Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Argania

Zmaina nazwiska poślubie

Polecane posty

Witam wszystkie przyszłe żony! Mam pytanie, czy przyjmujecie po ślubie nazwisko mężów, czy zostajecie przy swoim, a może dodajecie sobie drugi człon? Mam z tym nie lada kłopot. Ja mam bardzo ładne nazwisko panieńskie a mój przyszły mąż nie tyle brzydkie co dziwne i niespotykane. Cały czas zastanawiam się czy przyjąć czy dodać tylko jego nazwisko. Do ślubu 2 miesiące a ja nie wiem jak mam się nazywać! :( Proponowałam mu, żeby przyjął moje, ale on nie chce o tym słyszeć - męska duma. Czy nie będzie zbyt pretensjonalnie jak dodam sobie jego? Ale z drugiej strony mam teraz długie imię i nazwisko, jeśli dodam jeszcze jego czteroliterowe, to już w ogóle w żadnych rubrykach nie będę się mieściła. Co wy robicie w takich sytuacjach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znany problem
ja mam polskie moj ukochany zagraniczne i on chce zbeym miala jego ale ja mu powiedzialam ze chce miec dwa i on sie zgodzil ale co do przyecia mojego nigdy sie nie zgodzi...powiedz mu chcesz dwa i juz:) a bardzo brzydkie jets jego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam podwojne. Mama mojego meza byla mocno zawiedziona moja decyzja, ale ja lubie swoje nazwisko i moglam TYLKO dodac do swojego nazwisko meza. Inna opcja nie wchodzila w gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jest brzydkie ale dziwne i niesptykane. Z niczym go nie można skojarzyć. Próbowałam szukac jakiegos potwierdzenia etymologicznego ale nic, żadnych źródeł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uwazam ze jezeli naprawde bedzie ciebie w jakis spoosb \"oszpecac\" nie przyjmuj ale jezlei spreawi to twojemu ukochanemu przykrosc (przed slubem...) to przyjmij jego i juz w koncu Twoje zostaniea o to tez chodzi:) malzenstwo to sztuka kompromisu i juz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uwazam ze jezeli naprawde bedzie ciebie w jakis spoosb \"oszpecac\" nie przyjmuj ale jezlei spreawi to twojemu ukochanemu przykrosc (przed slubem...) to przyjmij jego i juz w koncu Twoje zostaniea o to tez chodzi:) malzenstwo to sztuka kompromisu i juz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uwazam ze jezeli naprawde bedzie ciebie w jakis spoosb \"oszpecac\" nie przyjmuj ale jezlei spreawi to twojemu ukochanemu przykrosc (przed slubem...) to przyjmij jego i juz w koncu Twoje zostaniea o to tez chodzi:) malzenstwo to sztuka kompromisu i juz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że cos dziwnego dzieje sie z tym topikiem, najpierw nie chciał się otwierac a teraz jest po kilka takich samych komentarzy:) Proszę o więcej wypowidzi!:) Może w końcu się na coś zdecyduje! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryszarda_Prawdziwa
Mój facet ma nazwisko w formie imienia,a moje jest fajne dlatego chcialam zostac przy swoim. Byla obraza na cały powiat. Dodam zatem drugi czlon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój przyszły mówi, że nie będzie mu przeszkadzać jak dodam jego, ale boję się reakcji jego rodziców. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilniczek
ja mam inny problem. Moj przyszly maz ma nazwisko(zagraniczne), ktorego nie potrafie poprawnie wymowic. Mimo iz nie mam problemu z wymowa w tym jezyku, to akurat z jego nazwiskiem mam problem. Mam przyjac nazwisko, ktorego nie potrafie nawet wymowic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilniczek
wyszlo maslo maslane, ale chyba wiecie o co chodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój przyszły mąż ma naprawdę dziwne nazwisko (tak jak u Ciebie - rzadko spotykane, nietypowe, tak jakoś z czeska mi zajeżdża ;) ). Przyjęłam jego, bo moje aktualne dłuugie imię i dłuuugie nazwisko nie mieści się na niektórych formularzach (np o wydanie karty do bankomatu), a jego jest dodatkowo 9-literowe. Razem byłoby 30 liter (bez spacji) - za dużo :) Trudno było tym bardziej, że mam kilka publikacji naukowych pod panieńskim nazwiskiem, a teraz będę musiała \"budować\" siebie od nowa. No ale całe życie przede mną, więc nie tragizuję. A narzeczony szczęśliwy, bo połechtałam tym jego dumę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pilniczek! No to faktycznie masz problem! Ja chyba na twoim miejscu zostałabym przy swiom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe, ja ze swoim nowym też mam problem - występują w nim zbitki liter, które się \"gryzą\" i trudno nadążyć z przestawianiem ustawienia ust z głosek gardłowych na te artykułowane na przednich zębach. Ale gdybym miała podwójne, to tak czy siak musiałabym je wymawiać, a przed nim jeszcze to swoje długaśne, więc dałam sobie spokój :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Argania---nie przejmuj się co jego rodzice pomyślą...w końcu nazwisko nosi się całe życie więc lepiej być z niego zadowolonym...co do nazwiska dwu członowego to nie radziła bym bo wszędzie będziesz musiała przedstawiać się dwoma,a niektórzy ludzie i tak będą do ciebie mówić tym pierwszym nazwiskiem (miałam kiedyś taką lekarkę że wszyscy do niej mówili po panieńskim nazwisku).....ja przyjęłam nazwisko męża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilniczek
Tylko, ze on chce, abym przyjela jego nazwisko(ja zreszta tez). Chyba pojde do jakiegos specjalisty, aby nauczyl jmnie e wymawiac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he CHemical twoj facet ma 9 literowe nazwisko a ja teraz przejełam jego nazwisko 14 literowe !!!!!!!!!! i do tego moje imie 7 liter to jest dopiero długie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilniczek---to weź narzeczonego za rękę,usiądzcie gdzieś wygodnie i niech cię uczy wymawiać to nazwisko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez nie wiem co zrobic
moje nazwisko i nazwosko mojego faceta sa podobne. Nawet tak samo dlugie ale ja tak bardzo przyzwyczailam sie do swojego ze nie chce go zmieniac. Dodanie nie wchodzi w gre bo za dlugo. On mojego tez nie przyjmie bo to glupota. jak to bedzie wygladalo jak bedziemy mieli dwa rozne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli 21 liter + spacja = 22 znaki - nieźle! Moje nowe imię i nazwisko będzie się składało z 19 liter + spacja = 20 znaków, krócej ciupkę, niż z panieńskim. Ciekawa jestem, czy po ślubie nie będzie mi żal panieńskiego nazwiska, no i czy łatwo przyjdzie przestawianie się :) Niby taka bzdura, a jednak niezłe przeżycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez nie wiem co zrobic---nie martw się przyzwyczaisz się do nazwiska męża...i sama się zdziwisz że tak szybko...zobaczysz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje imię ma 10 liter, nazwisko panieńskie 8, jak dodam jeszcze jego czteroliterowe będę miała 22 litery! Nie za dużo? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
według mnie trochę dziwnie...śmiesznie to może brzmieć gdy będziesz się przedstawiać...no ale decyzja co z tym zrobić należy do ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może i tak
ważnie ludzie a nie ich nazwiaska ale nie wiem czy chciałabym mieć nazwisko pipczyńska....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×