Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

może...

jajka w sosie chrzanowym, ale na ciepło

Polecane posty

Poszukuję przepisu na jajka w sosie chrznowym, ale na ciepło, to znaczy jako danie obiadowe. Coś takiego robiła kiedyś moja mama do ziemniaków i surówki. Niestety w googlach widzę głónie przepisy na jaja \"na zimno\". Robi może któraś z Was coś takiego ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no robisz sos chrzanowy
ale w czym problem? Przecież sos chrzanowy zrobić to chyba nie jest nic niemożliwego?A i przepisy łatwo chyba znaleźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może być taki przepis
Składniki: 4 porcje: - 2 łyżki masła - łyżka mąki - szklanka bulionu warzywnego - pół szklanki śmietany - sok i skórka otarta z cytryny - 2-3 łyżki tartego chrzanu - sól - biały pieprz - żółtko - cukier Wykonanie: W rondelku stop masło, dodaj mąkę. Tak przygotowaną białą zasmażkę rozprowadź bulionem i gotuj na małym ogniu, aż sos zgęstnieje. Dopraw solą, białym pieprzem, sokiem, skórką z cytryny i szczyptą cukru. Dokładnie rozbełtaną z żółtkiem i chrzanem śmietanę wlej do sosu i wymieszaj. Całość podgrzej pilnując, aby nie zawrzała. Podstawą jest, co prawda sos biały, choć nietrudno go zmodyfikować, dodając zamiast chrzanu 3-4 łyżki posiekanego koperku lub szczypiorku, 2-3 łyżki ostrej musztardy, przecieru pomidorowego lub ziół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki bardzo!! :) o to właśnie mi chodziło, bo nie wiedziałąm jak robi się sos chrzanowy, może to trudno zrozumieć :) ale ... jeszcze raz dziękuję za przepis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja Cię rozumiem,do dziś nie wiem jak robić jajko w sosie musztardowym.Dawali nam to na obiad w piątki w internacie...Pycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jajeczko w sosie musztardowym... mmm... zanm taką jedną osóbkę która robi najbarrrrrdziej bosssski sos musztardowy jaki jadłam!!!!:-D ja niestety nie potrafię - nie znam sekretu..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do tego była marchewka z groszkiem.Albo kotlety z ziemniakow z sosem pieczarkowym i surowka z białej kapusty...Ech,zarąbiście nasze kucharki gotowały,aż się rozmarzyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o jajka w sosie musztardowym: robimy klasyczna zasmazke: rozpuszczamy lyzke masla, dadajemy maki, dolewamy wody, mieszamy, jak konsystencja bedzie taka sosowata wylaczamy gaz pod garnkiem, dorzucamy ze 2 lyzeczki musztardy (na poczatek - jesli za malo, to dodajemy wiecej) i juz. gotowe. po dodaniu musztardy juz nie gotujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robiłam jajeczka, nieskromnie mówiąc sosik przepyszny był :) i szczerze mówiąc dość prosto i bardzo szybko się go robiło, polecam każdemu, a na następny tydzień będzie jakieś mięsko w sosie musztardowym, jak szaleć to szaleć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30-stka na karku
a może ktoś zna jeszcze inny przepis na sos ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swietny pomysl na obiad
Wlasnie zrobilam sosik chrzanowy wg przepisu podanego przez "może być taki przepis" i smakuje wybornie. Do tego ugotuje ziemniaki , utluke je z maselkiem i ugotuje jajeczka w koszulkach a potem wrzuce je do tego sosu. Dzieki za pomysl na obiadek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy mozna
zrobic sos chrzanowy albo musztardowy ale BEZ zasmazki? np. tylko na samym masle? a koperkowy? (ta mila rodzina stolowkowych sosow z dawnych lat ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie ze mozna
Zaciagniesz sos na koncu smietana z maka i masz sos bez zasmazki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy mozna
to na jedno wyjdzie, jak dam smietane z maka, mi chodzilo, zeby bez maki, da sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rany mój stary
temat :) a już nie pamiętam hasła do tego loginu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie probowalam, ale wydaje mie sie, ze jak sos ma swoja wlasna gestosc, typu chrzan lub musztarda, to wcale nie trzeba juz maki, nie wpominajac o cukrze ;) do osoby powyzej - na moj chlopski rozum, to jajka w chrzanie sa normalnym wartosciowym jedzeniem, podczas gdy owszem, rozgotowany na zgnilo szpinak moglabym rowniez porownac z g. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie ze mozna
ale sos powinien byc gesty a bez maki wyjdzie wodnisty , chyba ze zaciagniesz zoltkami . trzeba tylko uwazac aby nie gotowac sosu za mocno bo zoltka sie zwarza. podgrzewac na malym ogniu i nie gotowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sos chyba moze byc mniej lub bardziej gesty, zalezy jak kto lubi. naszedl mnie smak na ten sos chrzanowy i chyba sporobuje zrobic z samego chrzanu podgrzanego na masle i z dodatkiem wywaru jarzynowego + ew. jogurtu. sama jestem ciekawa, jak to wyjdzie. a robil ktos sos chrzanowo-musztardowy? bo mam wlasnie musztarde z chrzanem w sloiku ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikulusie
ja rowniez zrobilam sos chrzanowy z przepisu jak wyzej, lepszego nie jadlam, umywa sie do niego nawet ten z dziecinstwa polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajk w sosie chrzanowym
to był standardowy piątkowy obiad w szkolnej stołówce...Koszmar mojego dzieciństwa. Do dziś nie tykam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1234567.......
ja robię sos chrzanowy tylko do ozorków ale wtedy robię go na wywarze w którym gotowałam ozory z przyprawami oczywiście przelewam przez sitko przygotowuje śmietanę do niej wrzucam chrzan ...samo żółtko surowe i troszkę mąki i tym zaciągam rosołek pycha oczywiście przyprawy wg uznania sól pieprz jak i odrobina cukru sos koperkowy jest też bardzo prosty rozpuszczam masełko z cebulką do tego wrzucam pokrojony koper przyprawy dolewam wody ....śmietana z mąką i jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×