Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

uSia_

Książeczka ubezpieczeniowa dla bezrobotnego - HELP !!!!

Polecane posty

Wiec tak...nie pracuje nie ucze sie... zawsze chodze na ksiazeczke z pracy mojej mamy, no ale teraz podobno mi nie podbiją bo sie nie ucze [chwilowo] wiec powiedzcie mi jak to jest z taką z UP. Co mam zrobic? Ile bede czekac, ile ona jest ważna i w ogole... prosze...mam miec operacje i potrzebuje to zalatwic wszystko szybko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idziesz do up i rejestrujesz
się. tam ci wszystko powiedzą. jak powiesz o operacji masz szansę na wystawienie od ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rejestrujesz się w PUP jak bezrobotna i dostajesz zaświadczenie o ubezpieczeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm...czyli normalnie to trwa jakis czas ? Tzn ile ? I ile ona jest ważna ? operacje mam 31.lipca - wiec kiedy isc to pozalatwiac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1111111111111
rejestrujesz sie w urzędzie pracy,potem zgłaszasz sie do ubezpieczenia,również w UP-u mnie w mieście po tygodniu od zarejestrowania sie i tam dostajesz dokument ubezpieczeniowy i nie jest to książeczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1111111111111
ten dokument podbija sie raz w miesiącu a ważny jest dopóki jesteś zarejestrowana jako bezrobotna,więc musisz stawiać się w urzędzie pracy w wyznaczonym przez nich terminie,jak się wyrejestrujesz lub np nie przyjdziesz na spotkanie-tracisz status bezrobotnego a co za tym idzie i ubezpieczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie sądzę
to czytaj za zrozumieniem, masz napisane: PODBIJASZ JĄ CO MIESIAC!!! czyli z tego wynika, że miesiąc. W niektórych miastach można co 2 m-ce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie sądzę - nie czepiaj się tak ....spójrz na czas wysłania obu wiadomosci :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaświadczenie o podleganiu ubezpieczeniu zdrowotnemu możesz dostać już bezpośrednio po rejestracji, w ten sam dzień. Musisz oświadczyć, że podlegasz ubezpieczeniu \"jako bezrobotna panna, nie ucząca się\" (mniej więcej) i to wystarczy. Urząd nie wyrabia książeczki, lecz wystawia zaświadczenie, ale jest ono tak samo ważne w szpitalu jak książeczka zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minakszi...ale mam jeszcze jedno pytanie: czy ja mam im otwarcie powiedziec, ze mam ta operację i nie wiadomo ile pozniej zostane w szpitalu [ gips + rehabilitacja] i nie będe mogla podbic tej ksiazeczki za miesiac [ bo mozliwe ze tka się stanie] ??? co w takiej sytuacji ? :( aha i ksiazeczka mamy konczy mi się 9. sierpnia, więc chwilkę po operacji - nie chciałabym ryzykowac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaboga święta
a co z męzatkami? ponoc moja leg ubezp w tym wypadku nie jest wazna. powinnam byc wpisana do męza ubezp zdrowotnego i wpisana w rodzinna legitym, a nie swoją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
właśnie tak - mąż musi Cię zgłosić do ubezp. zdr. w swoim zakładzie pracy, chyba że też jest bezrobotny to wtedy podlegacie ubezp. w urzędzie pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×