Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość refluksowa

Refluks u dzieci

Polecane posty

o właśnie Daga jak zagęszczałaś ?? ile sypałas? bo ja mam wrażenie że jak zrobie takie bardziej gęste to cięzko mu kupke potem zrobić i tak na twardo robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anileved
Żelaza narazie nie brać tylko wprowadzać stałe pokarmy, mięso. Podawać małemu Wit. D3. Na początku mówiła ze nie dawać, ale po wynikach ALP ze jednak trzeba podawać te 400j. Mój mały wazy około 7.6kg i mierzy 72cm - ma 5 miesiecy. Centylowa jakoś na 50 tym, ale ostatnie miesiące to była ogromna walka żeby przybieral cokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mowiła czemu to zelazo zbyt małe i czy to ma polaczenie z tym wapniem,u was ten wapn nadal za duzy-to mnie martwi.Moja Mała ma roznorodny jadlospis,daje miesko,warzywa staram sie dostarczac jej skladnikow w ktorych jest zelazo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas jest tak jak napisała ktoras z mam bywa z jedzeniem ciezko,robie z siebie pajacyka by otworzyla z usmiechu buzie i "wciskam"jej jedzenie a bywa tez tak ze ma wilczy apetyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anileved ale mowila gastrolog z czym moze byc zwiazany podwyzszony wapn?Czytam na necie i juz sie "nakrecam"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga1975
takiego badania, jak piszecie nie miała, ale jak wychodziło (a wychodziło zawsze) niskie Fe, lek. komentowała, że ciągle źle wchłania przez te podrażnione jelita. Co ciekawe nam wychodził też za duży magnez! a zagęszczałam jakąś małą iloscią (nie pamiętam, 1 łyżeczkę chyba) na butlę, na noc dawałam nutriton, choć miałam wrażenie że w pewnym momencie zaczął pogarszać sprawę. A tak co mogłam to łyżeczką, ta jaglana fajnie komponowała się z owocem - bananem, piecz. jabłkiem (np. robiona tylko na wodzie) jako np. 2. śniadanie. kurcze, a u nas znowu chyba zap. ucha idzie - był spokój przez 3 lata, a teraz 2. raz w ciągu kilku tyg. W sob. ma przyjechać lek. (dopiero w sob.:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a kupą to ja sie nie musiałam zatwardzeniem przejmowac, bo u niej zawsze tendencje do biegunek były. ale jak Kubie zatwardza, to albo za mało pije (a teraz sucho), albo musisz dawać mniej kaszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anileved
Gastrolog powiedziała, że trzeba wprowadzać inne pokarmy to może ten wapń spadnie, no ale okazuje się ze prawdopodobnie to sprawa niedoboru d3 i mało wapnia się wchłania co powoduje wyrzuty wapnia z kości do krwi- tak sobie organizm reguluje. Niby wystarczyłoby uzupełnić d3 i w takim razie powinno wrócić wszystko do normy, ale u nas jest jeszcze sprawa tsh. Valery a u Was ile tsh wyszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anileved
Mały ma prawdopodobie skaze bialkowa, pi normalnej mieszance bus zawalony momentalnie, furkocze mu w gardle no i AZS na policzkach. Teraz jest na nutramigenie, ale też nie wiem czy my do kona odpowiada, wypróbowałam jedna puszkę neocate ale bardzo ulewa l ta mieszanka. Dziewczyny a co z załatwione mu oczkami i pociraniem? Mój synek ciągle trze oczka, ma czerwone obwodu i mu lzawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Malutka miała w 2 mies nieładna cerę i to w sumie znajoma wmówiła mi skazę-sama na własną rękę kupiłam Bebilon Pepti i ją tym karmiłam,u alergologa byłam to twierdził ze to raczej potówki ale nie jest pewna więc dalej dostawała to mleko.Będąc w szpitalu z refluksem,zasugerowano mi wykonanie prowokacji mlekiem zwykłym gdyż Pola szybko zareagowała na leki,wyraźna poprawa w krótkim czasie a mówiono że przy skazie białkowej tak łatwo z dobraniem odpowiednich leków nie jest dlatego byłyśmy na prowokacji i do dzisiaj pije mleko nie dla alergików a dla ulewających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daje Kubie pić, mam taką butelke na 125ml i staram się zeby w ciągu dnia tyle wypił ale nie zawsze tyle wypije no i jeszcze to co wypije to uleje...więc może rzeczywiście za mało płynów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość refluksowamama
Kasik mialam ten sam problem co wypila to ulala, ale nasza gastrolog doradzila by siemie lniane dawac tzn miezzac z herbatka i problem ulewania i niecheci do picia minal. Wypija mi teraz ok 250 ml na dobe. Ale mleko je na calkiem gesto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anileved
Valery27- to wasze wyniki są ok :)-wszystko e normie. My robimy ponownie w poniedziałek, ale w Danii- jeżeli wyniki nadal będą nieciekawe to znowu czeka nas wycieczka do Polski. Tu lekarze to konowaly, które n8c nie wiedza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale dajecie picie z butli ze smokiem?Moja Mała wogóle nie chce pic czasem łyżeczka wode pije ale sporadycznie,nie ma zatwardzenia,jak dawałam pic to sie krztusiła i odmawia płynow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anileved ale widzisz to ALP jest w gornej granicy:)Jak bedziesz wybierała sie do Szczecina daj znac moze nas odwiedzisz-zapraszam,mieszkam całkiem nie tak daleko od gabinetu "naszej"pani gastrolog:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
refluksowamama: a ile dawałas tego siemia?? bo kiedyś właśnie o tym czytałam jak szukałam pomocy w sprawie refluksu, możesz mi napisać w jakich proporcjach to siemie? na ile herbatki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość refluksowamama
Valery moja tez sie krztusila, ale na lekach przestala. Siemie lniane robie tak. 2 lyzeczki zmielonego zalewam 3/4 szklanka wody i zostawiam na cala noc w lodowce. Rano przecedzam przez sitko albo jak mi sie nie chce to nie przecedzam. i do butelki 150 ml daje z 30-40 siemienia i reszte herbatki. Robie tak na wyczucie, zeby nie bylo ani za rzadkie ani za geste. Trzeba zobaczyc jakie lubi. Mozesz tez od razu po wystygnieciu przecedzic wtedy bedzie rzadkie, ale moja woli takie glutowate wlasnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki :) jutro lece kupić :) mój tata je tez pije właśnie i bardzo mu pomaga na żołądek przy lekach, podobno działa osłonowo tak mu lekarz powiedzial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość refluksowamama
Sienie lniane tez obniza kwasowosc. Moja nic nie chciala pic a to ciagnie, wiec cos jej tam pewnie pomaga. Lekarka mowila tez zeby kisiel robic, ale moja nie bardzo kisiel chciala. Moze zrobie drugie podejscie. Z ty. siemieniem to nawet sama wode wypije, nie musi byc herbatka. Sprobuj to nie zaszkodzi jedynie pomoc moze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
refluksowamama: właśnie wysłalam męża po siemie :) zobaczymy. A chciałam Cie zapytać jak u Ciebie wygląda schemat karmienia? chodzi mi co dajesz i w jakich odstepach czasu, bo nie wiem czy dobrze dostosowuje karmienie dla Kuby, bo nie wiem czasami ile dawac i co jaki czas, bo boje sie ze za duzo może i jeszcze jak co chwile mu leci to już całkiem nie wiem, bo obiadek potrafi mu sie cofnąc 3-4 godziny po jedzeniu gdzie ja już mu szykuje następne jedzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Twoja córcia ma już pierwsze ząbki? bo u Kuby na razie nic :) a jak zrobić samemu kisiel?? bo Kuba to praktycznie zje wszystko co bym mu dała więc może kisiel też by zjadł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość refluksowamama
Moja je o 6,9,12,15,18,21. 120 mleka na gesto a o 12 obiadek. ostatnio wprowadzam owoce z biszkoptami. Zabkow nie mamy. Kisiel to sie gotuje make ziemniaczana z woda i dodaje jakis sok. Moja mama jej to robila, wiec nie wiem, ale na necie na bank sa przepisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiulek_23
daga- nie znalazlam nic niestety na ten katar :( raz miała zapalenie ucha i przy okazji przeleczyłam ją antybiotykiem wg antybiogramu, niestety pomoglo na 2 tygodnie i katar wrócił. u nas też jak się zacznie to trwa, trwa i trwa... dlugi czas jest taki, że może normalnie funkcjonować, tylko oczyszczam jej nos przed przedszkolem przadnie, ona w przedszkolu dmucha, po przedszkolu dmuchamy i tyle. Ale zawsze po jakimś czasie kataru robi się wiecej, mówi przez nos i dochodzi kaszel, a katar ciężko wydmuchać. Nawet jak wydmucha duzo to i tak w nosie siedzi, gdzieś w zatokach. Ja stosuję sinupret 2-3 razy dziennie, duuuuzo wody do nosa hipertonicznej, czasem sinus rinse ale boję się bo raz ją bolało ucho po tym, jak mocno zapchana to na noc nasivin i krople oilbas na koszulkę. Nie znalazlam złotego środka. czasem daję krople z antybiotykiem do nosa i to na jakiś czas zalecza. Przepraszam, ze zaśmiecam wątek nie w temacie :/ jak bedziesz miała pytania to pisz a ja napiszę na maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Ci bardo. to samo, co u nas, też z tym funkcjonuje. napisz mi proszę na dniach na maila swojego maila, bo mam pytanie w spr. przepłukania zatok i jeszcze kilka drobiazgów. spr. nie jest pilna, bo i tak najpierw musimy wyleczyć ucho, które mimo antyb. nadal jest czerwone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anileved
Ale dziś mamy załamanie :( mimo że przyjmuje leki, mam wrażenie ze przestały działać. Nie daje odłożyć się na plecy, usypiam godzinę a budzi się pi 30 min. 2 dni temu wypija butelkę - trwało to godzinę i trzeba było mu bajeczki puszczać, albo karuzele. Dziś już nic nie działa :(. Jedyne czka na dole juz się przebila- nie wiem o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anileved-Małęgo w wózek i uśnie szybciej na powietrzu.Jak mam uspypiać godzinę w domu a pośpi chwile to korzystam z powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×