Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość koniczynka majowa

Jak się ma ta gaża do warunków w Angli??

Polecane posty

Gość koniczynka majowa

Witam.Czy ktos może mnie oświecić, czy roczna pensja w wys. 13500-19000 funtów, to dużo czy mało jak na warunki Wielkiej Brytanii. Przeliczłam już na złotówki. U nas wychodzi dość sporo, ale nie wiem jak to się ma do tamtejszych standardów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dama plik
miedzy 13500 a 19000 jest spora roznica. Poza tym nie przeliczaj funtow na zlotowki, bo to kompletnie nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniczynka majowa
Musiałam policzyc, bo w funtach trudno mi było sobie uświadomić ile to jest. Ok to przypuśćmy, że płaca jest pośrodku to znaczy 15000. To jest dobrze jak na warunki w UK???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfye
spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniczynka majowa
Czyli rozumiem, że dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja napisze tak: jak dla ciebie jednej to okey jak masz to na utrzymanie rodziny to juz malo - do 15 tys f rocznie nalezy sie benefit wiec jest to mala placa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale to tak na reke
czy z podatkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniczynka majowa
Nie mam rodziny, jestem sama.Powiadasz, że w takim wypadku by wystarczył?Jeszcze się zapytam (nie wiem , może głupio), czy da się odłożyć conieco z tego?Czy raczej 90 procent wydam na życie itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na poczatek pewnie bedziesz miec to 13 tys, chyba ze masz zaznaczone inaczej, nie masz podanej stawki godzinowej tylko roczna ? ile godzin w tygodniu i co to za praca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przycisk
no wiec ja powiem Ci tak... zarabiam 15000 rocznie i szlak mnie trafia bo nie moge nic odlozyc... minus podatek- miesiecznie wychodzi Ci na reke jakies 1005f... marne grosze... 300f place za pokoj, ok 150f na jedzenie, 50 na przejazdy, telefon 40f, cos trzeba sobie kupic .. to jakies ok 50f ... zostaje 400f :/ malo.. bo weekendy mam wolne , a w domu tez nie bede siedziec... wiec kolejny wydatek... 15000 to nie jest duzo , ale mozesz sobie spokojnie zyc ... ;) i jesli bedzioesz oszczedzac.. jakies 400f moze uda Ci sie odlozyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze tak srednio menager zarabia okolo 20 tysiecy, kierowca podstwy ma jakies 13 tysiecy, elektryk okolo 30 tysiecy. dla studenta to jest sporo. dla matki z dziecmi kiepsko. powiedziala bym ze nawet mieskzania sama z dziecmi ni byla by w stanie wynajac zarabiajac 15 tysiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniczynka majowa
35 godzin tygodniowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przycisk
jakby miala dzieci mogla by dostac benefity na dzieci... wiec tez by przezyla... 35h tygodniowo to full time.. ;) pewnie przerw nie wliczyli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ona jest sama - i na poczatek wystarczy, wazne ze sie zaczepi, a 1000 f to nie 800 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przycisk
koniczynka majowa -->> zalezy tez od miasta , do ktorego jedziesz... wiadomo jesli chodzi o mieszkania londyn jest najdrozszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie przesadzajmy ze dzieki benefitom da sie utrzymac dzieci..;/ wiadomo ze zawsze jakas pomoc ale znowu nie tyle zeby dzieci z tego utrzymywac? ja juz powiedzialam 15 tys dla studenta ktory wynajmuje pokoj - pieknie. 15 tysiecy dla rodziny - malo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniczynka majowa
martik-------czy coś z tego będzie jeszcze na 100% nie wiem;( ale się rozglądam Southampton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisalam to samo na poczatku - ale sa tacy ludzie i zyja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przycisk
wagaruje -->> idzie idzie.. chyba w takim razie nie orientujesz sie ile w uk przypada na dziecko.. podpowiem... na dzieci w uk sie nie wydaje pieniazkow... benefity sciagane od panstwa sopokojknie starczaja na ciuszki, kosmetyki , zabawki , jedzonko...itd... nie doklada sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na wspolnej
za te pieniadze spokojnie przezyjesz, jak na jedna osobe to porzadna pensja. w jakim charakterze bedziesz pracowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przycisk tak to jest okolo 17 funtow tygodniowo. biorac pod uwage ze gdy ma sie dziecko w wieku 18 lat, taki nastolatek przejada duzo wiecej niz 17 funtow, nie mowie juz o internecie komorce i kieszonkowym. nadal myslisz ze to jest tak duzo? tacy ludzie maja juz ciezej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a child tax credit ? tego nie liczysz ? tego jest sporo benefitu wlanie zalezny od zarobkow... do 15 tys tez working tax, moze byc housing benefit counil tax benefit.. itp przy niskich zarobkach jest duzo pomocy od panstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przycisk
wagaruje -->> moja znajoma dostaje jednak duzo wiecej i zapewniam , nie jest to 20f...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przycisk
dokladnie... wiec yak jak napisalam wyzej... Jesli sie zorientujesz dobrze co Ci sie nalezy ... do dziecka nic nie dolozysz... nie mowioac juz o innych benefitach na mieszkanie...itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie dostaje wiecej. child benefit to niecale 18 funtow tygodniowo. co ja wam zreszta tlumacze... wiecie w jakich waryunkach polacy pracuja i ile zarabiaja. wiecie ile wystarcza ile nie. napewno nie zyjemy na takim poziomie jak angielski lekarz. ja nadal trwierdze ze dla studenta 15 funtow wystarcza na utrzymanie. zero odkladania. dla rodziny to jest duzo za malo. nie oszukujmy sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przycisk
wagaruje-->> nie mow mi czty dostaje czy nie :D bo wiem dobrze , ze dostaje... :D koniec , kropka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniczynka majowa
czyli kicha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×