Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

GGGabi

Sałatka wrzywna

Polecane posty

mam takie pytanko...jesli dzisiaj zrobie salatke warzywna - tradycyjna z majonezem, do kiedy bedzie zjadliwa? I jeszcze jedno... seler... nie mam korzenia selera, czy jesli wkroje zielona gore bedzie spelnial swoja role? Z gory dzieki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie będzie spełniał swojej roli. Po prostu nie dawaj selera. Nie ma prbolemu. Jeśli nie dasz cebuli to sałatka wytrzyma w lodówce zakręcona np w słoik spokojnie 4-5 dni do tygodnia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa... no i jeszcze jedno.. czy zamiast pora moge wkroic troszke wiecej cebulki? W sklepie nie bylo ani selera , ani pora :O a problem polega na tym , ze jutro nie za bardzo mam czas aby wszystko przygotowac... czy ewentualnie , moge dodac por jutro do gotowej salatki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okokokokokokoko -->> wielkie dzieki za odpowiedz 🌻 a co z tym porem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jesli dodam cebule? wytrzyma np do niedzieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie daje wcale pora. Heh chcesz ją ulepszyć? Możesz dodać więcej groszku, albo np fasolke białą z puszki dodatkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie zalezy mi na tym zeby byla typowo polska salatka... :D nie ma mnie w kraju i ost raz jadlam salatke chyba z jakis rok temu... ale niestety ciezko tutaj o selera... :O planuje dodac: marchew, pietruszke( korzen + zielenine), ziemniaki, groszek, jajka, jablko, cebule, musztarda, majonez, przyrawy... por (ktorego niestety nie mam :O i nie moge go dodac... o czym s zapomnialam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja zamiast
cebuli daje szczypiorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie daję jabłka i nie daję cebuli, mimo, że lubie. Albo dodaję chwilę przed jedzeniem. Właśnie dlatego, że kwaśnieje. JA daję tak Ziemniaki, jajka, marchewka, groszek, piertuszka (bez naci), seler, i czasem pora dawałam, ogórki kiszone i tyle. :D Nie martw się. Seler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja zamiast
nie daje za to jablka,pietruszki i selera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okokokokokokoko -->> dzieki za rady ;) zrobie tak , ze wszystko wkroje i np. jutro wieczorem dodam dopiero cebule.. zalezy mi na tym , zeby przede wszystkim na sobote byla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja zamiast
a i jeszcze cos zeby nie byla zbyt ciezka od majonezu mieszam majonez z gesta smietana i musztarda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczej daj cebulę a nie pora.Tradycyjniej będzie.Selerem sobie głowy nie zawracaj.Możesz mieszać z majonezem mniejsze porcje,albo tuż przed podaniem.Majonez może skisnąć.Ja mieszam majonez z gęstym jogurtem,dietetyczniej troszkę jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie majonez nie skiśnie nie ma obawy. Nic mi się takiego nigdy nie zdarzyło. Natomiast też często daje jeszcze śmietany i zapomniałam o mausztardzie (obowiązkowo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No,nie wiem.Ja tam bałabym się bardziej majonezu niż cebuli.Ale nawet jeśli z cebulą to do soboty sopkojnie dotrzyma.Ja robię w piątek wieczorem i dojadam w poniedziałek rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaproszenie z żabą
jak bedzie stać w lodówce, to spokojnie wytrzyma 5-6 dni...moja mama zawsze robi więcej, i jemy przez kilka dni, jeszcze nigdy sie nie zepsuła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrobilam :D wymieszane z majonezem chlodzi sie juz w lodowce :classic_cool: cebuli nie dodalam na razie , jutro ja skroje i dodam... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze jedno pytanko...w prawdzie nie tyczy sie salatki warzywnej , ale korzystajac z okazji , ze zalozylam topik, skorzystam... i zapytam.. :D mam piersi z indyka...pokrojone w kostce... tak jak na gulasz... co moge z tym zrobic, zeby dobrze smakowalo... za duzo pracy nie kosztowalo i bylo pyszne... mysle o czyms a la przystawka... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W kwestii drobiowej niestety,noe pomogę.Nie lubię i jeśli robię to udka z kurczaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczak jak na gulasz hmmm. Opruszyć mąką podsmażyć zalać odrobiną bulionu wetrzeć marchewki i cebuli i dusić, wrzucić grzybka suszonego i duśić aż zgęstnieje, mozna jeszcze liść laurowy ziele angielskie co tam chcesz. Możesz posiekać jeszcze drobniej i wrzucicc do tego pieczarek dolać maggi lub sosu sojowego, dac maki ziemniaczanej jako sol pieprz i smazyc na zloto a i jeszcze cebula, albo inaczej majonez kurczak ser zolty jajko maka musztarda mieszamy smażymy na złoto. Inaczej kurczak warzywa chinskie p[odsmażamy na patelni i dajemy do ryzu. Jeszcze inaczej :) Robisz zalewe jaka lubisz moczysz w tym kurczaka przez godzine dwie. Potem nabijasz na patyczki co tam lubisz np cebule papryke pomidorki koktajlowe, itd plus kurczak i pieczesz w piekarniku albo na grillu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okokokokokokoko-->> jestes genialna :D ostatnia propozycja wygrywa ;) zamarynuje miesko, warzywka.. tak jak pisalas.. papryka, ogorek... dodam zolty ser.. oliwki... i na patyczki.. :) te dluzsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moze sałatka gyros?albo ta sama sałatka podana w chlebku pita... .SAŁATKA\"GYROS\" Z PYSZNYM SOSEM: Sałatka: 60 dkg mięsa 1 kapusta pekińska 1 przyprawa do gyrosa 2 cebule czerwone ogórki konserwowe puszka kukurydzy konserwowej puszka fasolki konserwowej czerwonej ketchup pikantny majonez Sos: duży jogurt naturalny 2 pęczki koperku 3-4 ząbki czosnku 3 łyżki majonezu ,przyprawy Koperek posiekać, czosnek rozgnieść i wymieszać wszystkie składniki sosu. Wykonanie sałatki: Mięso pokroić w niewielkie kawałki, usmażyć z przyprawą do gyrosa i pozostawić do wystygnięcia. Następnie układać warstwami: pół pokrojonej kapusty pekińskiej, usmażone mięso, cebulę pokrojoną w kostkę, 5 ogórków konserwowych również pokrojonych w kostkę, odsączoną kukurydzę, kukurydzę polać ketchupem, następnie odcedzoną i opłukaną fasolkę, warstwa majonezu i na sam koniec resztę kapusty pekińskiej. Sałatkę podawać z sosem. tutaj jest w sałatce, ale możnaby zrobić a\'la kebab...pyycha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D 🖐️ 🌻 👄 ja noga w kuchni wiec nie doradze:):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×