Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość refluksowa

Refluks u dzieci

Polecane posty

Gość hana1986
Anileved myślę, że ząbki robią swoje, u nas wychodziły późno ale apetyt był wtedy zerowy. my dorobilismy się zapalenia oskrzeli :/ od poniedziałku goraczkuje i dopiero wyszło dlaczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anileved
Valery- synek skończył 5 miesiecy w zeszłym tygodniu. Praktycznie od pierwszych dni widziałam, że coś nie tak. Mało spał, prezyl się i przełykac podczas snu. Nikt mnie nie chciał słuchać. Do 2 miesiaca miał dobry apetyt, w 3 zaczęło się psuć. Jadł mniej i mniej, aż wreszcie zaczął odmawiać jedzenia. Bardzo niespokojny, ciągle odbija. Podawał nutriton to nie ulewa l, ale zauważyłam że nie toleruje tego nutriton. Jak tylko wyczuł od razu plul. Byliśmy 2 razy w szpitalu w danii na obserwacji- zero badań, nawet morfologii nie. Przepisami nexium -esomeprazol, który źle podawałas my przez 4 tygodnoe- duński konowal kazał pd razu podać mleko, przez co lek prawdopodobnie Noe działał. Ostatnie tygodnie to wymuszanie, karmienie na śpioch a, a i to nie wychodzi. Ostatni tydzień był nieco lepszy - mały wypił 40ml na rękach, a później na leżaczku przy bajeczka z przerwami. Dziś nic nie pomaga. Jak miał 4.5 miesiąca zaczęłam dawać jaglanka z lyzeczki - wtedy jadł ze 3 dni w miarę i znowu nie chciał już nawet lyzeczki . Znowu samo mleko na śpioch a. ... masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anileved
Hana1986- mam nadzieje, ze szybko się uporacie z cholerstwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anileved to kiedy trafiliście do gastrologa w Szczecinie?Moja Pola dzisiaj piła nawet wodę z czego byłam zaskoczona i wypiła całkiem sporo-każdy dzień jest inny ale mleko pije 3 razy na dobe to ok 600ml,też są dni że muszę "cudować"ale u nas sprawdzona jest suszarka ale to działa tylko podczas picia mleka,jak wypycha smoka to włączam suszarkę i pije,niekiedy zamiast pić usypia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anileved
Valery27- byliśmy w szczecinie w zeszłym tygodniu, z wizyty u gastrotuss nie do końca jestem zadowolona. Moje pierwsze maleństwo, wyczekane, wymodlone- mam endometrioze - coś końca było zajść, ale się udało. Ciąża trudna, koszmarny trzeci trymestr - miałam problemy z sercem, ciągle spadała mi saturacja zwłaszcza gdy spalam- myślałam, że ssię uduszę, że mały nie będzie miał wystarczająco tlenu. Spalam po 1.5h dłużej nie mogłam. O 3-4 w nocy spacery żeby się dotlenic. Czekałam na cesarke(mały ułożony był w poprzek) i chciałam cieszyć się macierzyństwem, a tu nadal ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anileved
Valery27- byliśmy w szczecinie w zeszłym tygodniu, z wizyty u gastrotuss nie do końca jestem zadowolona. Moje pierwsze maleństwo, wyczekane, wymodlone- mam endometrioze - coś końca było zajść, ale się udało. Ciąża trudna, koszmarny trzeci trymestr - miałam problemy z sercem, ciągle spadała mi saturacja zwłaszcza gdy spalam- myślałam, że ssię uduszę, że mały nie będzie miał wystarczająco tlenu. Spalam po 1.5h dłużej nie mogłam. O 3-4 w nocy spacery żeby się dotlenic. Czekałam na cesarke(mały ułożony był w poprzek) i chciałam cieszyć się macierzyństwem, a tu nadal ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mówiła mi doktor że ok pól roku może być gorszy etap refluksu a po nim już tylko lepiej,jeszcze naciskanie brzuszka przy naukach siadania może wywołać mocniejsze ulewania.Wiesz,jakoś tak staram się optymistycznie myśleć,ile można dołować się z powodu jakiegoś refluksu a im ja jestem spokojniejsza tym Maluch w lepszej formie-nie zauważyłaś tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniveled-mam 4.5 roczną Lenę która refluksu nie miała ale mimo tego tak pięknie jak w filmach też nie było także ja dzieci w okresie niemowlęcym jedzących i tylko śpiących nie miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anileved
Juz się cieszyłam, że może wreszcie jakaś poprawa, a tu znowu. Dziś dzień mam przeplakany. Juz sama się zastanawiam czy to normalny refluks, martwią mnie te wyniki. W Danii nie mam poczucia bezpieczeństwa, bo wiem ze nam nie pomoga tutejsi lekarze. Po niedzieli robie mu jeszcze raz badania krwi- jeżeli będzie nieciekawie to do szczecina. A swoją drogą możesz polecić jakiś apartament ? Pokój hotelowy z tak małym dzieckiem raczej niebardzo(nie ma gdzie butelek umyć itd), ostatnio wynajelismy właśnie apartament i kosztowało nas pewnie tyle samo co w hotelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli chcesz coś z aneksem kuchennym czy wystarczy pokój+łazienka w hotelu,jakaś konkretna część Szczecina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w nocy Mały dobrze śpi?Ile razy pije mleko nocą,o której godz kładziesz spać,na wieczór łatwiej usypia niż w dzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiulek_23
Jak objawialy sie u waszych dzieci zachlystowe zap.pluc? Maly ma katar i czasem zakaszle. Poza tym zachowuje sie normalnie, goraczki brak. W srode mial szczepienia, byl osluchiwany. Nie wiem czy isc do lekarza czy na razie samej walczyc z katarem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulek-Mała miała zapalenie oskrzeli a objawy były takie:kaszel,chrypka,sapka,ciężko oddychała,po wizycie u pediatry stwierdzono że płuca czyste a ma to związek z refluksem gdyż sok żołądkowy przedostaje się do dróg oddechowych i po jakimś czasie wyszło jednak zapalenie oskrzeli które wyleczyliśmy inhalacjami z Berodual,Pulmicort i z soli fizjolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anileved
Valery27- tak w sumie pokój z aneksem może być. Daje mały w nocy co 4h czyli 2 razy dostaje. A jak wreszcie się do wiedzieliście, że zapalenie oskrzeli? Ktoś inny zdiagnozować czy zaczęła goraczkowac? Jak to sprawdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dasiek1983
hej. tez mam syna z refluksem. Obecnie ma 3 miesiące. zageszczamy mleko (od 2 miesiąca ma Nan h.a.) nutritonem. Na poczatku bylo suer. zjadal chetnie, a potem zaczelo sie znowu. Traflilismy do szpitala i dostal ranigast w dawce odpowiedniej do wagi i jest ok (na USG refluks wyszedł straszny, pokarm cofał się non stop). Było lepiej po czym znowu się pogorszylo i mały wgole nie chce patrzec na butelkę. Je tylko na pół śpiocha albo na śpiocha i tak tylko zjada :( Czy Wasze dzieic też tak jadły?lekarz mowi ze jakos trzeba sobie radzic skoro nie chce inaczej jesc i ze moze inne produkty bedzie jadl lepiej i chetniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas najgorzej bylo jak Mala pila tylko mleko,kiedy dostala stale pokarmy poprawil sie apetyt i przestala ulewac,polyka to co sie cofnie przez co doszlo do zapalenia oskrzeli.Charczala mocno,czulam pod reka jak mocno oddycha poszlam po raz kolejny do pediatry i diagnoza zapal.oskrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość refluksowamama
My bylismy u neurologa i u nas to delikatne problemy z napieciem i emocje. Ufffffffffffffff W piatek idziemy na badania do szpitala na ta przepukline rozworu przelyowego. Od tyg bylismy na helicid i jest duzo lepiej. Ciekawe ile to potrwa, bo od dzis brak lekow. Nawet butle na zywo wypila po 3 miesiacach !! Bo tak to dostaje wszystko lyzeczka. Czy Wasze dzieci tez mialy kwasny zapach z ust mimo lekow ? Moja miala caly czas, dzis nie ma, chyba dlatego, ze dostala kaszke jaglana ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anileved
refluksowamama- jaka dawkę helicidu podajesz i ile dzieciątko wazy i ile ma miesięcy? My od 2 dni na losec 5mg, wcześniej brał nexium 10mg ale podobno za dużo. No i jest pogorszenie. Mały ma 5 miesiecy i waży około 7.6kg. Jak uklafaci dzieci do snu-:mają poduszkę klin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anileved
Refluksowamama - kaszkę sama ggotuj szyszke czy taka ekspresowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dasiek1983
ja ukladam na klinie i na boku. do tego łoóżeczko mam podniesione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość refluksowamama
mydawalismy helicid 10 mg, wazy 8 kg i ma 6 miesiecy. Kaszke jaglana zamowilam niemiecka na necie taka po 4 miesiacu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anileved
Refluksowamama tylko na tydzień dostaliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość refluksowamama
najpierw na 10 dni potem 4 przerwy bylo i na tydzien :/ wlasnie za malo moim zdaniem. Ale w piatek mamy badania na przepukline roworu przelykowego i musi byc bez lekow, a potem zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anileved
Poprawa po 7 dniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanna171
Asiulek - jeśli dziecko się ewidentnie zachłysnęło i zaczyna się dziwnie zachowywac tj, ma katar, albo pokasłuje, zachowuje się trochę inaczej niż zwykle to może byc zachłystwoe zapalenie płuc, ono generalnie wychodzi tylko i wyłącznie na rtg płuc, ja zawsze kiedy widziałam że podczas zachłyśnięcia poleciało jej głębiej niż zwykle jechałam do szpitala, moja mała ma 1,7 roku i 4 zachłystowe zapalenia płuc, i każdorazowo mialam rację, potwierdzali w rtg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anileved
Hanna171- to zachlystowe bez gorączki, kaszlu? Kurcze mój Natanielek często się krztusil, od jakiegoś czasu bardzo bladziutki jest, zwłaszcza jak spi i oddycha czasem tak głośno i ciężko. Teraz to mam stracha- kto mi tu w danii zrobi rtg pluc- oni tylko osłuchają i tyle. Valery27- myślałam raczej o takich apartamentach do wynajęcia w budynkach mieszkalnych, nie w hotelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanna171
moja mała ani razu nie miała gorączki, raz miała bezdechy, ale to jak miała 2 miesiace, drugi raz charczała i oddychała inaczej niż zwykle, 3 raz dostała kataru jakby była przeziebiona, 4 raz to po 3 dniach przypomniałam sobie jak juz czekałam na dyzur, bo wtedy tez objawy jak przy przeziebieniu i za kazdym razem pokaslywanie a potem mocniejszy kaszel i nigdy nie bylo goraczki ani innych objawow, osluchowo ok a po rtg szpital

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anileved
Ale jednak ten kaszel ma być nasilony- a nie tak sporadycznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×