Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bezrobotna zona

prosze wiedzcie jakie mozna robic takie obiadki?

Polecane posty

muehehe - tylko ostrzegam, to wersja oszczedna 1 litr rosolu lub bulionu (ja uzywam z kostki) 5-6 srednich cebul 3 serki topione smietankowe (takie po 100 g) tluszcz do smazenia (olej z maslem - jak najbardziej) chleb na grzanki cebule kroimy w piorka, szklimy na tluszczu, do wrzacego rosolu wrzucamy serki topione pokrojone w kawalki i mieszamy tak dlugo, az sie nie rozpuszcza, do calosci dorzucamy cebule, gotujemy z 10 min i gotowe. chleb kroimy w kostke i smazymy na maselku czy na czym tam chcecie, wykladamy na osobny talerzyk - kazdy sobie sypie bezposrednio na swoja zupe tyle, ile chce. wiem, ze te serki topione brzmia troche przewrotnie, sama bylam sceptycznie nastawiona do tej zupy, dopoki jej nie sprobowalam. jest naprawde pyszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naleśniki
z nadzieniem do ruskich pierogów podsmażone na masle podane z kwaśna śmietaną.Brzmi dziwnie ale naprawdę polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprezynka
ja polecam kotlety z ziemniakow i jajek.gotujesz ziemniaki normalnie.jaja na twardo.tych jajek musi byc sporo.jesli nie masz maszynki do mielenia to cieple ziemniaki zgniesc na papke i odstawic do wystygniecia.jajka drobniutko posiekac.jesli masz jednak maszynke to zmiel wszystko.jesli lubisz to mozesz dodac odrobine natki ub koperku.przyprawiasz do smaku dodjesz jajo i odrobinee bulki tartej .formujesz kotleciki i obtaczasz w bulce.do tego suroka z ogorasa kiszonego lub kapusty.pychotka. te kotlety mozesz rowniez zrobic z samego jaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajowe przepisy- mi też się przydadzą :) Dziś 18-ty a ksy juz nie ma i trzeba było brać zaliczke Ktoś tam pisłą o piersiach z kurczaka. Piersi są drogie- lepiej kupić całego kurczaka i ilez to można z niego obiadów zrobić :) Często robie chleb w jajku, gotuje zupy bo są one tanie.Często miksuje składniki iraz mam marchewkową, raz porową, ziemniaczana itd :) Pycha jest cebulowa choć po niej mam brzuch jak w 4 mies ;).Oczywiście z grzankami! Martadela ale schabowy lub z jajkiem lub z warzywami + ryż cz makaron. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssssssssssss
o jeju,bezrobotna zona jak ty funkcjonujesz w ogole w takiej kuchni gdzie nie masz piekarnika.W ogole jak przeczytałam twoj pierwszy post to sie zastanawiam czy to podpucha czy wy tak naparwde sie odzywiacie -ryzem ,makaronem z magii.Czy nnie lepiej zainwestowac w prawdziwa kuchnie i jesc normmalnie i nie miec komputera :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i internetu bo to kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ach polska zawiść
:p Kobieta zadaje pytanie o tanie obiady, a Wy oczywiście, żłośliwe i zawistne musicie skomentować, że wydaje na internet i komputer. co Was to obchodzi. może nie może mieć piekarnika a musi mieć komputer z internetem. tępaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blagam was, tylko nie moralizujcie...to, ze was stac zawsze i na wszystko nie znaczy, ze kazdego stac. komputer i internet to w tej chwili rzecz niezbedna, ja sobie nie wyobrazam korzystac z kafejki w momencie, kiedy dostaje po kilka maili dziennie z roznymi skanami, skryptami i innymi rzeczami potrzebnymi do nauki. paradoksalnie TANIEJ wychodzi mi miec komputer, internet i drukarke w domu. zreszta nie o tym topik jest. ja dzisiaj na obiad robie kotlety z ziemniakow, sos grzybowy i salate ze smietana i jajkiem. to kolejny pomysl na niedrogi obiad :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytam, czytam :) Fajne pomysły Jutro planuję robić hurtowo gołąbki. W sumie to też niedrogie danie, a zrobione na zapas i włożone do zamrażarki to już luksus za grosze. Kapusta, mielone mięso, ryż, przecier pomidorowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexxxa
Krupnik na żołądkach drobiowych z dużą ilościa zielonej pietruszki. Gulasz z wątróbki z kaszą gryczaną albo ryżem. krokiety z ryzu - gotujesz ryż w dużej ilości wody, żeby był kleisty (z sypiego nie wyjdzie). Do tego dodajesz utarty ser, jajka, zielona pitruszkę. Robisz z tego małe krokiety, panierujesz i smażysz. Pyszne z sosem grzybowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssssssssaaaaaa
Gdybym męzowi podała ryż lub makaron z magii to mąz by mi kazał internet jesc :-) a gdyby maz wybrałby komputter i internet zamiast smakowitego obiadu to ja kazałabym Mu jesc internet w kazdy posiłek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość każdy ma jak sobie zasłużył
:) więc szoruj do kuchni , bo internet na obiad będzie, mądralko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssssssssaaaaaa
juz obiadek zrobiony tylko czekam na meza :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no właśnie........
i nie uważam, abym była złośliwa:) Internet mam dopiero od 3 miesięcy, jak mnie na to stać. Bo we dwoje z mężem pracujemy. Jednocześnie nie uważam, ze stac mnie na wszystko, bo tak nie jest. Tez zyliśmy z jednej wypłaty, było ciężko. Na tani obiad polecam babke ziemniaczaną lub placki ziemniaczane, bardziej syte niz makaron z magi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale ale ale
internet kosztuje mnie 35 zł miesięcznie, za wiele za to nie pojem...co za wredne, zgryźliwe baby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze zacznijmy gadac o przepis
ach a nie sie kłócic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssssssssaaaaaa
A po co załozycielce tematu internet jak nie umie z niego nawet skorzystac :-) tylko prosi o jakies przepisy forumowiczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oto ja biedronka
A ja mam komputer za darmo i przez kilka lat nic nie musze płacić ;) hihi, mi to dobrze, co? :) Co do obiadów, to ja i mój mężczyzna bardzo lubi kotleciki ziemniaczane z serem. Podaję przepis ( piszę go z pamięci, wiec mogę cos niechcący ominąć). ok. 4 duże ziemniaki ugotować, rozgnieść, wrzucić jajko do tych ziemniaków, 2 lyżki mąki zwykłej ( np. tortowej), 1 mąki ziemniaczanej, sól, pieprz do smaku, wsypać koperku ( ok. łyżkę) i całość wymieszać. Można też, by kotleciki się kleiły dodać bułki tartej. Formoważ kotleciki, jak mielone. Ja środek wypełniam serem startym żóltym i zawijam. Potem optoczyć w bułce tartej i na patelnie smażyć. Są naprawdę pyszne. Podawać z surówką z kapusty kiszonej. Można sie najeść i starcza na 2 - 3 dania. Moj chlopak je uwielbia. Kiedyś przyjechała do niego rodzina, a akurat nie mieliśmy za dużo pieniędzy, by przygotowac obiad dla nich, to zrobiłam właśnie te kotleciki. Wszystkie ciotki i babki chciały od razu przepis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oto ja biedronka
ooo, widzę, że wyżej sprężynka opisała coś troszke podobnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie zajadle zachowania sa chyba typowe dla niektorych naszych rodakow , niestety . wlaza z butami nie proszeni do twojego domu i mieszaja w cudzym garnku . ja w czyims garnku nie mieszam i nie zycze sobie aby mieszano w moim. odrobiny taktu nikt was w waszym domu nie nauczyl ? a teraz do rzeczy , topik fajny . narobiliscie mi ochoty na kaszanke zasmazana z cebulka , zupke cebulowa ...itd. acidofilna - ja tez robie zupke cebulowa ale troche inaczej - twoja wersja zainteresowala mnie i postanowilam ja zrobic. czesto pada tutaj pomysl na gzika - uwielbiam gzika ale moj maz tego nie chce jesc. on jest bardzo wybredny , nie ruszy tez pozostalego jedzenia nastepnego dnia , wkurza mnie to ale nic na to nie poradze. no i on czesto gotuje - bo to uwielbia , a gotuje swietnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sssssssaaaaa - poki co to ty dajesz dowod na to, ze internet to dla ciebie zbyt skomplikowane narzedzie - kazdy dzieciak wie, ze forum sluzy do dysusji na okreslone tematy - tutaj rozmawiamy o przepisach na tanie obiady - ty jak narazie nie podalas zadnego. moze zamiast najezdzac na autorke zrobisz cos konstruktywnego i podzielisz sie jakims fajnym, niedrogim przepisem, hĘ? czekamy z niecierpliwoscia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssssssssaaaaaa
kasz manna co sie tak pienisz :-) jezeli ktos na forum swoje prywatne sprawy opisuje to powinien sie liczyc nie tylko z pozytywnymi opiniami ale takze z negatywnymi :-) Gdyby bezrobotna nie opisała jakie marne obiadki podaje mezowi tylko prosiłaby o przepisy na tanie obiady to na epwno nikt by uszczypliwosci w kierunku jej nie pisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssssssssaaaaaa
acidofilna:-) wiem do czego słuzy forum:-) chodzi mi o to,ze bezrobotna bez problemu mogła wyszukac sobie stronki z przepisami i sama zasypac nas propozycjami tanich obiadow :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssssssssaaaaaa -. ja w przeciwienstwie do ciebie sie nie pienie , zwracam ci uwage na twoje niekulturalne zachowanie . musi ktos ci to powiedziec bo twoi rodzice za bardzo nie przylozyli sie do wychowania ciebie . nawet nie zdajesz sobie sprawy jak ty sie zachowujesz . a poza tym , na tym topiku jestes osoba niepozadana. wiec , jezeli masz choc troche rozumku , znikaj stad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oto ja biedronka
Przypomniał mi się jeszcze jeden przepis, po który wszyscy do mnie wydzwaniają ;) Są to racuchy serowe: Skład: 4 jajka, 1 szkl. mąki (pszennej), 1 łyżeczka cukru waniliowego, 1 łyżeczka proszku do pieczenia, 2 serki homogenizowane, można dodac łyżkę wódki (by olej nie wsiąkl w ciasto), ja dodaję rumu :) Całość miksujemy i smażymy :) Są naprawdę pyszne :) Ostatnio je robiłam na obiad u mojej mamy, ciotka wparowała, sprobowala i zjadła mi pol porcji, a na obiad dla każdego po 1 placuszku zostało :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssssssssaaaaaa
kasza manna :-) forum jak sama zauwazyąłs jest dla wszyskich i kazdy moze sie wypowiedziec :-) nie udawaj dobrze ułozonej pani :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale ale ale
nagadałaś sie, wszyscy wiemy, o co chodzi...jak nic stad nie potrzebujęsz, to mozesz zmykać, nie? Taki fajny topik był😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie udaje dobrze ulozonej pani - ja jestem dobrze ulozona pania. a teraz proponuje ta niekulturalna pania ignowowac .... i jej nie odpisywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssssssssaaaaaa
:-) ale wy jestescie dziwne,ja bym sama siebie ignorowała a wy mi odpisujecie cha cha cha :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×