Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zagubiona 22

urząd pracy - nie zgłosiłam w ciągu 7 dni że zostałam zatrudniona - będzie kara?

Polecane posty

Gość PUP
zagubiona 22 w ogóle czego Ty oczekujesz. Każdy pisze, ze obejdzie sie bez konsekwencji a Ty swoje. Jestem pracownikiem PUP i powiem Ci, ze nic nie będziesz miała żadnego problemu. A to dlatego, ze setki osób zapomina do nas przyjechać i nic się nie dzieje. Poza tym nie bierzesz zasiłku, nie uczęszczasz na kursy organizowane przez PUP itd. Więc powstrzymaj swoją frustrację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśli chodzi o chemię
a odebrałaś już umowę??? Przy odbiorze pokwituj z datą faktycznego otrzymania umowy i masz wyjaśnienie. Generalnie to nieznajomość prawa szkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DOŚWIADCZONA JAK NIKT INNY
BĘDZIE KARA, PRZYKRO MI TO MÓWIĆ. MIAŁAM NIEDAWNO TAKIE PRZEJŚCIA Z TYM POSRANYM URZĘDEM. PRACOWAŁAM DOKŁADNIE DWA DNI (SIC!), ALE UMOWĘ MIAŁAM PODPISANĄ NA MIESIĄC. CIAGALI MNIE PO SĄDZIE GRODZKIM, PO URZĘDZIE MIEJSKIM. NIEPRZYJEMNOŚCI CO NIE MIARA. JAKBYM BYŁA PRZESTĘPCĄ!!!! :( DOSTALAM KARY 100ZŁ I NASZCZĘŚCIE JUŻ MAM TO ZA SOBĄ!!! SORRY ZA CAPSLOCK,ALE CHCIAŁAM,ŻEBY MOJA WYPOWIEDŹ RZUCAŁA SIĘ W OCZY,BO SAMA TO PRZESZŁAM I WIEM CO MÓWIĘ. NIGDY SIĘ JUŻ DO TEGO ZASRANEGO UP NIE ZAPISZĘ. ZŁODZIEJE I GNOJE:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej. ja mam taki problem. Zaczęłam pracę 8 lipca i codziennie zapewniano mnie że umowa będzie. Oczywiście nie było. Mówiłam im że jestem zarejestrowana w UP i muszę się wyrejestrować. Umowę dostałam dopiero 2 sierpnia ale z datą wstecz tj. 8 lipca i nakaz że muszę ją podpisać bo inaczej mi nie zapłacą. Chciałabym jechać do UP i wyjaśnić sprawę ale tak mi w tej pracy komplikują życie że ja nawet nie mam kiedy. Codziennie się dowiaduje z dnia na dzień jak ja pracuje i nic nie mogę sobie zaplanować. Pracuje od poniedziałku do soboty. Soboty za darmo po 12 h. Ta praca to kompletne dno ale wyrejestrować się muszę bo chce być uczciwa. Kierowniczka mówi że ja się nie muszę wyrejestrowywać bo księgowa zgłosi ten fakt do urzędu.Proszę Was o radę co ja mam zrobić.. Ciągle o tym myśle i nie umiem się skupic na niczym innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ochroniarz123
na umowie mam date 23.10 ale podpis pod nią od zleceniodawny bede mial dopiero za tydzien, bo nie moze przyjechac i takie tam. tez sie obawiam co i jak bedzie z tym urzędem pracy bo najszybciej bede mogl tam pojsc z umową 8 dni po jej podpisaniu [mimo ze podpisana nie jest, ale data juz jest wpisana na 23]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przecież musisz podpisac umowę, wtedy jesteś zatrudniona.. a nie "dowiedziałam się"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ara1234
Chcę odświeżyć temat i bardzo proszę o poradę. Firma, w której pracowałam, miała kontrolę z inspekcji pracy. Pracowałam bez umowy. Po kontroli pracodawca dał nam umowy zlecenia. Na umowie mam datę 04.08.2014, ale umowę otrzymałam w dniu 18.08.2014. Nie zgłosiłam tego do urzędu pracy. Po kilku miesiącach pracownicy dostali wezwanie do inspekcji pracy, a tam wszystkim dawali mandaty po 500 zł. Ja nie przyjęłam mandatu i sprawę skierowali do sadu. Nie wiem jak będzie z tym sądem, dlatego proszę o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam dośc unii przez takich głupkow jak szczytno i jak tu uwierzyc wpoprawę państwa,jak urzedy ciągle daja nam kopa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
S********j

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mam problem :( Dziś byłem w urzędzie pracy chciałem się zarejestrować w up. a tu się okazuje ze w roku 2013 w lutym bylem 4 dni w pracy i nie zglosiłem tego do up. Dopiero po 4 miesiącach było ze to tak ujem już legalnie wszystko zrobione . Co może mi grozić? Prosze o odp :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz to już nic nie poradzisz. Tłumacz się że nie wiedziałeś że trzeba to zgłosić. Jak dadzą mandat to lepiej go wziąć, żeby jeszcze dodatkowo nie płacić za sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubionaa77
Pewnie juz tu nie zagladasz Autorko: 1.Rejestrujac sie w Urzedzie jako bezrobotna podpisujesz Prawa i Obowiazki,ktore dają ci do domku...wiec powinnas wiedziec co pospisujesz.Jest tam zdanie "masz obowiazek poinformowac urzad w ciagu 7 dni od podjecia pracy". 2.POdpisując co 60 dni gotowoasc do podjecia pracy ,podpisujesz informację "jestem gotowy do pracy,bezrobotny i nie pracuję nigdzie indziej" 3.Wiem ze pisalas w 2007r,ale Mozesz sobie juz teraz sprawdzac w ZUSIE czy Pracoawca się ubezpiecza,jak sie nie mozesz dogadasz z ksiegową czy kim stam. Niestety jestem w tej samej sytuaji co WY :( POdpisałam umowę zlecenie 10.02 ,niestety nie wywiazywałam się obowiazków wiec po 1 godz,pracodawca mi podziekował...:D ,wyrejstrowałam się zUrzedy dopiero 12.02.,bez podania powadu.(czyli zataiłam fakt podjecia pracy).Nie sądziłam ze Po 1 godz pracy Zgloszono mnie do ZUSU .BYłam w Urzedzie niedawno i proszono mnei o wyjasnienia....Teraz boje sie konsekwencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i co z tego że nie podałaś powodu. W prawach i obowiązkach nic nie ma, że musisz podać info że masz pracę. Wyrejestrowałaś się i to się liczy. Po co masz informować UP że masz pracę, chyba, że twój pracodawca chce dostać dofinansowanie za ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona wyrejestrowaniem
Witam serdecznie... ja również mam pytanie odnośnie wyrejestrowania z UP... 7.listopada podpisałam umowę zlecenie...w życie weszła ona dopiero 14.listopada bo tego dnia zaczęłam prace, z racji tego ze po pierwszym dniu mi sie nie spodobała postanowilam zrezygnowac...ale obowiazywal mnie tygodniowy okres wypowiedzenia wiec musialam chodzic przez ten tydzien...jednakze od 7 listopada nie wyslalam do UP kopii umowy ... stwierdzialm ze bez sensu bedzie sie wyrejestrowywac skoro jestem na wypowiedzeniu i znowu bede musiala sie rejestrowac... czy grozi mi za to jakas kara pieniezna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepiej zgłoś to jak najszybciej. Ja kiedyś dostałam 500 zł mandatu od inspekcji pracy bo zakład miał kontrolę. Darowaliby mi ten mandat gdybym chociaż zgłosiła się po terminie. To nie był mój pierwszy raz gdy się nie zgłosiłam, ale urząd pracy nigdy nie dawał u mnie za to mandatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona wyrejestrowaniem
przyznam szczerze ze zmartwiła mnie bardzo perspektywa zapłacenia mandatu albo kary w wysokości 500 a nawet i 5 tys zł,zwłaszcza ze na tej umowie zlecenie przepracowałam tylko tydzień i zarobiłam grosze,sadze ze pracodawca nie zdążył mnie jeszcze nawet zarejestrować w Zusie...a wie ktoś z Was może gdzie należy udać się w UP żeby wyjaśnić tą sprawę ? Tam jest tyle wydziałów i pokoi ze trudno się połapać do kogo się udać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie, to jest watek przed prawie DZIESIECIU LAT, przestancie jej dawac rady, bo to smieszne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość StevBick

Walgreens Propecia Review Propecia Producto Discount Generic Macrobid Worldwide Next Day Cheapeast Cardiff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×