Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mysz_ka

Co to moze oznaczac?

Polecane posty

Wczoraj odszedl mi czop (przynajmniej tak mi sie wydaje - to pierwsza ciaza wiec ekspertem nie jestem :) ). Od kilku dni mam sporadyczne skurcze. A od wczoraj silne klocia w okolicy krocza. Czy moze to oznaczac zblizajacy sie porod??? Jestem w 36 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makarona
Ja bym na twoim miejscu zadzwoniła do lekarza prowadzącego i zapytała co robić. Ja jestem w 35. i to też moja pierwsza ciąża i jak jestem zaniepokojona to zawsze dzwonię. Słyszałam, że po tym jak czop odejdzie kobietey jeszcze ze 2 tyg. nie rodzą, a skurcze w 36. to rzecz normalna, ja już też mam:) Poza tym w 36. tyg dziecko juz ma wszystko na swoim miejscu więc spokojnie możesz rodzić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny. Moj maluszek wazy juz 3600 wiec da rade :) ale ja sie teraz zaniepokoilam tymi kluciami strasznie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rges
Tylko nie pisz, ze nie wiedziałas, ze takimi rzeczami trzeba odrazu zgłosic sie do lekarza? Nie rób se jaj. Każde dziwne objawy moga zagrozic Twojemu dziecku. Nie ignoruj ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makarona
A czy ona pisze że ignoruje? Nie stresujcie dziewczyny, bo ciężarne mają dośc stresów. Ja już nie spię normalnie od miesiąca..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rges wiedzialam nie jestem ciemna :) ale chcialam zapytac dziewczyny, ktore mialy moze takie objawy i troche sie uspokoic zanim spotkam sie z ginem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszka takie kłucia są normalne. szyjka sie skraca, powoli rowiera i dzidziuś ci napiera - ja tam mam od miesiąca. nawet nolesne skurcze- dziś mam termin porodu i jak widzisz dalej 2 w1 wiec sie nie denerwuj bo to moze jeszcze potrwac- a jak nie to urodzisz troszke wczesniej- uwierz lepsze to niz czekanie........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ratujcie
Ale w to 3600 to radze nie wierzyć.USG bardzo często się myli.Mi powiedzieli w 37tc że mała waży już 3200 a rodziłam w 39tc i dziecko ważyło 3050.Radze udać się na izbe Twojego szpitala.Mi czop odszwedł w nocy a wieczorem następnego dnia urodziłam.A 36 tc to wcześniactwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rges
To dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czopiki
nie wiesz czy odszedl czop? moze to wcale nie czop? mi jak odszedl, to nie dosc ze czulam ze cos "splywa" ze mnie , cos duzego i cieplego pozniej patrze a to disyc sporawa zbita kulka sluzy z krwia i juz wiedzialam ze to na 100% czop mi odszedl w 37 i jeszcze probowali mnie przytrzymac zastrzykami , a do szpitala trafilam juz z rozwarciem na 3 cm i bolami po odejsciu wod juz nic nie dalo sir zrobic i urodzilam w tym 37 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lepiej porozmawiaj z lekarzem. Mnie odszedł czop ok 21 a o 23 odeszły mi wody i zaczęłam rodzić. Ale znam przypadki, że kobieta rodziła ok 2 tygodnie po odejściou czopa. I nie wierz USG - ja miałam robione ostatnie USG po odejściu wód i maluszek miał ważyć 3400g a urodził się 3900g. Pozdrawiam i życzę szybkiego i lekkiego rozwiązania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogladałam ostatnio \"Mamo to ja\" na TVNSTYLE tam właśnie ginekolog mówił co robić kiedy odejdzie czop. Należy zgłosić się do lekarza lub do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×