Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kitkormitkor

umowa zlecenie a urząd pracy

Polecane posty

Gość kitkormitkor

Zostałam zatrudniona na umowę zlecenie, a pobieram zasiłek w urzędzie pracy. Czy muszę zgłosić to w UP? Jeśli tak, to utracę zasiłek, a czy dostanę zasiłek aktywizacyjny dla osób, które same znalazły sobie pracę? A poza tym jeśli nie zgłosiłabym, to jak mnie UP znajdzie, skoro od zlecenia nie ma żadnych składek oprócz podatku? Może lepiej to zataić przed urzędem i wziąć pełny zasiłek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4nn4
Koniecznie musisz powiadomic Urząd Pracy. Zasilek utracisz ale powinnas dostac zasilek aktywizacyjny. Wiesz, mozesz ryzykowac ze UP sie nie dowie ale jak to kiedys wyjdzie to bedziesz musiala pobrany zasilek zwrocic. Jak bylam na stazu w UP to jeden gosciu wpadl i musial zwracac zasilek ktory 10 lat temu pobieral [jak sie okazalo pobieral zasilek i pracowal] Licz sie tez z tym ze Twoj pracodawca tez ma obowiazek poinformowac UP ze Cie zatrudnil tak wiec ja bym nie ryzykowala. Wszystko ma krotkie nogi do czasu :( Woz albo przewoz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmm..........
jezeli mies. dochody brutto przekraczają najnizsze wynagrodzenie z umowy zlecenie to liczy się to do zasiłku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmm..........
osiągają co najmniej najnizsze wynagrodzenie***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×