Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość serowiczka

CO DOBREGO Z SERA FETA??

Polecane posty

Gość serowiczka

Co można dobrego zrobić z sera lub serem feta?? Szukałam na bon appetit ale nic ciekawego tam nie ma. Znacie może jakieś sałatki , przekąski?? Jadłam niedawno na imprezie sałatkę grecką ale jak ją się robi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapusta pekińska, albo sałata lodowa, papryka, pomidor, ogórek, ser feta i sos winegret-pychaaa:) przynajmniej ja tak zawsze robię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serowiczka
Przytulanko brzmi pysznie. Ale jakie proporcje.No i jakiś sosik do polania. Bo majonez chyba tutaj nie pasuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serowiczka
Ślepa to ja jestem sos jest tylko te proporcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basienka32
ja dodaje jeszcze odrobinę papryki i oliwki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z sera feta wszystko dobre...
Uzależniłam się od niego ostatnio, mniam! :P Jest super do smarowania kanapek (zwłaszcza krakersów na imprezy), super do każdej sałatki (szopska: sałata lodowa, pomidory, ogórki, papryka, cebula, oliwki, feta + vinigret lub sos Knorra, tuńczykowa: puszka tuńczyka, pomidor, ogór, kukurydza, cebula, duużo tymianku, feta) itp itd. Teraz nie jem, bo się odchudzam :( Zresztą raz że tucząca, dwa że pewnie jest niezdrowa - taka słoność wściekła... Ale jak już będę ją jadła, to wymyśliłam że musze spróbowac jak smakuje spaghetti właśnie z fetą - nowa odsłona makaronu z serem! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do greckiej mozna jeszcze dodac czerwona cebule oraz kielki i prazone pestki slonecznika, mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oprocz salatek jest pyszna w daniach na cieplo: 1. Na opieczone piersi kurze daje na chwile pokruszony ser feta - pieknie sie zapieka :) 2. Do farszu nalesnikow ze szpinakiem tez dodaje mase fety. 3. Pierozki greckie - robione z ciasta franuskiego i nadziewane tak jak w.w nalesniki - szpinak, feta, czosnek i pieprz. 4. Pierski pokrojone w kostke i podsmazane na patelni posypuje feta - w tej wersji ona sie roztapia i rozplywa, wyglada jak zwazona, ale smakuje super :) Slinotoku dostalam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryszarda_P
Coś ala dewolaj tylko z fetą i ziołami w środku - pychota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprezynka
ja robie taka: pomidor ogorek swiezy szczypiorek jajo na twardo jesli kto lubi to oliwki feta wszytkie skladniki kroje na dosc spore kawalki co by ciapy nie bylo. sos winegre z miodu ,octu winnego-najlepiej moze byc zwykly(winny jest deliatniejszy ja najlepiej lubie jablkowy) sol,pieprz,odrobina cukru.mozna tez zrobic tylko z cukru ,octu i przypraw odrobinka oleju tak jest taniej.pychotka.SMACZNEGO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1967
to teraz moja ulubiona sałatka : ogórek zielony, pomidor, w kostkę, czerwona cebula w piórka, oliwki w krążki, sałata rwana na mniejsze kawałki, czerwona papryka ( nie za dużo) tez w kostkę i ser feta pokrojony w kosteczkę. Sól, pieprz, bazylia suszona lub swieża( co kto ma), ocet winny biały ok 1 łyzki i odrobina oliwy Pyyycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja lubię taki zamarynowany.... kroisz fete w kostkę, przekładasz do słoiczka, wrzucasz do środka kolorowy pieprz w kulkach, tymianek, bazylie, oregano, kilka małych papryczek chili...kto co lubi:) całość zalewasz oliwą, zakręcasz słoik i odstawiasz na kilka dni żeby się wszystko \"przegryzło\", a potem to już tylko wyjadasz widelczykiem....mniam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość timbim
Najlepszy sos do sałatki greckiej jest gotowy Sos do sałatki greckiej Knorra, dodaje się tylko wody i kobiecznie oliwy z oliwek. Uwielbiam ten smak. W sumie trudno dostać ten sos więc zawsze kupuję na zapas kilka opakowań, acha firmy Kotanyi. też jest dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bziczek
spagetti z suszonymi pomidorami i do tego feta już na koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serowiczka
Dzięki kobitki. Smaki mam już. Więc do dzieła. A propos. Ostatnio jadłam na komunii takie coś-plasterek pomidora na to ser chyba feta i jakiś sos?? Ale ci to było to nie wiem. Ciekawy smak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bziczek
a moze to nie była feta tylko mozarella? to bardzo popularna przekąska, mozarella pokrojona w plasterki, przelożona plastrami pomiora, można dodać listki bazylii i polać dobrą oliwą. I też smaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gotycka plaza - dzieki, wiem :P A pomysly prosze bardzo - po to je umiescilam, bym nie tylko ja obzerala sie serem feta na cieplo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serowarka
Dla mnie ser feta z mlekowity jest za miękki, rozłazi się przy krojeniu i jest za słony. Będąc za granicą jadłam tamtejszy ser i był o niebo lepszy - w kostkach trzymał się zwięźle i nie był taki słony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryszarda_P
Z fetą dobry jest też makaron z sosem śmietankowo-szpinakowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×