Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość judej

POMOCY !! - CZY JEST OBOWIąZEK PłACENIA ZA NADGODZINY ???

Polecane posty

Gość judej

Za chwile ma sie odbyc u mnie w pracy spotkanie ...firma jest włoska ale ma oddział w polsce i chcą na nim uchwalić ,że za nadgodziny nie płacą...!! ...bo niby we włoszech tez nie placą swoim pracownikom... Czy jest jakas regulacja prawna na którą mogę sie powołac ,żeby ta bzdura nie przeszła ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest na pewno regulacja określająca liczbę godzin do przepracowania w miesiacu....u nas płaca za nadgodziny a i tak sa osoby jak np. ja, które odmawiają pozostawania dłuzej w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadgodziny sa płatne
wg kodeksu pracy-sprawa nadaje sie do PIP-u a nie na zebranie. poszukaj w google

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość judej
ok...dziękuję ślicznie... i tak nas wyzyskują co nie miara...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość judej
a co jesli firma sobie określa to zadaniowo...i powiedzmy ,ze wyliczy iz wg niej na projekt potrzebnych jest 5h a nie 10h... choć realnie wlasnie tyle powinno byc? Wtedy siedzę za darmo ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadgodziny sa płatne
kazde nadgodziny sa płatne-sprawa jest do wygrania w sadzie jak nie beda płacić-przypomnij sobie afere z Biedronką!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość judej
no...zobaczymy jak to się rozegra...bo nie sądzę by ktos miał odwagę isc z tym do sądu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadgodziny sa płatne
to jest wlasnie to-kazdy siedzi cicho, pozwala soba pomiatac, pracuje 12 godz dziennie za klepaki a potem sie dziwicie, że w Polsce jest tragicznie ale jak sie kazdy na to godzi to mozna miec pretensje tylko do siebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestesmy w POLSCE i ...
tu obowiązuje polskie prawo !!! Ludzie myślcie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość unuuu
nie do konca to prawda ze obowiązuje polskie prawo, bylam ostatnio na rozmowie w firmie niemieckiej i np dowiedzialam sie ze 3 maja tam nie jest wolny od pracy bo to polskie swieto panswtwowe i nie nalezy sie wolne, sprawdzialm to i naprawde tak jest, a z nadgodzinami to nie wiem jak jest wiec nie pomoge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadgodziny są płatne, i jeżeli pracodawca ich nie paci, jest to sprawa dla PIP. Jak to wygląda w praktyce - wszyscy wiemy. Każdy siedzi cicho i pracuje po godzinach charytatywnie, bo pracę można stracić w każdej chwili. Nie dajmy się wykorzystywać! Mamy swoje prywatne życie, mamy rodziny i należy im się nasz wolny czas, oraz zapłata za uczciwą pracę! Znam temat, bo mój facet 3 razy zmieniał pracę, zanim udało mu się wywalczyć płatne nadgodziny. Do tej pory trafiał na same \'obozy pracy\', jakich u nas nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadgodziny są płatne i jeśli firma zdeydowała się założy oddział w Polsce, musi przestrzegać polskiego prawa pracy. Powinniście zgodnie nie godzić się na damowe nadgodziny ale to nie może być jedna osoba, która zapotestuje, ale wszyscy wspólnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×