Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

patiko

jestem załamana??? Pomocy

Polecane posty

Moj synek ma 13 miesiecy i od 3 dni wysoko goraczkuje juz nie wiem co robić. tydzien temu miał infekcje gardła dostał anybiotyki po pierwszej dawce temperatura ustapiła. Brał antybiotyk 5,5 doby, na kontroli nasza pani pediatra odstawiała anybiotyk poniewaz gardło wróciło do normy a mały był w swietnej kondycji( to była sobota). Juz nie raz bralismy antybiotyki 5 dni i było wszystko ok w poniedziałaek miały popołudniu miał stan podgoraczkowy noc ok. we wtorek juz była wieczorem temperatura 39 i tak jest do dzis. robilismy wszystkie badania tzn. moczu i krwi oraz CRP. wszystkie wyniki sa ok.z krwi wynika ze mały ma infekcje wirusowa tylko ze gardło jest czyste nie ma kataru i jest w dobrej kondycji chociaz juz wczoraj był marudny i miała luzniejsza kupke. dodam moze tylko ze ida mu zeby , poniewaz czuje je dotykajac dziasła. nie wiem co robic lekarka tez nie wie. nie wyklucza trzdniówki ani infekcji ogfólnej. czy miałyscie moze podobne doswiadczenia z zebami albo z trzydniówka??? jestem załamana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
Patrycjo---ja stawiam na 3-dniówkę. Moja Wiki też ją przeszła...Przez 3 doby wysoka tem. dochodząca do 40 stop. Zbijałam ją zwykłymi środkami przeciwgorączkowymi/Apap, Panadol Baby/. Czwartgo dnia pojawiła się wysypka i temp. zniknęła. Przyzna, że tuz przed tą trzydniówką Niunia robiła luźniejsze kupki i miała też tem. przez 4 dni. W tym czasie byłam na dwóch wizytach u pediatry. Za gdrugim razem lekarka stwierdziła, że gardło jest zaczerwienione--a tak może być przy trzydniówce, ale niekoniecznie. Zapisała nawet antybiotyk...i to w zastrzykach :-( Czekaliśmy już na pielęgniarkę wieczorem by zrobiła zastrzyk...mierzę temp. a ta spada!! Dzwonię wieć do lekarki i ona zdecydowała, że gdyby rano temp. znowu była wysoka to podawac antyb. Nie było jednak konieczności. Także podawaj środki przeciwgorączkowe i jeśli nic innego nie dolega dziecku to nie panikuj. Pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za pocieszenie ale jak nie panikować jak mały tak goraczkuje i nie wiadomo z czego. zreszta nie wiem czy to ma zanczenie ale syłyszała ze trzydniówke wywołuje wirus opryszczki aja miałam ja w zeszłym tygodniu. Czy moze to tak byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patiko u nas corka przy zebach dostawala nie tylko temperatury powyzej 39stopni ale tez straaaasznej biegunki. zeby tak czesto nie podawac lekow zbijajacych goraczke (moim zdaniem najlepiej sie tu spisuje nurofen i po nim najdluzej tempka nie wraca) na zbicie tempki polecam stary sprawdzony domowy sposob - mokre skarpetki, zaloz malemu mokre zimne skarpetki ale nie takie oceikajace woda tylko lekko odcisniete. najwazniejsze jest zeby woda byla prawdziwie lodowata, do tego mozesz jeszcze recznik na kark lub czolo dorzucic. a co do antybiotykow moja neonatolog wychodzi z zalozenia ze 5czy6 dni to nie jest leczenie tylko zaleczanie i mimo ze po tych 5/6dniach wszystyko wraca do normy ZAWSZE kaze przyjac serie 10dniowa bo dopiero po tylu dniach mozna mowic o wyleczeniu dziecka zdrowka dla synka zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
Jeśli chodzi o tę opryszczkę to nie wiem... Ja bynajmniej nie miałą a Wiki przeszła trzydniówkę. Zgadzam się z Aneczką jeśli chodzi o te ochładzanie ciała za pomocą mokrych skarpetek czy też nakładanie zmoczonych ręczników na kark czy też czoło. A Nurofen faktycznie skuteczniejszy niż Apap czy Panadol :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki serdeczne, ale napiszmi prosze jak długo przy zebach waszej małej utrzymywała sie ta goraczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
No i znowu zapomniałam napisać :-P ---- Wiki jak ząbkowała to też miała taką strasznie wysoką temp. i luźne kupki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
u nas temp. była wtedy przez 5 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panadal nam nia za bardzo pomaga w dzien starcza ibum ale w nocy dałam mu 0,5 czopka pyrealginy tak zaleciała mi lekarka. i obniza na bardzo długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka wysoka az do 39???? bo nasza pani pediatra twierdzi ze on jest juz za duzy na taka wysoka tem. prz zabkowaniu p.s chory nie jest bo nie ma kaszlu katarku ani nic innego a przy poprzednich infekcjach kichał prychał i miał straszne gardło a teraz nic i to mnie martwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
Patiko--włąśnie taka wys. temp. U nas też nic innego nie było tylko ta temp. Robiłam wszystkie badania...krwi, moczu i nic!! Pojechałam nawet do laryngoloda by dokładnie sprawdzić uszka, nosek i gardło i to własnie ona mnie utwierdziłą w tym, że przy ząbkowaniu taka temp. jest możliwa, bo pediatra też twiedziła, że az TAKA wysoka być nie powinna. No i faktycznie...potem pojawiły sie dwie dwójki górne :-) Teraz przed nami jeszcze trójki - te ponoć sa najgorsze :-( A Twój synek ma już górne trójeczki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas temperatura utrzymywala sie tak z 3do 5 dni przed wyjsciem zabka, jak sie wyznal to znikala bez sladu... na temat opryszczki nie mam pojecia czy moze miec wplyw ale nie sadze. u nas 3dniowke (39.8-40stopni) mala miala nawet bez tej wysypki po ktora niby jest normalnym objawem takze rozne sa objawy tych samych chorob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macie rację ale
jedna uwaga 5 dni antybiotyku to za mało, mimo ze jest poprawa. & dni podaje się antybiotyk - niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojemu synkowi dwa dni temu wyszła górna dwójka z jednej strony i czuje ze ida mu dwie dolne trójki. tylko u nas we krwi były lekko obnizone leukocyty, i na tej podstawie pediatra stwierdził ze to jakas wirusówka. no ale moim zdaniem na chłopski rozum jak ida zeby to tez jakis satn zapalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
Patiko---masz rację z tym stanem zapalnym.. u nas też były obniżone leukocyty i twedy właśnie ta laryngolog mi tłumaczyłą, że przy takiej temp. jest to dopuszczalne. także wszystko wskazuje na zębole :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za pocieszenie ja poprostu umieram z niepokoju jednak dobrze wiedziec ze inne mamy tez mialy podobne doswiadczenia. wiec obsewuje go i czekam cierpliwie.dzieki serdeczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×