Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Donia1

zgrzytam zębami, czy ktoś ma ten problem????

Polecane posty

część. Moim problemem jest nocne zgrzytanie zębami!!! Koszmar, czy ktoś ma ten sam problem. Jak sobie z tym radzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwina6574
moja siostra tak ma. podobno są jakieś specjlne nakładki na zęby zeby sobie nie zniszczyć szkliwa, ale dokładnie nie wiem, lekarz doradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haaaaahaaaaaa
mam dokładnie to samo, tyle że ja jeszcze dodatkowo przygryzam sobie poliki od środka, koszmarrrr po prostu koszmarrrrr i nic na to nie mogę poradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwina6574 ma racje, sa takie nakladki na noc. na szczescie ja nie mam tego problemu ale moja wspollokatorka zgrzyta w nocy zabkami - czasem potrafi taki zgrzyt obudzic... nie wiem czy zdajecie sobie z tego sprawe ale to jest choroba - bruksizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zhujkagalaretka
pewnie masz owsiki!!!! bleeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ametria
Ja też mam ten problem. Moja dentystka powiedziała, że mam coraz bardziej starte zęby, powinnam nosić taką szynę na noc. Niestety koszt takiej szyny (fachowo się to nazywa szyna okluzyjna) wynosi 400 zł...jak na razie to dla mnie za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość indalooo
Zgrzytanie zębami oznacza ukrytą złość na coś, na kogoś bliskiego lub na siebie (że nie jest się takim jakim się chce być). Odpuść tę złość, relaksuj się przed snem, a problem minie. Nie martw się wszystkim. Wyluzuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgrzytanie jest objawem
obecnosci pasozytow w organizmie, proponowalabym zbadac kal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co mają zęby do pasożytów? Moim zdaniem zgrzytanie jest wynikiem napięcia w organizmie, stresem itp. Czasami też zdarza mi się zgrzytac zębami ale bardzo rzadko, czasami mam przerwy długie, kilku miesięczne i co wtedy moje pasożyty wsiadają do jakiegoś wehikułu i jadą sobie na wakacje a potem wracają???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ząbki
Faktycznie, chyba na to związek ze stresem. Jeszcze nie tak dawno i ja zgrzytałam bardzo zębami przez sen, mąż mi o tym cigle mówił. no i moja dentystka, że mam zęby bardzo starte. Mialam wtedy pracę w której bardzo sie stresowałam, dodatkowo problemy w domu, ale odkąd już tam nie pracuję tylko wychowuję moje maleństwo, już nie zgrzytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dolanczam do \"zgrzytajacych\". Dopoki nie dopada bol, jest ok, ale pozniej...Ilez nocy zaliczylam bez zmruzenia oka, bo z bolem zadne tabletki nie potrafily sobie poradzic? Bol jest efektem zaciskania szczek i przeciazenia... Mam nakladki zakupione w aptece, ktore niezbyt mi pasuja, nastepne zakupione na e-bay...tez nic z tego. Staram sie relaksowac przed snem, nie zamykac mocno buzi(wtedy odruchowo zaciskam)...i przede wszystkim kontroluje sie nawet w ciagu dnia, zeby nie zaciskac szczek...Bo wiem co to za bol...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja poszłam z tym do stomatologa (konkretnie do www.dentysta-gadomska.pl ) okazalo sie, ze to odr*****iekontrolowany, ktory wydzielam w sytuacjach stresowych :) wiec w sumie musze sie mniej stresować :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprawdź czy ni masz robaków. To jeden z podstawowych objawów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×