Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tequilka22

gastroskopia - - - - kto to przezył ?? czego sie spodziewac

Polecane posty

jutro rano ide na gastroskopie i kompletnie nic nie wiem... oje sie troche.. z tych nerwowo od rana mnie zołądek boli. czego sie spodziewac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wloza ci przewod do gardla z kamerka na koncu-srednica ok 2cm. psikna ci srodkiem znieczulajacym gardlo (nie dobre) zeby ci wprowadzic sonde (bedziesz lezala na boku)-bedziesz sie slinic i bekac (to normalne)-mozesz dzis wziac espumisan zeby zmniejszyc to bekanie. mozesz sie troche dlawic ale pani pielegniarka bedzie cie uspokajac i jak bedziesz gleboko oddychac to wszystko bedzie ok. badanie trwa pare minut-wszystko do wytrzymania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robiłam prywatnie
i nie wspominam źle. Znieczulą Ci gardło i potem włożą rurkę i poproszą, zebyś przełknęła śliną. W tym czasie włożą rurkę dalej i już nic nie bedziesz czuła. Nieprzyjemny jest tylko moment przełykania tej rurki i potem jak ją wyciagają i przechodzi przez gardło. Nie bój się, sa gorsze badania. Nie stresuj się, a napewno nie bedzie tak źle. Przez 6 godzin przed badaniem , nie wolno nic jeść i najlepiej też nie pić , wtedy masz pusty zoładek i dwunastnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łączę tematy
18:58 Pan doktór gastrolog Nic sie dziecko nie bój, wsadzę ci do gardła na pare minut i już. A potem tylko połkniesz 18:58 będziesz musiała połknąć gastroskop 18:59 oj tam oj tam oj tam a czego tu się bać wsadzą ci rurę przez przełyk do żołądka a będą ci zakładać przez nos czy przez usta?? 19:02 akicia Robilam to badanie juz kila razy, nie boj sie. Calosc trwa pare minut. jest to troche nie przyjemne, ale nie takie straszne jak sobie wyobrazasz. robisz to badanie w szpitalu, czy w praktyce u lekarza? Byc szczesliwa Zona, Mama i Babcia......to naprawde szczescie. Kocham Ludzi, zwierzeta i ................. 19:07 umcyk umcyk ja miałam w styczniu gastroskopie nic przyjemnego, ale też nic strasznego weż sobie chusteczki higieniczne i jakiś podkoszulek. ja jak miałam gastroskopię to poszłam w ładnych puchatym sweterku, po zabiegu miałam całe lewe ramię w ślinie i żółci... Kłądziesz sie na boku . Asystentka wkłada Ci do ust kostke z dziurką i jedznocześnie trzyma Cie za głowę. Gastrolog przez tą dziurkę w kostce wkłada ci kabel 1,5 m długi . Podczas wkładania kabla będziesz miała silny odruch wymiotny. Ponieważ na badanie idzie sie nadczo będzie z ciebie wylatywała duża ilość śliny i troche żółci. Teraz brzmi to ochydnie ale podczas badania, wierz mi będzie Ci wszystko jedno. Podczas badania nie daj sie ponieść jakiejś nieuzasadnionej histerii bo tylko utrudnisz badanie i swoje odczucia. Staraj sę nie oddychać tylko przez nos, bo wtedy przepustowośćgardła pomniejsza sie o podczas wyciągania tego kabla odczuwa się nie miłe ciągnięcie- pocierania po przełyku. oddychaj szeroo ustami. Wtedy sprawniej pójdzie badanie i nie będzie takiego silnego odruchu wymiotnego. Nic strasznego. Ponoć w przychodniach prywatnych robi sie to badanie ze znieczuleniem... ja robiłam państwowo bez znieczulenie i uważam że naprawde nie jest to konieczne- a ja należe do grona tych którzy na widok krwi mdleją, a przed wizytą u lekarza mają sraczkę. Więc ok! 19:23 oczywiscie idz na czczo ... i nie objadaj się wieczorem ... bo jutro wszystko zwrocisz 19:23 tequilka22 ja robie w przychodni... tylko ja sie jakos obawima bo moj tata jak lezal w szpitalu i mu robili gastroskopie to z niej uciekł, wyciagnał rure, walnął drzwiami i tyle go widzieli 1 styczen - 62,5 kg 15 styczen-60,8 kg 1 luty __________ ????? 19:26 s-a-n-d-r-a moja siostra to miala a ma 10 lat i wcale nie mowila ze bylo az tak zle chcoiaz radosne wspomnienie to nie ejst ale skoro dziecko przezylo to dasz arde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×