co bedzie jak bede musiala isc na operacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lu7 nie martw sie na zapas🌼 ja ostatnio tez mialam nie za dobre wiadomosci...ale czekam moze akurat po zlej bedzie dobra:) mysl pozytywnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lu7 Nie martw sie na zapas jak juz ci anecia napisała,bo badania w tej sytuacji to profilaktyka i dobrze ,że są,bo lepiej wcześniej niż za póżno!!!!:) Głowa do góry,to nic nie znaczy,więc nie zamartwiaj się na zapas:) Załatwiaj swoje sprawy i nie przejmuj sie problemem którego jeszcze nie masz🌻 Aneciu!!!No to nie wiem co ma m zrobic,ale w takim razie poczytajcie ,jest dużo o pracy Polaków głównie sektor budowlany,ale ja chciałam wam pokazać artykuł o tym,że wielu ludzi w Anglii wynajmuje za małe pieniądze (połowa tego co normalnie) lokale które kiedys były np.teatrem,salą konferencyjną,nawet kościołem,salą rozpraw.......................:) Może u was to możliwe,ale u mnie raczej nie!!!! Chociaz...................mąż cos wspominał,że jego zakład pracy będą zamykać(być może),bo nie mają zamówień,więc zbankrutują:( Tylko za co ja będę żyła?????? No cóż szukamy pracy dla męża już dziś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej czytalam o tych tanich mieszkaniach okon!codziennie poranek zaczynam od wiadomosci na onet bo tam sa wiadomosci z anglii,a jak zrobic nie da sie inaczej jak skopiowac artykul i wkleic niestety,albo napisac tytul artykuli i ze to na onet.eu jest,nie wiem dlaczego nie chodzi jak link do wiadomosci sie wklei,moze cos trzeba usunac,spacje czy co???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okon trzymam kciuki zeby maz znalazl dobra prace!!!!u mojego tez ciezko ci co pracuja przez agencje siedza w domu,moj na szczesciema kontrakt to te 5dni idzie,a tak zawsze w listopadzie,grudniu duuuuzo roboty mieli i nawet po 12godzin robili!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na chwilkę,bo móje dziecko dzis spać nie chce,więc mi tu pomaga:( Na razie rozglądam się za pracą dla niego-pytam ludzi.Ale konkretnie nic nie robimy,bo jakby co to dostanie odprawę:) Wtedy będziemy szukać.Poza tym już się troche dowidziałam,no i niestety więcej jak podstawową stawkę nie dostanie:( A ma więcej!!!! Na razie nie martwie się na zapas:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja juz stracilam nadzieje na ten domek.Dzis sie dowiedzialam od kolezanki,ze wynajem tzn.ceny spadly,wiec mozna wynajac taniej.Oni beda probowali negocjowac.A my jak nie znajdziemy czegos tanszego i fajniejszego-moze bez grzyba(choc to mallo realne),to pewnie w koncu i tak nie dostaniemy wiec jak nie manna z nieba to nie wiem co ma jeszcze pomoc:( Moze jak sie zmienia te przepisy,to bedziemy mieli wieksza szanse:) ale czy to dobry pomysl to nie wiem.Wtedy moze by bylo i szybciej z miezkaniem,ale czy na pewno lepiej????? Ruina-remont-wyprowadzka?????:p No nie wiem:( Milej nocki!!!🖐️ Sorry,mam ang klawiature po przeinstalowaniu systemu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anecia,Ass,Olenka i cala reszta.......co sie z wamo dzieje????? Dostalyscie domki czy co????? Ja zagladam co jakis czas do mojego home-linka atam same kat A a tylko jedna B,no a ja mam kat.C,wiec moje szanse marne:( Grzybek na scianie rosnie,woda cieknie przez drzwi jak deszcz pada i jest fajnie........:P Milego dnia!!🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem Okon witaj:) zagladam codziennie,ale jak widze,ze nic sie nie dzieje... ostatnio nie mam weny do pisania My zglosilismy 4usterki do agencji,maja dzwonic kiedy przyjda to obejrzec,grzybek nam wyszedl nad drzwiami wejsciowymi,tam jest przybudowka i drugie drzwi,podejrzewam ze daszek nieszczelny i dlatego:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneciu!!! Sprawdz czy nie macie przy podlodze takich paskudnych wywietrznikow przez ktore wieje zimne powietrze:( A poza tym to dajcie znac do landlorda,bo szkoda kase placic!!!! Moze macie problem jakis z piecykiem????? U mnie nie ma tych wywietrznikow wcale a to tez zle,bo para zbiera sie w pomieszczeniach(najgorzej w kuchni) no i wtedy wiadomo-grzybek!!!!!! Rosnie jak trzeba!!!! Zle mi sie pisze bez polskich znakow,wiec przepraszam za bledy:( Spadam na kurs🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okon patrzylam i nic nie mamy,piecyk dziala super.to jest od przybudowki,dach nieszczelny,albo cos w lazience cieknie,bo nad tymi drzwiami jest,a my placic nie bedziemy,bo to do agencji nieruchomosci zgloszone od ktorej wynajmujemy,mam nadzieje ze zrobia wszystko do swiat,bo piekarnik nam kopci,a chcialam popiec ciasta,wogole ta kuchenka do wymiany!!!oprocz tego swiatlo u syna w pokoju nie dziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość virgo133
do anecia1702 Znajomi też tak mieli z piecykiem i czekali w nieskończoność na wymiane.Wkońcu pojechali do agencji i powiedzieli,że chodzili po domach panowie od kontroli instalacji piecyków i,że stwierdzili ,że piecyk który mają stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia i,że wobec tego oni nie zapłacą czynszu dopóki kuchenka nie zostanie wymieniona...no i na drugi dzień przywieziono im nową:)Może u ciebie też to by przeszło:)Dziewczyny staram się o mieszkanie z agencji i w tej chwili czekamy na rozpatrzenie credit check.Pracuje tylko mój mąż i pobieramy benefity.Przy składaniu aplikacji agencja nie miała żadnych zastrzeżeń,ale tak się zastanawiam czy nie okażemy się za biedni dla nich hmmm Szkoda by było bo koniecznie musimy przenieść sie przed świętami,no a to mieszkanie agencyjne naprawdę śliczne i niedrogie.Mam pytanie czy z jedną tylko osobą pracującą przeszłyście credit check bez problemów?Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
virgo my jak cos zglaszamy to nie ma problemow!kuchenka teraz przestala dzialac,a przeciez musze na czyms gotowac,a jak nie to spadam z tej chaty i juz,czynsze za wynajem potanialy,i tez powiemy,ze jak nic nie zrobia to se na tansze pojdziemy!!!my wynajmujemy przez agencje i tylko moj maz pracuje i pobieramy benefit i taxy na dzieci i dali nam mieszkanie bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zreszta jak u nas sprawdzali to dali pismo ze wszystko ok,i do agencji tez takze nie mogla bym oklamac!!!a jak nam piecyk nie dzialal to w tym samym dniu nam naprawili,takze moze znajomi trafili na zla agencje!!!innym znajomym co z tej samej agencji wynajmyja zepsula sie grzalka w kuchence i wymienili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Virgo!!! My mamy 3dieci,pracuje tylko moj maz.Ja sziedze z mala w domu.mamy tax-y,nie bylo problemu z dostaniem mieszkania. A poza tym jak moj maz wynajmowal mieszkanie to mnie tu jeszcze nie bylo!!!! Wiec nawet ta-xow nie bylo ani niczego,tylko jego dochody:) Poza tym to co to jest CREDIT CHEK????? Nic o tym nie wiem???? A moze wiem,tylko nie wiem,ze to sie tak nazywa:( Domy potanialy,ja tez myslalam o przenosinach zwlaszcza ze wzgledu na zimno i ogrzewanie,ale boje sie troche,mamy fajnego landlorda,a moge trafic na cwaniaka:( Poza tym wiem,ze nie odzyskamy calej kaucji za dom(nadpalilam wykladzine:( noi utluklam kawalek spluczki:( ) Niestety siedzimy na tylku chyba!!!!:P Spadam do slowek:)🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość virgo133
Credit check to po prostu sprawdzenie przez agencje czy jestes wyplacalna.My wypelnialismy papieru dotyczace zarobkow,pracy meza i poprzednich adresow zamieszkania w uk.To chyba przeprowadza wiekszosc agencji-moze sie inaczej nazywalo.Powiedziano nam,ze w ciagu dwoch dni otrzymamy telefon czy mozemy to mieszkanie wynajac.Tak wiec siedze i czekam i sie denerwuje czy wszystko bedzie ok:)Wole juz drugi raz skladac papiery o socjala niz dalej gnic w tym mieszkaniu i bic sie z landlordem o okna i remont uffff Mam nadzieje,że bedzie wszystko dobrze i świeta spędzimy w normalnych warunkach a nie w towarzystwie grzybka:)Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,nie zrozumcie mnie żle,nie chodzi mi o to by Was,Nas krytykować.Przechodzę do rzeczy. My Polacy tak mamy,jak sie wprowadzimy to juz mieszkamy choc może nam to mieszkanie z wielu powodów później nie odpowiadać.Boimy sie zmian,kolejnej przeprowadzki.Z jednej strony rozumiem te rozterki.Jednak patrząc na tubylców uważam,że niepotrzebnie tak sie \"czepiamy tych naszych chałupek\".Oni nie mają problemu by zmieniac mieszkanie co roku jak im coś nie pasuje.Nie oszukujmy sie,nie każdy z nich ma mieszkanie z hausu czy kupione za kredyt.Wiekszość wynajmuje te mieszkania tak jak my.W chwili obecnej stoi mase pustych domów,sprzedaż bardzo spadła więc właściciele wystawiają je do wynajęcia,czynsze też spadły bo jest wiekszy wybów mieszkań.Właściciele zdają sobie z tego sprawę i myśle że będą sie cieszyć i dbac o wynajmującego by jak najdłużej został.Pomyślcie o tym dziewczyny.Po co macie sie meczyc w chałupach z grzybem,rozpadającymi sie oknami czy innymi usterkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×