Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sernik na zimno

kiedys całkiem niedawno

Polecane posty

Gość sernik na zimno

miałam problem jakie ciasto zrobic bez pieczenia i znalazłam pomoc na kafe sernik na zimno ale nie moge robic w kółko tego samego moze jeszcze macie jakis przepis na ciasto bez pieczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To może to zrób teraz :) blok herbatnikowy 2 paczki herbatników,1.5 szkl. cukru, 0.5 szkl. wody, 1 kostka margaryny, 50 dkg mleka w proszku, 3 łyżeczki kakao. Herbatniki połamać, wymieszać z mlekiem na sucho. W garnku rozgrzać tłuszcz, cukier, kakao, rozrobić z wodą (0.5 szkl. przegotowanej wody), zagrzać - nie gotować. Na ostudzoną masę wylać mleko w proszku z herbatnikami, dokładnie wymieszać, wlać do formy. Po ostygnięciu schłodzić w lodówce. Podawać pokrojoną w kostkę. wprawdzie to nie ciasto ale też dobre: 1 kg jabłek, 150 g mąki, 250 g śmietany 18%, 2 jajka, opakowanie proszku do pieczenia, opakowanie cukru waniliowego, opakowanie bitej śmietany śnieżki, cukier puder, 150 ml mleka, 0.5 l oleju. Do śmietany wbić jajka, dodać cukier waniliowy, proszek do pieczenia, mąkę, łyżkę oleju i całość dobrze wymieszać. Jabłka obrać, wydrążyć gniazda nasienne i pokroić w półksiężyce. Olej rozgrzać, jabłka obtoczyć w mące, zanurzyć w cieście i smażyć na złoty kolor. Ciepłe jabłka posypać cukrem pudrem i natychmiast podawać ze śnieżką przygotowaną wg przepisu na opakowaniu. 0.5 kg mąki, 20 dkg twarogu, 2 żółtka, 1 łyżka cukru, szczypta soli, 0.5 łyżeczki proszku do pieczenia, 0.5 łyzeczki sody, 1 łyżeczka octu, cukier waniliowy Wszystkie składniki dokładnie wymieszać, w razie potrzeby dołożyć łyżkę nisko procentowej śmietany zagnieść i rozwałkować o grubości 1 cm. Wykrawać krążki od szklanki, a środek od kieliszka, smażyć na dobrze rozgrzanym i głębokim tluszczu. Po ostudzeniu posypać cukrem pudrem. jak coś jeszcze znajde to dam znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kangurek jestes wielka
z tym sernikiem to tez mi pomogłas szukałam w necie i znalazłam stefanke co o tym myslisz nigdy nie robiłam przepisów jest sporo ale który wybrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kangurek jestes wielka
tak bardzo prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 litr mleka kostka masła lub margaryny (250g) 1/2 szklanki cukru 2-3 łyżki kakao 1 szklanka kaszy manny herbatniki do wyłożenia blaszki i obłożenia góry ciasta polewa (ja czesto daje kupną) 1/2 kostki masła 1/2 szklanki cukru 2 łyżki kakao 1 łyżka zimnej, przegotowanej wody Dno blaszki wyłożyć herbatnikami. Mleko, masło i cukier podgrzewać na wolnym ogniu, aż masło się roztopi. Nie gotować! Następnie dodać kakao, dokładnie wymieszać (żeby nie było grudek) i wsypać kaszę mannę. Jak ktoś lubi, może dodać rodzynki lub inne bakalie, ale nie jest to konieczne. Krótko zagotować, po czym masę wylać na herbatniki. Na gorącej masie ułożyć herbatniki i lekko docisnąć. Na jeszcze ciepłym cieście rozsmarować polewę. Można posypać wiórkami. polewa : Do rondelka włożyć wszystkie składniki i ciągle mieszając, doprowadzić do wrzenia. Gotować jeszcze kilka minut. Można wlać odrobinę koniaku lub wódki dla wyostrzenia smaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak mały mi zasnie to poszukam więcej ciast bez pieczenia :) ciesze się że mogłam pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo dziękuje
🌼 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzoskwiniowiec na zimno Masa serkowo-brzoskwiniowa: 3 serki homogenizowane waniliowe (3 x15 dag) 1 galaretka cytrynowa puszka brzoskwiń Masa śmietankowa: 2 łyżki żelatyny ½ litra śmietany 30% 3 łyżki cukru pudru Ponadto: 1 galaretka pomarańczowa biszkopty (ok. 8 dag) Na dnie średniej wielkości tortownicy (o średnicy 23-25 cm) rozłożyć biszkopty. Galaretkę cytrynową rozpuścić w 1 szklance gorącej wody, ostudzić. Tężejącą galaretkę wymieszać z serkami homogenizowanymi. Połowę brzoskwiń w puszcze pokroić w kostkę, dodać do masy serowej i wymieszać. Gotową masę wyłożyć na biszkopty. Odstawić do lodówki na ok. 20 minut. W ½ szklanki gorącej wody rozpuścić żelatynę, ostudzić. Śmietanę ubić z cukrem pudrem, następnie dodać żelatynę. Wymieszać i powstałą masę wylać na masę serową. Odstawić do lodówki na ok. 20 minut. Na masie śmietankowej rozłożyć pokrojone w plastry pozostałe brzoskwinie. W 2 szklankach gorącego soku z brzoskwiń (jeżeli będzie go mniej, to należy uzupełnić wodą) rozpuścić galaretkę pomarańczową. Ostudzić i tężejącą galaretką zalać brzoskwinie. Schłodzić w lodówce. Lodowiec Masa: 5 żółtek ½ szklanki cukru ½ łyżki budyniu waniliowego 1 szklanka mleka cukier waniliowy 25 dag masła 2 łyżki kakao Ponadto: 1 opakowanie biszkoptów (15 dag) bakalie gorzka czekolada 1 galaretka wiśniowa dowolne owoce do dekoracji Żółtka ubić z cukrem, dodać budyń i 3-4 łyżki zimnego mleka. Resztę mleka zagotować z cukrem waniliowym, i do gotującego się mleka wlać masę z żółtek, ciągle mieszając. Gotować na małym ogniu, aż masa zgęstnieje. Następnie ostudzić. Miękkie masło utrzeć na puszystą masę, i dalej ucierając dodawać porcjami ostudzony budyń. Gotową masę podzielić na dwie części i do jednej dodać kakao. Dno średniej wielkości tortownicy wyłożyć biszkoptami (biszkopty można nasączyć dowolnym ponczem np. przegotowana woda + sok z cytryny). Na biszkopty wyłożyć ciemną masę i posypać ją pokrojoną w kosteczki czekoladą i bakaliami. Następnie rozłożyć drugą warstwę biszkoptów, a na nie jasną masę. Na jasnej masie rozłożyć dowolne owoce np. wydrylowane wiśnie i zalać tężejącą galaretką, przygotowaną wcześniej według przepisu na opakowaniu. Całość włożyć do lodówki na ok. 3 godziny. czekoladowe wafelki 2-3 opakowania wafli teatralnych 25 dag margaryny ¾ szklanki cukru 1 szklanka wody 3 łyżki kakao 1 szklanka mleka w proszku Margarynę, cukier i wodę zagotować, a następnie ostudzić. Dodać kakao i mleko w proszku, dokładnie wymieszać. Można dodać również zmielone orzechy włoskie, kokos lub dowolny aromat. Odstawić do zimnego miejsca. Gdy masa zacznie gęstnieć to smarować nią wafle, lekko dociskają. Najlepiej ułożyć tak, aby były tylko 4 warstwy wafli. Taki wafel obciążyć np. deską i odstawić w zimne miejsce na ok. 2 godziny, a następnie pokroić na kwadraty. Można je polać gotową polewą czekoladową bananowiec Masa bananowa: 2 galaretki cytrynowe 4 banany 1 żółtko 15 dag masła cukier waniliowy Do dekoracji: 1 banan 1 galaretka pomarańczowa Ponadto: około 15 dag biszkoptów Średniej wielkości tortownicę (o średnicy 23-25 cm) wyłożyć biszkoptami. Galaretki cytrynowe rozpuścić w 2 szklankach gorącej wody i wystudzić. Banany obrać i zetrzeć na tarce o dużych oczkach. Żółtko utrzeć z masłem i cukrem waniliowym. Połączyć z tężejącymi galaretkami cytrynowymi i bananami. Masę bananową przełożyć do tortownicy. Wstawić do lodówki na 1 godzinę. Następnie udekorować plasterkami banana. Galaretkę pomarańczową rozpuścić w 1 szklance gorącej wody i wystudzić. Tężejącą galaretkę wylać na ciasto. Schłodzić w lodówce. gdybyś miała jakies pytania to chętnie pomoge :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziekuje
napewno wypróbuje i dam znac w poniedziałek jak mi wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Udać to się napewno udadzą bo są łatwe w zrobieniu oby teraz tylko jeszcze smkowało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to mam jeszcze pytanie
co robisz z galaretka żeby się szybko zsiadła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fish
Do Kangurka! Ten przepis na wafelki czekoladowe robilam bardzo dawno temu i juz go zupelnie zapomnialam, dzieki za przypomnienie jest naprawde super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to znaczy
wafle teatralne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to znaczy
a mleko w proszku dodajemy kiedy jest zimne całkiem przepraszam za głupie pytania ale ja się nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żeby dodać mleko w proszku to masa musi być zimna,nie koniecznie super zimna.Może być letniawa bo ianczej może się zważyć.A co do galaretki to jak ostygnie to wkladam do lodówki i często sprawdzam czy nie tęzeje.Kiedy zacznie się delkitanie ścinać wylewam na ciacho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to znaczy
dziękuje fajnie że jesteś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to znaczy
🌼 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to znaczy
w całym miescie nie ma mleka w proszku kiedyś było takie niebieskie znalazłam w granulkach moze byc?:D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zazwyczaj kupuje w granulkach bo u mnie ono jest zdecydowanie tańsze :) jedynie co dłużej mieszam.Ale naprawde nie ma różnicy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapytaj kangurka
robiłam wczoraj czekoladowe wafle pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kangurka
napisz prosze który z tych przepisów ciasta bez pieczenia jest najłatwiejszy i jeszcze jedna prosba które z tych ciast jest najładniejsze wiesz o co mi chodzi tak zeby na stole było ładnie i kolorowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a potem już nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdecydowaniebananowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie podane przepisy są łatwe.Ja robie zawsze co jest łatwe,smaczne,szybkie i nie takie drogie :D a jeśli chcesz zrobić coś dla oka gości proponuje BRZOSKWINIOWCA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasto pycha było
brzoskwiniowiec pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sernik na zimno
ciasto pycha wielkie buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×