Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przede wszystkim woda

Slyszlama,ze ryba Panga jest bardzo niezdrowa!

Polecane posty

Gość przede wszystkim woda

jakie znacie zdrowe ryby? Panga, którą w coraz większych ilościach sprowadza się do Europy pochodzi z Wietnamu, a dokładnie z Mekongu. Jeśli żyje w stanie naturalnym, samice rok w rok płyną w górę rzeki, aby tam złożyć ikrę. Niestety, ta "góra rzeki" leży poza granicami Wietnamu, więc z ekonomicznego punktu widzenia, to dla Wietnamczyków cios. Dlatego zakładają masowo sztuczne hodowle - na mniejszą skalę (interesy rodzinne) lub na większą (hodowle i przetwórnie zatrudniają tysiące osób, a będą jeszcze większe). Aby zmusić ryby do rozmnażania w zamknięciu, samicom robi się zastrzyk hormonalny. Używa się do tego importowanych z Chin fiolek zawierających hormon pobierany z moczu kobiet w zaawansowanej ciąży - hormon, który u ludzi wyzwala akcję porodową. Umieszczone w niewielkich basenach pangi rosną w potwornym ścisku - wyglądało to tak, jakby w zamkniętych basenach było więcej ryb niż wody. Podobno żaden inny gatunek nie wytrzymałby takiej koncentracji. Aby w ciągu 6 miesięcy ryby zyskiwały 1,5 kg mięsa karmi się je specjalnymi granulkami - składa się na nie mączka rybna (importowana z Peru), witaminy, ekstrakt soi i manioku. Podrośnięte ryby łowi się ręcznie, przekłada do ażurowych koszy i na małych motorkach, jak tylko szybko się da, przewozi na stateczki ze zbiornikami wody, skąd ryby płyną, już nie o własnych siłach, do przetwórni. Dalej następuje standardowa droga - filetowanie, mrożenie, pakowanie, transport do Europy. Póki co, UE nie zakwestionowała metod hodowli. Szacuje się, że w przyszłym roku import pangi wzrośnie dwukrotnie. Naszym rodzimym rybom, takim jak np. dorsz, grozi wyginięcie (zostały przełowione, lub są łowione niewłaściwymi sieciami, które zgarniają też małe osobniki, a nie powinny), a więc ich ceny rosną. Już Wietnamczyków w tym głowa, abyśmy pangi mieli pod dostatkiem. Ma ktos moze jakies inne info o tym "paskudztwie" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ratana 20
ale przeciez wiekszosc ryb hodowlanych tak jest karmiona wiec co toza rewelacje? a dzikie wegorzejedza padline np zwloki ludzkie i zwierzece i jemy te rby nie wspomne czym sie karmi kurczaki-ostatnio kupilam i smakowal ryba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nessy
No, mnie też się to ostatnio o uszy obiło, a dokładnie to w sobotę. Jak ja się teraz cieszę! :-) Jadam obiady u babci, mieszka nade mną. (Mamy wspólny dom - ja dół, ona górę). Szczerze mówiąc ryb nie jadam wcale. Nienawidzę ich po prostu. A moja babcia ciągle mnie zmusza żebym jadła te ości. ;-/ Kiedys jakos się zmuszałam na te dwa kęsy, ale teraz powiedziałam, że nie i koniec! A babcia już z 8 miesięcy temu tą pangę wynalazła. Zjadłam ją kilka razy. No to teraz jak jej nagadam, o tym rozmnażaniu etc. to jej się na zawsze rybek odechce. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ChaCha
Niezdrowa ale dobra, jak fast-foody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łojeejj
nie wiem czy zdrowa czy nie, ale jest ohydna bo smierdzi mułem. nie jadam jej. uwielbiam mintaja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całkowicie czarny kot
nie ma co robić paniki teraz wszystko jest faszerowane soją i róznymi specyfikami, żeby szybciej rosło: kurczaki, indyki, kaczki, świnie... wszystko owoce też sa pryskane, żeby były wieksze ze wszystkim tak jest kiedys czytałam, że w mięsie jest do 30% prawdziwego mięsa, reszta to dodatki, soja, woda i barwniki:-) podobno młodzież tak szybko i nienaturalnie sie rozwiją fizycznie właśnie dlatego, że spożywa nadmiar soi - wrócono uwagę, że np. dziewczynki mają kobiece kształty dużo szybciej niż 20/30 lat temu itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
czy nie mylicie smacznej pangi z ryba maslana która bardzo uczula?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuszkka
osoba ktora pisala to : 09:25 przede wszystkim woda " mogla chociaz wpisac cudzyslow jak kopiuje KOGOS tekst.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coś w tym jest znam jedna
panga to syf karmiona moczem kobiet w ciąży .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy wiecie ze...............
Pangi to ja już nie kupię, znajomi marynarze opowiadali że z żywej białej pangi wychodzą białe robaki, później się ją mrozi.Kiedyś kupowałąm i jadłam , od jakiego czasu mijam ja z daleka pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buziak69
Drogie moje panie. Już od dłuższego czasu mówi się że właśnie ryba panga jest hodowana w ściekach.... żywi się odchodami ludzkimi... to jest prawda!!!Nie bagatelizujcie tego!Widziałam dużo informacji na ten temat!!! Po prostu odechciewa się jeść!!! Jest ona pyszna owszem ale czym jest nafaszerowana... Bleeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyszna chyba smaku nie masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja piernicze to
kolejny temat o pandze..kolejny w ten sam desen...i te same odpowiedzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qualcunka
Czytalam juz o tym lata temu, jak w Polsce wszedzie rozpisywano sie o walorach tej ryby:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qualcunka
Najlepiej kupoiwac pstragi, bo zyja tylko w czystych wodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojoojjjjjjjj
nielubie pangi - smakuje włąśnie tak jak piszecie - za to uwielbiam mintaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baska100
niech każdy je co mu smakuje, ja ryb nie lubie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stonka bronka
nie czytałam innych postów (sorki;) tylko topik. Powiem wam że mi panga jakoś przez gardło nie przechodzi za bardzo, a dopiero przed chwilą zostałam uświadomiona o jej hodowli. Jeżeli ktoś lubi rybki i zna się na nich na tyle by rozróżnić smak poszczególnych gatunków, to pangi nie polubi. Panga do okonia ma się jak wołowe płuco do słodkich polędwiczek wiepszowych :p smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mv
no to meatvideo ktoś widział? a cel filmu taki 'kupować warzywa nasze a nie mięso ich' (adres do filmu taki sam jak nazwa tylko z com...) celem kampanii antypangowej jest 'kupujcie nasze ryby a nie ich'. jeszcze piszą że 'żywią się ludzkimi odchodami' sigh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja już od dawna nie kupuję
Pangi, wolę nasze morskie ryby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trąbili o tym parę lat wstecz, odtąd nie jem pangi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peooonia
W programie TVN Style zaprzeczyli stwierdzeniu,ze panga jest niezdrowa......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a WODA
Woda z kranu tez kiedys byla sciekami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlaczego akurat tutaj
możliwe bo to ryba azjatycka żerująca na dnach zatok ujść rzek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubie to ....
nie ma jedzenia idealnie zdrowego, ale bez cienia watpliwosci sa rzeczy (duzo) bardziej i (duzo) mniej zdrowe :) tyle, ze trzeba o tym poczytac, zastanowic sie, kupowac i robic jedzenie z rozmyslem. a ze nie wszystkim sie w/w chce lub maja na w/w czas, to podsumowuja jakiekolwiek wywody o zdrowym jedzeniu jednym zdaniem: nic nie jest zdrowe, wiec jedzmy margaryne i parowki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×