Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bezrobotna zona

prosze wiedzcie jakie mozna robic takie obiadki?

Polecane posty

A po co komentarze na temat:makaron i maggi?Moj brat zajada się makaronem z kompotem.Dla mnie obrzydlistwo,ale bratowa zachwycona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale ale ale
a ja uwielbiam wprost makaron z masłem:D Mąż wcina spaghetti z warzywami(nie je mięsa) a ja nie z tym sosem, tylko z masłem,roztopionym na patelni, wolę zdecydowanie:D A czy to jakaś ujma dla mnie??:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amoże
młode ziemnaki z koperkiem plus maślana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale ale ale
do tego jajko sadzone...mniam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w sezonie
truskawki ze smietaną i makaronem, mloda kapusta z warzywami, troszke mieska najlepiej to co zostalo w lodowce + pomidory+koperek... pycha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezrobotna zona
Tyle ze mi nic nigdy nie zostaje w lodowce:P Kupuje zawsze takie ilosci ze to napewno sie zje:) Moze macie jeszcze jakies pomy6sly:)? Te wczesniej wspomniane napewno wykorzystam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajak nawszelkie sposby sa tanie sadzone do ziemniaczkow i mizerii zaczyna sie sezon tanich warzyw wiec bedzie łatwiej ja czasami kombinuje z parwkami na rozne sposoby np gar warzyw do tego koncentrat parówki itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze jest wiel przepisów z motradelą np smazona w panierce itp a jest chyba tania bardzo i zawsze mozesz zrobic w słoikach jakies sosy do mies na zime w lecie pomidor i ewszystkie inne skladniki sa tanie a potem wyciagasz i masz do ryzu makaronu parówek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja bym zaproponowała kotleciki z marchewki i bialego sera (oba składnieki tanie, reszte potrzebna na pewno masz w domu :) ) Kostka twarozku , ja robie z chudego, ale mozesz wizac jakikolwiek 3-4 marchewki - obierasz, kroisz w plasterki [zeby sie szybciej ugotowalo] gotujesz marchewkę w osolonej wodzie, gdy jest miękka, odcedzasz, chwilke studzisz, potem łaczysz w jakiejś miseczce ser z marchewką, rozdrabniając to takim czyms do ziemniaków...kojarzysz z dziurkami, taki ugniatacz, gdy wszystko sie ładnie połaczy, dodajesz jajko + odrobine mąki/bułki tartej - tak zeby uzyskac odpowiednią konsystencję do ulepienia kotlecików ( tak samo jak robi sie mielone :) ) oczywiscie trzeba to dobrawic solą po uformowaniu kotlecików obtaczasz je w bulce tartej i smazysz na oleju az beda złocoste :) mozesz podawac z ziemniaczkami, ale np moj facet tak je lubi ze moze jesc same :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uppppppppppppppppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryszarda_Prawdziwa
Jeśli chodzi o tansze obiady to głowy przychodzą mi: duszone ziemniaki, makaron z serem, makaron z kompotem (danie mojej babci pychotka), klarowny żurek, makaron z sosem śmietnkowym itp. Aby zaoszczędzić pieniądze dobrze chodzić do sklpeu takiego jak Biedrona czy Lidl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kicia34
Do autorki topiku... Mogłabym prosić o przepis na jajko sadzone w bułce tartej-jak to się robi? Bardzo mi się spodobał ten przepis:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja Ewka
Ja polecam smaczne klopsiki ziemniaczane.Te ziemniaki,ktore zostana z poprzedniego obiadku,trzeba zmielic w maszynce,dodac jajko i bulke tarta.Tak na wuczucie-po prostu zalezy ile kto bierze zeimniakow.Masa nie moze przeciez wygladac jak bulka tarta z dodatkiem ziemniakow tylko jak ziemniaki z dodatkeim bulki tartej:) Do tego sol,pieprz.I gotowe.Teraz tylko uformowac klopsiki,obtoczyc w bulce tartej i piec na patelni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja Ewka
Nalesniki z grzybami.....PYCHA!!!!! Do upieczonych dodajemy grzybki i zwijamy-i ot cala filozofia.A jakie smaczne.. Albo z serem.Nalesniki pieczemy,potem zdejmujemy i do srodka wkladamy maly pasek sera,zwijamy i moczymy w jajku i bulce tartej.Nastepnie znowu pieczemy na zlociutki kolor.Smaczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia synusia
Ostatnio też z mężem nie jesteśmy specjalnie przy kasie - też kombinuję jak mogę żeby było taniej...a smacznie. Wczoraj zrobiłam makaron świderki z sosem śmietanowym z pieczarkami. Miałam dosłownie niewielkie cztery pieczarki, podsmażyłam je na łyżce masła, posoliłam, posypałam koperkiem, przełożyłam domiseczki ze śmietaną - starłam do tego troszkę żółtego sera, doprawiłam - i spowrotem do garnuszka z pieczarek-powoli się to podgotowało. Ugotowałam makaron-wrzucilam do makaronu sos, pomieszałam wszystko...i gotowe! Można jeszcze posypać startym żółtym serem! Mąż ,który też lubi mięsko - zachwalał,że pycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia synusia
a jeżeli umiesz robić pierogi- ja sama ciasto nauczyłam się robić niedawno(daję do mąki tylko żółtko, ciepłą wodę i trozkę masła roztopionego...no i ciutkę soli)...można zrobić pierogi w smaku podobne do ruskich,,,bez ziemniaków za to z ryżem... ja robię ten farsz tak: torebkę ugotowanego ryżu, kostkę białego sera,usmażoną średnią cebulkę,pieprz sól, można dodać coś zielonego-np. pokrojoną natkę pietruszki lub koper...wszystko mieszam i gotowe...i można tu kapnąć maggi :)! Robi się dużo szybciej!A smakują całkiem całkiem - gotowe najlepiej polać roztopionym masłem lub słoninką. Natomiast na słodko - robię czasem pierogi z jabłkami - obrane kroję w drobniutką koskę,mieszam z cukrem...i robię pierożki...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam🖐️ do Ja Ewka- sory, ze poprawiam Ciebie, ale nalesniki smazymy nie pieczemy:) Twój przepis na nalesniki z serem - rozumiem, że do srodka dodajemy pasek żóltego sera? Pewnie dobre są, do tego ketchup, tak mysle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×