Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

przyszla mama23

wyprawka, kosmetyki pieluszki...

Polecane posty

witam, wybieram sie w srode po wyprawke dla dziecka, jets to moja pierwsza ciaza i nie zabardzo wiem co i z jakiej firmy kupic, napiszcie co polecacie, acha dla jasnosci nie pytam o ciuszki bo je juz mam i zapewne za duzo :) chodzi mi raczek o mydelko, oliwke, szmponik, puder do pupy, krem na odparzenia, krem na codzien na podworko na lato, jakie chusteczki nawilzajace, pieluszki, proszek plyn do plukania, ile tewgo kupic, nozyczki do paznokci, szczotka do wloskow, butelka jaka wielkosc jaki smoczek. z gory dziekuje za odpowiedzi i podpowiedzi :) jakie firmy polecacie a jakie odradzacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamama
o ja tez sie podpinam pod temat, wlasnie za niedlugo mialam sama taki stworzyc, mam pytanie jesli chodiz o oliwki czy lepsze sa w zelu czy takie lejace?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajnica
ja dla siebie kupj oliwkę i zdeydowanie wolę tęw zelu - lepiej sie rozprowadza ima fajniejszą konsstencję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamama
ale ja pytam co jest lepsze dla niemowlaka? nie dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajnica
nie mam niemowlaka, wiec nie wiem, ale jak dla mnie to jak się fajniej rozprowadza na dorosłym, to i na niemowlaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwkę
sobie darujcie dziewczyny, zatyka pory i tylko są potem problemy. Lepiej kupić płyn do kąpieli z oliwką np. Oilatum lub Balneum Hermal Plus (ok. 30 zł za 200 ml)- nie trzeba po kąpieli dziecka już niczym smarować. Szamponu na początku używać nie będziesz. Puder - zasypka Alantan ok.7 zł za 100 g. Krem Bepathen (ceny nie pamiętam), krem Nivea p.słoneczny, chusteczki Pampers, choś słyszałam, że Bella ma też dobre, proszek Lovela lub Jelp (jest b.bezpieczny) 1 op. na początek, butelka np.Avent 125 ml + smoczek "1".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaboga co za trwoga
jezeli chodzi o kosmetyki to nie kupowala bym z doswiadczenia wiem ze dzieciaczki dostaja alergii sa jeszcze za male :( ja uzywalam maki ziemniaczanej zamiast pudru pozniej pudru alantan,zamiast oliwki pani w aptece polecila mi jakas oliwke w butelce szklanej brazowej nie wiem jak to sie nazywalo (moze ciekla parafina) ale lekarz mowil ze moze byc tez oliwa z oliwek :) do mycia polecam kosmetyki balneum ewentualnie mydlo bambino i tylko to mydlao :) proszek yelp dla maluszkow najlepszy :) jezeli chodzi o szczotke do wlosow to z naturalnegpo wlosia :) Jezeli chodzi o te wszystkie jonsony itd moje dziecko dostawalo uczulenia, najlepiej uzywaj rzeczy naturalnych jak maka i oliwa wiem ze to moze dziwne dla niektorych pozniej mozna stopniowo uzywac innych kosmetykow ale przynajmniej miesiac bym nie ryzykowala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajnica
to fakt, oliwa spożywcza jest bardzo dobra, nie taka przeperfumowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jesli chodzi o chusteczki nawilzajace, slyszalam ale nie wiem czy to prawda ze nie wolno kupywac zadnych zapachowych, aleosowych itp. tylko zwykle, ale na opakowaniu nie pisze czy sa perfumowane :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
Ja tez kompletuje wyprawke :) posilkuje sie moja bratowa, ktora ma juz swoje Skarby :) Dlatego polecam butelki i smoczki Avent. generalnie zeby smoczki i smoczki na butelki byly z tej samej firmy - to wane podobno dla zgryzu niemowlaka. Ale aventy sa super. Wszystko do siebie pasuje, a przede szystkim sa antykolkowe i w ogole super dla dziecka. Butelki sie nie barwia. Butelki poki co 125 ml, ok 4-5 miesiaca beda juz potrzebne 260ml. Smoczki na razie o wolnym przeplywie w Avencie to nr 1.Potem fajne sa trojprzeplywowe. no i uspakajajace od 0-3miesiecy. Nozyczki sa specjalne z zaokraglanymi koncowkami. Ja osobiscie mam z babyono, ale tez sa z Canpolu np. Jezeli chodzi o kosmetyki, to na pewno nie za duzo i nie wielkie - bo nigdy nei wiadomo, czy mimo wszystko dzieciatko nei bedzie uczulone. Poza tym na poczatek, zadnych udziwnien, tylko mydelko chyba Bobasa uzywa moja bratowa. i Sudocream do pupy. Chusteczki mi polecila, zreszta jak pampersy, Pampers. Zapytalam czemu? to mi powiedziala, ze sa najbardziej sprawdzone, ze najmniej uczulaja i na poczatek zebym sobie kupila takie a potem moge testowac. I w sumie racja, jak cos sprawdzone, to po co sobie od razu zmartwienia rozbic... Aha! Dziewczyny tu polecaja kosmetyki Oilatum. Podobno super. Proszek ja kupilam lovelle bo akurat byla w promocji. I tez mleczko do prania w komplecie. Ale podobno plynow do plukania sie nie stosuje dla maluszkow bo lubia powodowac uczulenia. To napisalam tyle ile wiem i ile mi sie akurat przypomnialo. A Wy tez napiszcie co wiecie :D Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jusiek
na początek ZDECYDOWANIE kosmetyki Oilatum nie uczulają są dla noworodków oliwka płyn do kąpieli szampon-ja stosowałam od początku poniewaz synek ma duzo włosków kazdy go głaskał więc trzebabyło myc codziennie, ewentualnie Mustela ale są drogie. Te kosmetyki są przeznaczone od pierwszych dni zycia. Teraz na przemian Hipp i nivea Hipp tez od pierwszych dni można stosowac. Pudru nigdy nie używałam bo uwazam ze nie jest dobry,ale mąkę ziemniaczaną tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestescie super, wlasnie o takie wypowiedzi mi chodzilo. kolezanka mi wspominala i hccialabym zebyscie sie tez wypowiedzialy ze najlepiej kupywac np wszystko z nivea bo jesli uczuli to wiadomo zeby z tej firmy calkowicie zrezygnowac, a niektore z was pisza ze kazda rzecz maja z innej firmy sama juz nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jusiek
proszek lovella stosuje do dzisiaj chociaz synek ma 6 m-cy bez płynów do płukania chusteczki pampers,chociaz bella tez są mokre,pampersy -pampers do pupu sudocrem jest w moim przypadku supe, penatem tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jusiek
mąki uzywam wtedy jak jest potrzeba,ostatnio przez te upał miał odparzone pod paszką i wtedy mąka,do pupy nigdy nie uzywałam bo nie było potrzeby. Kosmetyki muszą byc jednej firmy jak nivea to wszystko jak hipp to tez nie mieszam. Inna oliwka,szampon czy płyn do kąpieli. ty tym bardziej nie mieszaj kosmetykow i naprawdę zainwestuj w oilatum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaboga co za trwoga
maki uzywasz jak pudru :) mozesz kupic puder i wysypac a do pudelka wsypac make bedzie wygodnie :) czyli przy kazdej zmianie pieluszki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaboga co za trwoga
kupisz w aptece, tam ci konkretnie doradza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Wojtusia
ja używam mydełka i oliwki Bambino,na początku główkę możesz myć mydełkiem również.Pudru do pupy nigdy nie uzywałam,polecam do smarowania pupki Linomag maść (z wit.E,dostaniesz w aptece,ok.6zł),rewelacyjny jest tez Bephanten,ale drogi,tubka ok.13zł - warto kupic,bo mozna nim smarowac popękane brodawki,a na początku karmienia prawie każda mama ma taki probblem-dziecko moze ssac piers nawet gdy jest posmarowana tym cudem...,bardzo polecam krem przeciw odparzeniom Johnson'sa - Nappy Cream,jest bardzo wydajny.Na duze odparzenia ponoc dobry jest Sudocrem,ja kupiłam dużą puszkę (dosyc drogi,ponad 20zł),ale nigdy nie uzywałam,bo mały nie miał odparzenia.W tych walizeczkach z "wyprawką" jest próbka Sudocremu,więc uwazam to za zbędny wydatek-zawsze mozna kupić. Kremów na co dzień jest cała masa,dobre są z Nivei,mój syn dobrze toleruje z Rossmana z serii dla dzieci z rumiankiem i panthenolem na kazdą pogodę.Chusteczki nawilzające używam z firmy Frotto lub Cien,kupuję w Lidlu, są fajne,miałam z Pampersa,ale są za bardzo nawilżone moim zdaniem - tak,że mozna z nich wykręcać.Pieluszki polecam z Rossmana również,mają z tułu taką jakby gumkę,że kupa nie wychodzi górą,podczas gdy Pampers ma taki jakby papier w tym miejscu i mój synek czasami miał kupę na plecach (na początku takie kupy to standard :) ). Proszek do prania,uzywam od początku Lovela do białych,teraz czasem do kolorowych,jest świetna,ładnie pachnie,nie uczula.W paczce ze szpitala jest próbka Loveli i Jelpa,ale tego drugiego nie uzywałam,bo doswiadczone mamy poleciły mi Lovelę i przy tym zostałam.Kup na początek jeden proszek,bo zawsze jest ryzyko alergii.Płynu do płukania nie używam do ciuszków dzieciaczka. Nozyczki do paznokci polecam z Canpolu (w zestawie z obcinaczem),z zaokrąglonymi końcówkami,zeby nie dziubnąć niemowlaczka,pazurki są takie miękkie,ze spokojnie da się obciąć.Szczotka do włosków z miękkim włosiem (żeby dało się wyczesać ciemienuchę jak się pojawi) z Canpolu - jest w zestawie z małym grzebykiem.Butelka...rozne są opinie,ja polecam Avent,najperw najmniejsza - 125ml z sylikonowym smoczkiem nr 1. Zyczę udanych zakupów!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jusiek
w aptece,na początek płyn lub mydełko do kąpieli oliwkę i jak chcesz szampon i krem do pupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jusiek
jesli chodzi o butelki,podgrzewacze czy smoczki to tylko avent jak pisały dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Wojtusia
Oilatum płyn do kąpieli lub Balneum Hermal kupisz w aptece,osobiście uwazam to za zbytek.Po Oilatum wysypało mi synka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze ja:) tez chce cos dodac,choc pewnie autorka ma juz dosc porad,prawda?:) moje kosmetyki to mydelko dzieciece (bobini b. lubie),oliwka johnsona (nie w zelu),bepanthen obowiazkowo do pupy,dzieciece patyczki do ucha, kremik do buzi na zimno lub slonce w zalezn od pory roku (sloneczny mamy ziajki) .chyba nic wiecej nie uzywam,nawet nie mialabym pomyslu co jeszcze i do czego:)przewijanie - jesli w domu to tylko z ciepla woda w miseczce i watkami (takie jak do demakijazu tylko wieksze). mokrych chusteczek uzywamy poza domem tylko, bo niepotrzebnie smaruja pupe roznymi \"zatykaczami porow\". szczoteczka do wlosow z naturalnego wlosia i nozyczki,tak jak juz ktos wczesniej wspominal. aha, karmie piersia wiec nie uzywalam nigdy butelek,smoczkow i tym bardziej podgrzewaczy.polecam:) zdecydowanie mniej kosztow i roboty pozdr i szczesliwego rozwiazania zycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jeszcze moje 3 grosze :) kremy - do pupy zwykly bambino sie nadaje a w razie podraznienia czy po grubszej robotce to polecam sudocrem (duze opakowanie ok 21zl ale starczy ci na hooo hooo i jeszcze troszeczke) zreszta nie ma potrzeby zeby pzry kazdym przewijaniu smarowac pupke. jesli idzie o oliwke to odradzam Johnosna - strasznie alergogenna (ogolnie kosmetyki J&J bardzo dzieciaczki uczulaja). poza tym nasza neonatolog twierdzi ze im rzadziej uzywa sie oliwke tym lepiej bo nie niszczy sie przynajmniej naturalnej ochrony skory.. i jeszcze slowko o kremach z filtrem - neonatolog przy corce (rodzona w kwietniu) nie pozwala nam stosowac zadnych kremow z filtrami, powiedziala ze one sa dopiero odkad dziecko skonczy pol roku, no i latem po prostu unikalismy wystawiania na slonko i mala nigdy nie maila problemow ze skora. pierwsze kremy z filtrem stosowalismy po 1 urodzinach dopiero. zasypki / pudry - mialam alantan ale uzyalam kilka razy pod paszki jak jechalismy na wczasy zeby jej sie potoweczki pod paszkami nie zrobily, tak jak dziewcyzny pisaly maka ziemniaczana zda egzamin z pewnoscia pieluszki HAPPY z belli, moim zdaniem super, na Huggies mala miala uczulenie na Pampersa tylko te poczatkowe ok bylo bo na te 3 i 4 tez uczulenie. pozniej jak byla starsza uzywalismy DADA z biedronki tyle ze teraz kosztuja chyba z 3zl mniej niz happy tylko wiec sie nie oplaci chusteczki - pampers tradycyjne, najlepiej nawilzone moim zdaniem ze wszystkich dostepnych na rynku, fajne sa tez z rossmana babydream. proszek - do kolorow kupilam lovele do bialych persil sensitive (idealna biel gwarantowana!!) plynu do plukania nie uzywam bo wiadomo proszek na dlugim plukaniu sie dorbze splucze a plyn moze pozostac i uczulac malca nozyczki - kupilam komplet z canpolu, nozyczki i cazki, taki sam mialam przy corce, zdal egzamin wiec nie szukalam niczego nowego szampon - nie bedzie ci na poaczatku potrzebny, kup ewenetualnie plyn do calego ciala, szczotka do wloskow mieciutka z naturalnego wlosia butelki i caly osprzet \'mleczny polecam avent, butelki i smoczki odpowiednie dla wieku, pozniej kubeczki niekapki no i laktatory smoczek uspokajacz neonatolog polecila mi nuby ze wzgledu na to ze jest najbardziej \"cycusiowy\" i bezpieczny oraz ze od niego dziecko sie nie uzaleznia w takim stopniu jak od innych zreszta i tak zycie to wszytsko zweryfikuje. znam dzieciaki ktore nie mialy uczulenia na johnsona a mialy na nivea i na odwrot, dlatego na poczatek nie rob zbyt duzych zapasow ani kosmetykow ani chusteczek ani pieluch, wszystko wyjdzie w praniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Popieram, Oilatum jest super, oliwki nie używałam, czasem lotion Penaten. Krem do buzi miałam Penaten, latem potrzebne jeszcze coś na słońce. Ziajka ma emulsje, faktor 30, można stosować od pierwszych dni życia. Do pupy używam w domu przegotowanej wody, pupę smaruję maścią Alantan plus lub Sudocremem jeśli jest zaczerwieniona. Na spacer i wyjścia zabieram chusteczki do pupy Dzidziuś sensitive (nie mają drażniącego zapachu). Polecam pieluszki Huggies Freedom, bardzo chłonne i przewiewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszek kupuję Jelp soft, ciuszki po nim nie są takie sztywne. Butelki mam Nuk first choice imitujące pierś mamy, smoczek Avent, nożyczki do paznokci NUK, laktator Avent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepiej uzywac kosmetyków
z tej samej linii, czyli albo Nivea, albo Bambino, albo Penaten......itp, bo potem nie wiesz która rzecz tak naprawde uczula jak kazdy kosmetyk masz z innej parafii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MY używamy: krem do pupy - tylko Sudocrem płyn do kąpieli - Nivea z oliwką, super jest też Oilatum szampon- na początku tylko mydełko Nivea a potem szampon tej samej firmy pieluszki - tylko Pampers chusteczki - na początku Pampers. Teraz w domu woda i mydło a na wyjście chusteczki proszek do prania - próbowałam Lovela , Jelp, Bobas ale dla nas najlepszy okazał się Dzidziuś (ładnie pachnie i dobrze wszystko dopiera) smoczki i butelki - Avent smoczek uspokajający- NUK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Im mniej chemii tym lepiej-jak się okaże, że Twoje dziecko jest uczulone-połowe tych rzeczy wyrzucisz. Moja córcia ma alergie na wiekszość kosmetyków i proszków (uczulał ją nawet Jelp) stosuję: chuusteczki Bambino krem na odparzenia Bepanten albo Sudokrem (ale nie kupuj bo w szpitalu pewnie dostaniesz \"wyprawkę\" a kupisz w każdej chwili, nawet w aptece szpitalnej jakby co:) ale moja córka miała odparzenie tylko raz przez te 6 miesięcy. Oliwki w większości tez ją uczulałay więc stosuję zwykły kremik pielęgnacyjny Bambino (nie ten z cynkiem) Moja córcia ma przepiekną skórkę, te kosmetyki sprawdziły się super. Acha-do mycia mydełko Bambino, szampon Bambino nic więcej nie używam NIE MIESZAJ PRODUKTÓW RÓŻNYCH MAREK Wyj- ja stosowałam pieluchy Pampers i byl.o super ale juz husteczki pampers i Johnson to tragedia, powoduja wiele uczulen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×