Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

whisper

wirtualny urząd pracy

Polecane posty

-----todea---- Zwolnienie lekarskie przedkładasz w miejscu w którym odbywasz staż - u swojego pracodawcy. Pracodawca informuje PUP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
otoz zdziwie Cie whisper, ale pracodawca nie zajmuje zie informowaniem PUPu o tym ze dana osoba zrezygnowala ze stazu, stazysta sam dostarcza do urzedu zaswiadczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Whisper witam Mnie to interesuje dostałam propozycje raczej nazwe to nakaz podjęcia pracy stazowej, pytałam kobiete w urzedzie ile razy moge odrzucić bo w na dzień dzisiejszy naprawdę nie mam na to czasu, nie dostaje od nich ani zasiłku jestem tam tylkoz powodu ubezpieczenia zdrowotnego, mam tate chorego wrocił właśnei pare dni temu ze szpitala po ciezkiej operacji i potrzebuje opieki 24h/ dobe, wiec z miesiac jeszcze by mogli mi odpuścic lub dwa jak dojdzie troche do siebie żeby mogl sam koło siebie cokolwiek zrobić z codziennych potrzeb, nie mowiac ze musze z nim dojeżdzac do lekarza po 20 km - 3 x w tygodniu, a naprawde teraz mi się nie opłaca za 400 zł harowac cały miesiac, choc dziwię sie ze doatałam stazowy proppozycje pracy jak jestem po szkole juz przeszło 3 lata w tym czasie nie pracowałam na państwowym, utrzymywałam się we własnym zakresie nie licząc na Urząd Pracy. i nie soatałam przez te lata ani razu ZADNEJ propozyjcji od nich chyba ze sama cos znalazłam i poszłam spytac bo mnie zainteresowało w danej chwili. Bede wdzięczna za odpowiedź bo bardzo mi zalezy na tym nawet ogę prosic o odpowiedx na maila prywatnego mojego fajnajestem@poczta.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoraderA
up up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do fajna jestem----jesli odrzucisz propozycje stazu na ktory dostalas wezwanie z Powiatowego Urzędu Pracy to zostaniesz wyrejestrowana z Urzedu Pracy, po 90 dniach mozesz zarejestrowac sie ponownie, niestety ale propozycje stazu mozesz odrzucic tylko raz, jedyna ewentualnoscia moze byc to ze panie spojrza na Ciebie łaskawym okiem i zniszcza wezwanie, ale watpie bo to jest odnotowywane w specjalnych dokumentach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
------fajnajestem---- Ciężka sprawa. Fakt faktem jeśli odrzucisz propozycję stażu to tracisz status osoby bezrobotnej na okres 3 miesięcy a w związku z tym tracisz też ubezpieczenie zdrowotne. Nie możesz odmówić propozycji umowy stażowej, bądź ofert pracy ani razu!!!! Masz dwa wyjścia, jeśli faktycznie nie chcesz iść na ten staż. Albo idziesz do PUP i szczerze móisz jaką masz sytuację. Powinni zrozumieć. Bynajmniej tak jest u mnie w urzędzie. Jeśli natomiast nadal będą chcieli wysłać Cię na ten staż i nie dadzą się przekonać. Nie odmiawiaj. Poprostu weź kartę referencyjną idź do pracodawcy i z nim pogadaj, o swojej sytuacji. Zawsze jest tak, że wysyłają kilka osób do pracodawcy i on sobie wybiera osobę którą na staż chcę przyjąć. Jeśli pogadasz z nim szczerze, zapewne Cię nie przyjmie, bo poprostu nie będzie mu zależało na takim stażyście. Wpisze w karte, że nie zostałaś przyjęta, bądź nie spełniasz oczekiwań i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
----marianka24---- prosiłabym, abyś nie wprowadzała ludzi w błąd sowimi wypowiedziami. Założyłam ten temat po to, aby można pytać i żeby uzyskiwać poprawne odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuej Whisper za odpowiedź- ale zadecydowałam nie przyjemować stazu i poprostu zostane przez te pare miesięcy bez ubezpieczenia nie będe kogos prosić czy błagac bo tłumaczyłam jaką mam sytuacje w domu aktualnie cieżką, a ich to nie obchodzi, będe w szpitalu to poproszę o dokument (nie wiem czy takowy dostane w ogole) że ojciec potrzebuje opieki przez jakis czas i może jeszcze pojade do UP i pójde do kierownika poprostu z tym dokumentem może mi dadza na jakiś miesiąc lub dwa jeszcze czasu, a potem poszukam cos sama bo staz raczej mnie nie interesuje za takie grosze przeciez ja sie za to nie wyżywie nawet, a nie mogę brac od rodziców ja jeszcze im daje jak mam, a nie odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-----fajnajestem---- z jednej strony Cię rozumiem, spróbuj załatwić jakieś zaświadczenie że masz chorego tatę. Napisz podanie do dyrekcji opisz sytuację i dołącz to zaświadczenie. Powinno być dobrze. To lepsze wyjści niż zostać bez ubezpieczenia, bo to może wiązać za sobą pewne konsekwencje. A tak już z czystej ciekawości to gzdie mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka jolka pamietasz....lato
a czy moge isc drugi raz na staz skoro jeden skonczylam?powiedziano mi ze nie... czy to prawda...co jeszcze mi przysluguje z urzedu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka jolka pamietasz....lato
i jeszcze jedno...czy w umowie zlecenie pracodawca oplaca zus?jakie sa jeszcze minusy tej umowy a czy sa jakies plusy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
----jolka...---- W ustawie tak naprawde nie ma nic powiedziane o tym, że na staż możesz iść tylko raz. Napisane jest tylko, że powinno z tego skorzystać jak najwięcej osób. Napisz mi ile byłas na tym stażu i z jakich środków był finansowany (jeśli wiesz). Co Ci przysługuje....? Ile masz lat, jakie doświadczenie zawodowe, jak długo jesteś zarejestrowana jako osoba bezrobotna, jakie masz wykształcenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka jolka pamietasz....lato
bylam 4 miesiace na stazu i dofinansowany byl z unii,ale od razu wiedzialam ze to tylko staz i nie zostane tam na dluzej...obecnie mam prace "na czarno",ale jestem zarejestrowana w urzedzie...doswiadczenie mam jako handlowiec,pracownik biurowy jestem po studium turystycznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka jolka pamietasz....lato
jestem zarejestrowana miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
---jolak---- co do umowy zlecenie. Urząd pracy zalicza normalnie umowe zlecenie do lat pracy oraz do nabycia prawa do zasiłku pod warunkiem, że pracując na umowę zlecenie sa opłacane składki na ubezpieczenia społeczne i fundusz pracy od co najmniej minimalnego wynagrodzenia (w tym roku 936 zł). Możesz np. przepracowac cały rok na umowe zlecenie pracodawca bedzie odprowadzal składki do ZUS od minimalnego wynagrodzenia i bedziesz miała prawo do zasiłku dla bezrobotnych po zakonczeniu pracy. Jesli wynagrodzenie bedzi niższe, lub gdy pracodawca nie odprowadzał skłądek na Fundusz Pracy wtedy zasiłek nie przysługuje. Od minimalnego wynagrodzenia pracodawca jest juz zobowiązany odprowadzac fundusz pracy, wyjątek jest tylko w pzrypadku studentów do 25 roku zycia. Od umowy zlecenie zawsze odprowadzane sa skłądki do ZUS na ubezpieczenia społeczne. Natomiast od umowy o dzieło odprowadzany jest tylko podatek do US.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka jolka pamietasz....lato
dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aduleczka
Witam ,mam pytanie.. byłam zatrudniona na pełen etat od 14 kwietnia 2006roku do czasu aż pracodawca zlikwidował!!!!!!!! swoją działalność gosp.przy czym i moje stanowisko pracy tj do końca sierpnia 2006.Ale od maja 2006 -do 27 kwietnia 2007!! (ciąża-poród)pobierałam zasiłek chorobowy,świadczenie rehabilitacyjne i zasiłek macierzyński-wszystko w ciągłości...ogółem wychodzi wszystko od 14kwiecień2006-27 kwiecień 2007 ponad rok czasu..czy teraz chcąc zarejestrować się w urzędzie pracy należy mi się zasiłek dla bezrobotnych??? z góry dziękuję za wyczerpującą odpowiedź...Pozdrawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
---jolak---- jśli jestes osoba do 25 roku zycia możesz ubiegać sie o staż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
----aduleczka---- jesli w ostatnich 18 miesiącach masz przepracowane 365 dni, a z tego co piszesz to masz bedzie należał Ci się normalnie zasiłek dla bezrobotnych. Do rejestracji oprócz swiadectwa pracy bedzie potrzebne Ci zaświadczenie z ZUS o okresie pobiernia zasiłku chorobowego, świadczenia reh. oraz zasiłku macierzyńskiego. Złóż o to zaświadczenie wczesniej podanie w ZUS bo beziesz musiała na nie pewnie troche czekac. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aduleczka
WHISPER...dzięki.... te zaświadczenie z ZUS-u już otrzymałam bo pisałam do nich wcześniej o to..:):) tylko zastanawia mnie fakt czy nie będą robili problemu że miałam umowę tylko do końca sierpnia..mi przez to w zusie nawet robili problem i dostałam tylko 16 tyg macierzyńskiego a nie jak powinnam 18...(bo w dniu wejścia ustawy w życie o przedłużonym macierzyńskim tj.styczeń2007 ja nie byłam zatrudniona....hrrr....już sama nie wiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie bedzie wszystko ok :) Jedna rada nawet nie mów o tych swoich watpliwościach jak bedziesz rejestrowac sie w PUP :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aduleczka
he he he .....dzięki bardzo....:):):):) dobrze że jest tu ktoś kto pomoże w pewien sposób i pocieszy....pozdrawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
----marianka24--- choćby dlatego że nie amsz racji móiwąc ze można raz odmówić stazu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
whisper-----sorry, pomylilam sie i nie dostrzeglam tego, chodzilo mi o to ze \"niestety ale propozycji stazu nie mozesz odrzucic ani razu\", kazdemu zdarzy sie pomylic, ale mam wiedze na temat tego co i jak zalatwiac w urzedzie pracy i zrobilo mi sie bardzo niefajnei jak mi po \"zakazalas\" sie tu wypowiadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość philips
ludzie po co te nerwy-szkodz zycia i czasu...uśmiechnijcie się:):):):):):):):):):)pozdrawiam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
whisper-> nie zawsze odprowadzane sa składki zus od umowy zlecenia, dotyczy to szczegolnie studentów, chyba ze student bedzie dobrowolne takie składki opłacał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadza się tak jak pisłam wcześniej... jesli ktoś się uczy a nie skończył 25 lat to pracodawca nie ma obowiązku odprowadzania składek do ZUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×