Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Chcę mieć bladą twarz...

Jak wybielic skore twarzy?

Polecane posty

Gość Chcę mieć bladą twarz...

Jak wybielić skórę twarzy? Używam kremu z wysokim filtrem, ale chciałabym, żeby moja skóra była bardzo blada, najlepiej alabastrowa. :) Nie mam ciemnej karnacji... Może jakaś naturalna maseczka? Jaki krem do twarzy z filtrem mogłybyście mi polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 601548354161
kwasy. kolejny majkel dzekson? albo nawiedzona metalmanka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to jest spyra
ogorek swiezy i woda pietruszkowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwasy by pomogły
o tej porze roku to niebezpieczne, ale jeśli będziesz unikać słońca to możesz spróbować. ja też mam jasną cerę i jestem z tego dumna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chcę mieć bladą twarz...
Nie, nie słucham metalu, wręcz przeciwnie. Po prostu bardzo podoba mi się jasna skóra. Możesz napisać coś więcej o tej wodzie pietruszkowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 601548354161
masz racje, kwasy niebezpieczne i nawet wysoki filter w kremie nie jest w stanie ochronic przed takimi promieniami słonecznymi jakie są teraz. Mogłaś je zrobic wczesną wiosną badz pozną jesienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chcę mieć bladą twarz...
Kwasów raczej nie spróbuje, wole bezpieczniejsze sposoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katorga
pietruszka tez nie jest bezpieczna bo fotouczula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chcę mieć bladą twarz...
Pietruszka? Nie wiedziałam... Ale chyba spróbuję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katorga
sa kosmetyki do makijazu wybielajace skore. nie wiem czy dostepne u nas, ale w Azji b. popularne. chyba cos takiego ma Shiseido, Lancome. musialabys poszukac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwasy by pomogły
niebezpieczne, ale skuteczne:) skoro i tak nie zamierzasz się opalać to: krem z kwasami na noc, na dzień bloker i powinno być dobrze. Nie ma się czego bac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chcę mieć bladą twarz...
No nie wiem... Nie jestem aż tak zdesperowana... :) Spróbuje naturalnych sposobów, a jak nie pomogą to może pomyślę o kwasach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katorga
pietruszka, fenkul, koper wloski., cytrusy i inne. skora poddana dzialaniu tych roslin, ekspozycja sloneczna i mozna czekac na poj, sie przebarwien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chcę mieć bladą twarz...
:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katorga
ale po co ci kwasy? to metoda inwazyjna, zluszczaja naskorek. obdzierac skore tylko po to zeby osiagnac jakis ideal urody? nie uwazasz, ze to przesada? co innego, gdyby kwasy mialy usunac jakies defekty kosmetyczne, zadzialac leczniczo, ale tylko po to, zeby byc bledszym? :O najladniejsza jest skora ZDROWA, a jesli bedziesz sie nierozmyslnie zabawiac kwasami to moze sie to roznie skonczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chcę mieć bladą twarz...
JAK ZAPOBIEGAĆ PRZEBARWIENIOM: 1). Zmniejszyć ilość promieniowania ultrafioletowego docierającego na powierzchnię skóry. Do tego celu służą kosmetyki zawierające filtry przeciwsłoneczne. SUBSTANCJE STOSOWANE JAKO FILTRY: A/ filtry fizyczne np. tlenek cynku i tytanu kaolin, krzemionka B/ filtry chemiczne / absorbują do 95% UVB/ - kwas paraaminobenzoesowy /PABA/ - kwas cynamonowy - MEXORYL - Parsol - Euselox 2). Zahamować aktywność enzymu TYROZYNAZY, dzięki któremu z tyrozyny powstaje melanina. Udowodnione działanie zmniejszające aktywność tyrozynazy mają: A/ Substancje syntetyczne: HYDROCHINON i jego pochodne; Hydrochinon jest znanym środkiem odbarwiającym od przeszło kilkudziesięciu lat; najodpowiedniejsze stężenia HQ w kosmetyku to : 1,5% - 4%; najlepsze efekty uzyskuje się stosując wyższe stężenia 6%-10%. Preparaty zwierające tak wysokie stężenia hydrochinonu dostępne są tylko i wyłącznie na receptę. Minusem HQ jest : - możliwość wystąpienia reakcji alergicznych . Dlatego przed przystąpieniem do kuracji hydrochinonem zalecana jest próbna aplikacja preparatu - podrażnienia - pozapalne przebarwienia - przebarwienia paznokci B/ KWAS AZELAINOWY jest to związek chemiczny, który występuje naturalnie pod postacią kwasu dwukarboksylowego. Stosowany jest w stężeniach 20%. Główną zaletą jest całkowite bezpieczeństwo stosowania. KWAS WITAMINY A kwas witaminy A , KWAS KOJOWY. Substancje naturalne : mącznica lekarska - związki aktywne: arbutyna; brzoza - związek aktywny betulina; witamina C. 3). Stosowanie w codziennej pielęgnacji kosmetyków zawierających w swoim składzie związki chemiczne chroniące skórę przed negatywnym wpływem wolnych rodników. Koenzym Q 10 witamina E witamina A, witaminę PP/ niacyna/ , ekstrakt z korzenia morwy białej, lukrecja, grejpfrut, pietruszka / związkami aktywnymi są: flawonoidy, retinoidy , kwas askorbinowy/ witamina C/, rezeda, mącznica lekarska, piwonia biała, rokosz balwierski, ekstrakty z kawy. W przypadku niewielkich i powierzchownych przebarwień godne polecenia są alfahydroksykwasy. Dziwne, tu jest napisane, że pietruszka i cytrusy chronia przed przebarwieniami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chcę mieć bladą twarz...
No cóż, nie wydaje mi się, żebym w przyszłości zaczęła eksperymentować z kwasami... Spróbuje innymi sposobami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katorga
nie, tu jest napisane jak 'zapobiegac przebarwieniom' i podane sa dzialania profilaktyczne (ochrona przeciwsloneczna) i sposoby ich rozjasniania. grejpfruta i pietruszke wymieniono wsrod skladnikow, ktore przeciwdzialaja starzeniu skory i dzialaja rozjasniajaco na przebarwienia, a pomagaja walczyc z wolnymi rodnikami, czyli przeciwdzialaja starzeniu sie skory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katorga
ale maslo maslane. przepraszam, ze tak nie po polsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulaaaaa
Jest taki krem Sudocrem- jest świetnym" wybielaczem", rozjaśnia plamy np po poparzeniach i blizny po operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to jest z ta pietruszka
Do powstania przebarwień przyczyniają się, kosmetyki, perfumy(zawierające substancje fotouczulające , alkohol), niektóre leki i zioła (np. dziurawiec), kontakt z roślinami (np. obieranie znacznej ilości selerów na świeżym powietrzu, marchew, pietruszka, limonka ) , także roślinami ozdobnymi: chryzantemy, złocień, barszcz olbrzymi czy roślinami rosnącymi na łąkach - niektóre trawy, piołun, osty. http://www.salon-kosmetyki.pl/?id=64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siedemnastoletnia
Kupiłam ostatnio taki fajny krem ogórkowy Ziaja - naprawdę rozjaśnia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babajs
up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minsiurka
upupup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daphne_chicka
mąka na twarz i jedziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepszy i najskuteczniejszy krem z filtrem jaki do tej pory miałam to: Chemfree Superblock SPF 30 DCL. Jest to filtr fizyczny ze wszystkimi zaletami tego typu filtrów (zdrowsze i mocniejsze niż chemiczne- 30stka odpowiada kremowi z filtrem 100), a nad innymi ma przewagę, że nie tworzy efektu "białej maski " (mimo, że zawiera tlenek cynku). Nie jest może najtańszy, ale wystarcza na bardzo długo (ja miałam pół roku przy prawie codziennym stosowaniu) no i mało dostępny (tylko u dermatologów i kosmetyczek). Ważne jest, o czym teraz "trąbią" dermatolodzy żeby filtrów używać nie tylko przed opalaniem i nie tylko w lecie, ale przez cały rok, bo słońce przyspiesza starzenie skóry , jest przyczyną różnego typu przebarwień i chorób skóry. No i trzeba wybierać pewne i sprawdzone. Ten krem bardzo polecam, bo preparaty DCL już nie raz wypróbowałam i są naprawdę rewelacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do przedmówczyni
Również używam kremu z linii DCL, o którym wspominasz i tak jak i ty jestem zadowolona z efektów jego działania. Poza tym 1-2 w tygodniu używam Glycolic Acid Pads, czyli płatków peelingujących z kwasem glikolowym i tym bardziej musze chronić skórę przed przebarwieniami. To prawda, że słońce zimową porą może dać jeszcze bardziej w kość niż latem, a jak ktoś poddaje się dodatkowo peelingom chemicznym, które nawiasem mówiąc likwidują m.in. właśnie przebarwienia, to musi chronić twarz kremem z wysokim faktorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagilla
kwas kojowy rozpuszczalny w tłuszczach lub dipalmitynian kwasu kojowego rozpuszczalny w olejach. stosujesz małe stężenie w rozpuszczalniku i nakładasz na skórę. To sposób popularny, stopniowy i zupełnie bezpieczny. Wszystko dostępne na stronach internetowych z półproduktami kosmetycznymi za kilka złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×