Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość do kobiet marek

Co moge zrobic z kalafiora?

Polecane posty

Gość do kobiet marek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klopsy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podgotowac
podzielic na rozyczki dac na patelnie i zalac jajkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to najlepiej...
zapiekankę albo ugotować i usmażyć w bułce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryszarda_P
Zupę - krem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ile
zupkę kalafiorową, mniam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ugotowac
zozpuscic maslo, dodac bulki tartej - podsmazyc na brazowo i wylac na kalafiora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kobiet marek
a jak sie robi te zapiekanke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uupupupupup
ugotuj a pozniej usmaż w bułce tartej no pychota:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to najlepiej...
uupupupupup oj no źle się wyraziłam :P chodziło mi o to z masłem i bułką tartą no ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kobiet marek
a napisz mi dokladnie jak sie smazy w tej bułce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pycha jest sałatka z surowego kalafiora z zielonym koprem, majonezem i odrobiną ogórka kiszonego (albo konserwowego) - nikt nie zgadnie co je, bo w smaku przypomina młode włoskie orzechy, takie w fazie złażenia skórki z jądra orzecha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość surowy kalafior
mozna jesc? pierwsze słyszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co mi tam... napiszę...
No pewnie, jak wszystkie warzywa kapustne i wiele innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bziczek
ugotowany na póltwardo kalafior ulożyć na blasze do góry łodyżkami, na to mozna wyłożyć kawałki wędliny, pieczarki, ser zólty albo rozkruszony ser dor blue zalany jogurtem lub smietaną i posypane wszystko ziolami. Zapiec w piekarniku aż wszystko łądnie sie rozpuści. Można modyfikować w zależnosci od tego jak bardzo ktoś dba o linię;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znam wersję z surowym kalafiorem trochę inną, ale też polecam: drobno pokrojony surowy kalfior, cebula, kukurydza konserwowa, starty na tarce ser żółty, wyciśnięty przez praskę czosnek, majonez, śmietana, sól, piperz, ew odrobina cukru i sok cytrynowy Tak, ten orzechowy smak jest niezwykły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzzuzzza
ja przelewam wrzątkiem surowy kalafior podzielony na najmniejsze rożyczki dodaje śmietane i odrobine majonezu i soli i baaardzo dużo kopru.PYCHA.inn wersja to taka ,że dodajech do tego co chcesz np pomidory pokrojony lub ogorek ,co kto lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam sałatkę:) 500 g rózyczek kalafiora 250 g cukinii 150 g sera mozarella 150g innego śmietankowego sera 75 g śmietany po jednej łyżce syropu klonowego i oleju z orzechów włoskich 1 łyżka ziarenek czerwonego pieprzu 2 łyżki soku z cytryny 1 łyzka nieobranych migdałów kalafior gotować ok 10 minut w osolonej wodzie, osączyć i ostudzić, cukinie i ser pokroić w kostkę śmietanę wymieszać z olejem, syropem i sokiem z cytryny składniki wymieszać , posypać rozgniecionym pieprzem, polać sosem i odrobinę posolić najlepiej grubą solą morską ,dokładnie wymieszać, a na wierzch zetrzeć na grubych oczkach migdały smacznego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szaszłyki z warzyw smażonych w cieście Eleganckie i chrupiące. Sprawdzają się na miłych towarzyskich i nie tylko wieczorach. Dymka w cieście nadaje potrawie ciekawej nuty. czas: 30 minut trudność: łatwe liczba porcji: 4 koszt: tanie danie kalorie: mało kategoria: Warzywa składniki ciasto: szklanka mąki szklanka mleka jajko ząbek czosnku nieduży pęczek dymki świeżo zmielony pieprz sól warzywa: średni kalafior dwie garście brukselki 2 marchewki średniej wielkości duża cebula olej do smażenia sposób przygotowania Drewniane patyczki do szaszłyków przez pół godziny moczę w wodzie, aby się potem nie przypalały. Cebulę obieram i kroję w ósemki. Pozostałe warzywa myję, marchewkę obieram i gotuję je w osolonej wodzie na półtwardo. Odcedzam je, a gdy wystygną na tyle, by móc je utrzymać w dłoni kroję je na mniejsze kawałki: kalafiora dzielę na różyczki, a marchewkę kroję w grube plastry. Brukselkę zostawiam w całości. Warzywa nabijam na drewniane patyczki do szaszłyków na zmianę z kawałkami cebuli. Przygotowuję ciasto: bardzo drobno siekam dymkę, czosnek rozgniatam. Mąkę miksuję z mlekiem i jajkiem. Przyprawiam dymką, czosnkiem, solą i pieprzem. W dużej patelni rozgrzewam olej. Patelnia musi być na tyle szeroka, aby zmieściła całego szaszłyka. Warzywa na patyczkach obtaczam w cieście, dokładnie, z każdej strony, po czym po 3 - 4 na raz umieszczam na patelni. Smażę je na złoty kolor obracając od czasu do czasu. Po wyjęciu odsączam je na pergaminie i od razu podaję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W sumie temat przydatny i dla mnie, bo robię z kalafiorem jedynie te 3 rzeczy: * zupę z kalafiorem - zwykła warzywna tylko dorzucam kalafior, * kalafior duszony w śmietanie: http://kulinarnesos.pl/kalafior-duszony-w-smietanie/ *kalafior w bułce tartej: http://kulinarnesos.pl/kalafior-w-bulce-tartej/ Kusi mnie, by wypróbować surówkę z surowego kalafiora i kalafior zapiekany w żółtym serze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×