Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ImKzA

Czy 8 lat róznicy to duzo?

Polecane posty

Mam 16 lat i 24 letniego faceta, za którego oddalabym swoje życie..wiele dla mnie zrobil i bez niego czuje pustke..jest moim tlenem i sensem zycia , ale mam jedno pytanie ..czy róznica wieku, która nas dzieli nie jest zbyt wielka? proszę o opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mini-mini-malistka
Jest, ty nadal się uczysz on już pewnie pracuje, za 10 lat ta róznica będzie bez znaczenia....jeśli nadal będziecie razem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie! Mini ma rację... I trzeba sobie zadać pytanie troszke szokujące i nie zrozum mnie źle... czy on nie jest z Tobą tylko dla jednego... wiesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamajka21
Po co się pytasz? Zbyt wielka na co? Jak Ci ktoś napisze że jest ok to przestaniesz się martwić a jeśli Ci ktoś Cię zjedzie z góry do dołu to go zostawisz? No, zastanów się co jest dla Ciebie ważniejsze - on czy opinia całkiem nie znanych Ci ludzi. Z tego co piszesz wnioskuję, że to nie on jest za "stary" dal Ciebie, tylko Ty za młoda dla niego...albo raczej zbyt niedojrzała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja kumpela była w takim
układzie. tzn on był starszy o 5 lat - gdy ona 16 - on 21 itd.. teraz ona ma 21, zachciało jej się imprezowego życia, singlowania bo on ją "nudzi i jest nieciekawy" (wcześniej tego nie widziała, gdy woził ją autkiem i kupował tony ciuchów - ona w LO on już dawno w pracy) teraz on jest sam, ona dwa tyg później okrutnie zakochana w innym.. za duże takie różnice. nikt mi nie wmówi że jest inaczej, ze zależy od charakteru.. wszystkie TAKIE związki z mojego otoczenia się porozpadały po kilku latach, piszę akurat o tej dziewczynie bo to najświeższe wydarzenie.. a kiedyś pokroić by się dała za swojego "mężczyznę nie chłopca" :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja kumpela była w takim
poza tym.. heh, znajomy mający 25lat teraz od chyba 3 lat nie spotykał się ze starszą niż 17lat - jak mówi "lubi młode mięsko, bo można je dowolnie kształtować" czy coś w tym klimacie i "nie wymaga za dużo - jakiś bajer czy badyl raz na jakiś czas i zrobi wszystko".. tak że dla mnie to trochę bez szans gdy panna jest w zasadzie jeszcze dzieckiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamajka21
To ze to nie przetrwa wcale nie jest powiedziane - między moimi rodzicami jest 6 lat różnicy... Moja koleżanka natomiast wychodzi za mąż za faceta, z którym jest 4 lata a on jest starszy od niej o bodajże 5 lat(jeśli nie więcej). Inna koleżanka od 5 lat jest z facetem który jest starszy od niej o 20 lat..i to nie jest związek na zasadzie "sponsor i jego laleczka" tylko normlany, partnerski układ dwojga kochających się ludzi. Fakt, że związki z taką różnicą wieku są trudne, ale nie są skazane na porażkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja kumpela była w takim
jamajka - czy te koleżanki twoje mają 16lat? wątpię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadalam takie pytanie poniewaz wielu ludzi.. sie nad tym zastanawia co nie oznacza ze biore wystkie opinie pod uwage, mam swoj rozum i nim sie kieruje ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fallon
hej 8 lat różnicy -to nie dużo ,np. gdy ma się 60 lat cha cha w twoim wieku ,to ryzyko!!!!!!!! miałam koleżankę17 lat -piękną ,utalentowaną ,w ogóle laskę i ona wpadła w sidła faceta 29lat ,który dosłownie ją omotał ,kupował kwiaty ,traktował jak boginię. Trochę się zmieniło ,gdy w wieku 17l zaszła w ciążę ,wzięła ślub i rzuciła szkołę..... a miała iść na ASP ! i co? pożniej on ją zdradzał ile wlezie ,a po ..3latach wzięli rozwód... ona była za młoda na poważne związki ,a on był w wieku kiedy facet ma duże oczekiwania... przemyśl i przedewszystkim nie działaj pochopnie! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mini-mini-malistka
Poza tym jeśli koleś zbliżający się wiekiem do magicznej trzydziechy umawia się z dziewczynami dużo młodszymi od siebie to bynajmniej nie świadczy to o jego dojrzałości. Sorry za szczerość. Facet około 30stki to teoretycznie facet który wie już czego chce od życia, pracuje, jest niezależny i szuka kandydatki na żonę a nie panienki do wspólnej zabawy na dyskotece. Sama powiedz co może Was łączyć ? wspólne zainteresowania, poglądy, styl spędzania wolnego czasu....czy raczej to że on uważa Cię za atrakcyjną i smakuje mu ten zakazany owoc.....Chyba zdajesz sobie sprawę, że w świetle prawa jesteś dokładnie na granicy pomiędzy byciem dzieckim a osobą dorosłą. Różnica jest taka że gdybyś była ciut młodsza Twój partner poniósłby konsekwencje prawne za nakłanianie Cię do czynności seksualnych. Poza granicą 16 stu lat jest bezpieczny.....hmmmmm Sorki to tylko takie moje przemyślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest inaczej.. mimo mojego mlodego wieku wiem czego chce i mam na wszystko czas... nie zawalam nauki, mam partnera, ktorego bardzo kocham, i spokoj w domu : dodam ze rodzice bardzo lubia mojego faceta i szanuja moje zdanie i moje zachowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mini-mini-malistka
Tylko czas pokaże czy Wam się uda. Każdy związek niesie ze soba ryzyko. Wiadomo, że nikt nie jest w stanie uczyć się na cudzych błędach, ale życzę byś nie traciła głowy i zawsze myślała racjonalnie. Nieplanowana ciąża to taki banał, o którym pewnie słyszałaś setki a może nawet tysiące razy. Wspominam o tym bo wiem, że nie jednej dziewczynie nieźle poprzestawiała szyki w żyiu, zburzyła niejedne plany i marzenia. Kochaj mądrze i bądź odpowiedzialna, jak będzie trzeba to nie tylko za siebie ale też partnera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem wszystko zalezy od dojrzalosci czlowieka i jego poglądów na świat. Jeśli człowiek jest gotowy na dłuższy związek z zobowiązaniami to musi wiedziec na co sie godzi,z czym wiążą sie rózne obowiązki..a ja jestem na to gotowa.. wiem ze pomyslicie pewnie ,,młoda - to jeszcze głupia\" - ale pomimo swego mlodego wieku wiele przezylam i Pawel (bo tak sie nazywa moj wybranek) jest zarówno moim Partnerem jak i najlepszym PRZYJACIELEM , który nie raz i podal reke i zawsze moge na niego liczyc..wiem ze jakby dziala mi sie jaka kolwiek krzywda to pierwszy by ,,skoczyl za mna w ogien\"..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja kumpela była w takim
tylko ze dzis masz 16lat i nie jestes w stanie myslec jak osoba w wieku chocby 20. a jest roznica - wiem po sobie. probujesz na sile przekonywac, to po co pytasz? ludzi jest tu masa, maja rozne doswiadczenia - i pisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bylam w podobnej sytuacji, majac 16 lat poznalam 21-latka. Burzliwe byly nasze losy. Rozstawalismy sie 2 razy. Teraz od 3 jestesmy razem, mam 24, on 29. Za 3 m-ce bierzemy slub. Gdybym poznala go troche pozniej, na pewno nie byloby miedzy nami tylu zawirowan. Ale wierze, ze zwiazek z duza roznica wieku jest mozliwy:) Powodzenia🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamajka21
moja kumpela była w takim Jedna - ta od kilkuletniej różnicy miala 17 lat jak poznała swojego faceta, a ta od 20-letniej miała około 18 lat. Ja Ci ImKzA generalnie życze powodzenia. Nie kieruj się tym co mówią inni, tylko tym co czujesz i co czuje partner, zwłaszcza, że, jak piszesz, Twoi rodzice nie mają nic przeciwko. Tylko pozazdrościć;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenka kobietka
Ja mam 22 a mój mezczyzna ma 30 Z nikim jeszcze tak dobrze mi nie bylo. Mysle,ze jesli dwie osoby są równie dojrzałe emocjonalnie i mają świadomość różnicy, dbają o związek i o kontakt ze sobą (dialog!) to taka różnica nie ma znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Modliszko cieszę się ze wam sie udalo i jestem dobrej mysli co do swojego zycia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja też jestem
przykładem ze taki związek ma szanse przetrwać. Ja mam 28 lat,mój mąż 36,jeste śmy małżeństwem 3 lata a ze sobą chyba z 11 - .Jest super,ważne jest to kto na ile lat sie czuje a nie to ile ma napisane w dowodzie. Także powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miedzy mna i moim mezem jest taka roznica,noprawie taka, bo 7.5 roku, tez poznalismy sie kiedy ja mialam 16 lat i jakos jestesmy bardzo, bardzo szczesliwi od 9 lat wiec moim zdaniem nie jest to duza roznieca wieku i nie sluchaj tekstow pod tytulem-= za 10 lat bedzie top roznieca nie do przeskoczenia, bo liczy sie uczucie i jesli pasujecie do siebie i jestescie razem szczesliwi bedzie ok :) i tego wam zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos tu wspomnial, ze starszy facet wiąże sie z mlodsza tylko dla seksu. Nieprawda. Moj nigdy mnie do niczego nie zmuszal, niczego nie sugerowal...Czekal...Mialam 21 lat jak kochalam sie z nim pierwszy raz i uwazam, ze lepiej byc nie moglo, po prostu niczego bym nie zmienila w swoim dotychczasowym zyciu. I Wam tez na pewno sie uda, zycze duzo szczescia ImKzA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
modliszka- dokladnie, popieram;) autorko- nie sluchaj tego co ci mowia ludzie, ale swojego serca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje wszystkim za opinie :) zawsze słuchajac swojego serca ide przez zycie , wiec mysle ze bedzie dobrze i mi sie uda tak jak wam moje drogie. Pozdrawiam serdecznie i mowię dobranoc :*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×