Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ssssssssssssssssss

testy owulacyjne

Polecane posty

Gość ssssssssssssssssss

Chciałam się dowiedzieć czy testy owulacyjne mogą fałszywie pokazywać ,że w danym dniu wystapiła owu. Staram sie o dziecko dlatego chciałam sprawdzić jak to jest z moją owulacją. Wychodziło z nich ,że na początku cyklu tj. 7 dc była owu i 19 dnia cyklu też . To chyba mało prawdopodobne mieć dwie owu w jednym cyklu! co może zafałszować wynik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małe sprostowanie, test owulacyjny nie pokazuje ci samej owulacji, jezeli wychodzi pozytywny to oznacza to jedynie wysoki pik LH w danym momencie, czyli ze w przeciagu 24-36 godzin powinna wystapic owulacja, ale wcale nie musi, jak masz np. PCO, dlatego najlepszym określnikiem wystąpienia owulacji bądź nie jest monitoring cyklu na USG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akzi1980
zgadzam się z yolą umów się z lekarzem na monitoring jajeczkowania i wtedy ci wyjdzie kiedy masz owulację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssssssssssssssssss
przepraszam za małe sprecyzowanie mojej wypowiedzi. Oczywiście wiem ,że pozytywny wynik testu mów ,że w najbliższych 24-36 godzin wystąpi owu. Ciekawi mnie jak to jest możliwe ,że test w ciągu cylku pokazał zbliżającą się owu i to w tak tóżnych dc - 7 i 19. Czy plik LH może być zawyżony z innych przyczyn niż zbliżające się jajeczkowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam monitoring ;-) moj lekarz oznajmił mi zebym schowała testy owulacyjne do szafy ;-) u zupełnie zdrowej kobiety na pewno działaja poprawnie, ale jesli kobitka leczy sie hormonalnie i przyjmuje duzo lekow najlepiej robic monitoring ;-) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troche za malo napisalas o swoim przypadku, nie wiem czy np. nie zazywasz jakichs lekow typu Pregnyl na pekajace pecherzyki, ale i tak wydaje mi sie ze lekarz powinien ci zlecic badanie hormonow w cyklu, to moze rozwiac twoje wszelkie watpliowosci, niestety nie u wszystkich kobiet testy owulacyjne sa takie pomocne, mi np. wychodzily pozytywne a i tak z ich pomoca nie udalo mi sie zajsc w ciaze, poziom LH coprawda mialam dobry, ale okazalo sie ze mam za niski Progesteron i musze zazywac Duphaston, i dopiero po wielomiesiecznej kuracji Duphastonem i monitoringowi cyklu udalo mi sie zajsc w ciaze, a wy ile sie juz staracie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssssssssssssssssss
witam. staramy sie od września 2006 roku. Leczę się na niedoczynność tarczycy i biorę letrox 75. testów używałam trzy miesiące i też nic z tego nie wyszło. A co do lekarzy to u mnie same konowały!!!! Skierowań na badania nie chcą dawać bo "proszę spróbować naturalnie"-cytat.a po roku to zobaczymy. Teraz jestem na etapie poszukiwania lekarza. Niestety do dobrych fachowców mam dalekookoło 80 kilometrów. Ale czytałam ,że dziewczyny nawet i 150 przejeźdzają. Mnie to troche przeraża bo co jeśli będę w ciąży? Przecież z brzuchem nie będę jeździć tyle .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×