Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zużka009

czy ktos przez dłuzszy czas pił wode z cytryną, jakie jest działanie, efekty

Polecane posty

Gość mikolajsdfsdfsdf
ludzie podajcie jeszcze raz przepis na wode z cytryna bo nie ogarniam tego!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spri
Piłam i piję wodę z miodem i cytryną zawsze rano na czcczo. Nie trzeba ni żadnego innego wzmocnienia. "Otwierają mi się oczy" i mam więcej siły do codziennego zmagania się z tym co przede mną. Jest to o wiele lepszy sposób od kawy , na pobudzenie. Mam grupę krwi 0 ale nie wiem czy to ma znaczenie. NIe mam ochoty na słodycze przez cały dzień, mam 183 wzrostu i ważę 73 kg chciałabym zrzucić te 3 kilo, wiem że dam radę. Pozdrawiam tych co piszą bzudy o tym że ta kuracja powoduje raka, poczytajcie sobie co to jest miód , chyba że piliście rakotwórczy chiński , sztuczny miód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagoplanka
Picie wody z cytryną ma mnóstwo zalet, daje ulgę w problemach żołądkowych, ma właściwości antybakteryjne więc doskonała jest na infekcje gardła, oczyszcza organizm z toksyn, Cytryna pomaga w kontrolowaniu ciśnienia, zawrotów głowy, nudności. Doskonała na stres, oczyszcza organizm z toksyn a przede wszystkim regularne picie ciepłej wody z cytryną i miodem naprawdę pomoże w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cytryneczka112
Witam..ja też piję od ok. 2 miesięcy wodę z cytryną. Mam niedowagę wiec nie zależy mi na przytyciu ale na ładnej cerze. Czy ktoś zauważył wyraźne efekty? Moja cera na początku wydawała się gładka ale teraz jakby wszystko wróciło do normy..Zastanawiam się też ile tej wody pić, staram się 4 kubki dziennie ale może przesadzam? jestem tez ciekawa dlaczego cytryna może powodować raka, mam nadzieję, że znajdę odpowiedź na naszym forum..pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaklinacz Koni
Kiedy po raz pierwszy usłyszałam od jednej dziewczyny, że pije sok z cytryny i już doszła do pięciu cytryn dziennie (kuracja wymaga, żeby pić sok z jednej cytryny pierwszego dnia, z dwu - drugiego dnia, z trzech - trzeciego, z czterech - czwartego, potem przez dwa kolejne dni - z pięciu, a potem schodzić stopniowo 4-3-2 znów do jednej) pomyślałam, że w życiu nie wypiłabym soku z pięciu cytryn. A i w ogóle - że co za masochizm i co za bzdura. Ale parę dni później pomyślałam: a co mi tam, spróbuję napić się tej wody z cytryną. I coś niesamowitego! Nie wiem, może mam drastyczny brak jakichś witamin (palę papierosy i prowadzę trochę samobójczy tryb życia), ale natychmiast - no natychmiast! z punktu! - zakochałam się w tej cytrynie !!! Jeszcze nie doszłam do pięciu, ale wypicie soku z pięciu cytryn, co wcześniej wydawało mi się jakimś wyczynem, musi być rzeczą całkiem łatwą i przyjemną. (Jeśli nie wręcz zbawienną, sądząc po tym, jak mnie do tego ciągnie.) Już pierwszego dnia nie byłam w stanie poprzestać na jednej cytrynie! (Wcześniej przez całe życie nie brałam cytryn do ust.) Piję rano z niewielką ilością wody mineralnej. Nie rozumiem tylko, czemu woda ma być ciepła - czy ktoś mógłby to wytłumaczyć? Ja wolę zimną - ale od biedy mogę się poświęcić, jeśli ma to jakieś uzasadnienie. Zrobię tę kurację, a potem będę pić codziennie sok z jednej cytryny. Nie rozumiem, jak ja mogłam bez tego żyć :)! Polecam wszystkim dziewczynom (i facetom), które mają wątpliwości, żeby po prostu bez uprzedzeń spróbowały, jak to na nie działa. Bo jeśli o mnie chodzi, to ja wstrzeliłam się w setkę z tą cytryną:) Czego i Wam serdecznie życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolkowa3
ja piłam i o wiele lepiej się czułam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiedząca2312
wiem że późno piszę ale morze innym pomogę. Sprzedawałam przez jakiś czas na rynku i obok mnie była taka baaardzo gruba kobitka. Co tydzień ją widziałam w środę i ci tydzień była chudsza po 1 mies była już naprawdę chuda, o wieeele chudsza niż na początku. Nie wytrzymałam i zapytałam czy jest chora na coś że tak niknie w oczach a on a że nie po prostu codziennie rano pije taką właśnie lemoniadę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Morska Bryza
no jak to tak? nie ma tu nikogo kto zna odpowiedz na moje pytanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Herbata nie nawodni organizmu tak jak i kawa. Po kawie bardziej się odwadniasz a herbata "wysusza" jak mówiła moja babcia .cokolwiek by to znaczyło.Trzeba pic wodę i nie samą ale z cytryną lub minerałami. Tak powiedział mi lekarz kiedy byłam w ciepłych krajach i zasłabłam z powodu słabego nawodnienia.(wiadomo,że tam bardziej człowiek się poci.Ja piłam samą ,zwykłą wodę i lekarz powiedział,że to nie wystarcza.). Ja też miałam za mało wody. Teraz staram się wypijac około litra wody z cytryna dziennie ,do tego 2 kubki kawy,herbata no i woda zawarta w warzywach i mam nadzieję,że będzie lepiej.Nie mniej jednak po jakims czasie sprawdzę czy mój organizm jest dostatecznie nawodniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, piję wodę z cytryna od dłuższego czasu. Schudlam i trzymam wagę; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
te 6 cytryn to w ilu wody trzeba rozrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
te 6 cytryn to w ilu wody trzeba rozrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że samo picie wody z cytryną nie powoduje utraty zbędnych kilogramów :) Szklanka wody z cytryną może nam pomóc, ponieważ wpływa korzystnie na przemianę materii i obniża wchłanianie cukrów z pożywienia. Jak wiadomo, do stracenia wagi potrzebne są ćwiczenia fizyczne, odpowiednia dieta, a także oczyszczenie organizmu. www.krosagro.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
woda z dużą ilością cytryny odkwasza organizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość345
ja pije dopiero od jakiegoś tygodnia tylko wodę z cytryna i wyraźnie zmniejszył mi się apetyt, w ogóle nie odczuwam głodu, niekiedy mogę nie jeść całe dnie(pamiętajcie, ze nie jedzenie nie jest sposobem na odchudzanie, bo będziecie mieli później efekt jojo!). częściej chodzę do toalety i zauważyłam, że moja cera nie ma przebarwień jak kiedyś. ogólnie polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pilam wode z cytryna przeszlo rok ,schudlam 8.kg .2 mies. przerwy i znow pije..czuje sie bosko.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani Czyża
Przy naszej diecie, bogatej w węglowodany (cukry), które zakwaszają organizm, cytryna jest BARDZO WSKAZANA! Przede wszystkim odkwasza organizm. Może nie każdy wie, ale nowotwory rozwijają się w środowisku zakwaszonym, do czego przyczynia się współczesne żarcie, w którym na potęgę łądują cukier, syrop glukozowo-fruktozowy, aspartam i inne... Jak by sam cukier był za mało słodki. Paru przedmówców twierdziło, że ktoś tam pił wodę z cytryną, a mimo to miał nowotwór czegoś tam. Oczywiście, że może tak być, gdy reszta nawyków żywieniowych jest niewłaściwa (zła dieta, papierosy, alkohol, brak aktywności ruchowej, środowisko nas otaczające, w tym warunki pracy i warunki socjalne, nie wspominając o stresie). Niektórym może to się wydać paradoksalne, że skoro cytryna jest kwaśna to jak odkwasza? A no właśnie taki paradoks, tak samo jak wszelkiego rodzaju kiszonki, kapusta kiszona, ogórki itp odkwaszają organizm. Zakwaszają z kolei słodycze i inne węglowodany złożone, a przede wszystkim pszenica (również wszech obecna). Tak więc szanujmy nasze ciała, a one z pewnością odpłacą nam się tym samym :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani Czyża
Zapomniałam dodać, że cytryny nie należy dodawać do wrzątku, ani do gorącej wody, gdyż obróbka termiczna niszczy witaminy, nie wspominając już o toksyczności. Herbata zawiera bowiem sporo (nieprzyswajalnego na szczęście) glinu, oskarżanego o wywoływanie zmian w mózgu (m.in. choroby Alzhaimera). Dodatek cytryny sprawia, że glin staje się przez nas łatwo wchłanialny. Dlatego lepiej cytryny do herbaty nie dodawać w ogóle. Co do miodu jest podobnie. Miodek traci swoje prozdrowotne właściwości w temp powyżej 40 stopni Celsjusza. Dlatego dodajemy do chłodnych płynów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słyszałam też że nie należy łączyć miodu z cytryną, nie wiem czy to prawda i dlaczego nie. Nie piłam dłuższy czas wody z cytryną, piję ją tylko kiedy jestem przeziębiona. Zwykle to tylko herbata i woda z syropem Paola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pije wode z cytryną na czczo.Wyregulował mi sie tryb wyprózniania.Mam wiecej energii.Nie ma rannego ucisku na żolądku! Naprawde warto pić. /Tylko dobrze wyszorujcie przed spozyciem./

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie działanie ma większość cytrusów, grejpfrut np. czy wyciąg z jego pestek, powoduje przeczyszczenie, cytryna również, ale z mniejszym rezultatem. Nie jest to jednak środek na redukcję wagi na stałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piłam przez jakiś miesiąc, codziennie na czczo szklankę ciepłej wody z wciśniętym sokiem z połowy cytryny. Właśnie przestałam, bo jedyne efekty jakie zauważyłam, to wieczna "sraczka" za przeproszeniem. Do tego twarz mi wysypało okrutnie, wyglądam prawie jak w czasach liceum :( Pierniczę to, przestaję pić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ratunku! Przestałam pić parę dni temu, ale biegunka ciągle nie ustępuje! Zaraz się odwodnię :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wodą nie może być gorąca. Max 40 stopni inaczej tylko sobie zaszkodzisz. Cytryna jest zasadotworcza więc zgagi nie powinno a wręcz ją likwiduje. Na szklankę wody pół cytyny i lyżeczka od herbaty miodu. Wodą musi mieć nie więcej niż 40 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AAAckcife
Ja piłam przez 8 dni regularnie co rano, pół godziny przed posiłkiem. Wieczorem przygotowałam sobie wodę z łyżeczka miodu zostawiłam na całą noc i rano dodawałam sok z połowy cytryny świeżo wyciśniętej. W 9 dniu rano wstałam i zemdlałam. Cytryna spowodowała spadek ciśnienia krwi - jak zmierzyłam to 94/54 miałam. Więc nie wszystko dla wszystkich... jestem niskociśnieniowcem, z reguły mam 105/68 a cytryna jeszcze mi to obniżyła. Będę teraz pić tylko wodę z miodkiem żeby się uodparniać... Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie ma być gorąca woda bo taka niszczy zarówno witaminę C jak i właściwości miodu, powinna być ciepła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piję około 6 miesięcy każdego dnia naczczo na szklankę ciepłej wony wyciśnięty sok z połowy cytryny i łyżeczka miodu. Schudłam 3 kg nie stosując diety. Nie chorowałam przez ten cas. I przestał mnie boleć żołądek.Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ingaxxx
Długo się wahałam nad zakupem sprzętu do wody antyoksydacyjnej Avatari, ale ostatecznie kupiłam na raty wraz z pakietem badań od Noma Medica. I powiem tak – to niesamowite jak dużo może zmienić w funkcjonowaniu organizmu zamiana wody ze zwykłej na zasadową. Czuję się lepiej, mam więcej energii, a mój lekarz jest zdziwiony jak przegląda moje nowe wyniki badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pije Veroni Hydration, wodę która ma zbliżone pH do pH krwi i świetnie wpływa na mój organizm. Codziennie pije po 2l wody, ćwiczę i zmieniłam nawyki żywieniowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igo29
Ja piłam przez dłuższy czas wodę z cytryną i efekty tak lepsze trawienie moim zdaniem teraz piję raz na jakiś czas to wodę bo postanowiłam że przejdę na dietę 1200kcal plus suplementacja African Mango http://afrikanmango.pl i dużo ruchu bo ruch to podstawa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×