Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przyszla zonaaa

moj narzeczony chce spisac przed naszym slubem intercyze

Polecane posty

Gość jak plachta na byka
Pawel idz z tego forum , normalnie gdzie nie wejde jestes ty to jakies chore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalunia26
Żona to nie blachara! Pozatym jest tak jak piszą wyżej. To co było jego przed ślubem - pozostanie TYLKO jego.Chodzi o to, żeby razem pracować na wspólne szczęście zarówno rodzinne, domowe jak i nasatysfakcję materialną. A intercyza w tym przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mazurski chlopak
intercyza to zabezpieczenie w przypadku, gdy partner wdepnie w jakis marny interes i pusci caly majatek w trabe, przynajmiej nie zostaniesz gola i wesola, czy wesola no nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalunia26
Owszem, intercyna chroni jednego z małżonków przed wierzycielami, ale nie o tym chyba do końca sie myśli zawierajac zwiazek małżeński?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o to chodzi
to jest moze dobre dla mężczyzny . Mój ziec , obcokrajowiec tez zapro[ponował intercyzę przed slubem bo podobno w jego kraju wszyscy podpisuja. Moja córka sie na to nie zgodziła bo w "jej kraju tylko w uzasadninch przypadkach się to podpisuje". W zamian zaproponowała życie bez slubu bo w takim razie nie widzi żadnej potrzeby formalizowania ich zwiazku, woli wiedzieć na czym stoi i potrafi sama o siebie zadbać! Są już 3 lata po slubie, nie podpisali zadnej intercyzy , kupili dom który razem spłacaja i jest ich wspólna własnoscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem za
w pewnym wieku zawierając związek małżeński zakłada sie również opcję że dojdzie do rozwodu,ja osobiście mam dośc spory własny majatek na który zapracowałam własnymi rękami i w razie rozwodu nie mam zamiaru dzielic sie tym co osiągnęłam samodzielnie-wiem jestem egositka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upka
a on ma jakis swój interes? Kto wie, moze rodzice go namowili, bo cie nie lubia:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do = = = = majątek jakiego dorobiłaś/łeś sie przed zawarciem małżeństwa jest Twoim majątkiem odrębnym, który nie przechodzi na współwłasność z chwila włożenia na palec obrączki, czyli jest tak, jak napisała Ci Alexxxa... Intercyza dotyczy majątku, którego dorabiacie sie w trakcie małżeństwa. Jeśli jej nie spisujecie - obowiązuje Was wspólność ustawowa określona przepisami k.r.o. Spróbuj nie pouczać w sprawach, na których się nie znasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalunia26
Znam małżeństwo, które zawarło intercyzę - kobieta chciała :) A to dlatego, że otworzyła działalność i wzięła bardzo duży kredyt na zakup sprzętu i materiału (za taką kasę możnaby kupić mieszkanie czy dom). W ich wypadku to była ochrona przed ewentualnymi wierzycielami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×