Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Koszty szczepień

Ile kosztują szczepionki na pneumokoki i meningokoki

Polecane posty

Gość Ewa Ewa
ja szczepiłam infanrix hexa 6w1 :( Czy to ta szkodliwa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sceptycznaa
tak ewa niestety, ja tez miałam nia szczepic, bo reklamowano mi, ze niby mniejszy ból dla dziecka, bo za jednym podejściem, a okazuje sie, ze jest minus i to taki, ze za jednym podejściem ładują dziecku więcej Hg, choroby jakie powoduje rtęć są okroopne, adhd to jedna z najlżejszych, ale boję się o ten autyzm, lub powikłania w życiu dorosłym tj. jak stwardnienie rozsiane, parkinson, alzheimer, czyli wszystkie choroby o podłożu neurologicznym. boję się tego, ze za ileś lat moze się okazać, ze większość dzieci szczepionych po roku 90, 95 jest chorych, że leki zostaną wycofane i kiedyś ludzie będą się stukać w głowę jak taką truciznę można bylo podawać. zrozumcie, ze lekarze też mają profity z tego, ze polecą nam jakąś szczepionkę, one powinny być wycofane, nasze dzieci dostają potężne dawki rtęci, proszę poczytajcie ten artykuł, bo ja wszystkiego nie przekaże tak jak to jest tam opisane, nie bójcie się tego, ze jest długi, nie warto przez lenistwo ryzykować zdrowiem dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam..nie jestem w temacie..Mozecie mi wyjasnic o co chodzi? Proponujecie to,by nie szczepic tymi platnymi szczepionkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sceptycznaa
wejdz na linka którego wkleiłam na 1 stronie i przeczytaj artykuł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sceptyczna-za duzo tego,prowizorycznie przeczytalam.. Ale mi chodzi o Twoje stanowisko wobec tego. Co Ty sadzisz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa Ewa
Czyli te dawne 3 ukłucia są zdrowsze ?? Szok :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sceptycznaa
co ja o tym sądzę hmmm...myślę tak, ze co mam zrobić, jaki mam wybór? będę się starała zrezygnować z niektórych szczepień, na pewno nie wezmę opcji 6 w 1, na pewno zaszczepię na pneumokoki, bo nie wiem co gorsze, czy możliwość autyzmu u dziecka czy możliwość zachorowania na zapalenie opon mózgowych lub śmierci...w samym artykule znalazłam wskazówkę z czego ewentualnie można zrezygnować, nikt nie poda na talerzy gotowego rozwiązania, to jest decyzja nas samych matek, szkoda tylko, że mało który pediatra poinformuje o tym, że jest takie zagrożenie, mi ten artykuł przyniósł do domu mąż, a jutro iddziemy do przychodni i mieliśmy isę okreslić odnośnie szczepionek, kiedy nasza pediatra była u nas na wizycie domowej reklamowała wszystko a my zgodnie stwierdziliśmy, ze nie patrzymy na pieniądze i bierzemy wersję maximum, a to się okazuje, ze to wcale nie jest dobrze, na 100% zrezygnuję ze szczepienia na rota wirusy, od tego dziecko nie umrze, a zaoszczędzę mu iles rtęci mnie. co do samego artykułu to myślę,że jest w 100% prawdziwy, poszperalam w necie na zagranicznych stronach też i wychodzi, ze jesteśmy jednym z krajów w którym dopiero zaczyna się o tym przebąkiwać, w niektórych wycofują szczepionki z rtęcią, za ileś lat taka szczepionka będzie nie do pomyślenia a niektóre z mam zaczną zbierac plony swej nadopiekuńczości, nie chcę być jedną z nich, to własnie moje zdanie, ale powtarzam, ze tytlko moje, obym się myliła:-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co robićczyt.niżej
PROPOZYCJA ZMIANY PROGRAMU SZCZEPIEŃ W POLSCE Propozycja zmiany programu szczepień w Polsce, oparta na analizie programów w innych krajach UE (Euvac.net) oraz konsultacjach z pediatrami - jest następująca: • wyeliminowanie wszystkich szczepionek z thimerosalem; • zrezygnowanie ze szczepienia noworodków szczepionkami Wzw B (szczepienie tylko noworodków z grupy wysokiego ryzyka, czyli od matek zakażonych żółtaczką). Zaoszczędzone na tych szczepionkach pieniądze przeznaczyć na higienę szpitali, by nikt się w nich nie zarażał. • zrezygnowanie ze szczepienia noworodków BCG (stosować tylko u dzieci z regionów, gdzie odsetek chorych na gruźlicę wynosi powyżej 40 na 100 000); • w pozostałej grupie dzieci rozpoczęcie szczepień od 4 miesiąca życia; • zrezygnowanie ze szczepionki krztuścowej pełnokomórkowej; • zrezygnowanie z podawania więcej niż trzech rodzajów szczepionek w jednym dniu; • zrezygnowanie z podawania szczepionek zawierających żywe wirusy lub podawanie ich pojedyńczo w bezpiecznych odstępach czasu; • udostępnienie szczepionek monowalentnych; • zobowiązanie szczepiącego lekarza do przeprowadzenia wstępnego wywiadu z rodzicami odnośnie alergii, astmy i innych chorób typu autoimmunologicznego oraz powikłań poszczepiennych u członków rodziny, co pozwoli przewidzieć, czy u danego dziecka mogą wystąpić groźne reakcje poszczepienne. Takie dziecko powinno mieć opracowany indywidualny, bardzo ostrożny program szczepień; • zobowiązanie szczepiącego lekarza do monitorowania stanu zdrowia dzieci po szczepieniach, by w porę uchwycić stany zagrażające życiu lub zdrowiu dziecka; • stworzenie narodowego programu obowiązkowej rejestracji powikłań i zgonów poszczepiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obłudny_farmaceuta
jak to dobrze, że są matki panikary posiadające pieniądze albo umiejące przekonać męża, by wywalił kasę dzięki temu portfele nam puchną, puchną... i to nas przekonuje by was dalej zastraszać :) ale już ciiii....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obłudny_farmaceuta
no a ta świńska - przyznajcie - świetny plan, co ? i już nie od indywiduów - od rządów kasę ciągniemy ! jeszcze tylko załatwić bezwzględne obowiązkowe szczepienia... już niedługo ! złoty interes :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maria 27
A te dawne szczepionki 3 ukłucia, to nie są przestarzałe,z powikłaniami ??? Mi się wydawało,że te stare mogą być szkodliwe jeśli już.... bo teraz medycynę mamy już o wiele dalej. A w 3 ukłuciach nie ma tej szkodliwej substancji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do marii 27
oczywiście, ze thimerol jest również w tych szczepionkach, które podaje się 3 razy, Polska jest jednym z nielicznych krajów gdzie szczpionek z thimerolem nie wycofano, wiem, bo mieszkałam wiele lat w danii i tam to jest nie do pomyślenia,a szkodliwość szczepionek z Hg to żadna nowość. róznica między 6 w 1 a tą starą polega jedynie na tym, że nie ładujesz dziecku jednorazowo dużej dawki rtęci, a podajesz ja stopniowo w trzykrotnej szczpionce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SCEPTYCZNA-Masz wybor,mozesz zrezygnowac.. Mam nadzieje,ze tu jestes.. A co maja zrobic te matki,ktore nie moga odmowic tych szczepionek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jest sklad szczepionki
prenavar na pneumokiki nie ma tam thiromesalu 2. SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY Każda dawka 0,5 ml zawiera: Polisacharyd pneumokokowy serotyp 4* 2 mikrogramy Polisacharyd pneumokokowy serotyp 6B* 4 mikrogramy Polisacharyd pneumokokowy serotyp 9V* 2 mikrogramy Polisacharyd pneumokokowy serotyp 14* 2 mikrogramy Oligosacharyd pneumokokowy serotyp 18C* 2 mikrogramy Polisacharyd pneumokokowy serotyp 19F* 2 mikrogramy Polisacharyd pneumokokowy serotyp 23F* 2 mikrogramy * skoniugowany z białkiem nośnikowym CRM197 i adsorbowany na fosforanie glinu (0,5 mg).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jest sklad szczepionki
6 w 1 tez nic nie ma po co panika??????? SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY SUBSTANCJI CZYNNYCH Po rozpuszczeniu, 1 dawka (0,5 ml) zawiera: a. Toksoid błoniczy * ≥ 30 j.m. b. Toksoid tężcowy * ≥40 j.m. c. Antygeny krztuścowe - Toksoid krztuścowy * 25 mikrogramów - Hemaglutynina włókienkowa * 25 mikrogramów - Pertaktyna * 8 mikrogramów d. Antygen powierzchniowy rekombinowany wirusa - Hepatitis B** (białko S)*** 10 mikrogramów e. Inaktywowany poliowirus - typ 1 40 jednostek antygenu D - typ 2 8 jednostek antygenu D - typ 3 32 jednostki antygenu D f. Polisacharyd Haemophilus influenzae typ b *** 10 mikrogramów związany z toksoidem tężcowym 20-40 mikrogramów * adsorbowane na wodorotlenku glinu Ogółem: 0,95 miligrama ** uzyskiwany metodą inżynierii genetycznej z hodowli komórek drożdży (Saccharomyces cerevisiae) *** adsorbowane na fosforanie glinu Ogółem: 1,45 miligrama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jest sklad szczepionki
co to jest Hg? Ja tego nie widze w skladzie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boze,przerazilo mnie to.. Moje dziecko mialo takie szczepienia 3 razy Infarnix Hexa 3 razy Prevenar chcecie mi powiedziecm,ze moje dziecko moze byc chore na autyzm po tym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem czy wierzyć
czytam i czytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie wierzę w te bzdury
:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maria 27
My też szczepiliśmy tą Infanrix Hexa 6w1 Pediatra mówiła,że jest najlepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do to jest skład szczepionki
chyba raczysz żartować z tym pytaniem co to jest Hg???? myślę, że podstawówkę przynajmniej skończyłas, więc powinnaś znać podstawowe symbole z tablicy mendelejewa, o ile w ogóle kojarzysz co to za tablica:-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jest sklad szczepionki
wiem co to jest Hg Tylko nie ma tego w skladzie szczepionek podalam wyzej sklady sorki, moze zle sformuowalam pytanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale dobrze
zauważyła,że Hg nie jest wymieniona w składzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jest sklad szczepionki
byc moze to jest dawka ktora moze dziecko na dobe przyjac mowie o tym fosforanie glinu bo to pochodna rteci ale nigdzie nie ma info jaka jest bezpieczna dawka nie chce sie nakrecac, zawsze wszystko wole analizowac sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jest sklad szczepionki
jja tez szczepilam penavarem i infantrixem po 4 razy kazda wiec mam czego sie bac !!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia88-84
ja dla 3 letniej corki dalalm 300 za pneum. a 500 za meninko. i to bylo w grudniu 2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja za ten infanerix
dałam 250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×