Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Aneczka1979

Centrum Zdrowia Dziecka czy Instytut Matki i Dziecka ??

Polecane posty

stoje przed dylematem gdzie powinno byc operowane malenstwo (ma wrodzona wade anatomiczna) i ma miec operacje zaraz po porodzie. szukam mam ktore mialy kontakt z tymi szpitalami i moga mi cos powiedzm na temat opieki noworodkowej i specjalistow jesli idzie o lekarzy pracujacych w tych placowkach. po krotce sytuacja wyglada tak mam miec cesarke ok 35-36tc. jesli wybiore opcje 1 to rodze na czerniakowskiej a dziecko transportowane jest natychmiast po porodzie do Centrum. z tego co sie orientuje (bo nie jestem z wawy) ta odleglosc to ponad 30km z przejazdem przez jakis most, obawiam sie transportu ze w razie korkow moze sie przeciagnac i zagrozi to malenstwu. poza tym bede rozdzielona z maluchem przez kilka dni (kazde z nas w innym szpitalu) a pozniej po wyjsciu z czerniakowskiej bede musiala radzic sobie sama i z tego co wiem nawet nie bede miala mozliwosci byc caly czas z maluszkiem (w gre wchodza noclegi w hotelu lub prywatnej kwaterze) opcja 2 to rodze na Kasprzaka w Insytucie Matki i Dziecka i dziecko ma operacje robiona sale obok - bez transportu. na dobra sprawe za nim by mnie pozszywali to maluszek bylby juz po operacji. poza tym - caly czas bym byla z maluszkiem a mysle ze i dla niego i dla mnie byloby to lepsze... na chwile obecna prowadzi mnie lekarz z czerniakowskiej, w IMiD mam pierwsza wizyta 15maja, juz sama nie wiem co myslec i robic... bede wdzieczna za wszelkie info o CZD i IMiD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczko >. moge ci tylko doradzic od strony \"rozsadku\" . Piszesz ze masz dwie mozliwosci wiec wybierz tą która jest najbardziej korzystna dla dziecka a wiec ..IMD na Kasprzaka . Obie placowki sa w tej chwili dobrze wyposazone w sprzet medyczny . Wszystko zalezy tez jaka aparatura konkretnie bedzie potrzebna dla twojego dziecka . A jesli masz troche czasu to lekarz powinien ciebie szczegolowo poinformowac . Powinnas wiedziec w 100 % jaką operacje bedzie dziecko mialo ..i co dalej ..jaki inkubator ..itp. Uwazam ze uklad porodu na Kasprzaka z natychmiastowa operacja na miejscu to najlepsze co moze byc . Ze wzgledu na \" korki w Warszawie\" ..dojazd do CZD moze byc opozniony a jechac z Czerniakowskiej do Miedzylesia to juz najgorsza opcja. Przeprowadz rozmowe z lekarzem . IMD to dobry Szpital . Nie martw sie ..wszystko bedzie dobrze . Jest jeszcze jedno wyjscie .Moglabys rodzic w Miedzylesiu w Szpitalu Kolejowym .To jest na tej samej ulicy obok CZD. Tu dziecko byloby w 3 minuty w CZD . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Giovinetta - dzieki za odpowiedz. Co do szpitala kolejowego to mi odradzono ze wzgledu na brak sprzetu do odktrycia wlasciwego momentu do cesarki. Wada maluszka to wytrzewienie jelit - po prsotu powloki brzuszne sie zamknely a jelitko zostalo na wierzchu i tylko wprawne oko dobrego ginekologa i speca od usg, na chwile obecna wypisuje sobie na kartce zalety i wady kazdej z tych opcji no i w teorii wygrywa IMiD... jestesmy umowieni tam w maju na wizyte i zobacze sama co i jak... czekam na opinie mamus jesli idzie o te 2 osrodki ps. czy ktoras z was wie ile jest dokladnie kilometrow z czerniakowskiej do miedzylesia i jak dlugo moze zajac przejazd???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Aneczka- to ja:) mi osobiscie podoba sie opcja 2- bez przewozu i oboje na miejscu. Nie orientuje sie jednak ktory z ww.szpitali jest lepszy a to jest najwazniejsze. Mam nadzieje, ze Cie troszke pociesze odnosnie wady twojego maluszka. Znam identyczny przypadek- maluszek mial podobna wade i zaraz po porodzie (cc.bodajze w 33 lub w 34 tc.) byl operowany (w Gdansku). Oczywiscie wszystko dobrze sie skonczylo :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też chyba wybralabym opcję nr 2, ale tylko po dogłębnej konsultacji z lekarzem...niech on wypowie swoje za i przeciw. A później Wy dodajcie swoje. Myslę, że wszystko bedzie OK, cały nasz topic i nie tylko bedzie za Was trzymał kciuki... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczko ja tez wybrałabym opcje 2. nie wiem zbytr wiele osobiscie o tych szpitalach, ale słyszałam duzo dobreco o IMiD. Mysle ze jak pójdziesz na wizyte, to wiele sie wyjaśni, zobaczysz jak zostaniesz potraktowana i jak to wszystko wyglada. Z doświadczenia wiem, ze nie warto zostawac w jednym miejscu, tylko dlatego, ze ma sie juz tam lekarza. wcale nie oznacza to, zejest lepszy niz w IMiD, a przewóz maleństwa nawet te 30 km to i tak dodatkowe ryzyko. wydaje mi sie, ze jak spotkasz sie z lekarzem, t odo konca rozwieje twoje wątpliwosci, instynktownie poczujesz, co jest lepsze :) trzymamy za was kciuki i jestem pewna ze wszystk osie uda 🌼. A tu jeszcze jeden na szczęście od mojego fikającego w brzuchu chłopaka dla twojego maleństwa 🌼 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczko >> z Czerniakowskiej jest wlasciwie prosta trasa Wislostradą do nowego Mostu Siekierkowskiego .. W sumie bylo by ok 15 km ( od mostu jest 10 km) Zalezy w jakich godzinach bylby przejazd ale nawet na sygnale 20 minut trzeba liczyc . Wytrzewienie jelit nie stanowi bezposredniego zagrozenia zycia chociaz operacje wykonuje sie w pierwszej dobie ale ze wzgledow anatomicznych . Bedzie dobrze ..myslalam ze to cos gorszego :) W Centrum Zdrowia Dziecka jest o tyle lepiej ze masz Hotel dla Matki w budynku obok . Dowiedz sie od lekarza bo prawdopodobnie w IMD Matki sa razem z dziecmi na oddzialach . ( spanie kombinowane we wlasnym zakresie typu łożko polowe) . Obie wersje nie sa zle . Biorac pod uwage cesarke na Kasprzaka jako matka po cesarce lezysz na odziale i czekasz na dziecko .Nawet jesli pobyt dziecka sie przedluzy o kilka dni ..tylko zaplacisz za dodatkowe doby ( lub nie) . Razem wychodzicie do domu . Chyba mimo wszystko wybralabym IMD . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rodziłam na Czerniakowskiej, ze mną leżały dzieczyny w takiej sytuacji jak ty, i polecam opcję 2 CZD super szpital, a wszystkie koleżanki, które rodziły w IMiD mówiły, że opieka okropna i nowoczesny sprzęt nie zastąpi profesjonalizmu lekarzy. Wada, którą ma twoje dziecko jest łatwa do operowania, transport nie zagraża życiu dziecka, a trwa on do minut, jeśli urodzisz w nocy to 15 minut. Zrobisz jak uważasz, tak czy siak wszystko będzie o.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Giovinetta - wytrzewienie wiem ze nie jest az takie straszne i niby nie zagraza zyciu malsuzka ale zawsze przed nim narkoza etc. W IMiD jestem razem z malcem do momentu wyjscia ze szpitala - takiej informacji mi udzielila dzisiaj pani na oddziale. w Centrum niestety czeka mnie hotel dla matek a koszty tam sa niemale (bo 38zl za dobe a pobyt minimum 2 tygodnie) poza tym mowiac szczerze troszke sie obawiam ze bez malucha moze mi siasc psychika... zreszta mam fatalne wyniki wic nie wiem czy by byla szansa wyjsc na 4 dobe po cesarce a wiadomo kazdy dzien rozlaki moze dolowac. Kaja - ja na razie nie mam jakos szczegolnie upatrzonego 1 szpitala. po prostu chce wybrac najlepsza opcje, obawiam sie transportu bo przeciez cesarki sa planowane z reguly tak 9-10rano a wiadomo w warszawie wtedy to godziny szczytu. Wada moze i nie jest bezposrednim zagrozeniem zycia ale narkoza jaka czeka malucha (badz co badz urodzonego sporo przed terminem) to zawsze jest jakies zagrozenie. a ja po prostu jestem w kropce i nie wiem do konca co robic i jakie wybory podejmowac... moze gdybym mieszkala w warszawie na miejscu miala tam znajomych etc to byloby mi latwiej a tak to zawsze kilometry i brak znajomosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Aneczko ;-) nie znam tych szpitali bo to kompletnie nie moje rejony, ale opcja 2 wydaje sie byc zdecydowanie lepsza. Byłabys z maluszkiem caly czas no i ten dojazd odpada trzymam kciuki i wiem ze podejmiesz wlasciwa decyzje, bo Ty madra babeczka jestes ;-) caluski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozmawialam wczoraj wieczorem z siostra znajomego ktora jest pielegniarka w szpitalu dzieciecym w warszawie i ktora asystuje przy opracjach (m.in. , uslyszalam od niej ze jednak wyjscie nr 1 wg niej osobiscie jest lepsze glownie z powodu sprzetu diagnostycznego. twierdzi ze owszem czy tu czy tu operacje zrobia dobrze ale od wytrzewienia najlepsi spece sa w centrum no i jesli idzie o cala otoczke pooperacyjna to jednak CZD bo na Kasprzaka nie maja az tak dobrego sprzetu diagnostycznego. W glowie mam metlik, jeszcze wiekszy niz wczoraj, teraz bede czekala co ona sie dowie od chirurgow ze swojego szpitala i co nam ostattecznie doradza... moje serce mowi Kasprzak a rozum jednak zeby sluchac specow... strasznie trudna decyzja czeka mnie i meza, nikt nie moze jej podjac za nas. a szkoda - tak byloby najprosciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy myslicie ze jakbym zadzwonila do centrum to udaloby mi sie umowic z chirurgiem na rozmowe? albo chcoiaz z kims stamtad zeby mi wsyztsko wytlumaczyl co i jak i jak oni to widza???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania myśle, ze nalezy spóbowac się umówić i dowiedziec wszytskeigo tak żebyście mieli jasnośc. Lekarze od malsuzków chyba musza przygotowani być na takie pytania, spotkania - toż to gra sie toczy o życie tych najmłodszych! Ściski ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczko ja tak sobie myślę, że może najlepiej byłoby jakbyś Ty osobiście z tą moja znaomą pogadała. Jesteśmy umówione na telefon w niedzielę przed południem ale ja w sumie dokładnie nie wiem o co pytac, więc napisz mi swoje pytania a może ja się jej spytam czy mogłabyś do niej jakoś zadzwonić albo napisać, mają juz w domu internet podobno więc może skype mają albo gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sloneczko to jesli oni maja internet w domku to moze bys ja po prostu poprosila zeby mi przyslala na siebie namiary na maila ad95 (tu idzie malpa) wp.pl bylabym bardzo wdzieczna bo wiadomo sama wiecej ja wypytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze Aneczko popytam ją w niedzielę ogólnie co i jak i podam jej Twój mail i wezmę od niej jej, o ile wogóle korzysta z netu, bo tego prawdę mówiąc nie jestem pewna ale jak jest w domu to pewnie tak, chociaż jest od niedawna raczej. Najlepiej będzie jak samae pogadacie, może to rozwieje wiele Twoich wątpliwości i obaw bo nie dziwię się, że masz ich mnóstwo bo i ja mam chorą córeczkę wiem więc jak to jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slonko dzieki za maila i w ogole ze sie az tyle dla mnie wywiedzialas 🌻 jutro sie do tej twojej znajomej odezwe bo dzisiaj totalnie nie mam glowy bo mala chora a i stresik przed jutrzejsza wizyta niemaly... jeszcze raz wielkie dzieki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem co raz bardziej przekonana co do IMiD. rozmawialam dzisiaj ze znajoma neonatolog i ona doradza mi Kasprzaka. fachowcy podopwiadaja to co mowi mi serce, czyli chyba jednak postawie na moja matczyna intuicje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka ..mądra decyzja . Najlepsze wyjscie dla dziecka . I nie martw sie bo wszystko bedzie dobrze . Twoj stres odbija sie na dziecku . Zycze wszystkiego najlepszego i koniecznie napisz jak juz bedzie po wszystkim :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety IMiD przystepuje do strajku 15maja wiec mamy odwolana wizyte.. wstepnie po prsobach i argumentacji ze 1 dziecko rodzilam wczesniej i teraz mam skurcze od paru tyg i lece na lekach laskawie wyznaczyli wizyte na 22maja tyle ze nie wiedza czy wtedy nie przystapia juz do strajku generalnego na stale... 2 dni przeryczala, nie wiem co mam robic i boje sie co bedzie dalej bo czas ucieka...cale szczescie mam w odwodzie jeszcze opcje z czerniakowska bo inaczej bym chyba nerwowo nie wyrobila...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
udalo sie!!! przyjma nas 22 maja w IMiD :) jestem taka happy ze ze szczescia az sie poplakalam. licze ze skoro tyle sie juz nam udalo to teraz musi byc juz tylko dobrze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylismy wczoraj w IMiDz no i wrazenia bardzo pozytywne. Lekarz ktory robil USG szalenie mily i kompetentny, probowal mi zalatwic spotkanie z chirurgami ale akurat mieli operacje wiec sie nie udalo. co raz bardziej sklaniem sie ku Instytutowi ale mysle ze to jednak los wybierze za nas bo troszke sie nam tu wsyzstko komplikuje.. teraz to juz nie wazne gdzie i jak tylko aby z kruszynka bylo ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczko trzymam cały czas kciuki, często o Was myślę, nie wiem czy udało Ci się skontaktować z Olą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slonko dzieki... rozmawialam z Ola i duzo mi to dalo. teraz czekamy na dalsze decyzje w sprawie naszego maluszka wiec troszke jest stresowo ale aby do przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny decyzja zapadla, jakze odmienna niz planowalam.... okazalo sie ze moj gin bez problemu stwierdzil ze na wierzchu jest i jelitko grube czego lekarz z IMiDz nie byl pewien. Zadzwonilam do mojego obecnego lekarza z warszawy i po rozmowie z nim bylam przekonana ze zostaje za stara opcja. wczoraj sie to potwierdzilo. IMiD planowal cesarke ponad tydzien pozniej a wg 3 znanych mi lekarzy 38tydzien to znacznie za pozno. Na czerniakowskiej ciecie 12 czerwca czyli 36t5d no i niestety przy komplikacjach doszlismy do wniosku ze Centrum jest lepsze. Pomijam juz wzgledy wizualne w obydwu szpitalach ale i sprzet nawet na 1 rzut oka dla laika wydal sie o niebo lepszy. Poza tym rozmawialam w centrum z chirurgiem ktory bedzie przeprowadzal operacje, bylam na sali gdzie bedzie lezal maly i jestem duzo spokojniejsza, o ile o spokoju w takiej sytuacji mozna mowic. bede wdzieczna za wszystkie kciuki!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka wszystkie Lipcówki i ich maluszki trzymaja za Was kciuki ;-) baaaardzo mocno ;-) Wiemy, ze Krzys bedzie tak samo silny i dzielny jak jego Mamusia ;-) calusy dla Was ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justka dziekuje 🌻 ja mam nadzieje ze moj upor i sila wiary nie pojda na marne i ze nasz malutki jest nie tylko naszym oczkiem w glowie ale i Tego tam na gorze tez!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×