Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Adekkkkkkkkkkkkkkk

Jak ominac wojsko

Polecane posty

Gość od przyszlego roku koniec
Od przyszlego roku koniec poboru. Wojsko zawodowe/ Ale na pewno beda chetni (stala praca, wczesniejsza emerytura, mundurowe, 13tka itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radoooo
ja zaciągnełem kredyt w banku a wojska nie stać na spłacanie go i przenieśli mnie do rezerwy po prostu rata musi przekraczać 300 zł i to wszystko pozdrawiam radooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wojok
W tym roku będa ostatnie dwa pobory wiosna i lato i bedzie koniec poborow potem zostanie wprowadzone wojsko zawodowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wojok
Ja od zeszlego roku (wrzesień) nie dostarczyłem im papierku ze sie ucze a w lutym tego rzucilem szkole i do tej pory nie dostalem od WKu zadnego wezwania a ni nic takiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michał O.
wojsko to głupota jak tam można iść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xcbiker
moi znajomi nie dostaja zadnych wezwan chociaz sie nie ucza i nie pracuja.Kumple z pracy tez nic nie dostaja a ja jedno za drugim.Nie chce mi sie juz uczyc mam dobra robote i che spokojnie ukladac sobie zycie po swojemu a musze sie z tymi pedalami urzerac caly czas.Juz wiele sposobow probowalem i jak narazie na szkole odraczaja,troche trzeba wybulic ale daja spokoj.a tak poza tym to nie mam innego pomyslu.Podobno jeszcze rok i ma byc zawodowe ale h** wie jak to w koncu jest bo kazdy co innego gada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesciara.....
w wojsku wcale niejest tak zle miesiac temu wyszedl do cywila moj chlopak, 9 miesiecy minelo szybciutenko, co tydzien byl w domu choc sluzbe mial na mazurach a my na poludniu polski. co miesiac dostawal zold 250zl plus wyprawka za wyjazdy. i odlozyl wiecej kasy niz jak byl w cywilu hehe ,dzieki wojsku zdobyl prawo jazdy kat. C i jeszcze na tym skorzystal:)) praktycznie nic tam nierobil raz na czas pelnil sluzbe i tyle juz nie ma tepienia fali i innego zastraszania, wszytsko to tylko straszenie mlodych, a z ZASTEPCZA nie ma co kombinowac bo duzo gorzej sie na tym wyjdzie zwlaszcza ze to 18 miesiecy za marne grosze. pozdrawiam i niema sie czego bac a na to ze wejdzie zawodowe to zabardzo nieliczcie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadam się z moją poprzedniczką ....wojsko to nic złego. A kombinować nie ma co jeśli chodzi o to bo kiedyś może się okazać że za kilka lat będzie Wam potrzebny uregulowany stosunek do służby wojskowej. I dziś to strata czasu , ale znam takich którzy po 3 latach mówili \"JEZU ALE BYŁEM GŁUPI ŻE ZAŁATWIŁAM SOBIE ZAŚWIADCZENIE OD LEKARZA TERAZ BYM POSZEDŁ CHETNIE DO POLICJI ALBO DO STRAŻY GRANICZNEJ ITD A NIE MOGĘ BO MAM KAT.D\" Pracowałam na takiej komisji więc nie ma reguły ani tatuaże ani zwolnienia ani wymeldowanie (tylko Wasi rodzice będą poszkodowani bo będzie nachodzić ich policja) i inne kwestie , które tu poruszacie nie dają gwarancji na to że nie pójdziecie do wojska, bo na komisji lekarskiej zawsze mogą Was wysłać na kolejne badanie żeby sprawdzic czy nie symulujecie , no chyba że ktoś z Was siedział za rozbój z bronią w ręku , albo był karany za dilowanie (bo np. za pobicie nie ma opcji żeby nie wzięli biora tylko że do gorszej roboty ). Najlepiej jest studiować i na drugim roku przejście coś takiego jak przeszklenie cywilne zaliczyć to i takie zaświadczenie przedłożyc do Komendanta WKU do którego należycie i po studiach w sumie macie spokój bo mogą a nie muszą Was wzywać.Na w sumie takie przeszkolenie które trwa około 3 miesięcy, a to jest na serio dobra zabawa , bo to nie są koszary tylko Szkoły Wyższe Wojskowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepiej być kobietą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze jedno jeśli nie ma niestety dużo poborowych, a zapotrzebowanie jest na serio duże to Komendant WKU na bank nie podpisze zgody na służbę zastępczą to jest przecież logiczne że jak brakuje mu ludzi to nie odda policji albo innej służbie człowieka . Służna zastępcza graniczy z cudem wiem bo ojciec mój Komendant już jest w drugim WKU . Jedyne co moża zrobić jak już wiadomo że nas powołają to złożyć podanie do Komendanta WKU o odroczenie na ważne sprawy rodzinne maksymalnie na rok czasu . Z tego odroczenia od Komendanta WKU mozna skorzystać tylko jeden raz, a rok czasu to już dośc długo żeby coś innego wykombinować np. szkoła. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zobaczcie wypowiedzi
czarnula_b i sami oceńcie jak się szerzy poplecznictwo i kumoterstwo w Polsce! Zauważcie w pierwszej na tej stronie wypowiedzi delikwentka pisze iż "pracowała kiedyś w komisji WKU", a już w następnej pisze, że "jej ojciec Komendant WKU jest już w drugiej takiej komisji"... no to jak w Polsce może być lepiej, jak nie liczą się kwalifikacje, zakres wiedzy oraz doświadczenie, tylko więzy krwi?? :o:o:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehhh............
a skad wiesz ze nieliczyly sie wiedza i kwalifikacje?? dlaczego ludzie wciaz mysla ze to znajomosci i rodzina zalatwia posade? ja tez pracuje w duzej firmie panstwowej i tam pracuje moj tata, owszem powiedzial ze sa przyjecia, zlozylam cv przeszlam szkolenie z 30 innymi kobietami, pozdawalam egzaminy i dostalam prace i niebyly to zadne znajomosci prace dostalo 10 kobiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzisz nie masz pojęcia o tym kto powołuje poborowego i taka komisje lekarska i się głupio wypowiadasz. Ale cóż osoby cywilne mają takie pojęcie .Pozdrawiam. Chciałam pomóc , bo widziałam jak to wygląda , ale widać nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ehh....
a skąd Ty wiesz, że o Twoim przyjęciu do w/w firmy decydowało to, iż złożyłaś cv, przeszłaś szkolenie, pozdawałaś egzaminy i że właśnie Ty byłaś lepsza od tych 20 innych kobiet, których ojciec nie pracuje w tej firmie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do czarnula_b
a teraz sekretarką w Komendzie Miejskiej Policji jesteś też dzięki swoim kwalifikacjom, a nie dzięki temu, że Twój ojciec jest Komendantem w WKU?? nie potrzebnie ruszałem to gówno, bo teraz będzie afera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość policjant/ka
Niestety na odbycie zastępczej służby jest potrzebna zgoda WKU, a oni jej już nie dają. Jest zapotrzebowanie do OPP i są na to pieniądze, ale WKU nie chce wydawać zaświadczeń. to 2 ostatnie pobory (prawdopodobnie) i nie chcą oddawać ludzi innym jednostkom. Możesz złożyć papiery do Policji, zdać egzaminy a i tak w większości przypadków WKU zgody nie daje i dupa zimna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emtek
a jak jest z wykupieniem...przecież można płacic ileś % pensji i miec spokój??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość armaniii
ludzie:) czy wy wiecie co to psycholog ?? 4 wizyty u tamkiego goscia z gadka iz masz mysli samo bujcze zalatwiaja srawe:) nie chca we wojsk swiorow co chca sie zabic:) a tabletek nikt nie musi brac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinek22
Udalo mi sie ominac wojsko,skonczylem sluzbe zastepcza.Nie mialem zamiaru uciekac za granice,dawac w lape,byc bez adresu zameldowania,byc jehowym,czy plodzic dzieci i na nie robic zeby nie isc do woja.Te pomysly to glupota...Nie mialem tez odpowiedniego wyksztalcenia zeby odrobic sluzbe w innych silach np.straz pozarna.I rowniez nie mialem zamiaru studiowac do konca zycia...Zlozylem wniosek o sluzbe zastepcza,pozniej komisja i sie udalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinek22
Przeczytalem wszystko i ktos z was pomylil pojecia psychologa i psychiatry.Ale wariata tez nie chcialem z siebie robic.Pozdrawiam panienki co pisaly opinie.Komendant zgody na odbycie sl.z. nie wyraza,on tylko przyjmuje wniosek.To trafia do Urzedu Marszalkowskiego a komisja odbywa sie w Urzedzie Wojewodzkim i ONA PODEJMUJE DECYZJE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinek22
Ale nie ma reguly bo spotykam wiele opinii ze sluzba zastepcza to jeden wielki h*j.To pisza niektorzy kolesie co wymigali sie od woja...A tak blagali o pomysl zeby uciec od wojska a teraz takie opinie umieszczaja.To juz chyba wszystko co mam do powiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pacyfista
chlopaki chlopaki!! STOP jest jeszcze pacyfizm!! i to nie est bujda naprawde to dziala wiem bo sam tak zrobilemi kupe moich znajomych piszecie podanie .... twardo przystajecie przy tym i juz po klopacie!! owszem - macie komisje ale musza wam przyznac kateorie A ale nie jestescie zdolni do wojska ani w pokoju ani w wojnie nie musicie miec zadnych papierow jak w przypadku wiary po prostu jestem pacyfista i juz trzeba tylko napisc podanie uwierzcie mi!!! nie chce zabijac! i nie bede zabijal! moje warunki moralne i etyczne nie pozwalaja mi na to!! itp.!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gienek28
Ja opracowałem sposób jak się wymigać co najmniej na 2 lata. Można i dłużej ale trzeba dobrze już wtedy myśleć. Jednak czy to ma teraz znaczenie jeżeli ma już nie być poborów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to robi moj maz
moj maz ma 28 lat i ciagle studiuje, pracuje i jest zywicielem rodziny, wku ponoc ma mu dac spokoj, ale przez kilka lat co rusz sie o niego upominali... ale jak ktos napisal, mysli samobojcze, wizyta u psychiatry i po klopocie:) chyba kazdemu czasem odechciewa sie zyc. czy tylko ja tak mam???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pobór nadal
Witam Pobór jest nadal !!! miało być już wojo zawodowe a mamy 15 stycznia 2009r i kumplowi przysłali w tym tygodniu zaproszenie po bilet. (Tarnowskie Góry) Co do kredytów to jak ja byłem w jednostce to jeden się taki kłócił z majorem że ma kredyt, a ten mu odpowiedział że na okres kiedy będzie w wojsku kredytu płacić nie będzie, dopiero jak wróci. Oczywiście nikt nie bierze tego faktu pod uwagę ze jak wróci z wojska to nie będzie miał pracy i nie będzie miał za co ten kredyt spłacać. A kumpel od kumpla trafił ze śląska nad morze bo chciał być 1metr od domu. Major się go spytał gdzie chce iść, a ten powiedział ze blisko domu, Na to major się zaśmiał i powiedział najlepiej metr od domu co ? ten przytaknął i powiedział że fajnie by było. Major wzioł metr do ręki i na mapie odmierzył mu 1 metr. Oczywiście wyszedł drugi koniec od polski, no ale końcu 1metr od domu ! Ja miałem problemy z odroczeniem, ukończyłem technikum i poszedłem do szkoły zaocznej policealnej, major mi powiedział ze mam już zawód i po co ide do kolejnego jakby technikum które jest unikaniem odbycia służy co grozi nawet więzieniem. Nie chciał mi uwzględnić odwołania bo ponoć mnie ratują ino studia, a szkoła policealna jak sama nazwa wskazuje jest dla osób po liceum które chcą mieć zawód. Robiłem pare podejść i jak wyczaiłem że majora nie było w jednostce to zaniosłem to do sekretariatu i poprosiłem na kopii pieczątkę i date kiedy to oddałem i sekretarka bez problemu mi to do akt dołączyła, a major chciał swoje zwojować ale mu zemną nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jazda1234321
wiecie jaki jest kurw sposob fartem udalo mi sie hah .tez ukonczylem technikum na komisji stawilem sie i mowile ze mam slabe serce bardoz slabe szybko sioe przemeczam.Mialem niby badania zrobione.Powiedizeli ze dostane poczta powolanie dostaje A.wysedlem z gabinetu otiwram dzwi na zewnatrz i jak pierdolnelem dzwiami wejsciowymi to tylko huk niesamowity na korytarzu tkai bylem wsciekly To bylo konkretne pierdolniecie!z impetem i wybiegl za man w fartuchu zebym jeszcze zrobil na nerwice czy nie mam.hahhahahahaahhaha poszedlem do psychologa powedizla ze zaswiadczenie daje psychiatra poszedlem do psychatry ti wypisala mi z miejsca i dostalem D ludize przeciez mi sie momentami chcilao doslownie plakac raz a raz smiac niewodomo czy mnie brali by czy nie.Ale udalo mi sie Fart? pozczesci tak ale I WALKA DO KONCA !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jazda1234321
nie bede tracic miesiecy za sluzbe w wojsku za 150zl miesiecznie ? cos takeiko placa zal doslownie jak by dawali 1500zl to by kazdy szedl.Dla mnie przymusowe wojsko to nie obowiazek patryjotyczny tylko NIEWOLA !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdfdf
Najbardziej proste bylo wyjechanie zagranice... Ale poboru juz nie ma i raczej nie bedzie, chyba, ze ktos chce wyrzucac pieniadze w bloto... Mnie na szczescie z racji studiow nie wzieli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×