Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Alaaaaaaaaaaa

Zerwanie umowy o pracę

Polecane posty

Gość Alaaaaaaaaaaa

Mam pytanie, czy można zerwać podpisaną umowę o pracę np. w przypadku znalezienia lepszego stanowiska czy niezadowolenia z obecnego? Czy są za takie zerwanie jakieś kary? (Być może to pytanie jest idiotyczne, ale ja dopiero zaczynam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli po prostu nie przyjdziesz do pracy to grozi Ci rozwiazanie umowy z art 52 KP, naruszenie podstawowych obowiazkow pracowniczych. Finansowych kar nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maluuuunkaaa
a jesli nie moge przyjsc pogrzb, chrzest musze to ustalic z pracodawca tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablablaaa
ja pracowałam niegdyś w oparciu o umowę o pracę i jak nie chciałam tam dłużej pracować (fatalne zarobki), a trwał jeszcze mój okres próbny, to napisałam podanie, gdzie było coś takiego, że prosze o wcześniejsze rozwiązanie umowy o pracę zawartej dnia tego i tego i wtedy w zależności ile trwa twój okres próbny (do 3 miesięcy/dłużej, musisz od momentu złożenia tego podania przepracować jeszcze tydzień lub dwa, w każdym razie jest to w kodeksie pracy podane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
maluuuunkaaa musisz powiadomic pracodawce ze takiego a takiego dnia masz pogrzeb i piszesz wniosek o udzielenie urlopu okolicznosciowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest cos takiego jak okres
wypowiedzenia pracy ktory moze byc np 1 miesiac piszesz list ze oficjalnie rezygnujesz z pracy z data powiedzmy 16 czerwca jesli dasz im 16 maja a w kontrakcie okres wypowiedzenia miesiac, wtedy jestes czysta, inna kwestia jesli chcesz zmyc sie szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
tylko jak np da wypowiedzenie 16 maja to musi pracowac do konca czerwac bo ostatni dzien wypowiedzenia miesiecznego lub jego wielkokrotnosc musi sie konczyc w ostatnim dniu miesiaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"bez pracy\" - to nieprawda. Ja napisalam wypowiedzenie na poczatku miesiaca i pracowalam do polowy (rozwiazanie nastapilo chyba 16 dnia miesiaca). Sa tylko dwie zasady - wypowiedzenie liczy sie od najblizszej soboty, a umowa rozwiazuje sie rowniez w sobote (czyli pracowac musisz do konca tygodnia, ale nie miesiaca).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidiaplus
a w moim przypadku to jest popaprane wszystko.od lutego pracuje na 1/2 etatu-i za luty mam tylko umowe o prace,a do tej pory nie dostałam 2 umowy.jeśli pytam co z umową to mówią ze na 1/2 pracuje-a nic nie podpisałam czarno na białym.chce sie zwolnić jak najszybciej i nie wiem czy pisać podanie czy poprosić o świadectwo pracy? apropo uczciwości pracodawców mam wielki przykład na sobie-na czarno za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maluuuunkaaa
a moge sobie wziac urlop bezplatny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja sie właśnie zwalniam
i u mnie w pracy okres wypowiedzenia liczy sie od 1-go dnia naastepnego miesiąca po złożeniu wypowiedzenia. Np. Jak składam w maju, to okres wypowiedzenia biegnie od 1 czerwca i dopiero jak sie skończy, umowa sie rozwiązuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
katarina witt przy wypowiedzeniach tygodniowych obowiązuje zasada ze tydzien konczy sie w sobote a przy miesieczych jest to koniec miesiaca, nie pamietam art kodeksu pracy ale tak tam własnie jest napisane, inną sprawa jest to ze z pracodawca mozna ustalic wczesniejszy termin ale on musi sie na to zgodzic maluuuunka jest mozliwosc wziecia urlopu bezpłatnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maluuuunkaaa
a o co chodzi z tym bezplatnym kiedy moge go wziac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
lidiaplus jesli mialas umowe o prace to pracodawca musi wystawic ci w ciagu 7 dni świadectwo pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maluuuunkaaa
moge np wziac 7 dni po 2,5 miesiacu pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
maluuntkaa-> z tym ulopem bezpłatnym to jest tak ze piszesz wniosek do pracodacy o jego udzielenia a pracodawca moze sie na niego zgodzic ale nie ma tego nigdzie napisane ze musi wiec tez to zalezy od jego woli czy ci udzieli czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
katariana witt, dokładnie, wszystko od tego zalezy;) maluuunka, predzej bedzie ci kazał wziasc normalny urlop niz da bezpłatny, ale to podkreslam wszystko zalezy od pracodawcy jakiego masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maluuuunkaaa
ale normalny tzn te 2 dni bo po 2 miesiacach tyle sie chyba tylko nalezy pytam bo nie wiem dop sie ucze tego wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozwiazanie umowy za wypowiedzeniem. Umowa zawierana na okres próbny jest jedną z terminowych umów o pracę, które są przewidziane w Kodeksie pracy. Jest to specyficzny typ umowy o pracę. Umowa na okres próbny może poprzedzać zawarcie każdej innej umowy z pracownikiem. Jest to jednak zależne tylko od woli stron, a więc zawierania takich umów nie jest obowiązkiem pracodawców. Umowę na okres próbny pracodawca może zawrzeć z każdym pracownikiem (osobne regulacje dotyczą tylko pracowników młodocianych zatrudnianych w celu przygotowania zawodowego). Z każdym pracownikiem można tylko raz zawrzeć umowę o pracę na okres próbny, co jest wynikiem charakteru takiej umowy. Mianowicie celem zawierania umów o pracę na okres próbny jest sprawdzenie kwalifikacji pracownika i jego przydatności na danym stanowisku pracy. Pracownikowi taka umowa pozwala ocenić swoje możliwości i predyspozycje do zawodu. Zawarcie umowy na okres próbny nie oznacza automatycznie zobowiązania stron do nawiązania po jej upływie kolejnej umowy o pracę. Umowa na okres próbny nie może być więc traktowana jak umowa przedwstępna, zawierająca przyrzeczenie ponownego zatrudnienia. Przepisy Kodeksu pracy zakreślają czas trwania takiej umowy. Umowę na okres próbny można zawrzeć najwyżej na okres trzech miesięcy. O czasie trwania umowy decydują strony i może on wynosić jeden lub kilka tygodni, jeden, dwa lub trzy miesiące. Okres zatrudnienia biegnie tu niezależnie od przerw w pracy, spowodowanych nieprzewidzianymi okolicznościami, np. chorobą pracownika. Umowa o pracę na okres próbny rozwiązuje się z upływem terminu, na jaki została zawarta, a strony nie mogą kontynuować zatrudnienia poprzez przedłużanie okresu próbnego. Zawarcie przez strony umowy przewidującej dłuższy od ustawowego okres próbny może być uznane za zawarcie umowy o pracę na czas określony. Każda ze stron stosunku pracy może także rozwiązać umowę o pracę na okres próbny za uprzednim wypowiedzeniem. W tym wypadku Kodeks przewiduje, że okres wypowiedzenia zależy od czasu trwania umowy i wynosi: - 3 dni robocze - jeśli okres próbny nie przekracza 2 tygodni, - 1 tydzień - gdy okres próbny jest dłuższy niż 2 tygodnie, - 2 tygodnie - gdy okres próbny wynosi 3 miesiące. Art. 32. § 1. Każda ze stron może rozwiązać za wypowiedzeniem umowę o pracę zawartą na: 1) okres próbny, 2) skreślony, 3) czas nie określony. § 2. Rozwiązanie umowy o pracę następuje z upływem okresu wypowiedzenia. Art. 33. Przy zawieraniu umowy o pracę na czas określony, dłuższy niż 6 miesięcy, strony mogą przewidzieć dopuszczalność wcześniejszego rozwiązania tej umowy za dwutygodniowym wypowiedzeniem. Art. 33 1. Okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas określony w okolicznościach, o których mowa w art. 25 § 1 zdanie drugie, wynosi 3 dni robocze. § 1. Okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas nie określony jest uzależniony od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy i wynosi: 1) 2 tygodnie, jeżeli pracownik był zatrudniony krócej niż 6 miesięcy, 2) 1 miesiąc, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 6 miesięcy, 3) 3 miesiące, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 3 lata. Wypowiedzenie tygodniowe lub dwutygodniowe skladasz w piatek i biegnie ono przez dwa tygodnie, konczy sie w sobote. A miesieczne wypowiedzenie liczy sie od pierwszego dnia pelnego miesiaca czyli np skladasz dzis wypowiedzenie i musisz pracowac jeszcze caly czerwiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomozzzcieprtoszee
a ja mam taki problem maz ma urlop a mi sie wypoczynkowy jeszce nie anlezy moge poprosic o 5 dni bezplatnego i pojechac z nim?? budujemy domek w gorek, trzeba troche popracowac i sobie pomoc i z ilu dniowym wyprzedzeniem mam o to prosic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na bezplatny urlop musi sie zgodzic pracodawca niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
o ten mi własnie chodzi i w sumie byc mogla juz wziasc 3 dni oblicza sie tak ze w ciagu roku nalezy ci sie 20 dni ulropu dzielisz przez liczbe miesiecy i ten wynik mnożysz prze liczbe miesiecy ile juz przepracowałas, a w nastepnym roku 2008 jesli bedziesz pracowac nadal u tego samego pracodawcy bedziesz juz np mogła w styczniu wykorzystac 2 tydonie urlopu z góry po 10 latach pracy bedzie ci sie nalezec 26 dni urlopu do lat pracy wliczaja sie tez lata szkoly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maluuuunkaaa
aaa rozumiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
joovika, a gdzie tu masz napisane ze musi? ;) "Art. 174. § 1. Na pisemny wniosek pracownika pracodawca może udzielić mu urlopu bezpłatnego."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do bez pracy-moze sie zgodzic ale niekoniecznie :) To ze zlozysz wniosek o urlop bezplatny, nie znaczy ze go dostaniesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maluuuunkaaa
no pracodawca musi sie zgodzic przciez dobrze napisala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zle sie zrozumialysmy chyba ;) mialam na mysli ze musi wyrazic zgode ale wcale nie musi go udzielic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
no tak, przeczytałam na opak:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×