Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lutówka27

LUTY 2008 !!!

Polecane posty

dzisiaj chyba taki dzień, bo i ja padam, a Olek to nawet urzadził sobie 2 drzemkę (a poza poniedziałkiem -kiedy mamy zajęcia muzyczne- śpi już 1 raz) :) a co do wstawania w nocy to chyba mam złote dziecko (o czym wiem od dawna), ale poza wyjątkowymi dniami chorobowymi to Olek już od bardzo dawna przesypia całe noce. Na początku dawałam Mu mleko o 23-ciej i później o 6-tej. A jeśli budził się wcześniej to dostawał wodę lub smoka, albo trochę sobie po marudził i szedł dalej spać. Następnie zaczęła dawać Mu tylko kaszę około 19-tej i śpi do rana najwcześniej budzi się o 6-tej ale wtedy idzie jeszcze spać. Przeważnie budzi się o 7-mej bo Mąż idzie wtedy do pracy :))) być może z konsekwencją przestawiałam Go do niejedzenia mocnego, ponieważ naczytałam się że to niedobrze dla małego brzuszka i na szczęście mój Oluś to zaakceptował hihi chociaż nie bez walki :)))))) a zapomniałam Wam jeszcze napisać jakie Kamilka ma juz długie włosy :) mój Olek tez ma gęste i długie, ale Kamilka ma naprawdę fajne kitajce hihi oczywiście kiedy ich nie zrzuca hihihi ale jak wszystko robi to z gracją :) dzisiaj kupiłam Klaudkowi prezent walentynkowy :) bardzo ładne (moim zdaniem) spinki do koszuli i jeszcze 2 krawaty hihi jak zwykle nie wytrzymałam i dałam Mu od razu (to już u nas taka tradycja że zawsze wcześniej dajemy sobie prezenty hihihi), ale dałam spinki i 1 krawat hihi także 2 mam w zapasie :) poza tym padam :)))) a jeszcze zapomniałam prawie :) przyszedł nasz prezent dla Oleczka na roczek http://www.allegro.pl/item525040619_fisher_price_jezdzik_chodzik_najwyzszy_model.html bardzo fajna zabawka, piosenki podobne do tych ze szczeniaczka :) niom i nam udało się kupic za 169 zł a od Cioci Olek dostał http://www.allegro.pl/item547607225_cobi_mis_iteddy_maskotka_xxi_wieku_mp4_nowosc.html Olek na razie oglądał tam bajki i zdjęcia i zdążył obślinić całego misia hihi można Go kupić już od 130 zł także polecam te 2 zabawki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny moja mala ma tak odparzona dupke ze az nie moge juz... a jeszcze cipcioszke tez objelo :O normalnie masakra, wszystko przez to ze ona tak te kupsztale wali ... 4razy na dzien, i to nie ze ona dlugo chodzi w kupie czy cos, po prostu chwila moment i ma :O normalnie az mi jej szkoda, i wietrze i smaruje takim dobrym smarowidlem na te odparzenia i raz dobrze to pozniej w trakcie snu narobi i znow odparzenie wielkie. a jutro urodzinki jej robie, gosci ma miec troche i siedze w tej kuchni caly dzien... a jutro to przy garach bede sterczec po imprezie pewnie... ehhh tak to juz jest pozdrawiam buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczyny! Widzę, że typowe weekendowe pustki u nas. Ja też miałam dzień wypełniony po brzegi. Alantoina współczuję tych odparzeń. A jak Córcia to znosi? A smarujesz czymś osłonowo, czy tylko leczniczo na odparzenia? Moja Ula na szczęście nie zna tego nieprzyjemnego bólu. No i współczuję tego tyrania w kuchni. Fruskawka - zabawki fajne :) Ja doszłam do wniosku, że mała ma i tak mnóstwo zabawek, no i dostanie nowe na urodzinki, więc my w ramach urodzin kupimy porządny nowy fotelik. Tylko nie wiem jaki. Co polecacie? Teraz używamy jeszcze maxi cosi cabrio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia ja polecam malego podroznika deltim kosztowal latem 269zl i jest superowo extra !!! a co do zabawek ja kupilam pchacza uzywanego chicco, ma funkcje tzw kaski zbieracza klockow itp i to malemu sie najbardziej podoba, a inne gadzety mija lukiem bo ma takei same w innych zabawkach, przy okazji ten model po zablokowaniu kolek sluzy jako kzreselko, wiec maly na nim siedzi jedzac przy stoliczku :) polecam chociaz nie wiem czy jeszcze je produkuja na roczek moj doatal sorter do klockow ale jest jeszcze na to glupiutki na arzie wrzuca tam klocki otworem do wyciagania bo denrwuje sie okrutnie jak nie pasuje mu klocek do otworku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej lasencja !!! Alantoina ja ostatnio przerabiałam odparzenia po mleczku więc jestem na bieżąco. Musisz sie starać jak najwięcej puszczać ją bez piewluszki najlepiej w majteczkach tak ja robiłam majteczki zakładałam i skarpetki jak zasiłał a czasami często nawet co kilka minut trzeba przebierać ale to duzo daje . jak mi tak robił kupki 8-9 na dzień to często naqwet nie zauważyłam w czas i kilka minut w tym posiedsział i juz sobie odpażył i pupę i jajka a to bardzo boli więc trzeba obserwować. A te odpafrzenia to są od tego że te kupki są kwaśne taki maja odczyn i dlatego tak szybko odparzają. Trzeba dawać też te osłonowe najlepiej dwa razy dziennie. Mój meczył się tak ponad tydzień ale juz jest ok:):):):)Życzę zdrówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny Sylwia ja nie ma fotelika, tzn ona ma nosidlo ktore mozna posadzic i jest jak fotelik wiec nie pomoge w doswiadczeniu fotelikowym. a te odparzenia kurcze no dobija mnie, ona jak narobi to wtedy placze ale po chwili jak juz jej powycieram ladnie i nawet nie nasmaruje to juz sie cieszy do mnie, i jak zakladam pielusie to nie placze. smaruje ja tylko jak ma odparzenia, z tego wzgledu ze nie chcialam jej przyzwyczajac do jakis kremow, nigdy nie mialam problemow z tym, kiedys przy biegunce to sudokrem dzialal cudownie a teraz juz nie, jeszce pare mcy temu pamietam jak wrocilam z Pl tutaj, no tak sobie odparzyla tez i zaden sudokrem nie pomagal, i maz poszedl do apteki kupil matanium i bardzo pomoglo. tak wysusza fajnie, a sudokrem znow natluszcza wiec nie uzywam juz. i minelo i znow sie pojawilo gosiaczek a czy ten kwasny odczyn to wlasnie nawet jest keidy to nie jest rozwolnienie? bo to nie jest biegunka, to normalna kupeczka tyle ze miekka, a tak narzekalam na bobki 5 razy dziennie to teraz mam, wlasnie sie konczy ten krem mussze leciec nowy kupic. a jeszcze jedno. oslonkowo czyli chodzi Wam profilaktycznie? co stosujecie? ja naprawde nic nie robilam i nie bylo zle, w ogole nie bylo, do momentu jakiegos pechowego kupsztala... no 4 razy dziennie wlasciwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alantoina - ponieważ u nas nie ma tego problemu, to ja nie stosuję osłonowo niczego. Ale mam w razie czego krem Nivea przeciw odparzeniom, z tlenkiem cynku i tam jest napisane, żeby stosować go przy każdej zmianie pieluszki, właśnie profilaktycznie. On jest dosyć gęsty i tłusty. Wiesz, mysle, że to kremowanie czymś podobnym mogłoby osłonić skóre pupy przed tym drażniącym działaniem kupy. Myszsza - ja kupowałam takiego zjadacza klocków, ale z Fisher price, tez fajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj tadzio dzis postawil pierwszy samodzielny krok do przodu :D:D na razie stawia pojedyncze te kroki, ale to i tak duzo jak na tego cykora, on za raczke juz niemal biega a pusciuc sie nie chce :/ a ja sobie tego pozeracza klockow chwale bo ma wiele funkcji w jednym a dalam tylko 35zl z pzresylka :D a jeszcze co do fotelika to Sylwia polecam z kilku wzgledow, extra wysciolka, wyprofilowany idealnie, spora regulacja pasow, lawo mozna pochylic do spania fotelik, rozklada sie na wiekszy (my wlasnie sie przymierzamy do zmainy) no i potem moze zostac jako sama poduszka do jezdzenia :D pasuje idealnie do opla, nie wiem jak do innych poza matizem i golfem ale do tych 3 na pewno :> wygodny w montazu itd... na prawde super! tadka tez ostatnio odparzenie chwycilo ale chodzil w kupie 3 godziny i dlatego :( dzis jzu 2gi dzien ma to odparzenie ale powoli schodzi po kremie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alantoina kwasny odczyn kupy jest wtedy kiedy zakłócona jest praca jelit tzn jesli jest cos nie tak jak u mojego np po skazie po mleku albo po jakiejs jelitówce. Bo normalnie jak dziecko nie ma aż tak wrażliwej skóry na pupie to nawet jalk pochodzi z kupą dłużej to nic nie jest ale jesli jest taki kwaśny odczyn to wystaczy kilka minut i juz sie robią rany tak było u mojego . Osłonowo daje wszystko co jest w aptece ale ja wzięłam Linex Forte dawałam mu po jednej ampułce dwa razy dziennie. ten proszek wsypywałam do mleka rano i wieczorem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) Alantoina, my raz mielismy odparzona pupe - a raczej psite, poszlo szybko...wietrzylismy, mylismy wacikami i woda, zero chusteczek nawilzanych, pieluszke zmienialam co godzine smarowalam sudocremem a odpazenia czesto wlasnie sa od kwasnej kupki tak jak mowi Gosiaczek, moze Twoja Mala je cos co powoduje kwasne kupki? moze daj probiotyk przez 10dni my tez kupujemy fotelik na roczek:) Myszsza bardzo mi sie spodobal ten fotelik:D chyba zastanowie sie nad kupnem, zwlaszcza ze cena niebotycznie nizsza od tych w Anglii :D teraz nie inwestujemy w zadne zabawki dla Olivci liczy sie tylko chodzenie i przenoszenie rzeczy z pokoju do pokoju a zabawki poszly w kat..niedlugo bedzie juz cieplo wiec wieksszosc dnia poza domem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczynki moje kochane za odpowiedzi wysle dzis meza do miasta to kupi ten lakcid, na jelitka. dzis impreza malej, jeszcze dzis musze postac pol dnia w kuchni i wsio bedzie gotowe. buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny Dopiero sie chwalilam we wtorek ze Piter zdrowy no i juz chory w piatek wylądowalismy spowrotem u lekarza, niestety teraz nie obyło sie bez antybiotyku, poszło na oskrzela nie wyleczony byl do konca i tyle, lekarz chciał dac zastrzyki no ale mam nadzieje ze przejdzie po tym lekarstwie, zobaczymy, choc teraz nie wiem czy dobrze ze nie chcialam tych zastrzyków bo własnie troche go czysci i tez sie oodparzył buuuuuuuuuu zwariowac mozna jak nie jedno to drugie ciagle cos, juz jestem lekko podlamana tym wszystkim, strasznie mu w plucach charcze i kiepsko spi, a ja sie tak martwie :( zeby tylko z tego zapalenia pluc nie bylo. tez mu kupilam oslonowe cos no i narazie od wczoraj kupy nie bylo oby przezło i bylo juz tylko dobrze alantonina ja go smaruje kremem na odpoarzenia johnsona, zawsze pomagał zobaczymy. Wczoraj to go wsadzałam do wanny po kazdej kupie taki byl brudny a zrobil 4, naszczescie w nocy bylo czysciutko a sprawdzalam co chwila bo balam sie o ta dupinke :) fruskawka swietne zabawki ja chce kupic własnie taki jezdzik dla małego dostał pieniazki od babci na urodziny to cos najdziemy i kupimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anastazja wspolczuje, kurcze nie ma nic gorszego jak dziecko choruje.... zdrowka dla Was 🌻 ja moja juz tez pod wode jak narobi, bo chusteczki ja podrazniaja teraz, a naprawde miala okropnie wczoraj, ale mysle ze dzis jej przejdzie, chociaz jej impra dzis jest wiec mam nadzieje ze w tym calym zamieszaniu bede przestrzegac przewijania co godzine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alantoina :D:D:D udanej imprezki!! Anastazja :( przykro mi zdrowka !! nam sie udalo uniknac biegunek przy antybiotyku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moj dzis ma juz ladna pupe :D na szczescie jego nigdy nie odparza mocno a jak jzu to 1-2 dni i sie goi :) dziewczyny a te wasze kolosy jeszcze sie mieszcza w tych nosidlach fotelikach?? ja wymienilam z musu fotelik w lipcu bo pzrestawals ei miescic w maxi cosi do 13kg :/ u nas dzis baaardzo brzydko leje deszczem a mlody spi i spi... cos go pogoda zmeczyla a co do zabawek my mamy miliony zabaweka on i tak bawi sie tylko moim telefonem i ojca laptopem ;/ wiec zabawki szczescia nie daja a takie fajne ze ja bym sie nimi pobawila:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Odnalazłam nasz topik chyba na 6 stronie!!! Wszystkiego najlepszego dla ZUZI !!! A teraz uciekam, bo mam mnóstwo do zrobienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alantoina - Agnes :) 20:42 [zgłoś do usunięcia] agnes 23 hej dziewuszki dzieki za gratulacje Zuzia urodzila sie dokladnie o 4.03 3370/52 jest cudowna porod okropny byl ale nie bede opisywac, moze pozniej jak juz wszystkie urodza tatus dzielnie sie spisal, naprawde fajnie miec kogos przy sobie w ogole jest fajowo bo sie garnie do niej przewija i rozmawia i przebiera i pomagal przystawiac do cycuszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i w sobote urodzinki miała Emilka Lidki :) Wszystkiego najlepszego!!! Moja koleżanka, o której pisałam urodziła w piątek - trzecią córcie :) . Czyli wszystko jasne dlaczego nie było jej przed kompem :) A ja miałam fatalny weekend! Noc z soboty na niedziele to byl koszmar. Młoda budziła sie co chwile, płakała, widac było, że cos ją boli. Około 2 dałam jej nurofen czopek i wreszcie zasneła do rana. Ale dzien znowu kiepski, rozwolnienie, chyba bolał ją tez brzuszek. No i wyszły wreszcie te cholerne 2 zęby! I wszystkie bóle jak ręką odjął. Wrócił jej dobry nastrój :) Tylko skutkiem ubocznym tych 2 dni jest to, że znowu chce być cały czas na rękach. I w dodatku sobie wybiera u kogo w danym momencie chce być i do nikogo innego nie pójdzie. Jak ktos inny próbuje ją wziąc na ręce to płacz w niebogłosy! Dzisiaj miałam problem z wyjściem z domu do pracy, bo nie chciała iść do babci. Humorzasta ta moja córa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc..... Witam po weekendzie...U nas w miare spokojnie jesli chodzi o Kamilke.... weekend jak zwykle minal za szybko - mielismy zaleglych gosci Kamilki z urodzinek..... Zakochany wujek z ciotka i kuzynem...A mala kokietka oczarowala jak zwykle meska czesc. I oczywiscie tesciowie na obiedzie tez sie pojawili (mam alergie na ta kobiete - a w niedziele dalam jej jasno do zrozumienia ze swoje teorie ma schowac miedzy bajki bo jest w moim domu i u mnie panuja moje reguly). Poza tym kolezanka znowu zaopatrzyla mnei w kolejna porcje ciuchow (mega wielki wor) i zabawek. Wiec praktycznei szafe dla kamilki na najblizsze miesiace mam calkowicie zapelniona... Sylwia cale szczescie ze bol sie zkonczyl u Ulci. Teraz tylko jeszcze przejscie humorkow. A potem znowu zabkow i tak w kolko. Alantiona, Anastazja - duzo zdrowka dla waszych dzieciaczkow. Sto lat dla wszytskich urodzinowych dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny u nas juz po imprezie, dzis wlasciwie Zuzka konczy roczek, ale zlecialo, dzieki za zyczonka Sylwia 🌻 a teraz jeszcze sprzatam, bo wczoraj sily juz nie mialam buziaczki aaa no i co ZUzia wylosowala pierwsze... kieliszek pozniej kase rozaniec dlugopis ksiazka ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
ja też mam za sobą fatalną noc Ulcia wymiotowała od 1 w nocy do rana. Nie wiem czy to wirusidło znowu czy coś zaszkodziło jej. chociaż podejrzewam to 2, bo wczoraj chwyciła pieroga zimnego. I chyba stąd te atrakcje nocne. Zatem znowu dziś czekamy na zmilowanie kogokolwiek, aby zrobić zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) wszystkiego najlepszego dla Zuzieńki :) jesli chodzi o foteliki samochodowe to polecam maxi cosi :) my olkowi pod choinke kupiliśmy i już przed świętami jeździł ( w ten pierwszy się nie mieścił bo jest za długi hihi), Olek jest zauroczony tym, ze teraz wszytsko widzi :) poza tym łatwo można przejśc do pozycji \"leżenia\", a obicie łatwo sie ściąga i pierze :) uwazam ze maci cosi to dobra marka, a przed wszystkim bardzo bezpieczna, a to w naszym wypadku najwazniejsze bo nic nie jest tak drobie jak nasz Oleczek :) nie wiem jak Wasze Dzieci hihi ale nasz Oleczek z dnia na dzień nas zaskakuje hihi właśnie wymyślił zabawę \"zobacze co jest w szufladzie i co z tego da się wywalić na ziemię\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danis - widze, że długo spokojnie nie było. Mam nadzieję, że Ulcia szybko dojdzie do siebie :) Fruskawka - ja właśnie myślę o maxi cosi, bo taki mam teraz. Chyba sie wybierzemy w weekend na zakupy. Alantoina - widze, że Zuzia ma ochotę na różnorodność :) Mój synek chciał tylko 2 przedmioty i nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Zuzia 100 lat!!! zdrowia i usmiechu hmmm sprawdzalam siatki centylowe, wagowo Olivia miesci sie pomiedzy 50 a 75 czyli super...natomiast wzrostem...zabraklo centyli hehe ma 82cm ile maja mniej wiecej wasze szkrabki? dzisiaj cala noc przespana ciagiem 11 godzin ja chce tak codziennie u nas pada jest brzydko znowu caly dzien w domku Sylwia- czyli Ulcia ma 8 zabkow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziwuszki:) Wpadam sie przywitac za chwile lecę na spacerek pogoda u nas dzis wiosenna czekam na córe i lecimy:)................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Gosiaczku :) U nas tez słonko piekne, aż żali, że jestem w pracy i nie moge wykorzystać. Angelika - masz dzisiaj duzo pracy? Nic nie piszesz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia podczytuje ale rzeczywiscie - audyt za tydzien wiec sprawdzamy papiery. A poza tym sytuacja w firmie coraz gorsza......Moje ostatnie problemy zdrowtne wydaje mi sie ze sa na tle nerwowym... Sylwia jest jakis przepis wkodeksie pracy ktory okresla czy mozna palic w biurze??(a raczej ze nie mozna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angelika - nie znam takiego przepisu. W kodeksie jest o piciu alkoholu. Natomiast z jakiegoś przepisu wynika zakaz palenia, ale niestety nie wiem z jakiego. Przejrzałam rozdziały kp, ale nie znalazłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×