Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość barcelonka1

ciemna mąka

Polecane posty

Gość barcelonka1

gdzie kupic taka ciemna mąke?? bo nigdzie nie moge znależć moze ona sie jakos nzaywa a ja nie wiem jak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w kazdym hipermarkecie
albo w sklepie ze zdrowa zywnością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mąka zytnia jest ciemna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barcelonka1
czyli ze jak szukam takiej ciemnej maki to mam taka zytnia kupic?? sorki ale ja sie po prostu na mace wogole nie znam bo jej nie uzywam a musze teraz z cos z niej robic czy mąka ciemna to tylko zytnia czy jeszcze jakas inna?? i z jakiej firmy najlepsza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zytnia ma po prostu ciemniejszy kolor od przennej. ale tobie chodzi o kolor maki, czy gatunek? bo potocznie na make pelnoziarnista czesto mowi sie \'ciemna\' ... jak \'ciemne pieczywo\' itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli to ma być żytnia i do tego razowa, to z czystym sumieniem polecam mąkę od Babalskich - z certyfikowanych ekologicznych zbóż. Prawdopodobnie na półkach ze zdrową żywnością. Pieczesz chleb czy robisz żurek? Robią tez pszenną, orkiszową, gryczaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ożesz nożesz
Farmerko, właśnie widziałam ostatnio tą mąkę orkiszową - 6,50 zł za kg :o Mąka pszenna razowa ok. 4,50 za kg Drogo taki domowy chleb wychodzi, dlatego ja kupuję całą pszenicę ( 2 zł za kg ) i mielę ją sobie w młynku do kawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ożesz, ale Ty zawzięta jesteś , dziewczyno :D:D:D Młynek do kawy...A ja na Allegro kamienne żarna oglądałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ożesz nożesz
o żarnach też myślałam :) bo to zawsze oszczędność na prądzie :D no i darmowy aerobik przy okazji, ale wyczytałam gdzieś, że przy tego typu mieleniu do maki dostają się ukruszone drobinki kamienia, potem straszne problemy z zębami, a dentysta to kosztowna sprawa, więc nie kalkuluje mi się to :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kłaniając się tradycji starosłowiańskiej zawszeć to możemy zamienić stomatologa na kowala...;) To już całkiem przaśnie będzie :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barcelonka1
chodzi mi o taka pelnoziarnista? bo wlasnie nigdzie w sklepie ni emoglam jej znalezc :( czy na niej pisze maka pelnoziarnista??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barcelonka1
dziekuje ślicznie buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tytlko DLACZEGO
to jest takie drogie? Nie pojmuję:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ożesz nożesz
Farmerko, oj Farmerko :o:D:D A gdzież ja biedna kowala tu znajdę, u nas koniki tylko w zoo pokazują ;) Takie czasy, świat oszalały, pędzi do przodu na gumowych kółkach. :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzuzu
dziewczyny czy po za chlebem moge z tej razowej maki np ciasto zrobic? czy wyjdzie dobre? macie jakis fajny przepisik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ożesz, nożesz :D A u nas właśnie dzisiaj kowal był ! Co prawda, nie artystyczny, ale \"od koni\" właśnie - przybył ściśle w celu zrobienia \"paznokci\" naszym \"Equus\'om\". Młody, sympatyczny człowiek po kursie podkówaczy organizowanym przez hrabiego Chłapowskiego w Jaszkowie. Tak więc kowalstwo żyje i ma się dobrze! ...a pan Paweł w zęby nam , całe szczęście, nie zaglądał ;) I co z tej mąki jeszcze? Żurek można, oczywista. Kiedyś z braku białej, pszennej, zaryzykowałam i zrobiłam pierogi z razowej żytniej- wychodzą szare, naturalnie, ale trzeba wałkować grubsze ciasto, bo cienkie się przerywa. No i w efekcie danie straszliwie sycące .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×