Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dsylwia

Zapiekanki - czym zalewacie?

Polecane posty

Gość dsylwia

Mam pytanko o zapiekanki makaronowe i ziemniaczane: czym zalewacie? Czy musi być tylko śmietana czy moze coś innego? Ze śmietany robią sie takie niezbyt ładne grudki .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jesli zalewam to najczesciej jogurtem naturalnym z maka, troszke smietany do tego, duuuzo przypraw, jakis szczypiorek, pietruszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grudki mi się nie robią.Nikiedy robie coś takiego :pół szklanki śmietany i tyle samo mleka,3-4 jaja to wszystko dobrze rozciapkam,dodaje sól,curry,pieprz lub śmietanke wymieszaną z mąką+zielenina(szczypior,koperek,pietruszek,bazylia itd)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jak kangurek,tylko jedno jajko daje raczej... albo w ogóle nie zalewam gęstym sosem,a wlewam np sok z ananasa,jeśli robię wersję słodką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mąki nie dodaję, do śmietany wędruje za to duużo startego sera(fajnie zagęszcza), jajek też unikam , bo nie lubię jak sos ma jajeczny posmak, dodaję dużo natki pietruchy, albo zioła ( w zależności od rodzaju zapiekanki) ale mi smaka narobiłyście....chyba jutro zrobię zapiekankę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsylwia
A wrzucicie mi jakiś prosty przepis? Tylko jak najmniej warzyw bo nie lubię niestety - moze byc tylko kiełbaska. serek i makaron albo ziemniaki? I czym w takim przypadku zalewać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bziczek
sosem beszamelowym, albo po prostu żółtym serem zasypuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×